PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με διακοπή Ondsl



Σελίδες : [1] 2

domineg
19-01-06, 15:56
Καλησπερα σε όλους. Οί τύποι είναι απίστευτοι. Πήρα το OnDsl Kit(2+1 μήνες τότε). Οι ταχύτητες άθλιες (είμαι στην περιοχή Αμπελοκήπων). Max 25k/sec. Συνήθως γύρω στα 18k/sec. Τέλος πάντως η συνδρομή μου έληγε στις 12 Ιανουαρίου. Στέλνω τα δικαιολογητικά για διακοπή στις 15 Δεκέμβρη. Τζίφος. Παίρνω τηλ μετα τη μη διακοπή καιι μου λένε δικαιολογητικά δεν υπάρχουν. Ετσι απλα. Εξαφανίστηκαν. Οκ λέω να σας τα ξαναστείλω. Τα ξαναστέλνω στις 13 Ιανουαρίου. Πάλι τζίφος. Η σύνδεση συνεχίζει. Ξαναπαίρνω τηλ στις 18 και μου λένε οτι η σύνδεση θα διακοπεί στις 31 Ιανουαρίου.
Αυτα. ΠΟτε πια οτε ξανα.

theodoros2004
19-01-06, 16:06
Καλησπερα σε όλους. Οί τύποι είναι απίστευτοι. Πήρα το OnDsl Kit(2+1 μήνες τότε). Οι ταχύτητες άθλιες (είμαι στην περιοχή Αμπελοκήπων). Max 25k/sec. Συνήθως γύρω στα 18k/sec. Τέλος πάντως η συνδρομή μου έληγε στις 12 Ιανουαρίου. Στέλνω τα δικαιολογητικά για διακοπή στις 15 Δεκέμβρη. Τζίφος. Παίρνω τηλ μετα τη μη διακοπή καιι μου λένε δικαιολογητικά δεν υπάρχουν. Ετσι απλα. Εξαφανίστηκαν. Οκ λέω να σας τα ξαναστείλω. Τα ξαναστέλνω στις 13 Ιανουαρίου. Πάλι τζίφος. Η σύνδεση συνεχίζει. Ξαναπαίρνω τηλ στις 18 και μου λένε οτι η σύνδεση θα διακοπεί στις 31 Ιανουαρίου.
Αυτα. ΠΟτε πια οτε ξανα.

Οποτε απο 12 Ιανουαριου μεχρι 31 Ιανουαριου θα πληρωσεις κανονικα??

domineg
19-01-06, 16:10
Εννοείται...

sdikr
19-01-06, 18:10
μα αφού πήρες πακέτο, το οποιό είναι πακέτο συνόλο για 3 μήνες ;)

mictsan
19-01-06, 18:18
τι δικαιολογητικα θελει για διακοπη?

t300
19-01-06, 21:21
Εγώ πάντως όταν θέλησα να το διακόψω (πρίν λήξει το τρίμηνο) έστειλα fax + ταυτότητα και όλα ΟΚ.

theodoros2004
19-01-06, 21:22
Ειναι απαραδεκτοι χανουν δηθεν δικαιολογητικα για να μην γινει η διακοπη για να κερδισουν ουσιαστικα καποιες μερες απο τα παγια παραπανω.

domineg
20-01-06, 12:29
Φιλε mictsan τα δικαιολογητικά είναι η αίτηση διακοπής και φωτοτυπία της αστυνομικής σου ταυτότητας. Σχετικά με την ερώτηση σου sdikr πρέπει αν ξέρεις οτι αν δεν κανεις την παραπάνω διαδικασία η συνδρομή σου μετατρέπεται αυτόματα σε αοριστου χρόνου. Τι να πω ρε παιδια, δε ξέρω αν επεσα στην περίπτωση πάντως γενικά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος.

mictsan
23-01-06, 17:25
την αίτηση διακοπής απο που μπορω να την παρω?

MoSKY-7-
23-01-06, 19:44
την αίτηση διακοπής απο που μπορω να την παρω?
καλησπέρα φίλε..
σε 3 μέρες τελειώνει εμένα το τρίμηνο. όταν είχα πάρει το κιτ από το οτε-σοπ, μου είχαν πει ότι πρέπει να πάω από εκεί να κάνω αίτηση αν δεν θέλω να συνεχίσω μετά τους 3 μήνες..πήγα το σάββατο και μου είπαν να πάρω την δευτέρα τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της οτενετ. πήρα πριν από λίγο τηλέφωνο στο 801 11 35555, και μου ζήτησαν ε-μαιλ, για να μου στείλουν την "αίτηση κάταργησης ondslkit"..
πέρασε μισή ώρα και ούτε φωνή ούτε ακρόαση..
μπήκα λοιπόν στο livechat next2u..κάνω ερώτηση..και περίμενα 7 λεπτά και δεν απαντούσε..ε δεν άντεξα..

** Αυτή τη στιγμή μιλάτε με Θεοδώρα Καρκάνη, Υποστήριξη my.otenet.gr. **
Θεοδώρα Καρκάνη : Γειά σας mosky7 . Πως μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε;
parent.window.frames["options"].location.href="chat_options.php?sid=1138033802&sessionid=";mosky7 : kalispera. mipos ta mporousate na mou steilete mia aitisi katargisis ondsl? giati epikoinonisa me to 801 11 35555 tis otenet, edosa email..alla perase misi ora kai den mou steilane akoma..
mosky7 : ondslκit*
mosky7 : Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσατε να μου στείλετε μια αίτηση κατάργησης ondslkit?
(timer: 07:00 ---->)mosky7 : να σερβίρω και καφέ?
(timer: 12:30 -----> )Θεοδώρα Καρκάνη : Με fax επιθυμείτε να στείλουμε την αίτηση ή μέσω email

Άμα μου την στείλει ποτέ, θα σε ενημερώσω..

t300
23-01-06, 23:54
Εγώ πάντως όταν θέλησα να το διακόψω (πρίν λήξει το τρίμηνο) έστειλα fax + ταυτότητα και όλα ΟΚ.

Update: Όλα ΟΚ μέχρι σήμερα που μου ήρθε... λογαριασμός :evil: :evil:
Το πακέτο είχε 3μηνη διάρκεια (17.10.2005-17.01.2006), εγώ έστειλα fax διακοπής 22.12.2005 και ήρθε λογαριασμός με πάγιο ONDSL LINE για 23.12.2005-28.12.2005

Στο cc βγήκε μια κοπέλα που μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να πληρώνω κάτι σαν πρόστιμο αν διακόψω νωρίτερα επειδή "η otenet είχε δεσμεύσει χώρο για εμένα άσχετα με το αν διέκοψα νωρίτερα" :shock:

Έστειλα mail μπας και απαντήσει κανένας πιο σοβαρός και βλέπουμε...

theodoros2004
23-01-06, 23:58
Update: Όλα ΟΚ μέχρι σήμερα που μου ήρθε... λογαριασμός :evil: :evil:
Το πακέτο είχε 3μηνη διάρκεια (17.10.2005-17.01.2006), εγώ έστειλα fax διακοπής 22.12.2005 και ήρθε λογαριασμός με πάγιο ONDSL LINE για 23.12.2005-28.12.2005

Στο cc βγήκε μια κοπέλα που μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να πληρώνω κάτι σαν πρόστιμο αν διακόψω νωρίτερα επειδή "η otenet είχε δεσμεύσει χώρο για εμένα άσχετα με το αν διέκοψα νωρίτερα" :shock:

Έστειλα mail μπας και απαντήσει κανένας πιο σοβαρός και βλέπουμε...

Χαχαχααχ:haha:haha:haha:haha το ακουσαμε και αυτο...αρε πΟΤΕ.

NoYmErOs
24-01-06, 00:01
Update: Όλα ΟΚ μέχρι σήμερα που μου ήρθε... λογαριασμός :evil: :evil:
Το πακέτο είχε 3μηνη διάρκεια (17.10.2005-17.01.2006), εγώ έστειλα fax διακοπής 22.12.2005 και ήρθε λογαριασμός με πάγιο ONDSL LINE για 23.12.2005-28.12.2005

Στο cc βγήκε μια κοπέλα που μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να πληρώνω κάτι σαν πρόστιμο αν διακόψω νωρίτερα επειδή "η otenet είχε δεσμεύσει χώρο για εμένα άσχετα με το αν διέκοψα νωρίτερα" :shock:

Έστειλα mail μπας και απαντήσει κανένας πιο σοβαρός και βλέπουμε...

Είναι δυνατόν ?
αν στείλεις αργότερα την αίτηση θα σου πουν "άργησες", την έστειλες νωρίτερα και σου την είπαν και από πάνω ?
Έτσι για να καταλάβεις πόσο άσχετοι είναι στο cc....είμαι σίγουρος ότι αυτό ήταν μια έμπνευση της κοπέλας εκείνη την στιγμή. :lol:

theodoros2004
24-01-06, 00:02
Είναι δυνατόν ?
αν στείλεις αργότερα την αίτηση θα σου πουν "άργησες", την έστειλες νωρίτερα και σου την είπαν και από πάνω ?
Έτσι για να καταλάβεις πόσο άσχετοι είναι στο cc....είμαι σίγουρος ότι αυτό ήταν μια έμπνευση της κοπέλας εκείνη την στιγμή. :lol:

Οτι μ......α θελουν λενε...δεν ξερουν πως να δικαιολογηθουν και πετανε κατι και οποιος το πιστεψει.

t300
24-01-06, 00:13
Άκου εκεί να τους αφήσω ξεκρέμαστους με το χώρο που είχαν δεσμεύσει για εμένα. Ντροπή μου!:lol: Άντε να δούμε τι θα απαντήσουν αύριο.

MoSKY-7-
24-01-06, 00:14
Εμένα η Θεόδώρα με έγραψε κανονικά.. Και μάλιστα μπήκα και με άλλο όνομα και έδωσα ένα άλλο e-mail στο gmail, γιατί φοβήθηκα μήπως δεν χωρούσε η αίτηση στο hotmail, λόγω του μικρού ελεύθερου χώρου που είχα.. Είπε σε λίγα λεπτά θα μου την στείλει και πέρασαν 5 ώρες..Ξαναμπήκα τώρα, ήταν κάποια άλλη και μου είπε να στείλω email στο noc@otenet.gr για να ζητήσω από εκεί την αίτηση.. Έτσι και δεν έρθει και αύριο θα φάνε χοντρό βρισίδι.

theodoros2004
24-01-06, 00:16
Αυριο θα σου πουν οτι θελουν και εξοδα συντηρησης του χωρου που φυλανε για σενα:D :D

MoSKY-7-
24-01-06, 17:44
Το κρυφτούλι συνεχίστηκε και σήμερα.. Με 2 τηλεφωνήματα στο 801 11 35555 και με chat στο my.otenet.gr.. Τελικά το μεσημέρι πέτυχα ξανά την Θεοδώρα και αφού της τα έψαλα μου έστειλε την αίτηση..

Την επισυνάπτω εδώ για να μην έχουν άλλοι χρήστες πρόβλημα..

mictsan
24-01-06, 20:42
και για να διακοψουμε κ το παγιο της γραμμης dsl στον οτε τι επιλεγουμε στιν παραπανω αιτηση?και στον κωδικο πελατη τι γραφουμε?

theodoros2004
24-01-06, 20:56
Δεν περιλαμβανεται το παγιο της γραμμης adsl σε αυτην την αιτηση μονο αν εχεις ondsl kit.
O κωδικος πελατη ειναι ενας κωδικος που πηρες απο την otenet οταν εκανες αιτηση για isp.

t300
24-01-06, 21:31
και για να διακοψουμε κ το παγιο της γραμμης dsl στον οτε τι επιλεγουμε στιν παραπανω αιτηση?και στον κωδικο πελατη τι γραφουμε?

Αν έχεις γραμμή από otenet θα ζητήσεις τη διακοπή του ondsl line

MoSKY-7-
25-01-06, 15:20
Άμα έχεις κιτ και θέλεις να διακόψεις και την γραμμή και την πρόσβαση θα επιλέξεις dslkit.. dsl line επιλέγεις μόνο για να διακόψεις την γραμμή... και dsl home για να διακόψεις μόνο την πρόσβαση..

prokopisboy
25-01-06, 16:15
Την πάτησε η Οτενέτ, είχε δεσμεύσει χώρο για το φίλο μας (που τη γλύτωσε με ένα απλό πρόστιμο) και όλοι οι υπόλοιποι συνδρομητές κατεβάζαμε μόνιμα με 45 κβ/σεκ σε 384

NoYmErOs
25-01-06, 16:48
Την πάτησε η Οτενέτ, είχε δεσμεύσει χώρο για το φίλο μας (που τη γλύτωσε με ένα απλό πρόστιμο) και όλοι οι υπόλοιποι συνδρομητές κατεβάζαμε μόνιμα με 45 κβ/σεκ σε 384

45 το ελάχιστο ή κατεβάζουν και με περισσότερο ? :lol:

Μια χαρά είναι το 45.. να μην πω πάρα πολύ…

mictsan
25-01-06, 17:18
να εισαι καλα MoSKY-7- ! αλλα απο τον γερμανο που το πηρα δεν μου εδωσαν κανενα κωδικο πελατη..:(

t300
25-01-06, 22:43
Όσο ήμουν πελάτης, έπαιρνα απάντηση σε κάθε mail το αργότερο την επόμενη (έχω λάβει απάντηση ακόμα και Κυριακή απόγευμα). Τώρα που ζητάω διευκρινίσεις για το "πρόστιμο" ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Στέλνω το ίδιο mail κάθε μέρα και περιμένω ακόμα. Προφανώς και δεν πληρώνω τίποτα μέχρι να πάρω λογική απάντηση.

theodoros2004
25-01-06, 22:50
Όσο ήμουν πελάτης, έπαιρνα απάντηση σε κάθε mail το αργότερο την επόμενη (έχω λάβει απάντηση ακόμα και Κυριακή απόγευμα). Τώρα που ζητάω διευκρινίσεις για το "πρόστιμο" ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Στέλνω το ίδιο mail κάθε μέρα και περιμένω ακόμα. Προφανώς και δεν πληρώνω τίποτα μέχρι να πάρω λογική απάντηση.

Παρτους τηλ...στα e-mail δεν προκειται να απαντησουω.:thumbdown:thumbdown:thumbdown

t300
25-01-06, 23:02
Μπα. Στο τηλ. βγήκε η κοπελίτσα με την ατάκα. Τους τηλεφωνητές δεν τους εμπιστεύομαι για σημαντικά θέματα που ξεφεύγουν από τις συνηθισμένες ερωτήσεις.

theodoros2004
25-01-06, 23:10
Δεν γινεται να μιλησεις live με καποιον ειδικο???

kalligator
26-01-06, 00:11
** Αυτή τη στιγμή μιλάτε με Θεοδώρα Καρκάνη, Υποστήριξη my.otenet.gr. **
Θεοδώρα Καρκάνη : Γειά σας mosky7 . Πως μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε;
parent.window.frames["options"].location.href="chat_options.php?sid=1138033802&sessionid=";mosky7 : kalispera. mipos ta mporousate na mou steilete mia aitisi katargisis ondsl? giati epikoinonisa me to 801 11 35555 tis otenet, edosa email..alla perase misi ora kai den mou steilane akoma..
mosky7 : ondslκit*
mosky7 : Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσατε να μου στείλετε μια αίτηση κατάργησης ondslkit?
(timer: 07:00 ---->)mosky7 : να σερβίρω και καφέ?
(timer: 12:30 -----> )Θεοδώρα Καρκάνη : Με fax επιθυμείτε να στείλουμε την αίτηση ή μέσω email

Άμα μου την στείλει ποτέ, θα σε ενημερώσω..
Lol και σε μένα αυτή έτυχε την τελευταία φορά.
Με έπλασε για κανα 10λεπτο, μου πέταξε ένα μούσι βαρβάτο και την κοπάνησε!

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=461648&postcount=5

MoSKY-7-
26-01-06, 13:16
να εισαι καλα MoSKY-7- ! αλλα απο τον γερμανο που το πηρα δεν μου εδωσαν κανενα κωδικο πελατη..:(
πήγαινε στο http://my.otenet.gr/ και μπες εκεί που λέει "αλλαγή κωδικού πρόσβασης". Μόλις κάνεις login με τα στοιχεία του λογαριασμού σου, θα σου εμφανίσει πάνω πάνω τον κωδικό πελάτη

domineg
26-01-06, 16:20
παρε ενα τηλ στην τηλεφωνική υποστηριξη(θεος να την κανει) και ζήταν να σου τη στειλουν στο email σου.

Αλφα
27-01-06, 16:14
Απλά πάρε τους τηλέφωνο και ρώτα τους. Με το που επιβεβαιώσουν τα στοιχεία σου θα σου το δώσουν.

Bebis
28-01-06, 04:15
** Αυτή τη στιγμή μιλάτε με Θεοδώρα Καρκάνη, Υποστήριξη my.otenet.gr. **
Θεοδώρα Καρκάνη : Γειά σας mosky7 . Πως μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε;
parent.window.frames["options"].location.href="chat_options.php?sid=1138033802&sessionid=";mosky7 : kalispera. mipos ta mporousate na mou steilete mia aitisi katargisis ondsl? giati epikoinonisa me to 801 11 35555 tis otenet, edosa email..alla perase misi ora kai den mou steilane akoma..
mosky7 : ondslκit*
mosky7 : Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσατε να μου στείλετε μια αίτηση κατάργησης ondslkit?
(timer: 07:00 ---->)mosky7 : να σερβίρω και καφέ?
(timer: 12:30 -----> )Θεοδώρα Καρκάνη : Με fax επιθυμείτε να στείλουμε την αίτηση ή μέσω email

Άμα μου την στείλει ποτέ, θα σε ενημερώσω..
Συγγνώμη για το ολίγον άκυρο του ποστ αλλά έχω μια απορία. Το από πάνο quote είναι από online εφαρμογή;Γίνεται να chat-αρω λαιβ (ο θεός να το κάνει λαιβ αν κάνουν 7 λεπτά να απαντήσουν) με κάποιον τεχνικό του οτε/οτενετ;;;Αν ναι,πώς;;

Αλφα
28-01-06, 15:34
Μπαίνεις στην διεύθυνση http://my.otenet.gr. Εκεί πατάς στο "Ενεργοποίηση Υπηρεσιών" - μπλε εικονίδιο- και σου ζητάει τους κωδικούς σου. Τους βάζεις και μόλις σε βάλει μέσα στο activation site στο πάνω μέρος έχει ένα εικονίδιο που λέει "ΝΕΧΤ2U online". Πάτα το και τα υπόλοιπα θα τα καταλάβεις στη πορεία ...

MoSKY-7-
28-01-06, 16:17
http://my.otenet.gr -> Αλλαγή κωδικού πρόσβασης -> login -> ΝΕΧΤ2U Online

τεσπα..το kit έληγε κανονικά την Πέμπτη..εγώ έκανα αίτηση διακοπής την Τετάρτη το πρωί.. και ακόμα έχω dsl. η πλάκα είναι ότι την πέμπτη έκανα αίτηση 1bill στην forthnet και έχει ήδη αποσταλλεί στον ΟΤΕ..

Bebis
28-01-06, 19:21
Σας ευχαριστώ πολύ!!!!
Καλό κουράγιο.

MoSKY-7-
29-01-06, 00:02
Έλεος..πήγα στο chat να ρωτήσω γιατί δεν διακόπηκε η σύνδεση μου και μόλις είδε η Θεοδώρα το username μου, την κοπάνησε!!!

** Αυτή τη στιγμή μιλάτε με Θεοδώρα Καρκάνη, Υποστήριξη my.otenet.gr. **
Ο συνομιλητής σας αποχώρησε από τη συνδιάλεξη.

Ainastros
29-01-06, 02:52
Παιδιά τα ίδια σκηνικά και με μένα. τους είχα στείλει fax με όλα τα δικαιολογητικά στις 17/1 για τερματισμό της σύνδεσης ondsl kit που έληγε στις στις 21/1 και διατήρηση της γραμμής στο όνομά μου. Στην αρχή μου είπανε πως την έχουν λάβει την αίτηση μου και όλσ οκ αλλά μέχρι και τώρα έχω σύνδεση κανονικά, παρ'ολο που έχω κάνει νέα συνδρομή με forthnet εδώ και τρεις μέρες. Τι λέτε για μια ομαδική καταγγελία στον ΙΝΚΑ; αν και ακόμα δεν μου χει έρθει ο καινούριος λογαριασμός που να αναγράφει την επιπλέον χρέωση, υποψιαζομαι πως είναι θέμα χρόνου.

MoSKY-7-
29-01-06, 14:48
Χριστίνα Πατσιαλού : καλησπέρα σας
mosky7 : Καλησπέρα
mosky7 : είχα το ondslkit, το οποίο έλιγε την πέμπτη. εγώ έστειλε
αίτηση κατάργησης την τετάρτη το πρωί και ακόμα δεν έχει
καταργηθεί..γιατί?
Χριστίνα Πατσιαλού : η σύνδεση είναι στο όνομα ********** ********;
mosky7 : ναι
Χριστίνα Πατσιαλού : πράγματι η συνδρομή δεν έχει διακοπεί,
Χριστίνα Πατσιαλού : αλλά δεν έχουμε την δυνατότητα να ελέγξουμε αυτή
την στιγμή και για την παραλαβή του fax
Χριστίνα Πατσιαλού : αν μπορείτε καλέστε την Δευτέρα 9-5 που
λειτουργεί το συγκεκριμμένο τμήμα για να μπορέσουμε να το ελέγξουμε
mosky7 : μα στο χαρτί της αίτησης λέει ότι το αργότερο που
ελέγχεται είναι 2 μέρες. και η αίτηση στάλθηκε τετάρτη
Χριστίνα Πατσιαλού : υπάρχει γενικότερα φόρτος εργασίες τις ημέρες
αυτές και δεν έχουν γίνει όλες οι διακοπές
mosky7 : στο 801 11 35555?
Χριστίνα Πατσιαλού : εφόσον έχει σταλεί κανονικά το fax, θα γίνει η
διακοπή χωρίς να χρεωθείτε για τις επιπλέον ημέρες
Χριστίνα Πατσιαλού : ναι στο 801 11 35555
mosky7 : οκ. καληνύχτα σας
Χριστίνα Πατσιαλού : Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Ainastros
30-01-06, 17:20
MoSKY-7-

Ξαναστείλε όλα τα δικαιολογητικά με fax και ανάφερε πως έχεις ξαναστείλει την αίτηση διακοπής στις ./../.. παρακαλώντας τους να μην σε χρεώσουν για την αδυναμία τους να διακόψουν την συνδρομή σου στον προκαθορισμένο χρόνο. Τάδε έφη η υπαλλήλισσα του οτε που προσπάθησε να με καθησυχάσει αφού πρώτα ανέφερα περι καταγγελιών στον ΙΝΚΑ
και απαιτούσα επιτακτικά να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο. Αφού έστειλα ξανά όλα τα έγγραφα μαζί με τη παραπάνω παράκληση μέσα σε 5 λεπτά με πήραν τηλέφωνο και μου ανέφεραν πως διακόπηκε η σύνδεση μου. Μην κάθεσαι στο περίμενε για 2 και μετά δεν ξέρω για πόσες ακόμα μέρες. Πρέπει να τους δώσεις να καταλάβουν πως πραγματικά θέλεις να διακόψεις!!!

t300
30-01-06, 17:56
Μετά από 1 εβδομάδα απάντησαν ότι ερευνούν το θέμα μου. Πολύ γρήγορους τους βρίσκω...

Ainastros
30-01-06, 18:03
t300

Μην περιμένεις ούτε λεπτό. Ξαναστείλτα και απείλησε για καταγγελία. Δεν καταλαβαίνουν διαφορετικά. Εγώ ήμουν έτοιμος να τους τη χώσω στο τσακ με προλάβανε!!

Και καλύτερο είναι να στείλεις τα ίδια δικαιολογητικά που είχες στείλει αρχικά έτσι ώστε να φαίνονται και οι ημερομηνίες.

domineg
31-01-06, 11:06
Λοιπον παιδια σημερα υποτιθεται οτι θα μου διακοψουν τη συνδεση. Για να δουμε...

Ainastros
31-01-06, 14:59
domineg

Ελπίζω να μην επέλεξες στους λόγους διακοπής, καλύτερη οικονομική προσφορά από άλλη εταιρία....αν ναι μπορεί η αίτηση σου να εξαφανιστεί με έναν μαγικό τρόπο.:lamer

skroutzer
31-01-06, 15:25
domineg

Ελπίζω να μην επέλεξες στους λόγους διακοπής, καλύτερη οικονομική προσφορά από άλλη εταιρία....αν ναι μπορεί η αίτηση σου να εξαφανιστεί με έναν μαγικό τρόπο.:lamer
Εγώ είχα τσεκάρει εκεί που λέει "Άλλος λόγος-Παρακαλούμε σχολιάστε:" και δίπλα
τους έγραψα "Ουδέν Σχόλιον".:lol:
Δεν νομίζω οτι θα τους άρεσαν τα σχόλιά μου αν τους τα έγραφα...
Βέβαια την αίτησή μου την έφαγε μάλλον κανένα ποντίκι γιατί ακόμα περιμένω.

MoSKY-7-
31-01-06, 20:31
domineg

Ελπίζω να μην επέλεξες στους λόγους διακοπής, καλύτερη οικονομική προσφορά από άλλη εταιρία....αν ναι μπορεί η αίτηση σου να εξαφανιστεί με έναν μαγικό τρόπο.:lamer
i did!!! :cry:
Καλύτερη οικονομική προσφορά από άλλη εταιρία
Τεχνικά προβλήματα ΟΤΕnet
Τεχνικά Προβλήματα ΟΤΕ
Άλλος λόγος - Παρακαλούμε σχολιάστε: Πολύ χαμηλές ταχύτητες
:up:

theodoros2004
31-01-06, 20:50
i did!!! :cry:
Καλύτερη οικονομική προσφορά από άλλη εταιρία
Τεχνικά προβλήματα ΟΤΕnet
Τεχνικά Προβλήματα ΟΤΕ
Άλλος λόγος - Παρακαλούμε σχολιάστε: Πολύ χαμηλές ταχύτητες
:up:

Οποτε παει χαθηκε η δηλωση σου....(στην πραγματικοτητα δεν το νομιζω).:p:p:p

MoSKY-7-
31-01-06, 21:06
Κοιτάξτε τι πρόσεξα..

(Τόσο καιρό δεν ήξερα πως μπαίνεις στο webselfcare γιατί ζητούσε εκτός από κωδικό πελάτη και συνθηματικό πελάτη.. Τυχαία πρόσεξα σήμερα ότι μπορούσα να κάνω login και με τα στοιχεία της πρόσβασης της otenet. Και παρατηρούσα στην συνέχεια τα στοιχεία που έχει εκεί πέρα..)

Η OTEnet λοιπόν δηλώνει ότι ενεργοποιήθηκα 25/10..Ενώ εμένα με πήρανε τηλέφωνο στις 26/10 το πρωί..

Επιπλέον ενώ τόσο καιρό είχα κοιτάξει πολλές φορές από την περιοχή αλλαγή κωδικού πρόσβασης της my.otenet.gr για να να δω πότε λήγει το security kit δηλαδή και το ondslkit έλεγε 26/1..Τώρα στο webselfcare λέει πως έληξε στις 25/1..

Και όλα αυτά γιατί? Γιατί έκανα αίτηση διακοπής στις 25/1 ενώ έληγε στις 26/1 και είπαν λιγάκι να το εκμεταλλευτούν..Καθώς από ότι είδα στους λογαριασμούς έχουν ένα έξτρα λογαριασμό DEALER_ACCOUNT που λήγει στις 1/2. και από ότι κατάλαβα είναι το πρόστιμο καθυστερημένης αίτησης κατάργησης, μετά το πέρας των 3 μηνών του κιτ, επειδή τους δέσμευσα την γραμμή..

asa2
01-02-06, 11:49
Φίλοι μια απάντηση από κάποιον που τα'χει περάσει!!!

Πόσο χρόνο κάνουν για να σου διακόψουν την σύνδεση μετά από την αιτησή σου;

Τελικά το παραπάνω χρόνο που σε έχουν συνδεμένο λόγω φόρτο εργασιών στο
χρεώνουν ή όχι;

@ ADSLgr.com All rights reserved.