PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρώτες εντυπώσεις από το HOL Doubleplay - Κερατσίνι



britgreek
07-06-09, 14:31
Λοιπόν, παιδιά, έπειτα από την ταλαιπωρία που είχα με τη forthnet, όπως μερικοί θα θυμάστε, αποφάσισα να συνδεθώ στη HOL. Η φορητότητα από τον ΟΤΕ και η ενεργοποίηση του doubleplay πήρε περίπου 16 μέρες. Δεν έμεινα χωρίς internet ούτε ένα λεπτό, το τηλέφωνο δούλεψε αμέσως, εκτός από τις εισερχόμενες, οι οποίες δούλεψαν πλήρως το πρωί της επόμενης ημέρας. Άρα, έκαναν πολύ σωστά τη δουλειά τους οι τεχνικοί του ΟΤΕ και το προσωπικό της HOL, στη δική μου περίπτωση.

Κλειδώνω, όπως βλέπετε και στο προφίλ μου στα 13500, τιμή πολύ ικανοποιητική σε σχέση με την απόστασή μου από το dslam. Το τηλέφωνο, το οποίο είναι POTS είναι άψογο, με πολύ καθαρό ήχο (και λίγο πιο δυνατό στο ακουστικό, αν και δεν ξέρω γιατί, πάντως το παρατηρήσαμε όλοι στην οικογένεια) και το ρούτερ πολύ σταθερό, αν εξαιρέσει κανείς το γεγονός ότι ζεματάει. Είμαι συνδεδεμένος από την περασμένη Τρίτη, και από τότε δεν έχει αποσυνδεθεί ούτε μια φορά. Κατεβάζω με 1300 και επικοινωνώ με Skype χωρίς κανένα απολύτως κόλλημα. Το ρούτερ δεν έχει κλειδωμένα ports, και έτσι δεν χρειάστηκε να κάνω port forwarding, καθώς χρησιμοποιώ το μtorrent για να κατεβάζω ακαδημαϊκό υλικό από το Πανεπιστήμιο με το οποίο συνεργάζομαι (Αγγλία).

Όμως, πρέπει να σας πω ότι δεν παίζω online games, κι έτσι δεν ξέρω τη συμπεριφορά της σύνδεσής μου σε τέτοιες καταστάσεις.

Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, και νομίζω ότι είναι σημαντικό να λέμε και τα θετικά εδώ μέσα, για να μην ακουγόμαστε ως γκρινιάρηδες.

Εύγε λοιπόν, στον ΟΤΕ και στη HOL οι οποίοι συνεργάστηκαν άψογα στη δική μου περίπτωση και τους ευχαριστώ γι' αυτό.

Vitruvian78
07-06-09, 15:53
Κι εδώ μια από τα ίδια. Από την Παρασκευή που μου αντικατέστησαν το Φριτζ που δεν ήτανε κατάλληλο για τη γραμμή μου με το Νετφάστερ, όλα είναι άψογα. Και υψηλότερη ταχύτητα στο Ιντερνετ χωρίς αποσυνδέσεις και κανένα πρόβλημα πλέον στην τηλεφωνία. Βέβαια, με ψήσανε μέχρι να μου αντικαταστήσουν τον εξοπλισμό! :whistle: Αλλά τώρα απολαμβάνω σωστές υπηρεσίες! :)

alexkour
08-06-09, 22:48
Λοιπόν Παιδιά γεια σας και από εμένα .
Κερατσινιώτης και εγώ και πολλά χρόνια πελάτης της HOL.
Από τα σπάργανα της που λένε από την εποχή του pstn .
Εδώ όμως και 3 χρόνια απολαμβάνω άψογο γρήγορο ADSL στην περιοχή μου και λόγω της εργασίας μου με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Κανένα παράπονο παιδιά (πέραν ελαχίστων εξαιρέσεων) , και το FRitz ίσως από τα πιο τέλεια Router που είχα ποτέ . !!
Ιδίως μετά την τελευταία αναβάθμιση του Firmware μόνο καφέ δεν ψήνει που λένε.!!
Χρησιμοποιώ Hol και στο γραφείο , παρά λοιπόν τις απηρχηομένες καλωδιώσεις του κτηρίου , και τις συνδέσεις να κρέμονται από τους τοίχους , η κατάσταση είναι εξαιρετική , ελάχιστες φορές έχω μείνει χωρίς σύνδεση και Τηλ.

Τα καλά νέα πρέπει να τα λέμε , παιδιά

@ ADSLgr.com All rights reserved.