PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΡΙΘΜΟΙ MSN



aguila21
27-11-03, 09:24
Ξέρετε τί είναι οι αριθμοί ΜSN που χρησιμεύουν πώς αποκτούνται και πόσο κοστίζουν;

Axilleass
27-11-03, 09:59
Αριθμος MSN ειναι ο 2ος αριθμος κλησης που μπορεις να εχεις πανω σε μια δυνδεση isdn. Χρησιμευει στο να εχεις ενα δευτερο αριθμο, ο οποιος αν σεταρεις καταληλα το netmod μπορει να στον δινει (και να καλεις) απο μια συγκεκριμενη παντα συσκευη.. (σαν να εχεις στην συγκεκριμενη συσκευη ενα δευτερο τηλεφωνο..)
Αποκταται μετα απο αιτηση στον οτε.. (ή και μεσω 134)
κοστιζει νομιζω καπου 1,5 € το διμηνο... (δεν θυμαμαι..150 ή 250 δρχ το μηνα..)

aguila21
27-11-03, 10:34
Χρησιμοποιώ την ISDN για να συνδέομαι στο internet και ταυτόχρονα να μπορώ να πραγματοποιώ και να δέχομαι τηλεφωνικές κλήσεις.Όταν δεν είμαι συνδεδεμένος και καλεί κάποιο το τηλεφ/κο μου νούμερο χτυπάνε 2 τηλέφωνα.Ενα που είναι συνδεδεμένο στην πρώτη αναλογική του netmod και ένα που είναι στη δεύτερη αναλογική.Με τον MSN μπορώ να ορίσω να μην χτυπάει η συσκευή που είναι στη μια αναλογική θύρα;Επίσης οταν είμαι συνδεδεμένος στο internet μερικές φορές θέλω να χρησιμοποιήσω τη συσκευή που έχω στο γραφείο μου για να τηλ/σω.Αυτό θα μπορεί να γίνει με τους ΜSN;

ariadgr
27-11-03, 14:10
Χρησιμοποιώ την ISDN για να συνδέομαι στο internet και ταυτόχρονα να μπορώ να πραγματοποιώ και να δέχομαι τηλεφωνικές κλήσεις.Όταν δεν είμαι συνδεδεμένος και καλεί κάποιο το τηλεφ/κο μου νούμερο χτυπάνε 2 τηλέφωνα.Ενα που είναι συνδεδεμένο στην πρώτη αναλογική του netmod και ένα που είναι στη δεύτερη αναλογική.Με τον MSN μπορώ να ορίσω να μην χτυπάει η συσκευή που είναι στη μια αναλογική θύρα;Επίσης οταν είμαι συνδεδεμένος στο internet μερικές φορές θέλω να χρησιμοποιήσω τη συσκευή που έχω στο γραφείο μου για να τηλ/σω.Αυτό θα μπορεί να γίνει με τους ΜSN;

Δεν χρειάζεσαι MSN για να μη χτυπάει η 2η θύρα. Μια ρύθμιση είναι. Εσύ για ποιό λόγο θέλεις MSN?

Axilleass
27-11-03, 17:51
Ναι οπως σου ειπε και ariadgr ειναι θεμα ρυθμισεις του ΝetMod.. Στο βιβλιαρακι του θα βρεις αυτες τις ρυθμισεις..

aguila21
28-11-03, 10:01
Δεν χρειάζεσαι MSN για να μη χτυπάει η 2η θύρα. Μια ρύθμιση είναι. Εσύ για ποιό λόγο θέλεις MSN?

Νόμιζα οτι θα μπορούσα να αποκτήσω ένα προσωπικό αριθμό στη δεύτερη γραμμή την οποία να μπορώ να χρησιμοποιώ όταν δεν είμαι συνδεδεμένος στο διαδίκτυο.Π.χ:αν υποθέσουμε οτι ο αριθμος του τηλεφώνου μου είναι 2222222 νομιζα οτι με MSN θα μπορούσα εκτός απο αυτον τον αριθμό στη δεύτερη θύρα να έχω τον 2222223.Ελπίζω έγεινα κατανοητός.

Axilleass
28-11-03, 10:31
Ναι αυτο γινεται.. με τον τροπο που ειπα πιο πανω..

ariadgr
28-11-03, 12:01
aguila 32, αυτό ακριβώς κάνει ο MSN.

aguila21
28-11-03, 15:53
aguila 32(32? κάηκα δηλαδή... :lol: )
αυτό ακριβώς κάνει ο MSNΑυτό ήθελα.Έκανα ήδη αίτηση :D .

Axilleass
28-11-03, 18:26
απο 21 ..32 ?? Μη του βαζετε παραπανω αριθμους βρε παιδια του ανθρωπου ! :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.