PDA

Επιστροφή στο Forum : hol και netfaster router???



sculper
17-05-09, 23:50
Γεια σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με HOL!
1) Μπορώ να βάλω κάποιο άλλο router εκτός από το netfaster που μου έδωσε η HOL? (διότι είναι πολύ βλακεία router, δεν βλέπει τίποτα στο dhcp παρόλο που έχω 2 συσκευές σε Ethernet). Σκέφτομαι να βάλω ένα bauteq της Conn-x
αν δεν γίνεται θα ζητήσω fritz...αυτό είναι βλακεία...γίνεται εύκολα αλλαγή???
2) Support, καλά απλά τους λες ότι έχεις πρόβλημα και σε παίρνουν τηλ? Δεν υπάρχει κάποιος εκεί να μιλήσω απευθείας???

leros2004
18-05-09, 00:58
Έχω δοκιμάσει το siemens όταν τα έφτυσε το Netfaster, δούλεψε 1 χαρά

karnage
18-05-09, 01:10
Περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες με το DHCP (αν και δεν έχω δουλέψει καθόλου το Netfaster). Εγώ πάντως έχω ένα 3COM Office Connect (80€ περίπου). Φαντάζομαι ότι όποιο ADSL2+ modem και να βάλεις δουλεύει.

seath
18-05-09, 13:24
Γεια σας,
2) Support, καλά απλά τους λες ότι έχεις πρόβλημα και σε παίρνουν τηλ? Δεν υπάρχει κάποιος εκεί να μιλήσω απευθείας???

Ακριβώς;

treli@ris
18-05-09, 14:25
Γεια σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με HOL!
1) Μπορώ να βάλω κάποιο άλλο router εκτός από το netfaster που μου έδωσε η HOL? (διότι είναι πολύ βλακεία router, δεν βλέπει τίποτα στο dhcp παρόλο που έχω 2 συσκευές σε Ethernet). Σκέφτομαι να βάλω ένα bauteq της Conn-x
αν δεν γίνεται θα ζητήσω fritz...αυτό είναι βλακεία...γίνεται εύκολα αλλαγή???
2) Support, καλά απλά τους λες ότι έχεις πρόβλημα και σε παίρνουν τηλ? Δεν υπάρχει κάποιος εκεί να μιλήσω απευθείας???

1) Αν εχεις POTS τηλεφωνια, ναι μπορεις. Αλλιως πρεπει να συμβιβαστεις με το NetFaster.

2) Παρε στο 2130004000 για απευθειας τεχνικο

sculper
18-05-09, 20:38
ευχαριστώ πολύ!

CRC
19-05-09, 10:42
και αν αύριο θές IPTV μόνο με το netfaster θα μπορέσεις να έχεις την υπηρεσία.....

Παρόλαυτά, τι σημαίνει ότι δεν φαίνονται οι clients στο DHCP ?????

DaveMurray
19-05-09, 10:57
Το IPTV Φίλτατε CRC, παίζει σχεδόν με ΟΛΑ τα modem/routers, με μικρές "παρεμβάσεις" των οποίων η δουλειά γίνεται μέσα σε 3 max 5 λεπτά.....

Εγώ πως έχω IPTV με Siemens CL-110, Speedtouch 585v6,v7,ASUS WL-600g ;

Με όλα μπορείς να έχεις IPTV....

sculper
20-05-09, 08:04
τελικά έβαλα το bautec και δουλεύουν όλα μια χαρά!
βέβαια του έκανα αναβάθμιση πρώτα!
καλά firmware δεν βγάζουν νέα firmware από intacom για τα netfaster????

σχετικά με το dhcp...έβαζα το καλώδιο σε ένα pc και δεν φαινόταν στο DHCP table.....
δεν έπαιρνε dns.....το έβαζα manual αλλα και πάλι τίποτα!


και αν αύριο θές IPTV μόνο με το netfaster θα μπορέσεις να έχεις την υπηρεσία.....

Παρόλαυτά, τι σημαίνει ότι δεν φαίνονται οι clients στο DHCP ?????

terko
20-05-09, 21:58
καλά firmware δεν βγάζουν νέα firmware από intacom για τα netfaster????

Αν υπάρξει νέα έκδοση firmware είναι ρυθμισμένος ο router να την παίρνει αυτόματα.

aitoum
23-06-09, 13:46
Υπάρχει κάποιο modem tool για το Netfaster (όπως π.χ. το DMT ή το STMT για τα Speedtouch) ;
Επίσης , ποιο είναι το telnet port στο netfaster ;
Ευχαριστώ πολύ.

treli@ris
23-06-09, 13:54
Υπάρχει κάποιο modem tool για το Netfaster (όπως π.χ. το DMT ή το STMT για τα Speedtouch) ;
Ευχαριστώ πολύ.

Δυστυχως οχι :)

aitoum
23-06-09, 14:34
Δυστυχως οχι :)
Το port 23 ΔΕΝ ανοίγει με το telnet . Υπάρχει κάποιο άλλο port για το telnet ή είναι αδύνατη
η επικοινωνία με το router ;

treli@ris
23-06-09, 15:27
Δεν εχει telnet.

pRieStaKoS
24-06-09, 11:46
Telnet ? Γτ telnet?

william.mobile
04-01-12, 23:55
Συγνωμη, αλλα αφου το IPTV παιζει με ολα, ξερει κανεις να μου πει πως να ρυθμισω το Netgear DGN 3500?Γιατι το Netfaster με πολλους ασυρματους clients και IPTV ON τα παιζει.Δεν μπορεις να δεις ουτε μια σελιδα:mad:


Το IPTV Φίλτατε CRC, παίζει σχεδόν με ΟΛΑ τα modem/routers, με μικρές "παρεμβάσεις" των οποίων η δουλειά γίνεται μέσα σε 3 max 5 λεπτά.....

Εγώ πως έχω IPTV με Siemens CL-110, Speedtouch 585v6,v7,ASUS WL-600g ;

Με όλα μπορείς να έχεις IPTV....

@ ADSLgr.com All rights reserved.