PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με φόρτωση σελίδων , upload error...στα speedtest.



rem451
03-06-09, 09:22
Καλημέρα, την δευτέρα συνδέθηκα για πρώτη φορά στην ον, έχω το πακέτο τηλεφωνία και ιντερνετ, στον οτε συγχρόνιζα στα 4 mbit περίπου... μιας και η γραμμή δεν έπερνε παραπάνω γιατί έκανε αποσυνδέσεις.., τέλοσπαντων στην ον απο την στιγμή που συνδέθηκα δεν φορτώνει καμία σελίδα..ή την φορτώνει πολύ αργά.. όταν κάποια στιγμή την φορτώση δε και πάω να κάνω ένα speed test μου βγάζει upload error κι το download οκ κανονικά, η γραμμή μέσο ον συγχρονίζει έως 5 με 5,5 mbit, δοκίμασα με τον τεχνικό μέσω τηλεφώνου εχτές σε όλες τις δυνατές ταχύτητες, δηλαδή προφίλ αλλά και πάλι τίποτα. Εχει κανείς ιδέα τι παίζει? στον οτε δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

nothing
03-06-09, 11:53
Μηπως προβληματικο ρουτερ?εχεις κανα αλλο να δοκιμασεις?
λαθη γραμμης?

μου κανει και εμενα τελευταια καποια τετοια κολπα ενω πριν δεν ειχα τιποτα γιατο λεω την περιπτωση ρουτερ...

rem451
03-06-09, 11:59
Μηπως προβληματικο ρουτερ?εχεις κανα αλλο να δοκιμασεις?
λαθη γραμμης?

μου κανει και εμενα τελευταια καποια τετοια κολπα ενω πριν δεν ειχα τιποτα γιατο λεω την περιπτωση ρουτερ...

Το μοντεμ είναι νέο, του κουτιού, έπαιζα κυριακή με το παλιό μου όλα οκ αλλά μέσω οτε, δευτέρα με συνδέσανε στην ον κι έβαλα το δικό τους μόντεμ κι γίνονται αυτα.. τι λες?

nothing
04-06-09, 13:08
ναι θα σου το προτεινα το ρουτερ να αλλαχτει αφου εχεις δοκιμασει και τα προφιλ...
και εγω σημερα θα τους παρω να μου στειλουν αλλο μιας και αυτο ολο errors και κολληματα τρωει τις τελευταιες μερες...

noname85
04-06-09, 22:46
+1 για λιγη σταθεροτητα πηγα σημερα στα 14....ισως ειναι και η ζεστη..

nothing
05-06-09, 01:01
μια η βροχη μια η ζεστη....το κλιμα τοσο χαλια εδω περα...
εγω πιστευα οτι η ζεστη καλο κανει εκτος και αν πλεον η υγρασια παιζει τοσο ρολο :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.