PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΡΤΕΣ ΤΟ ΚΑΦΑΟ?



ANONYMOS
19-05-09, 20:12
Καλησπερα εδω και εναμιση χρονο ειμαι συνδεμενος με την HOL ειχα τεραστια προβληματα αποσυνδεσεων και αφου μετα απο πολλα τηλεφωνα δεν εφτιαχνε η κατασταση αποφασισα να αλλαξω παροχο και να παω στην TELLAS μπας και αλλαξει η κατασταση.Ετσι λοιπον πριν δυο μηνες εκανα αιτηση και κλασικα περιμενα,πριν μια βδομαδα τους πηρα τηλεφωνο αφου αρχισα να εκνευριζομαι απο την αναμονη και μου ειπαν οτι η πρωτη αιτηση που καναν στον OTE αποριφθηκε και σστη δευτερη που ξαναεκαναν τους εδωσαβ ημερομηνια ενεργοποιησης τις 20/5 και να περιμενω αυτη την βδομαδα να ενεργοποιηθω με την TELLAS.Σημερα με πηραν ενα τηλεφωνο απο την TELLAS και μου ειπαν οτι και τη δευτερη αιτηση OTE τελικα την απεριψε γιατι δεν εχει πορτες το ΚΑΦΑΟ και ετσι δεν μπορουν να με συνδεσουν,απο την TELLAS δεν μπορουν να κανουν τιποτα και ετσι δεν μπορω να παω σε αυτους.Αυτο που μου ειπαν ισχυει? Και αν ναι μπορω να κανω τιποτα?Μου δωσαν και το νουμερο της αιτησης που αποριφθηκε,δεν μπορω να μεινω στην HOL αλλο δεν εχω σχεδον καθολου τηλεφωνο.Αν κανω αιτηση σε αλλο παροχο θα προκυψει το ιδιο προβλημα?

Mouse Potato
19-05-09, 20:14
Πάρε στον OTE να μάθεις...

ANONYMOS
19-05-09, 20:19
Αποοσο γνωριζω αλλο το ΚΑΦΑΟ και αλλο το DSLAM ετσι δεν ειναι?Και στα δυο υπαρχουν διαθεσιμες πορτες για τον καθε παροχο?

Mouse Potato
19-05-09, 20:24
Υπάρχουν περιπτώσεις mini DSLam που το εγκαθιστούν στο ΚΑΦΑΟ. Οι πόρτες πέφτουν πάνω σε μηχάνημα που είναι στο DSLam...

Καλό θα ήταν να πάρεις στον ΟΤΕ και να ενημερωθείς

emeliss
19-05-09, 20:27
Απλά δεν θα έχει ελεύθερες πόρτες στο dslam της η tellas.

ANONYMOS
19-05-09, 20:30
Σε ποιο τηλεφωνο και τι ακριβως να τους ρωτησω?

ariadgr
19-05-09, 20:36
Ακύρωσε την αίτηση στην Tellas και κάνε αίτηση σε άλλο πάροχο.

ANONYMOS
19-05-09, 20:40
Λογικα για να μου πουνε οτι δεν γινεται να ενεργοποιηθω σε αυτους με ακυρωσαν οι ιδιοι.Μου εχουν στειλει ομως και το ρουτερ τι θα γινει με αυτο?

Davout
19-05-09, 20:41
Από την HOL στην Tellas;

...

ANONYMOS
19-05-09, 20:48
Γιατι οχι στην τελλας?Και που να παω ο αμοιρος?Σε ποιο τηλεφωνο να παρω τον οτε να ρωτησω γιατι δεν μπορω να βγαλω γραμμη στο 134?

emeliss
19-05-09, 20:59
Να ρωτήσεις τι τον ΟΤΕ;

13888

ariadgr
20-05-09, 13:20
Λογικα για να μου πουνε οτι δεν γινεται να ενεργοποιηθω σε αυτους με ακυρωσαν οι ιδιοι.

Στείλε με fax αίτηση ακύρωσης και κράτα αντίγραφο και αποδεικτικό αποστολής. :!:

alex24
20-05-09, 17:24
Εγω εστειλα αιτηση ακυρωσης αλλα χωρις υπογραφη ειναι οκ αυτο?

ariadgr
20-05-09, 17:26
Εγω εστειλα αιτηση ακυρωσης αλλα χωρις υπογραφη ειναι οκ αυτο?

Μπα, θα θέλει υπογραφή και φωτοτυπία ταυτότητας διπλής όψεως.

alex24
20-05-09, 17:37
Tην αλλη φορα ειχα στειλει ετσι αιτηση και ακυρωθηκε χωρις ταυτοτητα και τετοια απλως εγραψα το ονοματεπωνυμο το ΑΦΜ και το αρι8μο της ταυτοτητας και οτι αιτουμαι την ακυρωση της αιτησης!!Ετσι μου ειχαν πει και καποια παιδια απο εδω και απο την τελλας

@ ADSLgr.com All rights reserved.