PDA

Επιστροφή στο Forum : fritz και callerid σε dreambox



papako
31-05-09, 10:18
Έχει συνδέσει κάποιος το fritz με το dreambox ώστε να βλέπει στην τηλεόραση ποιος παίρνει τηλέφωνο;
Ξέρω ότι γίνετε αλλα οποιαδήποτε πληροφορία είναι στα γερμανικά.
Αν κάποιος το έχει κάνει και μπορεί, ας δώσει μερικές οδηγίες
ευχαριστώ

JackDaniels
01-06-09, 13:01
Εξαρτάται ποιο image εχεις περασει στον δέκτη. Στον 800αρη μου με blackhole 0.10 δουλεύει μια χωρά χωρίς καμία επιπλέον ρύθμιση αρκεί βέβαια να έχεις ενεργοποιήσει την λειτουργία παρακολούθησης κλήσεων με ένα κωδικό τον οποίο το γράφει το plugin.

Σε newenigma που δοκίμασα το plugin δεν δούλεψε ενώ δεν το έχω δοκιμάσει με Gemini

papako
08-06-09, 08:19
θα το δοκιμάσω. έχεις κάνει κάτι στο modem ή μονο στο dreambox;

JackDaniels
08-06-09, 10:21
Όχι μόνο έχω ενεργοποιήσει την λειτουργία παρακολούθησης κλήσεων στπ fritz. Αυτό γίνεται πληκτρολογώντας ένα κωδικό από το τηλ. Τον κωδικό αυτό θα το βρεις στο plugin

sculper
08-06-09, 20:46
μπορεί να πει κάποιος συνδεσμολογία και plugin?

papako
07-07-09, 13:40
Δυστυχώς μου χάλασε το τροφοδοτικό του dream και περιμένω να το φτιάξω. Όταν γυρίσει θα το προσπαθήσω και θα ποστάρω

papako
04-01-10, 21:29
Μετά από τόσο καιρό τελικά παράγγειλα καινούριο τροφοδοτικό, αφού δεν υπήρχε περίπτωση να βρω χρόνο για να το φτιάξω.:p

Ποστάρω λοιπόν για όσους τυχόν ψάξουν για αυτήν την λειτουργία του fritz.

Χρησιμοποίησα το Image Newnigma2-Release-2009-12-05 και κατέβασα από τον server τους το fritzcall plugin. Το setup είναι πολύ απλό. Το μονο που θέλει είναι την IP και το password του fritz.

Όπως είπε και ο φίλος JackDaniels, πρέπει να ενεργοποιήσουμε το από το fritz την ενεργοποιήσει τις λειτουργίαs παρακολούθησης κλήσεων. Αυτό γίνετε πληκτρολογώντας από το τηλέφωνο το #96*5*!

Δουλεύει τέλεια. Και όχι μονο δείχνει στην TV ποιο σε παίρνει, αλλα μπορείς να χειριστείς τις λίστες με τις κλήσεις που έχεις λάβει και κανει καθώς και τις αναπάντητες

στεφανος

@ ADSLgr.com All rights reserved.