PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL ΑΡΓΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ



THEOKLIS ABRAMIS
05-06-09, 10:33
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΡΓΟΥ INTERNET ME THN HOL ΣΤΟΝ ΑΛΙΜΟ-ΚΑΛΑΜΑΚΙ? Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 24/1024 ΑΛΛΑ ΤΟ NETFASTER ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΣΤΑ 6.500 ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ DSLAM ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 4,5ΧΛΜ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

valen_gr
06-06-09, 17:27
Φιλε αμα ειναι στα 4,5 χλμ, και εισαι στα 6500 να λες παλι καλα και ευχαριστω πολυ ....οχι και παραπονα!!!

Vitruvian78
06-06-09, 23:50
Δυστυχώς έτσι είναι, όπως τα λέει και ο valen_gr. Έχω κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα απόστασης, βρίσκομαι σε μικρότερη απόσταση απ' οτι εσύ από το Κέντρο, αλλά πιάνω γύρω στα 5, λόγω κακής καλωδίωσης. Δεν πάει παραπάνω η ταχύτητά μου, μου έχουν πει απο τον ίδιο τον ΟΤΕ. Οπότε η HOL μου δίνει όλο όσο μπορώ να πιάσω. Αν δεν κάνεις ιδιαιτερη χρήση του τηλεφώνου, θα σου έλεγα να ζητήσεις να μπεις στο double-play lite για να μην πληρώνεις για 24 ενώ δεν τα πιάνεις. Πάντως και τα 6 μια χαρά ταχύτητα είναι, μην τρελλαθούμε τώρα!!

THEOKLIS ABRAMIS
08-06-09, 11:33
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ 'ΣΤΑΙ ΚΑΛΑ.:)

teco
08-06-09, 17:20
Φίλε μου κι εγώ από Άλιμο (κοντα στο Πανί), κέντρο Ηλιούπολης, downstream db atenuation 45 και η μέγιστη ταχύτητα που έχει συγχρονίσει ο router είναι στα 370Kbps!!!!!!!, ενώ στο upstream σταθερά > 700Kbps. Πάει μήνας τώρα και λύση δεν έχει βρεθεί. Είμαι στο double play lite (max 6Mbps) αλλά δεν το βλέπω για πολύ ακόμα. Η εξυπηρέτηση της Hol μ' έχει απογοητεύσει...

Georgevtr
08-06-09, 19:25
Η εξυπηρέτηση της Hol μ' έχει απογοητεύσει...Δέν φημίζεται για την άρτια εξυπηρέτηση της.Το αντίθετο μάλιστα.

valadis volos
08-06-09, 19:50
Η εξυπηρέτηση της Hol μ' έχει απογοητεύσει...


Υπάρχει αυτή η λέξη στο λεξιλόγιο της hol?????:p:rofl::rofl:

Vitruvian78
08-06-09, 22:54
Φίλε μου κι εγώ από Άλιμο (κοντα στο Πανί), κέντρο Ηλιούπολης, downstream db atenuation 45 και η μέγιστη ταχύτητα που έχει συγχρονίσει ο router είναι στα 370Kbps!!!!!!!, ενώ στο upstream σταθερά > 700Kbps. Πάει μήνας τώρα και λύση δεν έχει βρεθεί. Είμαι στο double play lite (max 6Mbps) αλλά δεν το βλέπω για πολύ ακόμα. Η εξυπηρέτηση της Hol μ' έχει απογοητεύσει...

Νε επιμείνεις και τάραξέ τους στα τηλεφωνήματα. Δυστυχώς μόνο έτσι θα κάνεις τη δουλειά σου. Κι εγώ είχα προβλήματα με την ταχύτητα, αλλά ήτανε θέμα ρούτερ τελικά. Βέβαια με ψήσανε μέχρι να μου το αντικαταστήσουνε. Τώρα όμως όλα δουλεύουν άψογα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.