PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπλοκαρισμένο BitTorrent/Azureus?



dkazaz
18-01-06, 22:19
Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το azureus τις τελευταίες μέρες? Από προχθές έχει κολλήσει και ενώ συνδέεται με διάφορα trackers/peers δεν κατεβάζει τίποτα. Δεν άλλαξε τίποτα σε ρυθμίσεις κτλ.
Δοκίμασα ένα άλλο client (ABC) και μιάζει να δουλεύει αν και οι ταχύτητες είναι υποτονικές (όπως συχνά άλλωστε).

Αναρωτιέμαι αν η Forthnet έχει καποιο σύστημα Traffic Shaping το οποίο να μπλοκάρει Bit Torrent packets η κάτι παρόμοιο. Δεν νομίζω να μπλοκάρει ports γιατί δεν χρησιμοποιώ το στανταρ port και δοκίμασα και να το αλλάξω. Δοκίμασα επίσης re-install του azureus χωρίς επιτυχία.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο ή μήπως υπάρχει καμία ιδέα?

Ευχαριστώ πολύ.

dracula
18-01-06, 22:46
Μπα, μάλλον η κατάσταση είναι πολυ καλύτερη τις τελευταίες ημέρες (σταθερά ~45) σε εμένα.
Μήπως να ξανακάνεις τις ρυθμίσεις και να τσεκάρεις αν ο client που χρησιμοποιείς έχει γίνει banned?

dkazaz
19-01-06, 00:12
Δεν νομίζω το azureus να ειναι banned γιατι δοκίμασα διάφορα trackers χώρια που είναι μαλλον το πιο δημοφιλές client. Θα παίξω ξανά με τις ρυθμίσεις.

Μπορείς να μου πείς πια έκδοση azureus χρεισημοποιείς?

dracula
19-01-06, 01:03
Έχω το 2.3.0.6 με Java 1.5_06

dkazaz
19-01-06, 01:11
το ίδιο και εγώ - θα προσπαθήσω να το φτιάξω.
ευχαριστώ.

dracula
19-01-06, 01:13
Είχα κι εγώ κάποια στιγμή παρόμοια προβλήματα. Λύθηκαν με clean install (δηλαδή απεγκατάσταση, χειροκίνητη διαγραφή του φάκελου εγκατάστασης και μετά επανεγκατάσταση του Azureus και του safepeer από την αρχή)

Για δες το κι έτσι.

Καλή επιτυχία

dkazaz
19-01-06, 20:15
το έκανα και δούλψε τέλεια, ευχαριστώ και πάλι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.