PDA

Επιστροφή στο Forum : Καινούριος στην HOL χωρίς τηλέφωνο και με αργό ιντερνετ...



spyrcom
20-05-09, 15:40
Καλησπέρα Είμαι καινούριος στην HoL(double play 24αρι). Μένω κέντρο θεσσαλονίκη και μέχρι πρότινος με TELLAS είχα πολύ καλή γραμμή(att. 12) αλλά πολλές διακοπές. Έτσι άλλαξα σε HOL.Η γραμμή μου υποτίθεται πως ενεργοποιήθηκε απ την παρασκευή. Από τότε λοιπόν έχω ιντερνετ με attenuation 33 που κλειδώνει στα 6mbps και νεκρό τηλέφωνο. Μπορεί να μου πει ΄κάποιος αν υπάρχει ελπίδα να διορθωθεί η κατάσταση και αν έχω ακόμα δυνατότητα να κάνω διακοπή, καταγγελία σύμβασης η κάτι τέτοιο?(στο status μου λέει οτι η σύνδεση είναι σε πιλοτικό στάδιο.)

PS έχω επικοινωνήσει άπειρες φορές και κάθε μέρα η απάντηση είναι "το πρόβλημα θα λυθεί μέχρι αύριο"

mondeo
20-05-09, 16:36
Έχε λίγο υπομονή.Εφ' όσον είναι νέα η γραμμη,ενδέχεται να υπάρχουν κάποια προβλήματα τα οποία σταδιακά θα επιλυθούν.Συνήθως σε 2-3 μέρες δουλεύουν όλα καλά.
Υ.Γ.Σύνδεσες το Netfaster ή έμεινες με το Speedstream;
Αν όχι σύνδεσέ το γιά να μπορέσουν οι τεχνικοί να ελέγξουν τη γραμμή.

spyrcom
20-05-09, 19:06
Ευχαριστώ για την απάντηση. Πράγματι συνέδεσα το net faster για να γίνει ο απαραίτητος έλεγχος αλλά μετά από 4 μέρες εξακολουθώ να μην έχω τηλέφωνο. Σήμερα μίλησα με κάποιο γνωστό μου στην Αθήνα ο οποίος αντιμετώπιζε το ίδιο πρόβλημα. Μου είπε ότι η HOL δουλεύει με VOIP και ότι κατά την ενεργοποίηση του στείλανε κάποιο firmware για το fritzbox που χρησιμοποιεί ώστε να δουλέυει το τηλέφωνο πάνω στο router. Ξέρει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο?

PS και το δικό μου τηλέφωνο ενώ είναι νεκρό όταν το συνδέσω πάνω στο phone του router δίνει σήμα. Απλώς δεν μπορεί να καλέσει.

baskon
20-05-09, 19:14
Η Hol αναλογα με τη περιοχη μπορει να δινει κανονικη τηλεφωνια ή VOIP.
Στη δικη σου περιοχη δε ξερω αλλα αν ρωτησεις στη Hol θα σου πουνε..
ΑΝ δουλευει το τηλ οταν ειναι πανω στο ρουτερ ειναι πολυ πιθανο να εχεις VOIP..

spyrcom
20-05-09, 19:20
Στην περίπτωση αυτή θα χρειαστούν ρυθμίσεις για το router ώστε να δουλέψει κανονικά το voip? (σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλ΄΄α δεν είμαι και μάστερ στο ζήτημα)
Το dslam μου είναι 2060 πλατεία δημοκρατίας.(σε περίπτωση που ξέρει κάποιος αν δουλεύει σε VOIP ή POTS)

terko
20-05-09, 21:34
Στην περίπτωση αυτή θα χρειαστούν ρυθμίσεις για το router ώστε να δουλέψει κανονικά το voip? (σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλ΄΄α δεν είμαι και μάστερ στο ζήτημα)
Το dslam μου είναι 2060 πλατεία δημοκρατίας.(σε περίπτωση που ξέρει κάποιος αν δουλεύει σε VOIP ή POTS)

Φίλε spyrcom από την στιγμή που έχει σήμα στο PHONE1 ή PHONE2 του router πρέπει είναι VOIP. Το φωτάκι VOIP στο NetFaster είναι αναμμένο ;;

Αν είναι τελικά VOIP για να ενεργοποιηθεί χρειάζονται κάποια κωδικά που πρέπει να σου δώσει η HOL και κάποιες ρυθμίσεις στο router.

treli@ris
20-05-09, 21:47
Μπορεις επισης μεσα απο τo management tools στο site της HOL να δεις αν εχεις POTS ή VOIP

spyrcom
20-05-09, 22:14
Παιδιά το VOIP πάνω στο router δεν ανάβει. Επίσης οι τεχνικοί μου είπαν ότι η έχω POTS σε επικοινωνία που είχα πριν λίγο. Επίσης πριν λίγο μπήκα στο account μου στη hol όπου στις υπηρεσίες δίπλα στο full LLU λέει εκκρεμεί και το status λέει ότι η γραμμή βρίσκεται σε πιλοτική λειτουργία(εδώ και 6 μέρες σχεδόν) Τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

treli@ris
20-05-09, 22:17
Παιδιά το VOIP πάνω στο router δεν ανάβει. Επίσης οι τεχνικοί μου είπαν ότι η έχω POTS σε επικοινωνία που είχα πριν λίγο. Επίσης πριν λίγο μπήκα στο account μου στη hol όπου στις υπηρεσίες δίπλα στο full LLU λέει εκκρεμεί. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

Σημαινει οτι δεν εχει ενεργοποιηθει η τηλεφωνια.

Στο "HOL POTS ή VOIP (αναλογα) Telephony" τι γραφει?

*Πρεπει στα 3 τελευταια να σου γραφει "ΕΝΕΡΓΗ"

spyrcom
20-05-09, 22:20
Στο ΗΟL POTS telephony λέει ενεργή. Πως είναι δυνατόν να είναι ενεργή όταν εκκρεμεί το LLU?

treli@ris
20-05-09, 22:22
Το τηλεφωνο αν το βαλεις κατευθειαν στην πριζα δουλευει??

Στην τελικη παρε τηλ και εξηγησε τους το προβλημα.

spyrcom
20-05-09, 22:27
GEOFAK το τηλέφωνο είναι νεκρό ενώ το έχω συνδεδεμένο στην πρίζα κανονικά. Τους έχω πάρει πάαρα πολλές φορές αλλά δεν βγάζω άκρη. Καταρχίν στην εξυπηρέτηση μου λένε ότι η γραμμή είναι ενεργοποιημένη ενώ οι τεχνικοί λένε ότι ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί. Τους ρωτάω αν πρόκειται για βλάβη ή αν απλώς δεν έχει γίνει ακόμα η σύνδεση και δεν ξέρουν να μου πουν. Πραγματικά απαράδεκτοι. Πάντως εφόσον το FULL LLU λέει ότι εκκρεμεί σημαίνει ότι κάτι παίζει με το βρόγχο μου . Έτσι δεν είναι?

terko
20-05-09, 22:58
GEOFAK το τηλέφωνο είναι νεκρό ενώ το έχω συνδεδεμένο στην πρίζα κανονικά. Τους έχω πάρει πάαρα πολλές φορές αλλά δεν βγάζω άκρη. Καταρχίν στην εξυπηρέτηση μου λένε ότι η γραμμή είναι ενεργοποιημένη ενώ οι τεχνικοί λένε ότι ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί. Τους ρωτάω αν πρόκειται για βλάβη ή αν απλώς δεν έχει γίνει ακόμα η σύνδεση και δεν ξέρουν να μου πουν. Πραγματικά απαράδεκτοι. Πάντως εφόσον το FULL LLU λέει ότι εκκρεμεί σημαίνει ότι κάτι παίζει με το βρόγχο μου . Έτσι δεν είναι?

Από τα λεγόμενα σου φίλε έχω καταλάβει ότι η τηλεφωνία έιναι ενεργή και το internet βρίσκεται σε πιλοτική λειτουργία όντως αυτό μπορεί να συμβεί. Προφανώς κάποια προβλήματα θα παρουσιάζονται με το inteernet, μην ανησηχείς τα χαρακτηριστικά σου είναι πάρα πολύ καλά και όταν δεις και στο FULL LLU "Ενεργή" τότε θα είναι ok το internet.

Η τηλεφωνία σου είναι POTS, όταν λες ότι το τηλέφωνο το έχω συνδεδεμένο στην μπρίζα τι εννοείς ;; στο spliter πρέπει να το συνδέσεις στη θέση phone.

DaveMurray
20-05-09, 23:09
Από τα λεγόμενα σου φίλε έχω καταλάβει ότι η τηλεφωνία έιναι ενεργή και το internet βρίσκεται σε πιλοτική λειτουργία όντως αυτό μπορεί να συμβεί. Προφανώς κάποια προβλήματα θα παρουσιάζονται με το inteernet

Mα ΤΗΛΕΦΩΝΟ ( Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ο ) δεν έχει ο άνθρωπος..... Τι σχέση έχει το Internet; . . . . . . .

spyrcom
20-05-09, 23:12
Το τηλέφωνο είναι πάνω στο splitter. Δοκίμασα και απευθείας πάνω στην κεντρική πρίζα με φίλτρο αλλά και πάλι νεκρό.....δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει, και δεν βλέπω να βγάζω άκρη μ αυτούς...!!

terko
20-05-09, 23:23
Mα ΤΗΛΕΦΩΝΟ ( Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ο ) δεν έχει ο άνθρωπος..... Τι σχέση έχει το Internet; . . . . . . .

Βρε DaveMurray ο φίλος είπε ότι είχε attenuation 12 και τώρα έχει 33 και κλειδώνει στα 6mbps και από profile SNR 15 (αν ισχύει τώρα έτσι όπως είναι) είναι λογικό αυτό ??. Δεν έχει πρόβλημα το internet, εσύ τι λες ??

DaveMurray
20-05-09, 23:30
H γραμμή έχει το πρόβλημα, όχι το "Internet"..... Κάτι θα παίζει.... Καμιά βραχυκύκλωση ίσως......

Το ίδιο εξάλλου αντιμετωπίζω και εγω.... Υπάρχει βραχυκύκλωση στην γραμμή στα 100/200 μέτρα από εμένα, το att αυξήθηκε τόσο πολύ, ώστε να πιάνω 1mbps (2 με "πειραγμα") και δεν έχω τηλέφωνο.... Internet όμως κουτσά στραβά έχω..... Οπότε σε τι σχετίζεται το "Internet" που λες; ---> (PPPOE session...)

Η γραμμή έχει το πρόβλημα.... Ίσως δεν την έχουν ετοιμάσει, ίσως την έχουν ετοιμάσει αλλά υπάρχει κάποιο πρόβλημα....

Εξάλλου ΕΧΕΙ POTS, δεν έχει VOIP, ώστε κάτι να φταίει από αυτό η τηλεφωνία του.........

terko
20-05-09, 23:33
Το τηλέφωνο είναι πάνω στο splitter. Δοκίμασα και απευθείας πάνω στην κεντρική πρίζα με φίλτρο αλλά και πάλι νεκρό.....δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει, και δεν βλέπω να βγάζω άκρη μ αυτούς...!!

Ακου φίλε εφόσον στο account φαίνεται ότι είναι η τηλεφωνία είναι ενεργή, να τους πάρεις και να τους δηλώσεις βλάβη, ώστε να σε πάρει ο τεχνικός να του εξηγήσεις.

........Auto merged post: terko πρόσθεσε 3 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........


H γραμμή έχει το πρόβλημα, όχι το "Internet"..... Κάτι θα παίζει.... Καμιά βραχυκύκλωση ίσως......

Η γραμμή έχει το πρόβλημα.... Ίσως δεν την έχουν ετοιμάσει, ίσως την έχουν ετοιμάσει αλλά υπάρχει κάποιο πρόβλημα....

Είπα κάτι διαφορετικό?

DaveMurray
20-05-09, 23:35
Από τα λεγόμενα σου φίλε έχω καταλάβει ότι η τηλεφωνία έιναι ενεργή και το internet βρίσκεται σε πιλοτική λειτουργία όντως αυτό μπορεί να συμβεί. Προφανώς κάποια προβλήματα θα παρουσιάζονται με το inteernet,

Φυσικά και είπες....

georgep138
21-05-09, 00:42
GEOFAK το τηλέφωνο είναι νεκρό ενώ το έχω συνδεδεμένο στην πρίζα κανονικά. Τους έχω πάρει πάαρα πολλές φορές αλλά δεν βγάζω άκρη. Καταρχίν στην εξυπηρέτηση μου λένε ότι η γραμμή είναι ενεργοποιημένη ενώ οι τεχνικοί λένε ότι ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί. Τους ρωτάω αν πρόκειται για βλάβη ή αν απλώς δεν έχει γίνει ακόμα η σύνδεση και δεν ξέρουν να μου πουν. Πραγματικά απαράδεκτοι. Πάντως εφόσον το FULL LLU λέει ότι εκκρεμεί σημαίνει ότι κάτι παίζει με το βρόγχο μου . Έτσι δεν είναι?

Οχι Απ΄ότι έχω διαβάσει σε άλλα θέματα στο adslgr.com τα πεδία στο management tools τα ενημερώνουν όποτε θέλουν και αν θέλουν.
Αυτό που γράφεις παραπάνω "Πραγματικά απαράδεκτοι" τα λέει όλα

terko
21-05-09, 00:49
Mα ΤΗΛΕΦΩΝΟ ( Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ο ) δεν έχει ο άνθρωπος..... Τι σχέση έχει το Internet; . . . . . . .

Σωστά εγώ είπα, αλλά και συ είπας ...όχι εγώ το παραπάνω. Συ είπας ...όχι εγώ και κάτι διαφορετικό στο #19 post για το ίδιο θέμα.
Αλλά εσύ κόλλησες στη λέξη μου "internet". Με αυτό που είπα εγώ ήταν φανερό τι εννοούσα αν πας και διαβάσεις το #8 post του νήματος, γιατί από εκεί το διάβασα, αλλά και πάλι αν έχεις πρόβλημα στο inrenet δεν σημαίνει ότι έχεις πρόβλημα στην γραμμή, εφόσον και σύμφωνα με το account η τηλεφωνία είναι ενεργή.

spyrcom
21-05-09, 01:41
Παιδιά ευχαριστώ για τη βοήθεια.Το ζήτημα είναι ότι έχω μιλήσει με τους τεχνικούς τουλάχιστον 6-7 φορές και κάθε μέρα η απάντηση είναι "θα το δηλώσουμε και πάλι και βλέπουμε"...προφανώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται! φίλε Dave έχεις κ εσύ το ίδιο πρόβλημα απ' ότι κατάλαβα;

Να σημειώσω για το attenuation μου ότι απέχω απ το dslam μου 200 μέτρα σε ευθεία. Δε δικαιολογούνται τέτοια χαρακτηριστικά στη γραμμή μου (att τριανταφεύγα....)

DaveMurray
21-05-09, 01:45
φίλε Dave έχεις κ εσύ το ίδιο πρόβλημα απ' ότι κατάλαβα;

Από ότι φαίνεται, περίπου παρόμοιο, ναι.... Εμένα είναι βραχυκύκλωση από ότι είπαν στα 100/200 μέτρα, δεν υπάρχει τηλέφωνο σε καμία πρίζα, το att μεγάλωσε κατά ΠΟΛΥ, από 9,5+ mbps, έπεσα στα 1/2 max, και σε εμένα μου λένε: θα το δηλώσουμε και πάλι και βλέπουμε

Προφανώς, δεν θα πάρουν ΔΕΚΑΡΑ τσακιστή.....

spyrcom
21-05-09, 01:48
Κι εμένα την τελευταία φορά σήμερα το απόγευμα ο τεχνικός μου είπε ότι πιθανότατα να είναι βραχυκύκλωμα.....τώρα το πιο πιθανό είναι να έχει βραχυκυκλώσει το μυαλό τους...ΕΛΛΑΣ στο μεγαλείο σου...

Georgevtr
21-05-09, 02:09
Κι εμένα την τελευταία φορά σήμερα το απόγευμα ο τεχνικός μου είπε ότι πιθανότατα να είναι βραχυκύκλωμα.....τώρα το πιο πιθανό είναι να έχει βραχυκυκλώσει το μυαλό τους...ΕΛΛΑΣ στο μεγαλείο σου...
Όχι Ελλάς,αλλά hol το μεγαλείο σου.

By the way πλέον θα δίνει μόνο pots σε όλη την πόλη.

spyrcom
22-05-09, 13:14
Μετά από αρκετές μέρες χωρίς τηλέφωνο, με ιντερνετ που μπορεί να συγκριθεί με τις παλιές καλές dial up και κυρίως με τα νέυρα τσατάλια λόγω της απαράδεκτης αδιαφρορίας και ανικανότητας των ανθρώπων που πλαισιώνουν αυτό το ανύπαρκτο μαγαζάκι που λέγεται hol αποφάσισα να προχωρήσω σε καταγγελία σε ΕΕΤΤ και ΙΝΚΑ καθώς και σε αποστολή επιστολής προς δημοσίευση σε αρμόδια περιοδικά. Κι αυτό όχι μόνο γιατί προσωπικά έχω αγανακτήσει με την κατάσταση αλλά πολύ περισσότερο γιατί πιστεύω ότι είναι υποχρέωσή μου να κρατήσω όσο περισσότερους νέους και ανυποψίαστους συνδρομητές όπως η αφεντιά μου μακριά απο τη μαύρη τρύπα της ανυπαρξίας μίας HOL που θέλει ονομάζει εαυτόν πάροχο υπηρεσιών τηλεπικοινωνίας χωρίς : 1)Να διαθέτει στο ελάχιστο την κατάλληλη υποδομή 2)Χωρίς καταρτισμένο έμψυχο δυναμικό. 3)χωρίς καν να προσφέρει σεμινάρια στοιχειώδους ευγένιας και συμπεριφοράς σ αυτούς που πλαισιώνουν το κέντρο τηλεφωνικής υποστήριξης.
Πραγματικά μετά απο αρκετά χρόνια και αρκετούς παρόχους που έχω αλλάξει ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΥΝΑΑΝΤΩ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ, ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΥ. Προσκαλώ λοιπόν όσους αντιμετωπίζουν παρόμοια προβλήματα και εφόσον θέλουμε να ονομαζόμαστε ενεργοί καταναλωτές και όχι κορόιδα να επικοινωνήσουν ούτως ώστε να δράσουμε συλλογικά ΚΥΡΙΩΣ για να προστατέψουμε αυτούς που πιθανότατα αύριο θα βρεθούν στη δυσάρεστη θέση μας.

vasilis_val
22-05-09, 13:17
εγω τουσ την πεταξα προχθεσ την καταγγελια....και περιμενω τηλεφωνο απο ΕΕΤΤ και συνηγορο καταναλωτη.....

και τωρα γραφω και αλλη μια για 4 νετ

guzel
22-05-09, 13:17
δεν νομιζω να βρικσεις πολλους συμπαραστατες ;)

ανεβασε τα στατιστικα της γραμμης σου

psyxakias
22-05-09, 13:21
Καλημέρα spyrcom. Μπορώ να καταλάβω την αγανάκτησή σου αλλά δε βλέπω κάποιο λειτουργικό σκοπό του thread. Πέρα από γενικευμένες κατηγορίες, δεν βλέπω κάποιο συγκεκριμένο περιστατικό, ούτε φαίνεται να ζητάς την γνώμη/συμβουλή των άλλων.

Υ.Γ. Τι μανία μας πιάνει μόλις κάτι δε πάει καλά με ένα πάροχο και θέλουμε να σώσουμε το κόσμο ενημερώνοντας τους άλλους; Μάτια και αυτιά νομίζουμε ότι δεν έχουν για να κρίνουν μόνοι τους; :hmm:

Το παραπάνω μήνυμα γράφτηκε σχετικά με το 2ο thread που είχε δημιουργηθεί, που πλέον φαίνεται να έχει ενωθεί με το αρχικό του περιστατικού.

........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 0 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........


δεν νομιζω να βρικσεις πολλους συμπαραστατες ;)Ποτέ μη λες ποτέ. Πάντως fanboys άλλο τίποτα ε; :whistle:

guzel
22-05-09, 13:32
Ποτέ μη λες ποτέ. Πάντως fanboys άλλο τίποτα ε; :whistle:

αστα ..

amoyda
22-05-09, 13:34
χθες τα ms προς k-play.de ηταν πανω 350

κατα τα αλλα δεν υπηρχαν ιδιαιτερα προβληματα,οπως αυτα που αναφερει ο φιλος

spyrcom
22-05-09, 14:51
Φίλε Psychakias...έχω ήδη αναφέρει σε κάποιο άλλο thread το πρόβλημα μου.
Και για να τα συνοψίσω....Είμαι εδώ και αρκετές μέρες χωρίς τηλέφωνο γεγονός το οποίο μου έχει στοιχίσει πάνω από 100 ευρώ σε κινητά και κάρτες ως τώρα καθώς μου είναι άκρως απαραίτητη η χρήση τηλεφώνου για επαγγελματικούς και μη λόγους. Το ίντερνετ μου σέρνεται. Ενώ είμαι 200 μέτρα με τα πόδια απ ' το κέντρο μου και πληρώνω 24αρα σύνδεση συγχρονίζω στα 2mbps. ΑΛΛΑ το χειρότερο δεν είναι τίποτα εξ αυτών. Το χειρότερο είναι ότι απλά όταν καλώ στο περίφήμο 13844 οι άνθρωποι απλούστατα με δουλεύουν μέσα στα ΄μούτρα μου. "Θα το δηλώσουμε σήμερα, αύριο ,το δηλώσαμε χθές θα επικοινωνήσουμε μεθαύριο , μείνετε σπίτι για να περάσει τεχνικός, είμαι τεχνικός αλλά δεν ξέρω θα επικοινωνήσει άλλος τεχνικός μαζί σας" και άλλα πολλά άκυρα.
Κι αν ήμουνα ο μόνος τοτε ΟΚ...Αλλά διαβάζοντας άπειρα threads που αφορούν στις υπηρεσίες του εν λόγω παρόχου βλέπω ότι το πρόβλημα είναι καθολικό. Και διερωτόμαι....ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?????

Επίσης psychakias σχετικά με το υστερόγραφό σου. Όχι δυστυχώς δεν έχουν όλοι μάτια κι αυτιά. Όταν κάποιος όπως εγώ που ασχολούμαι με τελείως διαφορετικό αντικείμενο αποφάσισα να αλλάξω τηλεπικοινωνιακό πάροχο, δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είχα το χρόνο και τις΄γνώσεις να κάτσω να αναζητήσω εκτενείς πληροφορίες. ούτε καν μπορούσα να πιστέψω ότι είμαστε τόσο africa ...ακόμα
Ευχαριστώ πάντως για τις απόψεις σας

baskon
22-05-09, 14:56
Παντως απο υπομονη δεν ειχες και πολυ..
20-05 μας ειπες για το προβλημα σου(Υποτιθεται οτι ενεργοποιηθηκες τη προηγουμενη παρασκευη βεβαια ,αλλα ακομα σε πιλοτικο σταδιο) και περιμενες μεσα σε 2-3 μερες να το φτιαξουν?
Αν δεν εχεις υπομονη ειναι γεγονος οτι δε μπλεκεις με εναλλακτικους γιατι αν σου κατσει η στραβη..
Και κατι αλλο.Η γραμμη σου βγηκε απο το πιλοτικο σταδιο?
Οπως και να εχει απαραδεκτο να εισαι χωρις τηλεφωνο κυριως.
Αλλα αν δεν εχεις υπομονη(και ειναι απαραιτητο 100% το τηλεφωνο για δουλεια) με εναλλακτικους δε μπλεκεις εκτος αν εχεις και δευτερη γραμμη

lofou
22-05-09, 16:24
ενταξει αμα του ήταν τοσο αναγκαίο το τηλέφωνο σίγουρα θα τα πήρε...
πλεον στον περισσοτερο κόσμο δεν ειναι και τοσο αναγκαίο το σταθερο οποτε ίσως να μη μπορούμε να καταλαβουμε...
προσωπικα δε θα με πείραζε καθολου αν δεν ειχα σταθερο αλλα αν δεν ειχα internet για μια βδομαδα σίγουρα θα νευριαζα
απ την άλλη λίγη υπομονή ρε παιδια δε βλαφτει

seath
22-05-09, 17:02
Φίλε Psychakias...έχω ήδη αναφέρει σε κάποιο άλλο thread το πρόβλημα μου.
Και για να τα συνοψίσω....Είμαι εδώ και αρκετές μέρες χωρίς τηλέφωνο γεγονός το οποίο μου έχει στοιχίσει πάνω από 100 ευρώ σε κινητά και κάρτες ως τώρα καθώς μου είναι άκρως απαραίτητη η χρήση τηλεφώνου για επαγγελματικούς και μη λόγους. Το ίντερνετ μου σέρνεται. Ενώ είμαι 200 μέτρα με τα πόδια απ ' το κέντρο μου και πληρώνω 24αρα σύνδεση συγχρονίζω στα 2mbps. ΑΛΛΑ το χειρότερο δεν είναι τίποτα εξ αυτών. Το χειρότερο είναι ότι απλά όταν καλώ στο περίφήμο 13844 οι άνθρωποι απλούστατα με δουλεύουν μέσα στα ΄μούτρα μου. "Θα το δηλώσουμε σήμερα, αύριο ,το δηλώσαμε χθές θα επικοινωνήσουμε μεθαύριο , μείνετε σπίτι για να περάσει τεχνικός, είμαι τεχνικός αλλά δεν ξέρω θα επικοινωνήσει άλλος τεχνικός μαζί σας" και άλλα πολλά άκυρα.
Κι αν ήμουνα ο μόνος τοτε ΟΚ...Αλλά διαβάζοντας άπειρα threads που αφορούν στις υπηρεσίες του εν λόγω παρόχου βλέπω ότι το πρόβλημα είναι καθολικό. Και διερωτόμαι....ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?????

Επίσης psychakias σχετικά με το υστερόγραφό σου. Όχι δυστυχώς δεν έχουν όλοι μάτια κι αυτιά. Όταν κάποιος όπως εγώ που ασχολούμαι με τελείως διαφορετικό αντικείμενο αποφάσισα να αλλάξω τηλεπικοινωνιακό πάροχο, δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είχα το χρόνο και τις΄γνώσεις να κάτσω να αναζητήσω εκτενείς πληροφορίες. ούτε καν μπορούσα να πιστέψω ότι είμαστε τόσο africa ...ακόμα
Ευχαριστώ πάντως για τις απόψεις σας

Καλά ρε παιδιά πέσατε όλοι να τον φάτε τον άνθρωπο. Υπηρεσίες ζήτησε και όταν δεν πήρε αυτό που περίμενε και δικαιούταν αγανακτησε. Και γιατί δηλαδή επαγγελματικό τηλέφωνο δεν πρέπει να παιρνεις από εναλλακτικό όπως λέει καποιος παραπάνω; Μία εταιρία παρέχει υπηρεσίες, διαφημίζεται για αυτές και πρέπει να τις παρέχει. Τελεία και παύλα.

mondeo
23-05-09, 16:31
Κανένα νέο από το μέτωπο φίλε spyrcom;

vaggos_fromhell
23-05-09, 17:46
Τι ήθελες και έμπλεξες με τη ΗΟL

spyrcom
24-05-09, 01:33
φίλε mondeo ας γελάσουμε και σήμερα λίγο...!
Χτες το απόγευμα με παίρνουν από το τεχνικό τμήμα της hol για πολλοστή φορά...
"Γεια σας τηλεφωνούμε για τη βλάβη που έχετε δηλώσει. Αύριο θα το κοιτάξουμε. Είναι βλάβη απ' το κέντρο και θα στείλουμε κάποιον να τη διορθώσει."
Είναι 1μιση το βράδυ και ακόμα τηλέφωνο δεν είδα και δε νομίζω να δω.
Το καλύτερο όμως είναι εδώ. Το απογευμα παίρνω ξανά στο 13844 αγανακτησμένος για να με πληροφορήσουν για διαδικασίες διακοπής.
Το σηκώνει ένας τύπος που δε την πάλευε και πολύ -όπως και οι υπόλοιποι-.
"Πείτε μου τον αριθμό σας".. (του τον λέω)
Το όνομα σας; ....(του το λέω κι αυτό). Με το που αναφέρω για διακοπή μου λέει:
"Λυπάμαι δεν υπάρχει σύνδεση της HOL στο όνομα σας και στον αριθμό αυτό." :whistle: Του λέω δεν μπορεί. Επιμένει με τρομακτικό πείσμα.
Αρχίζω τα μπινελίκια. Αυτομάτως ανοίγω στο pc μου τη σελίδα της ΗΟL και πληκτρολογώ τον αριθμό μου. : " Η σύνδεση σας έχει υλοποιηθεί μπλαμπλαμπλα"
Του λέω κύριε μου είσαστε σοβαρός; στην οθόνη του υπολογιστή μου βλέπω στον αριθμό μου ενεργή σύνδεση πως είναι δυνατόν να μη με βρίσκετε εσείς;
:"αααααα χίλια συγγνώμη έδινα λάθος τηλέφωνο τόση ώρα. Δίνω τον αριθμό και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας τη δευτέρα εμείς."

Το συμπέρασμα φίλοι μου για την εν λόγω εταιρία.... ΧΕΖΕ ΨΗΛΑ ΚΙ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕ

DaveMurray
24-05-09, 02:11
ΧΕΖΕ ΨΗΛΑ ΚΙ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕ

:respekt: :respekt:

Αυτό τα λέει όλα!!!! Μπράβο spyrcom....!!!! Με μια λαική ρύση, έδωσες το νόημα αυτών που όλοι σχεδόν περνάνε.....!!!!

(σχεδόν.... Γιατί μερικοί δόξα το θεό, όλα τους πηγαίνουν ρολόι :) )

Georgevtr
24-05-09, 14:46
Το συμπέρασμα φίλοι μου για την εν λόγω εταιρία.... ΧΕΖΕ ΨΗΛΑ ΚΙ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕ


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: Αρε hol με το εξιδικευμένο προσωπικό σου και το καλύτερο 2play στην Ελλάδα...:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

spyrcom
24-05-09, 18:07
HOL και ξερό ψωμί!! :clap: :rofl:

xmperop1
24-05-09, 18:48
Παιδιά το VOIP πάνω στο router δεν ανάβει. Επίσης οι τεχνικοί μου είπαν ότι η έχω POTS σε επικοινωνία που είχα πριν λίγο. Επίσης πριν λίγο μπήκα στο account μου στη hol όπου στις υπηρεσίες δίπλα στο full LLU λέει εκκρεμεί και το status λέει ότι η γραμμή βρίσκεται σε πιλοτική λειτουργία(εδώ και 6 μέρες σχεδόν) Τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

Οτι σε ξεχάσανε.:hmm:

georgep138
24-05-09, 19:16
Οποτε θέλουν τα ενημερώνουν, μην δείνεις σημασία , δεν είναι κάτι αυτάματο και πραγματικό και αξιόπιστο.
Δηλαδή με άλλα λόγια όποιος θέλει από την HOL γράφει ότι θέλει , όποτε θέλει και αν θέλει και όπως το θέλει χωρίς υποχρεωτικά να έχει πάντοτε και κάποιοα σχέση με την πραγματικότητα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.