PDA

Επιστροφή στο Forum : Και να φύγεις απο τον ΟΤΕ δεν γλυτώνεις!!



consovan
22-05-09, 11:28
Εδώ και ενάμησι χρόνο είμαι στην ΟΝ.
Εχθές, ο ΟΤΕ εμφανίστηκε αναπάντεχα,για να δυσκολέψει πάλι τη ζωή μου, έστω και αν ΔΕΝ είμαι συνδρομητής του!
Διαβάστε την καταγγελία που έστειλα το Πρωί προς ΕΕΕΤ ΓΓ Καταναλωτή, Ον και ΟΤΕ :

Κύριοι,

Με την παρούσα επιθυμώ να σας καταγγείλω ότι ο ΟΤΕ εχθές 21/5 το μεσημέρι στην προσπάθεια του να αποκαταστήσει βλάβη συνδρομητή του , έκοψε τη δική μου γραμμή ,ενώ είμαι πελάτης άλλης εταιρίας (ΟΝ) και με έχει αφήσει έκτοτε χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ!
Συγκεκριμένα, εχθές περίπου στις τρείς το μεσημέρι δέχτηκα τηλεφώνημα από τεχνικό του ΟΤΕ που μου είπε πως με καλεί για την βλάβη που δήλωσα! Όταν του εξήγησα πως δεν είμαι συνδρομητής του ΟΤΕ αλλά της ΟΝ , πως δεν έχω βλάβη , και πως ο αριθμός τηλεφώνου μου δεν ήταν αυτός που μου έλεγε (210-9634χχχ), ο τεχνικός μου ζήτησε να τον καλέσω στο 210-6333χχχ για να δει τι νούμερο βγάζει στην αναγνώριση κλήσεως, πράγμα το οποίο και έκανα. Με έκπληξη μου λοιπόν, μου είπε ότι η αναγνώριση κλήσεως βγάζει το εν λόγο νούμερο(!!) , πως ο τεχνικός τους στην προσπάθεια να επισκευάσει την βλάβη του συνδρομητή τους, πείραξε κατά λάθος την γραμμή μου, και πως θα δουν τι μπορούνε να κάνουν για να το φτιάξουν!! Κλείνοντας το τηλέφωνο, κάλεσα από το σταθερό το κινητό μου, και είδα ότι πράγματι αυτό το νούμερο εμφάνιζε!!! Μετά κάλεσα από το κινητό το σταθερό μου, το οποίο το άκουγα στο κινητό να καλεί, αλλά το σταθερό μου δεν χτύπαγε!!! Καλώντας το 210-9634χχχ ,το σταθερό μου χτύπησε!!! Ελέγχοντας το ρούτερ μου διαπίστωσα πως δεν είχα ιντερνετ! Αμέσως κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών την ΟΝ και τους ανέφερα τα παραπάνω γεγονότα. Δέκα λεπτά μετά, το σταθερό μου ήταν νεκρό, δεν μπορούσα ούτε να καλέσω, ούτε να με καλέσουν έστω στο άλλο νούμερο, οπότε θεώρησα πως εργάζονται για την αποκατάσταση του λάθους τους! Έκανα λάθος όμως! Όπως μου είπε ο τεχνικός της ΟΝ που ξαναεπικοινώνησα 1 ώρα μετά , αφού είδα πως ούτε ιντερνετ, ούτε τηλέφωνο είχα, παρόμοια προβλήματα ο ΟΤΕ κάνει περίπου δύο (!!) μέρες να τα αποκαταστήσει!!

Ερωτώ λοιπόν:
• Με ποιο δικαίωμα ο ΟΤΕ με αφήνει χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ ετσιθελικά, με το να μην διορθώσει το ταχύτερο μέσα στην ίδια μέρα το λάθος υπαλλήλου του, αλλά απλώς έβγαλε και την γραμμή που είχε βάλει στο τηλέφωνο μου και το άφησε έτσι;
• Γιατί πρέπει εγώ να πληρώσω τις πολλές κλήσεις που έπρεπε να κάνω σε σταθερά φίλων και συγγενών που γιόρταζαν (Κωνσταντίνου και Ελένης) στο κινητό μου, καθώς και όσων θα καλέσω μέχρι να μου αποκαταστήσουν το πρόβλημα που μου δημιούργησαν ,ενώ έχω πακέτο απεριόριστων δωρεάν αστικών και υπεραστικών κλήσεων στην ΟΝ, και θα τα έκανα από εκεί χωρίς επιπλέον χρέωση αν ο ΟΤΕ δεν μου χαλούσε την γραμμή;
• Γιατί πρέπει να είμαι για δεύτερη μέρα χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ, και ούτε ξέρω για πόσες ακόμα, από λάθος ενός οργανισμού που δεν είμαι πελάτης του; Πόσο μάλλον που το να μην έχεις ιντερνετ σήμερα είναι σαν να μην έχεις ρεύμα, όπως πολύ σωστά λέει η διαφήμιση του ΕΕΤΤ!
• Ποίος θα προστατεύσει τα δικαιώματα μου στην επικοινωνία ως καταναλωτής και πολίτης, που καταστρατηγούνται αυθαίρετα, ενώ εγώ είμαι απολύτως εντάξει στις υποχρεώσεις μου;

Κύριοι του ΟΤΕ:
Έφυγα από τον ΟΤΕ , αλλά εσείς συνεχίζετε να με ταλαιπωρείτε! Κατ αρχήν δεν έπρεπε να πειράξετε τη γραμμή μου, μιας και δεν είμαι καν πελάτης σας!
Μπορώ να αντιληφθώ την έννοια του ανθρώπινου λάθους…όλοι κάνουμε. Αλλά έπρεπε να το διορθώσετε άμεσα, και όχι με το δικό σας χρονοδιάγραμμα, όποτε σας βολεύει! Με αφήσατε χωρίς τηλέφωνο και ιντερνετ από δικό σας λάθος, και είμαι ακόμα έτσι! Θεωρώ την εταιρία σας υπεύθυνη, και επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμα μου ! Πρέπει κάποτε να καταλάβετε την ευθύνη που έχετε δουλεύοντας εκεί, και να φέρεστε με την ανάλογη υπευθυνότητα!

Κύριοι της ΕΕΤΤ:
Καταγγέλλω την παραπάνω συμπεριφορά του ΟΤΕ και σας παρακαλώ να προστατέψετε το δικαίωμα στην επικοινωνία των καταναλωτών από αντίστοιχες αντιμετωπίσεις προβλημάτων που οι ίδιοι οι άνθρωποι του ΟΤΕ δημιουργούν και δεν επιλύουν άμεσα όπως θα έπρεπε!
Κύριοι της ΟΝ:
Παρακαλώ όπως μου κοινοποιήσετε όλα τα χαρτιά επί του θέματος, από την αρχή μέχρι την λήξη του, διότι σκοπεύω να κινηθώ δικαστικά εναντίον του ΟΤΕ και θα τα χρειαστώ. Δεν σας ζητώ την συνδρομή σας στην αποκατάσταση της βλάβης που ο ΟΤΕ δημιούργησε, γιατί μου έχετε αποδείξει και στο παρελθόν πόσο επαγγελματικά δουλεύετε και γνωρίζω πως θα κάνετε ότι περνάει από το χέρι σας για να λυθεί!

Μετά τιμής
χχχχχχχχχχχχχχ

Τα συμπεράσματα δικά σας....

BigBlack
22-05-09, 11:55
Δυστυχώς φίλε μου, θα ταλαιπωρηθείς και στην καλύτερη περίπτωση θα σε αποζημιώσουν με την επιστροφή του παγίου για τις αντίστοιχες ημέρες που είχες διακοπή. Δεν αναγνωρίζεται άλλη ζημιά σε μή επαγγελματική σύνδεση. Αν έχεις χρόνο κυνήγησέ το, αλλά μόνο για την ηθική ικανοποίηση.

thanasis38
22-05-09, 12:08
το ιδιο ακριβως ειχε γινει και σε μενα (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=918865&postcount=5), με τη διαφορα οτι εγω τοτε ημουν συνδρομητης του ΟΤΕ. απλως απαραδεκτοι,και πρεπει οχι να σου διορθωσουν αμεσα τη βλαβη που αυτοι προκαλεσαν, και να σε αποζημιωσουν.:mad::mad:

terko
22-05-09, 14:58
Ερωτώ λοιπόν:
• Γιατί πρέπει εγώ να πληρώσω τις πολλές κλήσεις που έπρεπε να κάνω σε σταθερά φίλων και συγγενών που γιόρταζαν (Κωνσταντίνου και Ελένης) στο κινητό μου, καθώς και όσων θα καλέσω μέχρι να μου αποκαταστήσουν το πρόβλημα που μου δημιούργησαν ,ενώ έχω πακέτο απεριόριστων δωρεάν αστικών και υπεραστικών κλήσεων στην ΟΝ, και θα τα έκανα από εκεί χωρίς επιπλέον χρέωση αν ο ΟΤΕ δεν μου χαλούσε την γραμμή;

Θα είχε πρόβλημα και ο κάτοχος αυτού του αριθμού, γιατί ενώ εσύ θα έκανες τις πολλές κλήσεις που έπρεπε να κάνεις σε σταθερά φίλων και συγγενών που γιόρταζαν (Κωνσταντίνου και Ελένης) από το σταθερό σου, καθώς και όσων θα καλούσες μέχρι να αντιληφθείς το πρόβλημα (αν δεν σε εύρισκε στο τηλέφωνο ο τεχνικός του ΟΤΕ) οι χρεώσεις θα γίνονταν στον λογαριασμό του κατόχου αυτού του αριθμού, πιθανόν κάποιου γείτονα ίσως και της πολυκατοικίας σου, αν και αυτός δεν είχε τον απεριόριστο χρόνο ομιλίας στην τηλεφωνία όπως εσύ.

Και αν ο κάτοχος αυτού του αριθμού έκανε κλήσεις προς κινητά θα χρεώνονταν στο δικό σου λογαριασμό.

Ω ρε μπέρδεμα!!!!

Φίλε σου εύχομαι καλά ξεμπερδέματα και αποκατάσταση της βλάβης το συντομότερο δυνατόν και να μην τύχει σε κανέναν μας τέτοια περίπτωση.

Billmg81
22-05-09, 15:05
Ααααα ρε αθάνατη Ελλάδα! Καλή υπομονή & καλά ξεμπερδέματα -σύντομα εύχομαι- φίλε.;)

BigBlack
22-05-09, 15:13
Κι εγώ έτσι νόμιζα, ότι αυτά γίνονται μόνο στην Ελλάδα. Αντίστοιχο λάθος όμως εδώ στην Ολλανδία διορθώθηκε μετά από δύο μήνες! Και αντί αποζημίωσης θα κόψουν μόνο τα πάγια των δύο αυτών μηνών...

Βέβαια τους κυνηγάμε να πληρώσουν αποζημιώσεις αλλά δεν το βλέπω.

f15
22-05-09, 15:38
Ααααα ρε αθάνατη Ελλάδα! Καλή υπομονή & καλά ξεμπερδέματα -σύντομα εύχομαι- φίλε.;)

Απλώς ο φίλος έμπλεξε με μια γερμανική εταιρία ,για πια Ελλάδα μιλάς ,α ρε γερμάνια να λες :whistle: :p Εδώ στην Ελλάδα δεν έχουμε τέτοια προβλήματα πια ,οι ιδιωτικές τηλεφωνικές εταιρίες είναι Άψογες :whistle: :p

terko
22-05-09, 15:42
Κι εγώ έτσι νόμιζα, ότι αυτά γίνονται μόνο στην Ελλάδα. Αντίστοιχο λάθος όμως εδώ στην Ολλανδία διορθώθηκε μετά από δύο μήνες! Και αντί αποζημίωσης θα κόψουν μόνο τα πάγια των δύο αυτών μηνών...

Βέβαια τους κυνηγάμε να πληρώσουν αποζημιώσεις αλλά δεν το βλέπω.

Να λοιπόν που συμβαίνουν και εκτός Ελλάδας (στην Ολανδία παρακαλώ) τέτοιου είδους φαινόμενα, υπάρχουν και αλλού ίδιες απαράδεκτες καταστάσεις και πρακτικές.

Οσο για τις αποζημιώσεις, το ίδιο νομίζω θα συμβεί και στην περίπτωση του φίλου μας.

Billmg81
22-05-09, 16:28
Απλώς ο φίλος έμπλεξε με μια γερμανική εταιρία ,για πια Ελλάδα μιλάς ,α ρε γερμανία να λες :whistle: :p Εδώ στην Ελλάδα δεν έχουμε τέτοια προβλήματα πια ,οι ιδιωτικές τηλεφωνικές εταιρίες είναι Άψογες :whistle: :p

Aχαχαχαχα :rofl: Σωστός ο f15 ;)

bebis19
22-05-09, 17:11
παντωσ για την deuche telecom δεν ακουγονται και τα καλυτερα στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ

maik
22-05-09, 17:29
Να διευκρινισουμε μερικα πραγματα.
Το σιγουρο ειναι οτι προκειται για λαθος που απο την στιγμη που διαπιστωθηκε θα αποκατασταθει συντομα. Λαθη δεν κανει οποιος δεν δουλευει.

Προφανως αφου διαπιστωθηκε το λαθος "φραχτηκαν" και οι δυο γραμμες για να μην υπαρχει χρεωση του ενος στον αλλο. Ειναι παγια πολιτικη αυτο.

Για το νομικο σκελος τωρα. Ο ΟΤΕ αναγνωριζει σαν πελατη την ΟΝ και μονο αυτη. Στην ΟΝ πουλαει την υπηρεσια και αυτη την μεταπωλει στον πελατη της. Ο ΟΤΕ δεν ξερει τον τελικο χρηστη.
Αρα αν θελει να το κυνηγησει νομικα θα πρεπει να στραφει κατα της ΟΝ η οποια με την σειρα της θα στραφει κατα του ΟΤΕ.

terko
22-05-09, 18:03
Να διευκρινισουμε μερικα πραγματα.
Το σιγουρο ειναι οτι προκειται για λαθος που απο την στιγμη που διαπιστωθηκε θα αποκατασταθει συντομα. Λαθη δεν κανει οποιος δεν δουλευει.

Αρα αν θελει να το κυνηγησει νομικα θα πρεπει να στραφει κατα της ΟΝ η οποια με την σειρα της θα στραφει κατα του ΟΤΕ.

Σίγουρα και αδιαμφισβήτητα πρόκειται περί λάθους όσο για το "θα αποκατασταθεί σύντομα" ήδη είχει περάσει σχεδόν ένα 24ώρο από τότε που φίλος ανοιξε το θέμα και ακόμα δεν γνωρίζουμε αν έχει αποκατασταθεί, τέτοιου είδους και σοβαρότητας προβλήματα πρέπει να λύνονται ΑΜΕΣΑ.

Το bold σου πάρα πολύ σωστό.

Οσο για το νομικό και αν μπορεί να στραφεί κατά του ΟΤΕ δεν τα ξέρεις από ότι φαίνεται καλά τα πράγματα. Δηλαδή αν εσένα σε βλάψει κάποιος προσωπικά και καθοιονδήποτε τρόπο δεν μπορείς να στραφείς δικαστικά εναντίον του.

Πρωτάκουστα πράγματα.

Johnsin
22-05-09, 18:45
Οσο για το νομικό και αν μπορεί να στραφεί κατά του ΟΤΕ δεν τα ξέρεις από ότι φαίνεται καλά τα πράγματα. Δηλαδή αν εσένα σε βλάψει κάποιος προσωπικά και καθοιονδήποτε τρόπο δεν μπορείς να στραφείς δικαστικά εναντίον του.

Πρωτάκουστα πράγματα.

Τελικά πως μπορεί κάποιος να βρει το δίκιο του????? τι πρέπει δηλαδή να κάνει????

Μια απλή ερώτηση κάνω που μαζί με μένα την κάνουν και άλλοι μέσα στο forum.
Εγώ προσωπικά βρίσκομαι σε μια απίστευτη ταλαιπωρία 1,5 μήνες τώρα και δεν μπορώ να βρω άκρη με κάποιο υπεύθυνο,άλλα ούτε να βρεθεί λύση στο πρόβλημά μου.
Μένει μόνο το εξής. Παραμένουμε με το πρόβλημα μας μέχρι να φιλοτιμηθούν να το φτιάξουν και αν το φτιάξουν.

consovan
22-05-09, 20:01
Λοιπόν γυρίζω μεσημέρι σπίτι, και ΟΛΑ λειτουργούν !
Λέτε να ήταν τυχαίο, ή έκαναν δουλειά η καταγγελία και τα posts ?

BigBlack
22-05-09, 20:16
Που να προλάβει να κάνει δουλειά η καταγγελία, αυτό παίρνει μήνες! Όσο για τα ποστ...

Αυτή είναι η χρονική διάρκεια επισκευής σε τέτοιες περιπτώσεις, 1-2 εργάσιμες. Άντε, σιδεροκέφαλος!

FuS
22-05-09, 20:21
Λοιπόν γυρίζω μεσημέρι σπίτι, και ΟΛΑ λειτουργούν !
Λέτε να ήταν τυχαίο, ή έκαναν δουλειά η καταγγελία και τα posts ?

Ποια καταγγελία και post; :p

απλά η άρση βλάβης είναι 48 ώρες από την επομένη της αναγγελίας.
Καλορίζικη η γραμμή :)

emeliss
22-05-09, 21:35
Λοιπόν γυρίζω μεσημέρι σπίτι, και ΟΛΑ λειτουργούν !
Λέτε να ήταν τυχαίο, ή έκαναν δουλειά η καταγγελία και τα posts ?
Τίποτα από όλα αυτά. Η βλάβη θα έφτιαχνε σίγουρα το επόμενο πρωί. Θα φτάσει κάποια στιγμή η καταγγελία (σε μερικούς μήνες) και θα ψάχνουν στο ιστορικό να δουν τι έγινε για να απαντήσουν. Οπότε καλό είναι να στείλεις ένα mail ενημέρωσης σε όσους είχες στείλει το πρώτο.

Μήπως ήταν υπερβολικά όλα αυτά από την πρώτη μέρα;;;

britgreek
23-05-09, 01:55
Τίποτα από όλα αυτά. Η βλάβη θα έφτιαχνε σίγουρα το επόμενο πρωί. Θα φτάσει κάποια στιγμή η καταγγελία (σε μερικούς μήνες) και θα ψάχνουν στο ιστορικό να δουν τι έγινε για να απαντήσουν. Οπότε καλό είναι να στείλεις ένα mail ενημέρωσης σε όσους είχες στείλει το πρώτο.

Μήπως ήταν υπερβολικά όλα αυτά από την πρώτη μέρα;;;

Κατά τη γνώμη μου, δεν ήταν καθόλου υπερβολικά όλα αυτά, ακόμα κι αν τα έκανε από τα πρώτα λεπτά. Δηλαδή το λάθος πρέπει να διορθώνεται όποτε μπορεί αυτός που το κάνει; Δηλαδή, αν έρθω εγώ στο σπίτι σου και σου σπάσω το τζάμι, θα περιμένεις να δεις αν θα το φτιάξω, ή θα καλέσεις την αστυνομία, αν δεν έχουμε καμία απολύτως σχέση μεταξύ μας;

ΜΟΝΟ αν καταγγέλουμε πράγματα και κυνηγάμε το δίκιο μας με έννομα μέσα, θα αλλάξει κάτι σ' αυτόν τον τόπο.Και αναφέρομαι σε όλες τις υπηρεσίες και εταιρίες. Οι αντιλήψεις του στύλ, "δουλεύω οκτάωρο και σχολάω ΑΚΡΙΒΩΣ την τάδε ώρα, ούτε λεπτό παραπάνω" δεν τιμούν κάποιον που από λάθος του άφησε κάποιον χωρίς την υπηρεσία που πληρώνει. Στον ιδιωτικό τομέα, όσοι δουλεύουμε μένουμε μέχρι να τελειώσει η δουλειά, κι αν μας αρέσει. Αυτό λέγεται επαγγελματισμός.

Ας καταλάβουμε επιτέλους ότι το τηλέφωνο για κάποιους είναι ανάγκη, είτε για λόγους υγείας, είτε για λόγους ασφάλειας. Δεν παίζουμε με τέτοια πράγματα. Και γι' αυτό, εγώ προσωπικά χαίρομαι ιδιαίτερα που γνωρίζω προσωπικά κάποιους υπαλλήλους του ΟΤΕ που δουλεύουν πολύ περισσότερο απ'οτι αμοίβονται. Και τους βγάζω το καπέλο, γιατί γουστάρουν τη δουλειά τους και σκίζονται να βοηθήσουν. Μακάρι να ήταν όλοι έτσι.

hel
23-05-09, 09:09
Έχεις δίκιο για την καταγγελία , αλλά από την άλλη χρειάζεται και κάποιος χρόνος για να δηλωθεί η βλάβη και να έρθει ο τεχνικός.
Αποζημίωση θα σου δώσουν ;

stef128
23-05-09, 10:23
Eνα crossjumbering ηταν βρε παιδια πως κανετε ετσι ? λογικο να μπερδευονται τα παλικαρια του οτε , μεχρι τωρα καθονταν στα γραφεια τους δεν τρεχανε για βλαβες ιντερνετ γιατι δεν υπηρχε το adsl , και βλαβες του μονοπωλιου για τηλεφωνια τις φτιαχνανε σε κανα 2 βδομαδες !!Το λεει ξεκαθαρα και εδω http://www.youtube.com/watch?v=kyvn9r25tD0

Οφειλω ομως να ομολογησω οτι πλεον οι εν λογω "βλαβες" φτιαχνονται γρηγορα πλεον απο τον οτε ( αφου εχουν ξενερωσει απο το johnie walker οι τεχνικοι 2 μερες μετα ) και δεν θελω σχολιο γιατι ελεος με τις λαθος αντιστοιχησεις που γινονται συχνα πια , ειναι τοσο ασχετοι και κανουν λαθοι η απλα σουρωμενοι????????????Οσο για τα βραχυκυκωματα σε καρτα που δημιουργουν τετοιου ειδους βλαβες ειναι σπανια κατεμε γιατι ο οτε ειναι αξιοπιστος με το πλεον καλυτερο δικτυο ... Α.Μ.Α.Ν !!
Eτσι γιατι δεν ειναι μονο θεμα εργαζομενων αλλα και οργανισμου που μονο να ροκανιζει ξερει τους πελατες !!!

maik
23-05-09, 11:16
Πολυ κακο για το τιποτα. Το προβλημα λυθηκε μεσα σε 24 ωρες.

Μια καταγγελια στην ΕΕ ή ακομα και στον ΟΗΕ πιστευω θα τους τιμωρησει.:p

MessengerOfGood
23-05-09, 11:30
Εδώ (http://www.ote.gr/portal/page/portal/OTEGR/TheCompany/OTEToday/qualitymanagementsystems/qualitysystemmanagement14)και εδώ (http://www.ote.gr/otegr/Uploads/B07march.pdf) βρήκα τους σχετικούς με το θέμα δεικτες ποιότητας του ΟΤΕ.
Δείχνουν σοβαρή δουλειά στο σύστημα διαχείρησης ποιότητας αλλά δεν κατάφερα να βρώ πουθενά το ιστορικό τους (για να δώ αν έχουν βελτίωση) και επίσης τους σχετικούς στόχους ποιότητας που απαιτεί το ΙSO 9000...

lewton
23-05-09, 11:39
Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες. :p
Σκέψου ότι πριν από δύο χρόνια μπορεί να έπαιρνε καμια εβδομάδα να επιλυθεί το πρόβλημα που προέκυψε από ανθρώπινο λάθος, άρα καλά είμαστε. :)

thanasis38
23-05-09, 12:06
Πολυ κακο για το τιποτα. Το προβλημα λυθηκε μεσα σε 24 ωρες.
ναι βρε παιδια πως κανετε ετσι? δεν τρεχει και τιποτα,αφου δεν τον ειχαν καμια βδομαδα ετσι εχει κανει τρελλες προοδους ο ΟΤΕ. ε ρε :whip: που τους χρειαζεται

emeliss
23-05-09, 13:30
Όταν κάτι δεν πάει καλά στην δουλειά σου, σε μαστιγώνουν;

Λίγη (απλά λίγη) σοβαρότητα δεν βλάπτει.

thanasis38
23-05-09, 14:07
Όταν κάτι δεν πάει καλά στην δουλειά σου, σε μαστιγώνουν;

Λίγη (απλά λίγη) σοβαρότητα δεν βλάπτει.
μαλλον κανω καλα τη δουλεια μου κατι που δεν κανουν αυτοι.αν αυτοι οι ανευθυνοι χρεωσουν τον συνδρομητη με ασκοπες κλησεις θα την πληρωσει ο υπαλληλος?μαλλον οχι . οποτε το λιγη σοβαροτητα δεν αφορα εμενα αλλα τους ανευθυνους Οτετζηδες.

no_logo
23-05-09, 14:16
μαλλον κανω καλα τη δουλεια μου κατι που δεν κανουν αυτοι.αν αυτοι οι ανευθυνοι χρεωσουν τον συνδρομητη με ασκοπες κλησεις θα την πληρωσει ο υπαλληλος?μαλλον οχι . οποτε το λιγη σοβαροτητα δεν αφορα εμενα αλλα τους ανευθυνους Οτετζηδες.

γιαυτό κι έκαναν διακοπή της τηλ σύνδεσης μέχρι της επιδιόρθωση της βλάβης

Καλό θα είναι να έχετε κι επιχειρήματα και όχι μόνο ξεχαρμάνιασμα γιατί φαίνεται :lol:

........Auto merged post: no_logo πρόσθεσε 0 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Μια καταγγελια στην ΕΕ ή ακομα και στον ΟΗΕ πιστευω θα τους τιμωρησει.:p

:biggrin::rofl:

thanasis38
23-05-09, 14:27
γιαυτό κι έκαναν διακοπή της τηλ σύνδεσης μέχρι της επιδιόρθωση της βλάβης

Καλό θα είναι να έχετε κι επιχειρήματα και όχι μόνο ξεχαρμάνιασμα γιατί φαίνεται :lol:
σοβαρα? εκαναν διακοπη της συνδεσης μεχρι την επιδιορθωση της βλαβης που οι ιδιοι προξενησαν. στη δικη μου περιπτωση (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=918865&postcount=5) ,ουτε αυτο δεν θα εκαναν αν δεν τους επαιρνα εγω τηλεφωνο. τωρα για το δευτερο που γραφεις αν διαβαζες καλυτερα μπορει και να καταλαβαινες,αλλα μαλλον δεν.............

jack1987
23-05-09, 14:52
Σαφώς και δεν πρέπει να επικροτούμε τέτοιες πράξεις αλλά απο την άλλη δεν μπορούμε να μηδενίζουμε τα πάντα.Το cross jumpering-λανθασμένη αντιστοιχία είναι μια βλάβη που ευτυχώς επιλύεται εύκολα.Κανείς δεν δικαιολογεί τους τεχνικούς του ΟΤΕ.Αλλά δεν θα κόψουμε το κεφάλι κάποιου για ένα λάθος του(τώρα αν ο συγκεκριμένος τεχνικός κάνει συχνά τέτοια λάθη,τότε υπάρχει πρόβλημα),πόσο μάλιστα όταν η αποκατάσταση της βλάβης ήταν σχετικά άμεση(1 μέρα).Το να βάζουμε ταμπέλες όπως οι άσχετοι τεχνικοί του ΟΤΕ κτλ. δεν βγάζει πουθενά.Έχετε την εντύπωση οτι οι τεχνικοί των άλλων εταιριών στο σημείο-κομμάτι του δικτύου που έχουν πρόσβαση,δεν κάνουν ποτέ λάθος;Αυτό τι σημαίνει, οτι είναι άσχετοι(όχι οτι δεν υπάρχουν περιπτώσεις)και δεν ξέρουν να κάνουν την δουλειά τους;H μήπως την ξέρουν καλύτερα κάποιοι που με ευκολία κατακρίνουν τους πάντες και τα πάντα και μπορεί να μην έχουν καμία γνώση-εμπειρία πάνω στο θέμα,παρα μόνο στην θεωρία;Αφού λύθηκε το ζήτημα,πιστεύω οτι το θέμα δεν έχει πλέον λόγο ύπαρξης.

emeliss
23-05-09, 15:05
μαλλον κανω καλα τη δουλεια μου κατι που δεν κανουν αυτοι.
Χίλια συγνώμη, δεν ήξερα πως μιλούσα με τον τέλειο άνδρα (http://www.youtube.com/watch?v=D5t4RmOP77s)

sdikr
23-05-09, 15:07
Μιας και το πρόβλημα λύθηκε, :lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.