PDA

Επιστροφή στο Forum : Πότε μετράει ο χρόνος για το 6+6?



selemeles
23-01-06, 16:31
Ξέρει κανεις πότε ξεκινάει να μετράει ο χρόνο για το brondpack 6+6 ??
Σε κάποιο σημείο του φόρουμ είχα διαβάσει (αλλά δε το βρίσκω τωρα) ότι ξεκινάει να μετράει από τότε που σου έρχεται το μοδεμ...

Εντοπίστηκε όμως η εξής διεύθυνση

https://tools.hol.gr/online/holoftools/index.aspx?mid=1741
Που αν βάλετε τα στοιχεία σας θα δείτε πότε λεει πως ενεργοποιήθηκε!!!

Εμένα πχ λέει πως ενεργοποιήθηκε στις 11-1-06 και ακόμη δεν έχει γίνει η γραμμη δσλ ούτε με εχουν στείλει το μοδεμ...:evil: :evil:

Για κάνετε έναν έλεγχο... αν μάθει κανεις τι συμβαίνει ας μας πει!!!

vasim
23-01-06, 16:33
Σήμερα μου είπαν ότι μετράει από την ενεργοποίηση του account αλλά γίνεται reset ότνα μπείς σε dsl mode...

nnn
23-01-06, 21:42
Σήμερα μου είπαν ότι μετράει από την ενεργοποίηση του account αλλά γίνεται reset ότνα μπείς σε dsl mode...
Πράγματι έχει αναφερθεί ξανά ό,τι μετράει από τη στιγμή της ενεργοποίησης Adsl.
Το προηγούμενο διάστημα μηδενίζεται.

energie
23-01-06, 21:49
απο την ημερα που θα σου στειλουν τον εξοπλισμο !

selemeles
24-01-06, 11:24
"Αυτή η μέρα δε θα αργήσει..."
Κάτι ξέραν όταν γράφαν αυτό το τραγούδι... :Ρ :twisted:

nikosdoc
24-01-06, 17:50
Ξέρει κανεις πότε ξεκινάει να μετράει ο χρόνο για το brondpack 6+6 ??
Σε κάποιο σημείο του φόρουμ είχα διαβάσει (αλλά δε το βρίσκω τωρα) ότι ξεκινάει να μετράει από τότε που σου έρχεται το μοδεμ...

Εντοπίστηκε όμως η εξής διεύθυνση

https://tools.hol.gr/online/holoftools/index.aspx?mid=1741
Που αν βάλετε τα στοιχεία σας θα δείτε πότε λεει πως ενεργοποιήθηκε!!!

Εμένα πχ λέει πως ενεργοποιήθηκε στις 11-1-06 και ακόμη δεν έχει γίνει η γραμμη δσλ ούτε με εχουν στείλει το μοδεμ...:evil: :evil:

Για κάνετε έναν έλεγχο... αν μάθει κανεις τι συμβαίνει ας μας πει!!!


Πάλι καλά είσαι... Σε φίλο που έκανε αιτηση και κατάθεσε τα χρηματα στις 30/12/05 ακόμα..... αναμονή:evil: :thumbdown :mad:

Stormwatch
25-01-06, 15:46
Εμενα γραφει πως αρχιζει 20/12/05 και τελειωνει 20/12/2006 ενω η γραμμη μου ενεργοποιηθηκε στις 4/1 και τον εξοπλισμο τον πηρα (εγω απο τα γραφεια τους, δεν μου ειχε σταλει ακομα) στις 5/1.
Ειχα στειλει email και μου ειχαν απαντησει το εξης:
"KAΛΗΜΕΡΑ!!Η ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΣΑΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΤΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΤΟΥ ΟΤΕ.ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ "
Παρολα αυτα η ημερομηνιες παραμενουν οπως ηταν...

selemeles
25-01-06, 17:30
Nαι. Μιλησα και εγω...
Λένε ότι οταν τελειώσουν με το πακέτο που έχουν φάει και το τρέξιμο, θα ανανεώσουν μετά τις σελίδες ώστε να μετράει τον χρόνο από τότε που σου στείλαν τον εξοπλισμό ή αν είχες πάρει τον εξοπλισμό όταν σε ενημερώσαν...
Αντε να δούμε. Δε νομίζω να παιχτεί μλκ γιατί από ότι διαβάζω ειναι περίπου 4,000 πελάτες σε αυτό το πρόγραμμα... Οπότε δεν τους συμφέρει να παιξουν ΜΛΚ...

alexis79
26-01-06, 00:24
αντε να δουμε ,γιατι και εμενα εμφανιζει την ημερομηνια που ενεργοποιησε η ΗΟL την συνδρομη και οχι την ημερομηνια που ενεργοποιησε ο οτε την γραμμη adsl

drioannis
26-01-06, 10:38
Εμένα μου είπαν από την ημέρα παραλαβή εξοπλισμού.Πήρα τηλ και μου είπαν ότι θα το διορθώσουν αλλά ακόμη τίποτα.

vasim
26-01-06, 14:32
πρέπει να τους ενοχλησουμε και γιαυτό; Δε γίνεται αυτόματα;

NoYmErOs
27-01-06, 03:37
πρέπει να τους ενοχλησουμε και γιαυτό; Δε γίνεται αυτόματα;

Άμα θέλεις να κερδίσεις σίγουρα τις μέρες αυτές πάρε τηλέφωνο, αν δεν σε νοιάζουν μην παίρνεις…

drioannis
27-01-06, 15:17
Ξαναπήρα το πρωί τηλ και μου είπαν ότι θα αλλάξει αυτόματα από το σύστημα σε 2-3 μήνες:thumbdown .Λέτε σε 2-3 μήνες να κανουν τους Κινέζους:-k

NoYmErOs
28-01-06, 21:43
Ξαναπήρα το πρωί τηλ και μου είπαν ότι θα αλλάξει αυτόματα από το σύστημα σε 2-3 μήνες:thumbdown .Λέτε σε 2-3 μήνες να κανουν τους Κινέζους:-k

Αν και σε πολλούς χρήστες άλλαξε γρήγορα δεν καταλαβαίνω γιατί σου απάντησαν έτσι.. μάλλον κάνουν από τώρα τους κινέζους

satsok
30-01-06, 00:33
μου είπαν πως θα διορθωθούν οι ημερομηνίες σύντομα....
ΘΑ ΜΠΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ

aladop19
01-02-06, 09:35
Η δική μου ενεργοποίηση από τον ΟΤΕ έγινε στις 26/1. Ο εξοπλισμός δεν μου εχει αποσταλλει ακόμη και απ'ότι φαινεται θα αργήσει γιατι δεν έχω καμμία ειδοποίηση γι'αυτό. Ειναι λογικό να με χρεώσουν από τις 26/1 όταν εγω μπορει να έχω το fritz στα χέρια μου (και να κάνω χρήση της γραμμής) μια η δύο εβδομάδες αργότερα;

alexis79
01-02-06, 15:00
δεν ειναι λογικο να σε χρεωσουνε εφοσον δεν σου στειλανε τον εξοπλισμο...δοκιμασες να συνενοηθεις τηλεφωνικα με τι HOL για το τι ισχυει?

vasim
01-02-06, 15:51
η τηλεφωνική επικοινωνία με το HOL HOLαίνει ;)

stark
20-02-06, 14:18
Σημερα εκανα ερωτηση για το ιδιο θεμα.
Καταρχην εχουν ελλειψη σε εξοπλισμο.
Τελος, υποτιθεται οτι ο χρονος της συνδρομης θα αρχισει απο την ημερα ενεργοποιησης του DSL κι οχι απο την μερα που ενεργοποιειται το account σου στη HOL (οποτε και εχεις το σχετικο email, control panel και την PSTN συνδεση...)

SRtheDreadlord
20-02-06, 18:18
Σημερα εκανα ερωτηση για το ιδιο θεμα.
Καταρχην εχουν ελλειψη σε εξοπλισμο.
Τελος, υποτιθεται οτι ο χρονος της συνδρομης θα αρχισει απο την ημερα ενεργοποιησης του DSL κι οχι απο την μερα που ενεργοποιειται το account σου στη HOL (οποτε και εχεις το σχετικο email, control panel και την PSTN συνδεση...)

Κι εγώ το ίδιο έχω μάθει, αυτό μου έλειπε, περιμένω που περιμένω ένα μήνα να μου ενεργοποιηθεί να
μετράει μείον και στη συνδρομή μου:rtfm:

giannis18625
02-03-06, 10:24
Γειά σας παιδιά!
Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με την ΗΟL. ΄
-Αίτηση για 6+6 την 17/12/2005.
-Πήρα τον εξοπλισμό 10 μέρες μετά.
-Η αποστολή της αίτησής μου από HOL σε ΟΤΕ έγινε την 27/12/2005.
-Η ενεργοποίηση της γραμμής την 15/01/2006.
Παρ΄όλα αυτά στα στοιχεία μου η λήξη της συνδρομής είναι για την 18/12/2006 δηλ. 12 μήνες από τη λήψη της αίτησης και ΟΧΙ από την ενεργοποίηση της σύνδεσης.
Φυσικά από τότε έχω επικοινωνήσει πάνω από 10 φορές με την HOL με την διαβεβαίωση κάθε φορά ότι θα αλλαχθούν τα στοιχεία μου άμεσα.
Η ύψιστη κοροϊδία αφού μέχρι τώρα είμαι χρεωμένος με έναν μήνα παραπάνω κατά τον οποίο δεν είχα σύνδεση.:down: :mad:

alexis79
02-03-06, 15:49
Για αυτο φιλε μου οταν τελειωσει το 12μηνο,εγω προσωπικα θα φυγω απο τη HOL...Γι αυτο ακριβως το λογο που αναφερεις...στην αναξιοπιστια των οσων σου λενε τηλεφωνικα.Παντως απο την προσωπικη μου εμπειρια καλο ειναι να ρωτας το ονομα εκεινου που μιλας καθε φορα στο τηλεφωνο...Ψιλοκωλονουνε οταν τους αναφερεις συγκεκριμενα ονοματα με τους οποιους μιλησες

drioannis
02-03-06, 16:24
Ξαναπήρα τηλ για το θέμα και μου είπαν ότι η λήξει θα είναι την ημερομηνία που παρέλαβα τον εξοπλισμό(αν και δεν έχει ακόμη αλλάξε η ημ/νια) και την διαφορά της αναμονής από την ημέρα που έγινε το συμβόλαιο μέχρι την ημέρα που παρέλαβα θα μεταφραστούν σε χρήματα(πράγματι μεταφέρθηκαν) στο λογαριασμό e-money(αποζημίωση για την ατελείωτη αναμονή 1 μηνός?).Εάν κάτι τέτοιο ισχύει τουλάχιστον μία εταιρία αναγνωρίζει την ταλαιπωρία των τόσων πελατών της.

drioannis
10-03-06, 14:36
Η απάντηση στην ερώτησή μου από την HOL ήταν ότι μετράει από την στιγμή που πήρα εξοπλισμό.Ο εξοπλισμός άργησε ακόμη πιο πολύ από την σύνδεση!

antreas9
10-03-06, 16:14
τουλαχιστον σε εμενα δωθηκε διαβεβαιωση οτι ισχυει απο την ημερα που ενεργοποιειται η συνδεση. αλλα δεν τους εχω τσεκαρει ακομα. τωρα που εγινε αναβαθμιση δεν ξερω τι ισχυει. μου "χαριζονται" οι 3 προηγουμενοι μηνες λογω ταλαιπωριας? ανανεωνεται το συμβολαιο υποχρεωτικα? ισχυει το τρεχον συμβολαιο,και εχω ηδη περασει τους 3 μηνες? ιδεα δεν εχω!

axinosgr
27-03-06, 12:19
η τηλεφωνική επικοινωνία με το HOL HOLαίνει ;)


Το καλύτερο που έχω διαβάσει το τελευταίο καιρό...:lol: :lol: :lol:

......:worthy: ..........:worthy: ............:worthy: ...............

Nikos
02-04-06, 12:32
6+6 προσφορά της HOL και μου γράφει στις πληροφορίες του λογαριασμού:
Η υπηρεσία αυτή ενεργοποιήθηκε την Παρ 20-Ιαν-2006, 14:35:00 και διαρκεί ως την Παρασκευή, 01 Ιανουαρίου 2010, 23:59:59.
Πως γίνεται αυτό?

Tsour_ee
02-04-06, 14:36
6+6 προσφορά της HOL και μου γράφει στις πληροφορίες του λογαριασμού:
Η υπηρεσία αυτή ενεργοποιήθηκε την Παρ 20-Ιαν-2006, 14:35:00 και διαρκεί ως την Παρασκευή, 01 Ιανουαρίου 2010, 23:59:59.
Πως γίνεται αυτό?

Και σε μένα το ίδιο,λάθος του συστήματος τους,γενικά η συνδρομή αρχίζει να μετρά από τη στιγμή που σου ενεργοποιηθεί η γραμμή και για ένα χρόνο.

drioannis
05-04-06, 00:51
Εγώ σαν καταναλωτής απαιτώ 12 μήνες aDSL αφού έχω πληρώσει 12 μήνες και μάλιστα πρωκαταβολικά:mad: .Έτσι αφού ο εξοπλισμός μου έφτασε, από δική τους αδυναμία, 15 ημέρες μετά την ενεργοποίηση της γραμμής απαιτώ:rtfm: να ισχύσει από εκείνη την ημέρα.Δεν θα δεχτώ τίποτε άλλο.Συνηστώ και σε εσάς να απαιτήσεται τα δικαιώματά σας που πολλές φορές τα καταπατούν απλά αδιαφορώντας:whistle: .

tphilip
08-04-06, 21:30
6+6 προσφορά της HOL και μου γράφει στις πληροφορίες του λογαριασμού:
Η υπηρεσία αυτή ενεργοποιήθηκε την Παρ 20-Ιαν-2006, 14:35:00 και διαρκεί ως την Παρασκευή, 01 Ιανουαρίου 2010, 23:59:59.
Πως γίνεται αυτό?


Και σε μένα το ίδιο,λάθος του συστήματος τους,γενικά η συνδρομή αρχίζει να μετρά από τη στιγμή που σου ενεργοποιηθεί η γραμμή και για ένα χρόνο.

σημερα ξαφινκα εγραψε και σε μενα το ιδιο.
πριιν εγραφε Πεμ 12-Ιαν-2006, 13:15:00 και διαρκεί ως την Τετάρτη, 06 Ιανουαρίου 2010, 23:59:59.
τι γινεται ? μηπως εως το 2010 δεν πληρωσουμε συνδρομη αλλα μονο την γραμμη απο το 1 χρονο και μετα:D :D :D :D :D

Tsour_ee
09-04-06, 23:01
τι γινεται ? μηπως εως το 2010 δεν πληρωσουμε συνδρομη αλλα μονο την γραμμη απο το 1 χρονο και μετα:D :D :D :D :D

Μέχρι το 2010 με την 384 θα μαστε!!:clap: Πέρα από την πλάκα, κάπου ειπώθηκε ότι το κάνει προσωρινα για να ξεχωρίζει τους καινούριους συνδρομητές.

giannakis1984
21-04-06, 22:08
πότε θα ενημερωθεί το σαιτ τους με τις ακριβεις ημερομηνίες ενεργοποίησης της γραμμης????

@ ADSLgr.com All rights reserved.