PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελευταίο firmware για SpeedTouch 585(i) v6



pliktras
20-05-09, 12:21
Γειά σας παιδιά!!
Έχω την έκδοση 7.4.3.2 περασμένη στο router μου.
Μπορείτε να μου πείτε ποια είναι η τελευταία που υπάρχει και απο που μπορώ να την κατεβάσω??

Ευχαριστώ :)

tsorbi
20-05-09, 12:52
Καλά είσαι είναι η έκδοση 7.4.3.2 είναι η τελευταία International.
http://www.speedtouchforum.de/viewtopic.php?t=1089

pliktras
20-05-09, 13:10
ααα οκ φίλε!!Σ'ευχαριστώ πολύ!!:D

Mήπως ξέρεις που θα βρω καμιά παλιότερη? καμιά 6χχχ ή και 5χχχ ? (όποιος ξέρει ας απαντήσει)

baskon
20-05-09, 13:13
Τι τι θες τη παλιοτερη εκδοση?Μηπως θες να αλλαζεις το snr?Υποψιν οτι η τελευταια εκδοση συγχρονιζε ψηλοτερα απο τις παλιοτερες οποτε δε χρειαζεται να παιξεις με το snr
Ρωταω γιατι η τελευταια ηταν αρκετα καλη εκδοση και δε θα ηταν καλη ιδεα η υποβαθμιση :)

tsorbi
20-05-09, 13:15
ααα οκ φίλε!!Σ'ευχαριστώ πολύ!!:D

Mήπως ξέρεις που θα βρω καμιά παλιότερη? καμιά 6χχχ ή και 5χχχ ? (όποιος ξέρει ας απαντήσει)
Στο Link που σου έδωσα.

pliktras
20-05-09, 13:53
Τι τι θες τη παλιοτερη εκδοση?Μηπως θες να αλλαζεις το snr?Υποψιν οτι η τελευταια εκδοση συγχρονιζε ψηλοτερα απο τις παλιοτερες οποτε δε χρειαζεται να παιξεις με το snr
Ρωταω γιατι η τελευταια ηταν αρκετα καλη εκδοση και δε θα ηταν καλη ιδεα η υποβαθμιση :)

Ξέρεις τι γίνετε?Είχα 4mbps και όλα οκ, πάντα κατεβαζα full,τώρα με τους διπλασιασμούς του ΟΤΕ, ανέβηκε το Upload αλλα το download απο τα 4 έπεσε στα 3! Αν είναι δυνατόν χαχα

........Auto merged post: pliktras πρόσθεσε 0 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Στο Link που σου έδωσα.

χαχα τι βλάκας που είμαι!!!Thanks!!!!!!!!!!:D

........Auto merged post: pliktras πρόσθεσε 27 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ρε παιδιά πάω να κάνω downgrade και μου βγάζει ένα σφάλμα που μου έβγαζε και παλιότερα και δεν θυμάμαι πως το πέρασα(τοτε εκανα upgrade)...κάτι λεει δεν αποκρίνεται το router...σίγουρα θα ξέρετε για τι μιλάω...
Τι πρέπει να κάνω?

Rebel Scum
20-05-09, 16:20
Ξέρεις τι γίνετε?Είχα 4mbps και όλα οκ, πάντα κατεβαζα full,τώρα με τους διπλασιασμούς του ΟΤΕ, ανέβηκε το Upload αλλα το download απο τα 4 έπεσε στα 3! Αν είναι δυνατόν χαχα

Για αυτό μίλα καλύτερα με τον ΟΤΕ πριν αρχίσεις να παίζεις με το SNR...



ρε παιδιά πάω να κάνω downgrade και μου βγάζει ένα σφάλμα που μου έβγαζε και παλιότερα και δεν θυμάμαι πως το πέρασα(τότε έκανα upgrade)...κάτι λεει δεν αποκρίνεται το router...σίγουρα θα ξέρετε για τι μιλάω...
Τι πρέπει να κάνω?

Βάλε στατική IP στο local connection(όποια να ναι) και την 192.168.1.254 στο default gateway

pliktras
20-05-09, 16:56
Για αυτό μίλα καλύτερα με τον ΟΤΕ πριν αρχίσεις να παίζεις με το SNR...



Βάλε στατική IP στο local connection(όποια να ναι) και την 192.168.1.254 στο default gateway

θα μου πει τα κλασικά ο ΟΤΕ, οτι είμαι μακριά απο το dslam κτλ...

Τώρα, έχω περασμένη ip και στο default gateway έχω ακριβώς αυτά τα νούμερα οπότε κάτι άλλο πρέπει να φταίει...:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.