PDA

Επιστροφή στο Forum : Σοβαρά προβλήματα της Tellas



barabakos
17-05-09, 18:42
Καλά το ότι οι άνθρωποι είναι διαβάστε τους όρους δεν περιμένατε εμένα για να το μάθετε. Απλά παραθέτω την πιο πρόσφατη εμπειρία μαζί τους.

Τηλεφωνώ πριν μια εβδομάδα και τους λέω ότι εδώ και μήνες το Internet σέρνεται στα Ιωάννινα και κατεβάζω με ταχύτητες από 10 ως 30 kB. Αφού με βάζουν να κάνω τα γνωστά (μπες, βγες, πήγαινε να δεις αν έρχομαι, άνοιξε το παράθυρο, κάνε ριστάρτ στην καφετιέρα) δηλώνει βλάβη ο τύπος και μου λέει περίεργο γιατί τα προβλήματα στην περιοχή σας λύθηκαν πριν 3 μήνες

Τηλεφωνώ χθες και μου αναφέρουν περίεργο, γιατί είχε όντως πρόβλημα η περιοχή σας αλλά οι τεχνικοί με διαβεβαιώνουν ότι λύθηκε σήμερα στις 12 το μεσημέρι

Τηλεφωνώ σήμερα και ακούω ότι έχει πρόβλημα η περιοχή μου αλλά δεν έχουν ενημέρωση για το πότε θα επιλυθεί

Λέω να συνεχίσω να παίρνω όλη τη βδομάδα. Αν μη τι άλλο έχουν χιούμορ :worthy:

jack1987
17-05-09, 19:08
Καλά το ότι οι άνθρωποι είναι διαβάστε τους όρους δεν περιμένατε εμένα για να το μάθετε. Απλά παραθέτω την πιο πρόσφατη εμπειρία μαζί τους.

Τηλεφωνώ πριν μια εβδομάδα και τους λέω ότι εδώ και μήνες το Internet σέρνεται στα Ιωάννινα και κατεβάζω με ταχύτητες από 10 ως 30 kB. Αφού με βάζουν να κάνω τα γνωστά (μπες, βγες, πήγαινε να δεις αν έρχομαι, άνοιξε το παράθυρο, κάνε ριστάρτ στην καφετιέρα) δηλώνει βλάβη ο τύπος και μου λέει περίεργο γιατί τα προβλήματα στην περιοχή σας λύθηκαν πριν 3 μήνες

Τηλεφωνώ χθες και μου αναφέρουν περίεργο, γιατί είχε όντως πρόβλημα η περιοχή σας αλλά οι τεχνικοί με διαβεβαιώνουν ότι λύθηκε σήμερα στις 12 το μεσημέρι

Τηλεφωνώ σήμερα και ακούω ότι έχει πρόβλημα η περιοχή μου αλλά δεν έχουν ενημέρωση για το πότε θα επιλυθεί

Λέω να συνεχίσω να παίρνω όλη τη βδομάδα. Αν μη τι άλλο έχουν χιούμορ :worthy:

Και που θα παίρνεις τηλέφωνο όλη την εβδομάδα τι θα κερδίσεις;Τίποτα δεν θα κερδίσεις και στην τελική θα κρατάς τη γραμμή,ενώ κάποιος πελάτης που έχει κάποιο πρόβλημα που μπορεί να του το λύσουν θα περιμένει στην αναμονή

kalitexnis_gr
17-05-09, 21:21
Και στην Ξάνθη τα ίδια χάλια από το Σεπτέμβριο... Άντε να φτάσει ο Σεπτέμβριος να την κάνω.. Δεν παλεύονται ρε τα άτομα!

mathew
17-05-09, 21:41
Παντως , στο κεντρο Περιβλεπτου, δεν βλεπω καποιο ιδιαιτερο προβλημα.

kalitexnis_gr
17-05-09, 21:43
Αυτό έλειπε να υπάρχει παντού πρόβλημα....

nick7
19-05-09, 11:12
Κάνε μια έγγραφη καταγγελία στην εταιρεία αναφέρωντας όλες τις τηλεφωνικές επικοινωνίες που είχες μαζί τους και το πρόβλημα το οποίο αντιμετωπίζεις.Εκεί θα έχεις μια απάντηση μόνο!!!

barabakos
19-05-09, 21:08
Φυσικά ξαναπήρα τηλ σήμερα και η νέα απάντηση είναι:
Είναι πανελλαδικό το πρόβλημα και θα φτιαχτεί το απόγευμα της 20/5. Ειδικά για τα Γιάννενα θα λυθεί στις 25/5 :p άτιμα δίκτυα.... :twisted:

Μαζεύω, μαζεύω απαντήσεις φίλε nick7 και θα γίνει κι αυτό...

leoman
20-05-09, 01:31
Φυσικά ξαναπήρα τηλ σήμερα και η νέα απάντηση είναι:
Είναι πανελλαδικό το πρόβλημα και θα φτιαχτεί το απόγευμα της 20/5. Ειδικά για τα Γιάννενα θα λυθεί στις 25/5 :p άτιμα δίκτυα.... :twisted:

Μαζεύω, μαζεύω απαντήσεις φίλε nick7 και θα γίνει κι αυτό... :oneup: Χαραs το κουραγιο σου!! ειδεs τα Γιαννενα ειδικη μετεχειριση!!! 25/5/το2??? :rofl::rofl::rofl::rofl:

tritsako
29-05-09, 12:56
Πήρες νέα ενημερώση;

barabakos
29-05-09, 13:06
:) Φυσικά. Χθες. Υπάρχει γενικό πρόβλημα και θα λυθεί 1/6. Αλλά κι αυτό μπορεί να πάρει αναβολή λένε (δεν το πιστεύω με τίποτα)

Ξεκινάω με καταγγελία τη Δευτέρα και βλέπουμε...

paraskdi
29-05-09, 14:32
Έχεις μεγάλο κουράγιο πάντως.
Που πήγες και έμπλεξες;

takiskgr
29-05-09, 20:06
φίλε μου εγώ έπαιρνα 5 μήνες τηλέφωνο.. εσύ έχεις ακόμα μέλλον

tritsako
29-05-09, 23:43
Εγώ βαρέθηκα, ότι βρέξει ας κατεβάσει......

Lagman
30-05-09, 14:56
δηλαδή ακόμα και με download manager και με άπειρα connection ταυτόχρονα 30kb/sec πιάνετε ;

barabakos
30-05-09, 16:44
Όχι, με DM πιάνω και 100 και 200kB στα sites που το υποστηρίζουν. Αλλά δεν το θεωρώ μέτρο σύγκρισης. Κι ούτε μπορείς να κατεβάσεις email έτσι. Ούτε να ακούσεις μουσική. Ούτε να μπεις στο youtube. Για να δω ένα βίντεο 5 λεπτών πρέπει να περιμένω μισή ώρα. Ούτε να συνδεθώ remotely στο γραφείο για να δουλέψω.

Και στην τελική γιατί να κάνω συγκρίσεις με download manager? Στο γραφείο έχω OTE 2MBit και κατεβάζει όλη μέρα χωρίς DM με 200ΚΒ. Με αυτό θα συγκρίνω. Και σε αυτή τη σύγκριση η tellas δεν παλεύεται. Εϊναι ανύπαρκτη. Μαθητευόμενοι μάγοι που κάνουν κόλπα στις πλάτες μας. Και (με τον κίνδυνο να φάω κι άλλη τιμωρία) ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

@ ADSLgr.com All rights reserved.