PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκνευριστικα Αργη Πλοηγηση σε 8αρα !!



Next_Level
25-05-09, 14:21
Ειμαι συνδρομητης εδω και 8 μηνες, τελευταια ομως αντιμετοπιζω ενα προβλημα με την συνδεση μου. Ειμαι 1.5km απο το dslam του ΟΤΕ (Κομοτηνη) και σχεδον τις περισσοτερες ωρες τις ημερας το σερφαρισμα ειναι απελπιστικα αργο ! Συχνες αποσυνδεσεις, οι σελιδες δεν φορτωνουν αν και στον browzer δειχνει οτι φορτωνουν, επισης καποτε μου εμφανιζει σφαλμα οτι δεν μπορεσε να φορτωσει τη σελιδα επειδη δεν εντοπισε συνδεση στο Internet. Αυτο το προβλημα ξεκινησε πριν απο περιπου 2 μηνες. Εχθες αλλαξα το ADSL Type απο Auto Sync-Up σε ADSL2+ και οι αποσυνδεσεις σταματησαν, αλλα δεν ειδα καμια διαφορα με το browzing. Μονο τις βραδυνες ωρες βελτιωνεται αρκετα η ταχυτητα.

Το download ειναι παρα πολυ καλο, πιανω σχεδον παντα 930kbps.

Downstream Upstream
SNR Margin: 16.8 24.9 db
Line Attenuation: 20.8 15.7 db
Data Rate: 8192 381 kbps

geron
25-05-09, 14:48
Μήπως να δοκίμαζες με κανένα άλλο routerάκι;

Next_Level
25-05-09, 21:28
Μήπως να δοκίμαζες με κανένα άλλο routerάκι;

Αυτο σκεφτομαι. Τωρα ειδικα που εκανα Update το Router και δε δουλευει το Wi-Fi...:hmm:

pan.nl
26-05-09, 13:46
Δοκίμασε να βάλεις proxy.otenet.gr στις ρυθμίσεις του φυλλομετρητή σου.

DreamAxe
26-05-09, 19:28
OpenDNS, η διαφορά στο browsing φαίνεται αμέσως ;)

Next_Level
26-05-09, 20:22
OpenDNS, η διαφορά στο browsing φαίνεται αμέσως ;)

Το εχω δοκιμασει πριν απο ενα μηνα και ειδα διαφορα. Τωρα δοκιμασα το "DNS Benchmark" το οποιο ειναι μια μικρη εφαρμογη (http://www.grc.com/dns/benchmark.htm) που κανει ping σε πολλους servers και σου επιστρεφει τα αποτελεσματα με γραφημα :oneup:

hel
27-05-09, 18:12
Δώσε μας και tracert.
Μου κάνει εντύπωση που δεν το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος στην περιοχή σου...

@ ADSLgr.com All rights reserved.