PDA

Επιστροφή στο Forum : Άσχετοι ή μάγοι (μου λένε ότι θα κλειδώνω 24 ενώ δε σηκώνω τόσο)



alex_mar
19-05-09, 11:42
Να σας πω τι μου ειπαν πριν απο λιγο στο 13800,
Τους πηρα τηλ και τους ειπα οτι ενδιαφερομαι να κανω ενα προγραμμα double play και τους ρωτησα αν υπαρχει τροπος να γινει μετρηση για το ποσο θα συγχρονιζω λογο του οτι εχω μεγαλη αποσταση απο το κεντρο που ειμαι συνδεδεμενος με τον ΟΤΕ (απο τον ΟΤΕ στο ιδιο ερωτημα μου ειπαν μεχρι 3 Mbps).
Η απαντηση της Tellas ηταν η εξης 24 Mbps μα τους λεω δεν γινετε απεχω 2,5 με 3 χλμ απο το κεντρο θα εχω απωλιες και μου λενε ΟΧΙ (με στυλακι και απολητα σιγουρη η κοπελα) στα 24 θα συγχρονιζετε τωρα με την WIND
Η μας περνανε για ηλιθιους η εχουν βρει καποιο μαγικο τροπο να παρεχουν τετοιες ταχυτητες σε τοσο μεγαλες αποστασης
Εκτος και αν εχουν βαλει VDSL και δεν μας το λενε

trendyboyathens
19-05-09, 11:49
Δεν τους έχουνε μάθει ότι τα πακέτα τους είναι έως 24ΜΒ μάλλον!

Μάλλον το πρώτο συμβαίνει κ όχι τπτ άλλο αλλά είναι κ κανένας ανίδεος θα πάρει μετά στην ΤΥ όταν ενεργοποιηθεί κ θα γαμ_σταβριάζει τα παιδιά!

oxyd
19-05-09, 12:06
Δεν είναι όλοι οι τηλεφωνητές το ίδιο. Ορισμένοι είναι άσχετοι με το αντικείμενο και λένε ανακρίβειες.

Haseo
19-05-09, 12:11
Εαν μιλησες με τμημα πωλησεων τι περιμενες να σου πουν...Να πουλησουν θελουν..:p

baskon
19-05-09, 12:16
Φυσικα και σου ειπε βλακειες.Οπως επισης πιθανον να σου ειπαν βλακειες και απο τον Οτε.
Σε φιλο που μενει λιγο εξω απο την Αθηνα του ειχαν πει απο τον Οτε.Μπορεις να βαλεις μονο μεχρι 1 Mbps λογω αποστασης.Το εβαλε και εχει attenuation 27,snr 25..οποτε ανετα εχει τα 8 Mbps..
Οπως βλεπεται και ο Οτε μπορει να λεει οτι θελει.
Ενας τροπος υπαρχει να δουμε τι θα πιασουμε. Να δουμε τι στατιστικα εχουν οι γειτονες και να ελπιζουμε να παιξουμε καπου εκει που παιζουν κατα μεσο ορο αυτοι..

Επισης επειδη ανεφερες το vdsl θα πρεπε να ξερεις ότι σε μεγαλες αποστασεις δουλευει χειροτερα απο το ADSL2 :)

1.3power
19-05-09, 12:30
Εγω με atten 19 γιατι δεν μπορω να δω πανω απο 4 mbps αραγε???Μου ειπαν απο τον Οτε οτι ειμαι πολυ μακρυα απο το κεντρο τους...Λετε να ηξεραν???:P

χαχα..Η χωρα του καραγκιωζη στο μεγαλειο της...:P

Διπλανο σπιτι με τελλας παιζει στα 17 mbps...Περιεργα πραγματα..

Davout
19-05-09, 18:07
Για να είμαι ο μόνος που θα απαντήσει σαφώς και περιεκτικά:

Άσχετοι.

FuS
23-05-09, 01:06
Φυσικα και σου ειπε βλακειες.Οπως επισης πιθανον να σου ειπαν βλακειες και απο τον Οτε.
Σε φιλο που μενει λιγο εξω απο την Αθηνα του ειχαν πει απο τον Οτε.Μπορεις να βαλεις μονο μεχρι 1 Mbps λογω αποστασης.Το εβαλε και εχει attenuation 27,snr 25..οποτε ανετα εχει τα 8 Mbps..
Οπως βλεπεται και ο Οτε μπορει να λεει οτι θελει.
Ενας τροπος υπαρχει να δουμε τι θα πιασουμε. Να δουμε τι στατιστικα εχουν οι γειτονες και να ελπιζουμε να παιξουμε καπου εκει που παιζουν κατα μεσο ορο αυτοι..

Επισης επειδη ανεφερες το vdsl θα πρεπε να ξερεις ότι σε μεγαλες αποστασεις δουλευει χειροτερα απο το ADSL2 :)

ο οτέ χρησιμοποιεί στο πληροφοριακό σύστημα GIS για να μετρήσει απόσταση - βγάζει και τον μαξιμουμ θεωρητικό συγχρονισμό δίπλα - και σε κάποιες περιπτώσεις δεν είναι ακριβές το αποτέλεσμα (πολύ μικρό ποσοστό όμως) και μάλλον σε μια τέτοια περίπτωση πρέπει να έπεσε ο φίλος σου

akkiiss55
23-05-09, 23:04
Να σας πω τι μου ειπαν πριν απο λιγο στο 13800,
Τους πηρα τηλ και τους ειπα οτι ενδιαφερομαι να κανω ενα προγραμμα double play και τους ρωτησα αν υπαρχει τροπος να γινει μετρηση για το ποσο θα συγχρονιζω λογο του οτι εχω μεγαλη αποσταση απο το κεντρο που ειμαι συνδεδεμενος με τον ΟΤΕ (απο τον ΟΤΕ στο ιδιο ερωτημα μου ειπαν μεχρι 3 Mbps).
Η απαντηση της Tellas ηταν η εξης 24 Mbps μα τους λεω δεν γινετε απεχω 2,5 με 3 χλμ απο το κεντρο θα εχω απωλιες και μου λενε ΟΧΙ (με στυλακι και απολητα σιγουρη η κοπελα) στα 24 θα συγχρονιζετε τωρα με την WIND
Η μας περνανε για ηλιθιους η εχουν βρει καποιο μαγικο τροπο να παρεχουν τετοιες ταχυτητες σε τοσο μεγαλες αποστασης
Εκτος και αν εχουν βαλει VDSL και δεν μας το λενε

ή πηρες 13800/1 π ειναι εξωτερικοι αντιπροσωποι π δν ξερουν τν τυφλα τους και λενε οτι θελουν η αν καλεσες 13800/2 επεσες σε κανενα βοδι...αν και μ φαινεται λιγο απιθανο διοτι τα παιδια εκει ξερουν τη δουλεια τους...

@ ADSLgr.com All rights reserved.