PDA

Επιστροφή στο Forum : Μερικές Ερωτήσεις



vasim
21-01-06, 21:00
Θα ήθελα να κανω μερικες ερωτήσεις για τη ADSL 384 6+6 που περιμένω επειδή είναι και η πρώτη μου σύνδεση

1. Πόσο καιρό θα κάνει να έρθει - όντας επειδή είχε χαθεί η αίτηση μου μέσω δικής μου προσπάθειας βρέθηκε από την HOL ξανά. Η υπάλληλος είπε ότι θα την προωθούσε άμεσα.. ΄Πότε πρέπει να επικονωνήσω μαζί τους πάλι;

2. Πρέπει να συνδέσω τις συσκευές και να περιμένω; Κάποιος μου είπε ότι θα καταλάβω ότι συνδέθηκα από το θόρυβο στο τηλέφωνο:D

3. Το Fritz έχει δικό του firewall πανω? H Πρέπει να απενεργοποιήσω το windows xp firewall και να πάω σε κάποιο ποιο advanced? (Kerio κλπ?)

4.το no-ip ξέρει κανεις τι χρησιμοποιεί για να βρίσκει το host name ώστε να μην έχει πρόβλημα όταν έχουμε home site? άν αλλάξεις pc χάνεται και το site?

Αυτα, Thanks.!

sdikr
21-01-06, 21:03
1) απο 12 - 30 μέρες (μπορεί και να είσαι τυχερός)

2) οχι απαραίτητα, αλλά αν έχεις το Modem πάνω θα δείς αν συχρονίζει, θα κερδίσεις 1-2 μέρες (γιατί αργεί λίγο να ενημερωθει η Hol και να σε πάρει τηλέφωνο)

3) ναι έχει , δεν υπάρχει λόγος να βγάλεις το παλιό απο τον υπολογιστή σου

4) κάνει σύνδεση σε εναν server και πέρνει το ip

vasim
21-01-06, 21:08
Άκουσα ότι το modem δεν είναι και τίποτε φοβερό.
Υπάρχει κάποιο άλλο που να υποστηρίζει wireless και να προσαρμόζεται στη συνδεσή μου;

thanks

hedgehog
21-01-06, 21:34
Κατ' αρχήν να σου θυμίσω πως στο forum χρησιμοποιούνται τα ελληνικά για την επικοινωνία μας και οχι τα greeklish ;)
Όσο για wireless dsl router ρίξε μια ματιά στο US Robotics 9108 ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.