PDA

Επιστροφή στο Forum : FritzBox Fon - Sipdiscount



leftlig
21-01-06, 16:34
Θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους στο Forum εάν ξέρουν να με βοηθήσουν με το πρόβλημα που έχω .
Προσπαθώ να περάσω τις ρυθμίσεις του Sipdiscount στο FritzBox fon αλλά όταν φθάσω στην καρτέλα που θέλει να δώσω Internet number κολλάω διότι φυσικά δεν έχω internet number.
Στο παράθυρο αυτό έχω προσπαθήσει φυσικά να δώσω διαφορά άλλα πράγματα όπως Π.Χ UserId ,E-maill και διάφορα άλλα αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει.
Μήπως κάποιος έχει καταφέρει να το κάνει να δουλέψει.
Σας ευχαριστώ.

cpnemo
22-03-06, 13:43
Απλά βάλε αριθμό τηλεφώνου 0000000000.Σε εμένα δούλεψε!!!

energie
03-04-06, 11:29
χθες που το εβαλα δουλευε μια χαρα σημερα περνω καποιο τηλ αφου βαλω *122# 30210******* και μετα μοθ κανει τοθ τοθ ! το σιμα τοθ κατελημενου δλδ ! γιατι ? :\ επισης η ποιοτητα μερικες φορες ειναι χαλια , φταιει η συνδεση μου ?

giwrgis
06-04-06, 03:13
Για ποιό λόγο να βάλεις το *122# πριν απο τον αριθμό; Εγώ χρησιμοποιώ sipdiscount και κάνω τις κλήσεις μου χωρίς να βάλω το 122. Καλό είναι να ελέγξεις στο overview του fritzbox το status του telephony να λέει "FRITZ!Box has registration information for an Internet telephony provider" και να γράφει registered. Άν δεν γράφει registered τότε υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το account (έχεις δώσει τα 10€;). Τώρα όσον αφορά την ποιότητα αυτό είναι μια πονεμένη ιστορία. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι όταν δεν πιάνεις γραμμή ή όταν έχεις κακή ποιότητα ( καθυστέρηση - επιστροφή ήχου) είναι να κλείσεις και να ξανακαλέσεις. Ίσως είσαι πιο τυχερός την επόμενη φορα.......

@ ADSLgr.com All rights reserved.