PDA

Επιστροφή στο Forum : Mε ΦΠΑ οι αναγραφόμενες τιμές από 23 Ιανουαρίου



aesir
20-01-06, 17:58
Ο ΟΤΕ ανακοινώνει ότι από τη Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2006, προς διευκόλυνση των πελατών του, οι αναγραφόμενες τιμές των προϊόντων και των υπηρεσιών του θα συμπεριλαμβάνουν τον ΦΠΑ 19%.


Η ενσωμάτωση του ΦΠΑ στις αναγραφόμενες τιμές θα γίνει σε όλη τη διαφημιστική επικοινωνία του ΟΤΕ (έντυπη και ηλεκτρονική) και στο ηλεκτρονικό του κατάστημα www.oteshop.gr. (http://www.oteshop.gr./) Διαφημιστικά έντυπα και τιμοκατάλογοι που έχουν εκδοθεί πριν τις 23 Ιανουαρίου πρόκειται να αντικατασταθούν με νέους.


Ο ΟΤΕ ενσωματώνει τον ΦΠΑ στις τιμές του μετά από συμφωνία με το Υπουργείο Ανάπτυξης. Τονίζεται ότι ο νέος αυτός τρόπος απεικόνισης των τιμών των προϊόντων και των υπηρεσιών του ΟΤΕ, με τον οποίο οι καταναλωτές θα διαμορφώνουν άμεσα πλήρη εικόνα των πραγματικών τελικών τιμών, δεν συνεπάγεται καμία μεταβολή στις πραγματικές τιμές.

Saganos
20-01-06, 18:03
Αυτό βάβαια είναι νόμος εδώ και 10 χρόνια...
Κάλλιο αργά παρά ποτέ...

Πύρρος
20-01-06, 18:29
Αντε να ξεμπερδεύουμε. Το το είχαν αλλάξει το κομπιουτερομάγαζα, το αλλάξανε οι κινητοεταιρίες, νομίζω μόνο οι ISPs έμειναν.

Saganos
20-01-06, 18:53
:offtopic:
Τώρα που είδα την υπογραφή του προηγούμενου φίλου, αν και νομίζω έχει ήδη συζητηθεί, ξέρετε ποιο είναι το πρώτο αποτέλεσμα αν βάλεις την λέξη "Ληστές" (με τον τόνο κανονικά στο έ) αν ψάξεις στο google;

WAntilles
20-01-06, 19:11
Όλοι οι άλλοι το είχαν εφαρμόσει εδώ και μήνες αλλά για τον ΟΤΕ ήταν χρονοβόρο λόγω του "δύσκολου αναγλύφου με τις πολλές ραχούλες". :mad:

gkandir
20-01-06, 19:11
Δηλαδή, ακόμα κι έτσι, πάλι "αύξηση" τιμών κάνουν. Ζήτω στον οτε. :mad:

nrg_polini
20-01-06, 19:45
Δηλαδή, ακόμα κι έτσι, πάλι "αύξηση" τιμών κάνουν. Ζήτω στον οτε. :mad:

Φανταζομαι αστειευεσαι ε? :D

herba71
20-01-06, 19:59
Τεράστιο βήμα προόδου.Μπράβο!!Είπα και γώ.Δεν θα λύσει ο ΟΤΕ το τελευταιο του μεγάλο πρόβλημα που απασχολεί τους πολίτες.Απο τις 24 Ιανουρίου και μετά θα αισθάνομαι πιο σίγουρος για τις τιμές του ΟΤΕ.Μπράβο και πάλι......

thama
20-01-06, 20:05
Και πλέον, ώ του θαύματος,
το ΦΠΑ θα το χρεώνει 2 φορες.............:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

JoeBar
20-01-06, 21:12
Τελικά δεν μπορεί να αναφερθεί το όνομα του ΟΤΕ εδώ μέσα χωρίς να φάει καμία βρισιά... :-k

:lol:

Icebox
20-01-06, 22:01
:offtopic:
Τώρα που είδα την υπογραφή του προηγούμενου φίλου, αν και νομίζω έχει ήδη συζητηθεί, ξέρετε ποιο είναι το πρώτο αποτέλεσμα αν βάλεις την λέξη "Ληστές" (με τον τόνο κανονικά στο έ) αν ψάξεις στο google;

χαχααχαχαααχαχαχα ελεος το σιτε του οτε 1ο αποτελεσμα!!!

Hout
20-01-06, 23:33
Είναι φοβερό... Ληστές=ΟΤΕ, Ψεύτες=Νέα Δημοκρατία... Σαν να μας πήρανε χαμπάρι :lol:

Σεμνά και ταπεινά
στο 20 ο ΦΠΑ
:lol:

kaloydis
21-01-06, 00:00
Αντε Μπραβω Επιτελους.

milton
21-01-06, 13:45
Επειδή δε μου αρέσει να προσβάλλω χωρίς στοιχεία παραθέτω τα εξής:
1. Η Vodafone έβγαλε την ίδια ακριβώς ανακοίνωση με του ΟΤΕ πριν 1 βδομάδα (check site www.vodafone.gr
2. H TIM έβγαλε την ίδια ανακοίνωση 3 μέρες πριν (check site)
3. κανείς από τους εναλλακτικούς παρόχους ή ISPs δεν έχει βγάλει τέτοια ανακοίνωση αν και το Υπ.Ανάπτυξης συμφώησε με όλους τους τηλεπικοινωνιακούς
4. Η ενσωμάτωση του ΦΠΑ στην αναγραφόμεν ητιμή της διαφήμισης δεν σημαίνει αλλαγή της τιμής που θα πληρώναμε έτσι και αλλιώς

Μετά από αυτά έχω να πω το εξής: Πόσο κολλημένος πρέπει να είναι κάποιος για να λέει αυτά που γράφονται παραπάνω για αυξήσεις τιμών, κόλπο του ΟΤΕ, λύση στο μεγάλο πρόβλημα κλπ.
Μια τυπική ανακοίνωση είναι που την έβγαλαν ή θα την βγάλουν σύντομα ΟΛΟΙ. Η χώρα της συνωμοσίας έχουμε καταντήσει... Λίγο κριτικό πνεύμα δεν κάνει κακό ρε παιδιά.
Άσε που όταν κατακρίνεις τα πάντα δεν σε παίρνει κανεις σοβαρά όταν κατακρίνεις με το δίκιο σου...

milton
21-01-06, 13:47
Όσο για το ληστές, check στο google για failure

Hwoarang
21-01-06, 13:56
καλά ρε παιδιά ... ποια είναι η ουσιαστική διαφορά να βάλει το ΦΠΑ στις τιμές? Το βάλει δεν το βάλει πάλι ακριβος θα είναι :evil:

ZORO
21-01-06, 14:51
Εγώ πάντος οφείλω να δώσω τα θερμότερα συγχαρητήρια μου στον ΟΤΕ ήταν μια πραγματικά πολύ έξυπνη στρατηγική κίνηση και στον κατάληλο χρόνο, πραγματικά το είχε ανάγκη ο χώρος θα δώσει νέα πνόη στο χώρο. Με μια και μόνη κίνηση δημιουργούνται στην Ελλάδα οι κατάλληλες προυποθέσεις για πραγματική σύγκλιση της Ελλάδας με την υπόλοιπη Ευρώπη στην χρήση του διαδικτύου.

EvilHawk
21-01-06, 14:56
Επειδή δε μου αρέσει να προσβάλλω χωρίς στοιχεία παραθέτω τα εξής:
1. Η Vodafone έβγαλε την ίδια ακριβώς ανακοίνωση με του ΟΤΕ πριν 1 βδομάδα (check site www.vodafone.gr
2. H TIM έβγαλε την ίδια ανακοίνωση 3 μέρες πριν (check site)
3. κανείς από τους εναλλακτικούς παρόχους ή ISPs δεν έχει βγάλει τέτοια ανακοίνωση αν και το Υπ.Ανάπτυξης συμφώησε με όλους τους τηλεπικοινωνιακούς
4. Η ενσωμάτωση του ΦΠΑ στην αναγραφόμεν ητιμή της διαφήμισης δεν σημαίνει αλλαγή της τιμής που θα πληρώναμε έτσι και αλλιώς

Μετά από αυτά έχω να πω το εξής: Πόσο κολλημένος πρέπει να είναι κάποιος για να λέει αυτά που γράφονται παραπάνω για αυξήσεις τιμών, κόλπο του ΟΤΕ, λύση στο μεγάλο πρόβλημα κλπ.
Μια τυπική ανακοίνωση είναι που την έβγαλαν ή θα την βγάλουν σύντομα ΟΛΟΙ. Η χώρα της συνωμοσίας έχουμε καταντήσει... Λίγο κριτικό πνεύμα δεν κάνει κακό ρε παιδιά.
Άσε που όταν κατακρίνεις τα πάντα δεν σε παίρνει κανεις σοβαρά όταν κατακρίνεις με το δίκιο σου...

Σωστός ! :thumbsup1 :thumbsup1

christos
22-01-06, 15:11
Όλοι οι άλλοι το είχαν εφαρμόσει εδώ και μήνες αλλά για τον ΟΤΕ ήταν χρονοβόρο λόγω του "δύσκολου αναγλύφου με τις πολλές ραχούλες". :mad:

Poioi to eixan efarmosei?

nrg_polini
22-01-06, 20:04
Poioi to eixan efarmosei?


Απο τον χωρο τον τηλεπικοινωνιων κανεις.

babality
23-01-06, 10:45
Τι λε ρε φιλε τα σπασε παλι ο ΟΤΕ :haha

@ ADSLgr.com All rights reserved.