PDA

Επιστροφή στο Forum : ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΕΛΛΑΣ



nexus31
26-05-09, 12:44
καλησπερα εχω διακοψει 1χρονο περιπου την συνδεση μου στην τελλας ιντερνετ και τηλεφωνια και μολις εχθες μετα απο 1 χρονο μου στειλανε λογαριασμο με το ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 000,014 ΕΥΡΩ :rofl::rofl: τους πηρα τηλ και η απαντηση που πηρα ηταν οτη δεν εχω κανει διακοπη :p:whistle: και τους απαντω οτι εχω αλλαξει 2 παρουχους και στους 2 με αποδεσμευση του βρογχου!!

dimkord
26-05-09, 14:23
Ο,τι να ναι ρε φιλε. Με αυτα που διαβαζω και αυτα που εχουν τυχει και σε μενα κατα καιρους εχω αρχισει να σκεφοτμαι οτι αν το τμημα λογαριασμων το εμπιστευονταν στο μπακαλη της γειτονιας (που κραταει τους λογαριασμους του σε ενα μπλε τετραδιο) καλυτερα θα τα καταφερνε.

akkiiss55
26-05-09, 16:48
καλησπερα εχω διακοψει 1χρονο περιπου την συνδεση μου στην τελλας ιντερνετ και τηλεφωνια και μολις εχθες μετα απο 1 χρονο μου στειλανε λογαριασμο με το ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 000,014 ΕΥΡΩ :rofl::rofl: τους πηρα τηλ και η απαντηση που πηρα ηταν οτη δεν εχω κανει διακοπη :p:whistle: και τους απαντω οτι εχω αλλαξει 2 παρουχους και στους 2 με αποδεσμευση του βρογχου!!

ναι οντως.ειναι γεγονος...το συστημα π εκδιδει τους λογαριασμους εχει ενα θεμα στν τελας.και ευτυχως π τωρα πλεον ειναι πολυυυ μικροτερο απο οτι ηταν αν σκεφτει κανεις οτι εδω+ενα χρονο ανα ενα τιμολογιακο κυκλο παρουσιαζοταν προβλημα σε λογαριασμους

frenty
26-05-09, 17:25
Ο,τι να ναι ρε φιλε. Με αυτα που διαβαζω και αυτα που εχουν τυχει και σε μενα κατα καιρους εχω αρχισει να σκεφοτμαι οτι αν το τμημα λογαριασμων το εμπιστευονταν στο μπακαλη της γειτονιας (που κραταει τους λογαριασμους του σε ενα μπλε τετραδιο) καλυτερα θα τα καταφερνε.

Το σκέφτεσαι ακόμη και δεν είσαι σίγουρος;:rofl::rofl::rofl:

Mouse Potato
26-05-09, 20:32
Τελικά τι ακριβώς έγινε;

nexus31
27-05-09, 18:25
τελικα πηγα και αντι για 14λεπτα τους εβαλα τα μισα για σπασιμο :rofl:

giannis12a
27-05-09, 18:53
Εν τω μεταξύ δείτε πόσο χαζά είναι αυτά τα αυτόματα συστήματα λογαριασμών.

Εάν δεν το πληρώσεις, θα σου στέλνουν συνέχεια χαρτί. Υποθετικά μετά από ένα χρόνο το πληρώνεις. Μέχρι τότε θα σου έχουν στείλει 12 λογαριασμούς.

ΠΟΣΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ?

Να λοιπόν πως μπαίνουνε μέσα με λαλακίες για 14 λεπτά. :lol:

frenty
28-05-09, 00:35
Εν τω μεταξύ δείτε πόσο χαζά είναι αυτά τα αυτόματα συστήματα λογαριασμών.

Εάν δεν το πληρώσεις, θα σου στέλνουν συνέχεια χαρτί. Υποθετικά μετά από ένα χρόνο το πληρώνεις. Μέχρι τότε θα σου έχουν στείλει 12 λογαριασμούς.

ΠΟΣΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ?

Να λοιπόν πως μπαίνουνε μέσα με λαλακίες για 14 λεπτά. :lol:

Τα μηχανήματα φταίνε ή αυτοί που έδωσαν οδηγίες στους προγραμματιστές για τα χαρακτηριστικά που θα ρυθμίσουν στα μηχανήματα;:hmm:

Gigas
28-05-09, 20:01
τελικα πηγα και αντι για 14λεπτα τους εβαλα τα μισα για σπασιμο :rofl:

Αλήθεια, τους εστειλες έστω και 7 λπτά;;;;
Ενα τέτοιο συνέβαινε και σε μένα με την Alpha Bank... Μου ζητούσαν 84 λεπτά που δεν ήθελα να τους τα δώσω με τίποτα. έτσι για το ..μαμώτο...
Μου έστελναν λογαριασμόύς για δύο χρόνια..,Ούτε με καθυστερησεις ανέβαινε το ποσό, ούτε με πανωτόκια.. ούτε με τίποτα.. Τελικά, βαρέθηκαν και σταμάτησαν να τα ζητάνε...

Τώρα έχω την Vivodi στο ίδιο πλάνο με 50 Ευρώ, όμως.. Τους παιδεύω εδώ και 8 μηνες να τους τα δώσω και τους πληρωνω με το ίδιο νόμισμα όπως τοτε που με άφηναν χωρίς Ιντερνετ και τηλέφωνο για διαστήματα των 18-20 ημερών και μου λέγανε ό,τι παπαριά τους κατέβαινε στην γκλάβα... Εχει ο καιρός γυρίσματα...

Στην περίπτωσή σου, θα τους άφηνα να μου στέλνουν έντυπα και θα περίμενα και την ειδοποίηση για την ... διακοπή λόγω μή έγκαιρης πληρωμής καθώς και τις απειλές για δικαστήρια κλπ... Αξίζει τον κόπο να σου κάνουν άραγε αγωγή για απαίτηση 14 λεπτών; χαχα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.