PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με fritz . Ξερει κανεις κατι ????



bikalos
30-11-03, 18:53
Κανω συνδεση στο 134 και μετα απο 20 μερες μου λεν συνδεθηκε.
Ταυτοχρονα ειχα κανει και τελλας.

Τελικα με το fritz dsl pci που πηρα τιποτα δεν εγινε και τοχω καθεται.

Πηρα ενα δανεικο ιντρακομ 500ι για σαββατοκυριακο και δουλεψε το ρημαδι κατευθειαν.

Τι σ...τα γινεται ????

Τωρα πρεπει να δωσω το δανεικο πισω και τι να κανω ???

Ν αγορασω ιντρακομ και να φαω το φριτζ στη μαπα???

Η μπορει καποιος να με βοηθησει???

Παντως η τελλας και η αντιπροσωποια δεν μπορεσαν.

georgeadams
30-11-03, 19:23
Για το Fritz δεν ξέρω, αλλά αν είναι να πάρεις νέο modem, γιατί να πάρεις intracom?

bikalos
30-11-03, 19:28
μ αυτα που επαθα τι να κανω κι αλλο πειραμα???

holy
30-11-03, 19:40
to fritz exei problima se pppoa dokimase na to balleis se pppoe logika tha doulepsei.

bikalos
30-11-03, 20:03
to fritz exei problima se pppoa dokimase na to balleis se pppoe logika tha doulepsei.

αφου τo dslam λενε ειναι ΟΑ

tolisp
01-12-03, 01:00
Den kserw ti ftaiei me to fritz egw pantws se antithesi me osa lene gia ta Fritz se ISDN to thewrw xalia modem - an einai analogo kai stin adsl ekdosi tou to kalitero einai na to petakseis apo to parathiro!
Pantws poulaw ena intracom 500i axrisimopoiito sto kouti tou se kali timi:) An endiaferesai steile PM 8)

pikoulas
01-12-03, 11:16
poso to poulas to fritz?antitheta me ton tolisp,eixa to isdn ekdosi tou fritz kai imoun poly eyxaristimenos...

holy
01-12-03, 18:21
se isdn einai poli kalo to fritz isws to kalitero.. Akoma kai se usb exei poli kala pings!

tolisp
01-12-03, 18:38
Edw einai mallon thema tis diaforetikis xrisis pou kanei o kathenas :)
Eksigoumai... apo oti exw diabasei to fritz exei poli kala ping sto isdn... opote an paizeis paixnidia online to les kalo!
Egw pou den paizw online games alla apo tin alli xrisimopoiw netmeeting kai alla tetoia me to fritz eixa sobara problimata pou exoun sxesi me to pws "blepei" to pc to fritz (dimiourgei virtual ethernet pou mperdebei to NM)
Episis ekane poli sixna disconnect me 3 diaforetikous ISPs pou to dokimasa (HOL, Tellas, Netone) merikes fores malista den sindeotan me tin prwti gia kapoion aneksigito logo parolo pou ekana instal-uninstal 2-3 fores...me liga logia ta kala tou netmod! Eftixws to eixa ligous mines mono afou ebala adsl kai ksemperdepsa apo ola afta! Pantws to fritz DEN tha to sinestina... mono mia matia na riksei kaneis sto site tis AVM nomizw katalabainei efkola oti einai "etairioula" kamia sxesi me to pws tin parousiazounoi eisagwgeis edw stin ellada!

PS Anaferomai sto Fritz PCI an kai fantazomai oti einai to idio me ta alla afou ola xrisimopoioun to periboito Fritz Web gia sindesi

bZrOo
03-12-03, 17:04
Το Fritz για ISDN είναι ένα πολύ καλό και σταθερό ΤΑ αλλά τα ping του είναι μέτρια , τα καλύτερα ping με ISDN τα έχει το Asus TA και τα Tornado και Safeway . Τα δυο τελευταία έχουν δημιουργήσει επανειλημμένως προβλήματα σε πολλούς χρήστες που έχουν Windows 2k και XP.

Τα προβλήματα που είχες εσύ φίλε Tolisp μάλλον είναι η εξαίρεση.

Όσο για το Fritz!Card DSL θα ήθελα και εγώ να ακούσω γνώμες και από άλλους που το έχουν , θέλω να πάρω και εγώ αυτό το modem στο άμεσο μέλλον και δυστυχώς δεν ακούω και πολύ καλά λόγια …

sdikr
03-12-03, 17:36
Edw einai mallon thema tis diaforetikis xrisis pou kanei o kathenas :)
Eksigoumai... apo oti exw diabasei to fritz exei poli kala ping sto isdn... opote an paizeis paixnidia online to les kalo!
Egw pou den paizw online games alla apo tin alli xrisimopoiw netmeeting kai alla tetoia me to fritz eixa sobara problimata pou exoun sxesi me to pws "blepei" to pc to fritz (dimiourgei virtual ethernet pou mperdebei to NM)
Episis ekane poli sixna disconnect me 3 diaforetikous ISPs pou to dokimasa (HOL, Tellas, Netone) merikes fores malista den sindeotan me tin prwti gia kapoion aneksigito logo parolo pou ekana instal-uninstal 2-3 fores...me liga logia ta kala tou netmod! Eftixws to eixa ligous mines mono afou ebala adsl kai ksemperdepsa apo ola afta! Pantws to fritz DEN tha to sinestina... mono mia matia na riksei kaneis sto site tis AVM nomizw katalabainei efkola oti einai "etairioula" kamia sxesi me to pws tin parousiazounoi eisagwgeis edw stin ellada!

PS Anaferomai sto Fritz PCI an kai fantazomai oti einai to idio me ta alla afou ola xrisimopoioun to periboito Fritz Web gia sindesi

Αν το δουλευες μεσω του fritz web ισως να ειχες αυτα τα προβληματα, αλλα αν το εβαζες μεσω capi driver θα σου δουλευε (το εχω δοκιμασει)
φιλικα

tolisp
03-12-03, 20:04
sdikr nai isws na exeis dikio... etsi kai alliws den me endiaferei pleon KATHOLOU - to fritzaki to poulisa (eftixws!) kai pleon exw tin adsl me ton cisco mou kai ola pane sfaira hehehehe

chatasos
03-12-03, 20:57
PCI rules????? :lol: :lol: :lol: :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.