PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για Στατιστικά γραμμής



Mouritsa
17-05-09, 16:16
Attenuation
Up Stream 49 db
Down Stream 47 db

Noise Margin
Up Stream 21db
Down Stream 6 db

Και έχει κλειδώσει
Up Stream 377 Kb
Down Stream 6769 Kb

Να πω την αλήθεια είμαι γύρο στα 4χιλ από ότι μου είπαν από το κέντρο του οτε… και σίγουρα παίζει κάποιο ρόλο… αλλά πριν από Κανά… 8μηνο τα νούμερα αυτά (Attenuation & Noise Margin) δεν είχαν καμία σχέση με αυτά τελευταία… (κάποτε είχα το baudtec και τα νούμερα τότε ήταν πολύ καλυτέρα)
πριν από 1-2 μέρες αναβαθμίστηκα από τα 4 στα 8 αλλά θέλω να ρωτήσω… μπορεί να γίνει κάτι από εμένα για να συνέλθουν λίγο αυτά τα νούμερα???
Έχω το sagem fast 1500 αν πάρω κάποιο καλύτερο μπορεί να γίνει κάτι????

Δεν λέω για την απόσταση μια χαρά κλείδωσε εκεί… αλλά αν μπορώ και κάπου καλυτέρα γιατί να μην το κάνω?

terko
17-05-09, 16:37
Attenuation
Up Stream 49 db
Down Stream 47 db

Noise Margin
Up Stream 21db
Down Stream 6 db

Και έχει κλειδώσει
Up Stream 377 Kb
Down Stream 6769 Kb

Να πω την αλήθεια είμαι γύρο στα 4χιλ από ότι μου είπαν από το κέντρο του οτε… και σίγουρα παίζει κάποιο ρόλο… αλλά πριν από Κανά… 8μηνο τα νούμερα αυτά (Attenuation & Noise Margin) δεν είχαν καμία σχέση με αυτά τελευταία… (κάποτε είχα το baudtec και τα νούμερα τότε ήταν πολύ καλυτέρα)
πριν από 1-2 μέρες αναβαθμίστηκα από τα 4 στα 8 αλλά θέλω να ρωτήσω… μπορεί να γίνει κάτι από εμένα για να συνέλθουν λίγο αυτά τα νούμερα???
Έχω το sagem fast 1500 αν πάρω κάποιο καλύτερο μπορεί να γίνει κάτι????

Δεν λέω για την απόσταση μια χαρά κλείδωσε εκεί… αλλά αν μπορώ και κάπου καλυτέρα γιατί να μην το κάνω?

Με αυτά τα στατιστικά και με δεδομένα τα att/snr στο Down αλλά και στο Up είσαι πάρα πολύ καλά, δεν νομίζω ότι μπορείς να καταφέρεις κάτι καλύτερο.

Αν δεν έχεις και αποσυνδέσεις τότε είσαι οκ, μην πειράζεις τίποτα.

man with no name
17-05-09, 18:06
Δεν χάνεις τίποτα αν δοκίμαζες και με άλλο ρούτερ,κατά προτίμηση speedtouch(585v7) που είναι πιο καλά σε δύσκολες γραμμές.

baskon
17-05-09, 18:09
Αναλογα το ρουτερ μπορει και να τσιμπησεις κατι σε ταχυτητα ή σε σταθεροτητα..
Να δεις 8 mbps λίγο δυσκολο αλλα 7+ με ενα speedtouch ειναι πιθανο..
Βεβαια η διαφορα στο κατεβασμα ειναι αμελητεα οποτε..
Το επομενο που μπορεις να δοκιμασεις ειναι να κοιταξεις την εσωτερικη σου καλωδιωση,να δοκιμασεις σε αλλη πριζα τηλεφωνου το ρουτερ κλπ , μηπως μπορεις να βελτιωσεις καπως τα πραγματα..

@ ADSLgr.com All rights reserved.