PDA

Επιστροφή στο Forum : Με ενημέρωσαν ότι έχω ανεξόφλητο υπόλοιπο



NULix
03-06-09, 13:31
Toν Ιανουάριο του 2007 προμηθεύτηκα ADSL in a Box Από Forthnet με προπληρωμένο πακέτο 6 μηνών. Τον Ιανουάριο του 2008, και αφού πέρασε το 12μηνο, άλλαξα και πήγα σε OTENET και από τον ΟΤΕ με ενημέρωσαν οτι δεν χρειάζεται να κάνω κάποια ενέργεια για την παλία σύνδεση και οτι αυτοί θα αναλάμβαναν την διακοπή της σύνδεσης και κατ' επέκταση της τιμολόγησης από τη Forthnet. Ένα χρόνο μετά και αφού δεν έχω λάβει κανέναν λογαριασμό από τη Forthent με ενημέρωσαν οτι οφείλω κάποιο υπόλοιπο από αρχές του 2008 μέχρι και σήμερα.

Αυτό που θέλω να γνωρίζω είναι εάν το σφάλμα είναι του ΟΤΕ, της Forthnet ή δικό μου που επί 1,5 χρόνο χρένονταν, στον ίδο τηλεφωνικό αριθμό, υπηρεσίες παροχής ADSL Internet από δύο διαφορετικούς παρόχους.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ariadgr
03-06-09, 13:42
Αν έλαβες χαρτί από δικηγόρο, είσαι σε αυτή (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=298560) την κατηγορία, και μάλλον πρόκειται για λάθος του λογιστηρίου της forthnet...

Για τι ποσό μιλάμε;
Έχεις κρατήσει όλες τις αποδείξεις πληρωμής από το τέλος του προπληρωμένου εξαμήνου, μέχρι την τελευταία πληρωμή που έκανες στη Forthnet πριν φύγεις για ΟΤΕ;


από τον ΟΤΕ με ενημέρωσαν οτι δεν χρειάζεται να κάνω κάποια ενέργεια για την παλία σύνδεση και οτι αυτοί θα αναλάμβαναν την διακοπή της σύνδεσης και κατ' επέκταση της τιμολόγησης από τη Forthnet.

Όπως σου είχαν πει από τον ΟΤΕ γίνεται: H Forthnet ενημερώθηκε αυτόματα (μέσω πληροφοριακού συστήματος) για τη διακοπή της σύνδεσης.


... που επί 1,5 χρόνο χρένονταν, στον ίδο τηλεφωνικό αριθμό, υπηρεσίες παροχής ADSL Internet από δύο διαφορετικούς παρόχους.

Αν συνέβαινε αυτό θα λάμβανες λογαριασμούς τόσο καιρό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.