PDA

Επιστροφή στο Forum : AVG Free ?



sv2evs
17-01-06, 19:21
Καλησπέρα,

Χρησιμοποιώντας το AVG Free Edition, παρατηρώ οτι ενώ του λέω να σκανάρει όλο το σύστημα, μετά απο κάποια files σταματάει πάνω σε κάποια αρχεία JPG. Μήπως κάνω κάποιο λόθος εγω ; Έχω την εντύπωση οτι το μηχάνημα είναι "καθαρό", αλλά κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος....:(

Υ.Γ Είναι αξιόπιστο το AVG ή όχι ;:(

apok
17-01-06, 19:22
Τι σου βγάζει για αυτά τα Jpg??

Hwoarang
17-01-06, 19:29
Καλησπέρα,

Χρησιμοποιώντας το AVG Free Edition, παρατηρώ οτι ενώ του λέω να σκανάρει όλο το σύστημα, μετά απο κάποια files σταματάει πάνω σε κάποια αρχεία JPG. Μήπως κάνω κάποιο λόθος εγω ; Έχω την εντύπωση οτι το μηχάνημα είναι "καθαρό", αλλά κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος....:(

Υ.Γ Είναι αξιόπιστο το AVG ή όχι ;:(

μιά χαρά ειναι το AVG:thumbsup1

masteripper
17-01-06, 20:12
Επίσης αξιόπιστο και Free είναι το ClamAv - Antivir γιατί δεν το δοκιμάζεις.
Επίσης το Google δίνει δωρεάν το Norton Antivirus 2005...
Έτσι για να φύγει η περιέργεια.

sv2evs
18-01-06, 01:19
Τι σου βγάζει για αυτά τα Jpg??

Τίποτα, όταν ξεκινάει να ψάχνει τα directories και φτάνει σε μια φωτογραφία...σταματάει το ψάξιμο.:mad:

αν το βάλω να ψάξει σε ένα 2ο partition που έχω...ξεκινάει και συνεχίζει κανονικά.

groove54
18-01-06, 01:28
Επίσης το Google δίνει δωρεάν το Norton Antivirus 2005...
Έτσι για να φύγει η περιέργεια.
"Βαρύ και ασήκωτο" σαν την θεια μου την Ελένη που κατεβαζει ενα 5 μιλφειγ για την πλακα της.
:twisted:

sv2evs
18-01-06, 17:17
παιδιά τελικά οι υποψίες μου βγήκαν αληθινές. Ευτηχώς δηλαδή που το πήρα χαμπάρι. Έσβυσα προσωρινά τα αρχεία που κολούσε/σταματούσε η αναζήτηση για ιούς και μου βρήκε ένα κάρο trojan σε αρχεία που είχαν σχέση με την java ή με java εφαρμογές στα windows. Τα καθάρισε και τώρα σκανάρω για 2η φορά να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Κοίτα να δεις τι παθαίνει κανείς !!!:-k

@ ADSLgr.com All rights reserved.