PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόσκληση για συμμετοχή σε ερευνητική δραστηριότητα του ΑΠΘ



ckokkin
18-05-09, 20:33
Γειά σας.

Ονομάζομαι Κοκκινίδη Χρυσούλα και είμαι μεταπτυχιακή φοιτήτρια του Τμήματος Πληροφορικής του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης στην κατεύθυνση "ΤΠΕ στην Εκπαίδευση".
Με επίβλεψη του Επ. Καθηγητή κ. Σταύρου Δημητριάδη, εκπονώ τη διπλωματική μου με τίτλο "Χαρακτηριστικά των ΙΤ θέσεων εργασίας στον ιδιωτικό τομέα: Η άποψη των επαγγελματιών και οι εκτιμήσεις των φοιτητών". Μέρος της διπλωματικής μου αφορά ερευνητική δραστηριότητα με τη χρήση online ερωτηματολογίου στους ΙΤ επαγγελματίες και στους τελειόφοιτους ΙΤ σχολών.

Θα ήταν τιμή μας αν μπορούσατε να ενημερώσετε όσους ασχολούνται με ΙΤ επαγγέλματα δηλαδή managers, engineers, αναλυτές, προγραμματιστές, τεχνικούς, γραφίστες κ.α για την ύπαρξη την έρευνάς μας και να τους παρακινήσετε να συμμετάσχουν. Αξίζει να σημειωθεί ότι η έρευνα είναι ανώνυμη. Δυστυχώς, στις προσκλήσεις που έστειλα σε εταιρίες δεν πήρα απαντήσεις και γενικότερα δεν υπάρχει προθυμία για τέτοιου είδους δραστηριότητες.

Στη διεύθυνση http://odysseas.csd.auth.gr/limesurvey θα βρείτε την έρευνα. Για τη συμμετοχή σας στην έρευνα θα πρέπει να επιλέξετε το ερωτηματολόγιο "ΙΤ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ ΙΤ ΧΩΡΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΣ" και η συμπλήρωσή του δεν παίρνει παραπάνω από πέντε λέπτα. Είναι σημαντική η συμμετοχή σας καθώς θα βοήθησει στο να εξαχθούν σημαντικές εκτιμήσεις για την ενημέρωση των τελειοφοίτων ΙΤ σχολών που επιθυμούν να βγούν στην αγορά εργασίας.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου σε αυτό το mail. Επίσης, θα ήθελα, σε περίπτωση που παραβαίνω τους όρους του forum να διαγραφώ για να μην σας απασχολώ αδίκως.


Σας ευχαριστώ πολύ.


Με εκτίμηση.



Κοκκινίδη Χρυσούλα
Φοιτήτρια Μεταπτυχιακού Τμήματος ΤΠΕ-Ε.
Τμήμα Πληροφορικής, ΑΠΘ.

mathcore
18-05-09, 21:36
Εταιρείες...σιγά μην ασχοληθούν..Θα το προωθήσω στους systemαδες που ξέρω..Να βοηθάμε και τα παιδιά του Αριστοτελείου..Είμασταν κάποτε εκεί!! Καλή συνέχεια στην έρευνα!

voger
18-05-09, 22:00
Εκεί που ρωτάτε για τον μισθό νομίζω έχετε κάνει ένα λάθος

Λέτε

* >800€
* 800 - 1000
...

Είναι ανάποδα το βελάκι.

prodromosfan
18-05-09, 23:32
συγνωμη αλλα οι γραφιστες καμια σχεση με τα ΙΤ επαγγελματα.
αν ωστοσο επιμενεις, βαλε και μια αγγελια στο vcdc.gr

vamvakoolas
19-05-09, 10:29
ενδιαφερον ερευνα περιμενουμε τα πορισματα....

ckokkin
26-05-09, 17:57
Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθειά σας. Ναι όντως με τους μισθούς μου ξέφυγε αλλά δεν μπορώ να το διορθώσω επειδή είναι ενεργοποιημένα τα ερωτηματολόγια. Σας ευχαριστώ και πάλι πολύ...

Φιλικά Χρύσα

Υ.Γ. Οντως οι εταιρίες με γράψανε κανονικά. Οτι μάζεψα είναι από φίλους και γνωστούς γνωστών. Αν φτάσω γύρω στα 150 άτομα ευχαριστημένη να είμαι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.