PDA

Επιστροφή στο Forum : 1.000.000 Dlsam Πορτες!!



anapofasistos
21-01-06, 21:11
Διάβασα σήμερα στην εφημερίδα, ότι άνοιξαν οι προσφορές 8 εταιρειών για το διαγωνισμό που προκύρηξε ο ΟΤΕ για την επέκταση-αναβάθμιση του δικτύου του για ευρυωνικές συνδέσεις. Σύμφωνα με το σχέδιο του ΟΤΕ, στόχος του είναι μέχρι το 2007 να έχουν προστεθεί 1.000.000 πόρτες DSLAM :thumb_dup Επίσης, πρίν καμία εβδομάδα, διάβασα ότι επίσης στα σχέδια του ΟΤΕ είναι να παρουσιάσει τη σύνδεση ταχτύτηας 2 Μb μέσα στο έτος....

sdikr
21-01-06, 21:15
Να μας έδινες και τα Link απο τα αθρα τι καλά που θα ήταν

apok
21-01-06, 21:15
Και αυτό όπως και άλλα παρόμοια ποστ περί αναβάθμισης του δικτύου, αύξηση πορτών, αύξηση ονομαστικής ταχύτητας dslam κοκ θα περάσει απαρατήρητο για τον απλό λόγο ότι εδώ και πολύ καιρό όλο ακούμε και τίποτα δεν βλέπουμε..
Δε χρειάζεται να δούμε και κάτι άλλωστε... Καλά δε τα λέω Κα Έβανς??

anapofasistos
21-01-06, 21:16
Τα διάβασα στον Κόσμο του Επενδυτή, όχι στο ίντερνετ...

golity
21-01-06, 21:30
Μακάρι να ίσχυε κάτι τέτοιο, αλλά χλωμό το βλέπω...

στο κάτω κάτω, μεγάλα λόγια ακούσαμε πολλές φορές και στην πράξη δεν έγινε τίποτα!!! Να φέρω σαν παράδειγμα το φοιτητικό ίντερνετ... αλήθεια ακούσατε τίποτα τώρα τελευταία, εκτός τις γνωστές εξαγγελίες όταν υπήρχε ντόρος;;;


Η γνωστή στρατηγική...

κάνουμε μια εξαγγελία, όταν η πίεση του κόσμου γίνεται έντονη...

το "βουλώνει" ο κόσμος και ελαχιστοποιούνται οι αντιδράσεις...

και όταν έρθει ο καιρός, βλέπουμε τι τους λέμε (συνήθως τα ίδια που λέγαμε πριν!) :thumbdown

iron_gr
21-01-06, 21:52
θα ξεπιτάρουν όμως τα είδη υπάρχοντα Dslam (θα μοιράσουν τους χρήστες) ή απλά θα προσθέσουν άλλα και θα τα έχουν κενά μέχρι να γεμίσουν;

kaloydis
22-01-06, 00:27
Ετσι θα γινει πραγματικα απο οτι μου ειπε ενας πολυ φυλος τεχνικος στον ΟΤΕ ειναι υποχρεωμενος απο την ΕΟΚ ετσι μου ειπε. η τιμες ομως μου ειπε δισκολο να πεσουν και αλλο σε συντομο διαστιμα εαν δεν αυξηθουν πιο πολυ η συνδρομητες.

golity
22-01-06, 00:44
Ετσι θα γινει πραγματικα απο οτι μου ειπε ενας πολυ φυλος τεχνικος στον ΟΤΕ ειναι υποχρεωμενος απο την ΕΟΚ ετσι μου ειπε. η τιμες ομως μου ειπε δισκολο να πεσουν και αλλο σε συντομο διαστιμα εαν δεν αυξηθουν πιο πολυ η συνδρομητες.

Το θέμα είναι ότι για να αυξηθούν πάρα πολύ οι συνδομητές πρέπει να πέσουν πρώτα οι τιμές!!! ;)

ArChEaN
22-01-06, 00:46
1.000.000 πόρτες DSLAM

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε; :lol::lol::lol:

ZORO
22-01-06, 01:10
Ετσι θα γινει πραγματικα απο οτι μου ειπε ενας πολυ φυλος τεχνικος στον ΟΤΕ ειναι υποχρεωμενος απο την ΕΟΚ ετσι μου ειπε. η τιμες ομως μου ειπε δισκολο να πεσουν και αλλο σε συντομο διαστιμα εαν δεν αυξηθουν πιο πολυ η συνδρομητες.

Τι έγινε το μερικές χ*100% κέρδος που παίρνει για τις συνδέσεις dsl ο ΟΤΕ δεν του φτάνει για να βγάλει τα εξοδά του και κάποιο μικρό κέρδος;

nrg_polini
22-01-06, 01:47
Τι έγινε το μερικές χ*100% κέρδος που παίρνει για τις συνδέσεις dsl ο ΟΤΕ δεν του φτάνει για να βγάλει τα εξοδά του και κάποιο μικρό κέρδος;

Γνωριζουμε ακριβως το κερδος που εχει ο οτε απο το adsl?

john2gr
22-01-06, 01:58
Και μπορέλι

vaggoulas
22-01-06, 02:34
Παρακαλώ μην κράζετε τον ΟΤΕ.Πόρτες ξέρουν να βάζουν.Bandwith ΠΟΤΕ :p

ph4nt0m
22-01-06, 03:14
1.000.000 πόρτες

Σε αυτόν που θα πάρει την 1.000.000η πόρτα θα του κάνουν και δώρο τα πάγια ενός χρόνου;:p :haha :lol: :p :haha :lol:
Κάτι παρόμοιο είχε κάνει η cosmote θυμάμαι πριν μερίκα χρόνια στον 1.000.000ο συνδρομητή της...

@ ADSLgr.com All rights reserved.