PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα VoiP



valadis volos
03-06-09, 07:15
Γεία χαρά σε όλους. Είμαι συνδρομητής hol double play και αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα που δεν ξερω αν πρεπει να ανυσηχω. Προσφατα μετακομισα και ενω στο παλιο μου το σπiτι η ενειξη του netfaster voip ηταν ανοιχτη τωρα ειναι μονιμa σβηστη. Αλλα συνεχίζω να εχω τηλεφωνο..... οταν συκωνω το ακουστικο αναβει το line και phone1 ενω παλαιοτερα (στο παλιο μου σπιτι):(:hmm:το voip ηταν συνεχεια ανοιχτο και μολις συκωνα το τηλ αναβε το phone 1

dikal
03-06-09, 09:12
Δες στο μενού του ρούτερ, στο VOIP, VoIP Status and Call Logs αν στα Account 1 & 2 γράφει Success. Έλεγξε αν έχεις εισερχόμενες και αν μπορείς να κάνεις εξερχόμενες κλήσεις. Λογικά με ρεσετ θα ανάψει και το voip.

valadis volos
03-06-09, 09:17
VoIP Status and Call Logs

Account Status :

Account SIP URL Registration
Account 1 sip:line1@fixed.voice None
Account 2 sip:line2@fixed.voice None
Account 3 Not Activated
Account 4 Not Activated
Phone :

Account Received Call Dialed Call Missed Call Rejected Call Forwarded Call
FXS 0 0 0 0 0
FXS 0 0 0 0 0
Call Logs :

Phone 1
Received (0)
Dialed (0)
Missed (0)
Phone 2
Received (0)
Dialed (0)
Missed (0)


ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ

dikal
03-06-09, 10:04
Μήπως στο νέο σπίτι δεν έχεις voip αλλά POTS; Λειτουργεί το τηλέφωνο; (εισερχόμενες & εξερχόμενες)

nassospr
03-06-09, 10:46
Κατά πάσα πιθανότερα έγινε αλλαγή σε pots, καθώς και μια συγγενής μου που μετακόμισε, στο νέο σπίτι της έκαναν αλλαγή από voip.
Της ζήτησαν μάλιστα να διαλέξει ποιο θέλει να κρατήσει από τα δυο νούμερα που είχε

valadis volos
03-06-09, 13:49
Μήπως στο νέο σπίτι δεν έχεις voip αλλά POTS; Λειτουργεί το τηλέφωνο; (εισερχόμενες & εξερχόμενες)


Να ηξερα τι ειναι τα potsα σου απαντουσα. αλλα δεν πειραζει γιατι εχω τηλ. και μπορω να δεχομαι εισερχομενεσ και να κανω εξερχομενεσ

georgep138
03-06-09, 14:05
Να ηξερα τι ειναι τα potsα σου απαντουσα. αλλα δεν πειραζει γιατι εχω τηλ. και μπορω να δεχομαι εισερχομενεσ και να κανω εξερχομενεσ

Η τηλεφωνική συσκευή από την οποία τηλεφωνάς είναι συνδεδεμένη πάνω στο netfaster ή είναι μέσω φίλτρου ή spliter συνδεδεμένη στην τηλεφωνική γραμμή ;

valadis volos
03-06-09, 14:29
Η τηλεφωνική συσκευή από την οποία τηλεφωνάς είναι συνδεδεμένη πάνω στο netfaster ή είναι μέσω φίλτρου ή spliter συνδεδεμένη στην τηλεφωνική γραμμή ;


Πανω στο netfaster

georgep138
03-06-09, 14:37
Κάνε μερικά reset στο netfaster, μπορεί να στρώσει ...

valadis volos
03-06-09, 14:43
Θα προσπαθησω. Καμια αλλη γνωμη?:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.