PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρειάζομαι ένα router με ενσωματωμένο hardware firewall για HOL double play



desperate1
02-06-09, 17:46
Θα εκτιμούσα μια συμβουλή για το ερώτημα της subject line.
Έχω πάρει από την εταιρεία έν FRITZ το οποίο υποθέτω ότι δεν έχει, δεν προσπάθησα καν να το συνδέσω.

maxorfo
02-06-09, 18:50
Τα Fritz!Box έχουν firewall. Σύνδεσέ το άφοβα.

theopan
02-06-09, 20:09
Θα εκτιμούσα μια συμβουλή για το ερώτημα της subject line.
Έχω πάρει από την εταιρεία έν FRITZ το οποίο υποθέτω ότι δεν έχει, δεν προσπάθησα καν να το συνδέσω.

Υποθέτεις λάθος. Όλα τα ρούτερ έχουν firewall.

desperate1
13-06-09, 20:45
Θα το ψάξω στην www.avm.de. Όμως σκέφτομαι το εξής. Σε περίπτωση που θέλω να λειτουργήσω εναλλακτικά το modem του υπολογιστή μου με dial-up, το firewall του router μου δεν θα εξυπηρετεί, σωστά;
Mηπως πρέπει να πάρω από το εμπόριο ένα modem/router;
Μήπως και τότε το ενσωματωμένο firewall δεν θα εξυπηρετεί το modem αλλά μόνο το router;
Μήπως να πάρω ένα hardware firewall για να εξυπηρετηθώ;
Έχω αλλάξει δυο υπολογιστές λόγω σοβαρού προβλήματος διεισδύσεων (trojans, hacking) και δεν με πειράζει να επενδύσω άλλα τόσα λεφτά όσα έδωσα για το καινούριο μου σύστημα για ένα hardware firewall, προκειμένου να το κρατήσω καθαρό από δούρειους ίππους και να κάνω τη δουλειά μου.
Άκουσα κάτι για ένα hardware firewall 500 ευρώ.

kanenas3
13-06-09, 20:53
Θα το ψάξω στην www.avm.de. Όμως σκέφτομαι το εξής. Σε περίπτωση που θέλω να λειτουργήσω εναλλακτικά το modem του υπολογιστή μου με dial-up, το firewall του router μου δεν θα εξυπηρετεί, σωστά;
Mηπως πρέπει να πάρω από το εμπόριο ένα modem/router;
Μήπως και τότε το ενσωματωμένο firewall δεν θα εξυπηρετεί το modem αλλά μόνο το router;
Μήπως να πάρω ένα hardware firewall για να εξυπηρετηθώ;
Έχω αλλάξει δυο υπολογιστές λόγω σοβαρού προβλήματος διεισδύσεων (trojans, hacking) και δεν με πειράζει να επενδύσω άλλα τόσα λεφτά όσα έδωσα για το καινούριο μου σύστημα για ένα hardware firewall, προκειμένου να το κρατήσω καθαρό από δούρειους ίππους και να κάνω τη δουλειά μου.
Άκουσα κάτι για ένα hardware firewall 500 ευρώ.

Δε θα σου λύσει το πρόβλημα το Hardware Firewall. Υπάρχουν πολλοί και απλοί τρόποι να προστατευτείς.

@ ADSLgr.com All rights reserved.