PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξεχασα να συμπληρωσω κατι στην αιτηση ενεργοποιησης



e_akis
23-01-06, 23:44
Παιδες πριν λιγες ωρες εκανα μια μεγαλη (ελπιζω οχι :-k ) βλακεια. Συμπληρωσα την αιτηση για το ολοκαινουργιο μου OnDSL kit, και την εστειλα!!! Και μολις λιγα δευτερολεπτα μου ρθε φλασια οτι δεν συμπληρωσα το πεδιο για το Security Kit:roll: :roll: .Ρωτουσε αν θελω να εχω Security Kit μετα τη ληξη των 4 μηνων (που ειναι το κουτι) και δεν εβαλα ουτε Ναι ουτε Οχι ...!!!! Τι να πω!!!! Τι θα γινει? θα με παρουν τηλεφωνο να με ρωτησουν??
Αρε :lol: εξεταστικη:lol: τι μας κανεις................:haha :haha :haha

theodoros2004
23-01-06, 23:52
Παιδες πριν λιγες ωρες εκανα μια μεγαλη (ελπιζω οχι :-k ) βλακεια. Συμπληρωσα την αιτηση για το ολοκαινουργιο μου OnDSL kit, και την εστειλα!!! Και μολις λιγα δευτερολεπτα μου ρθε φλασια οτι δεν συμπληρωσα το πεδιο για το Security Kit:roll: :roll: .Ρωτουσε αν θελω να εχω Security Kit μετα τη ληξη των 4 μηνων (που ειναι το κουτι) και δεν εβαλα ουτε Ναι ουτε Οχι ...!!!! Τι να πω!!!! Τι θα γινει? θα με παρουν τηλεφωνο να με ρωτησουν??
Αρε :lol: εξεταστικη:lol: τι μας κανεις................:haha :haha :haha

Δεν πιστευω οτι ειναι κατι σοβαρο...:D:D:D ή θα σε παρουν τηλ. να σε ρωτησουν ή θα το παρουν σαν οχι!!!!:roll::roll::roll:

Hwoarang
23-01-06, 23:53
Δεν πιστευω οτι ειναι κατι σοβαρο...:D:D:D ή θα σε παρουν τηλ. να σε ρωτησουν ή θα το παρουν σαν οχι!!!!:roll::roll::roll:


... ή σαν ναι :twisted::twisted::twisted:

theodoros2004
23-01-06, 23:55
... ή σαν ναι :twisted::twisted::twisted:

Λες να παιξει τπτ τετοιο??? Απο τον *ΟΤΕ ολα να τα περιμενεις...αλλα δεν νομιζω:p:p:p:p

e_akis
23-01-06, 23:58
μωρε ας το παρουν οπως θελουν.:p ....ADSL να μου βαλουν ειναι το θεμα :worthy:

theodoros2004
24-01-06, 00:00
Α ναι το ξεχασαμε το ποιο βασικο πρεπει να περιμενεις μεχρι την ενεργοποιηση...

immortal1979
24-01-06, 00:02
Γιατι δεν κανεις το πιο απλα απο ολα, παρτους τηλ. και πες τους ενα ναι ή ενα οχι!
Γιατι αυτοι ειναι και λιγο -φευγατοι- στον οτε και μπορει να βρουν ευκαιρια και να σου συνδεσουν το adsl του αγιου......... :-k

theodoros2004
24-01-06, 00:04
Θα τους πεις εσυ "γιατι δεν μου ενεργοποιητε τοσο καιρο το adsl??" και θα σου πουν " Α ηταν ελλειπης η αιτηση γι αυτο":cool: :cool:

e_akis
24-01-06, 03:00
μαλιστα....Να παρω στον Οτε ή στην OTEnet???

PLS_CY
24-01-06, 04:27
Otenet.

@GT
24-01-06, 17:38
Πάρε στην OTENET και πες τους για το Security Kit ότι αποφασίσεις γιατί αυτή είναι ζώα ώρες ώρες δεν ξέρεις πως θα το πάρουν μπορεί και να σου πουν πως είναι και ελλιπής η αίτηση.
Και με την ευκαιρία αυτή Ρώτα τους και σε τι δρόμο είναι η αίτηση.
Ανοιχτό η με χιόνι.:haha

e_akis
26-01-06, 07:08
:mad: ρε... εχω παρει καμια 10αρια φορες στην οτενετ και ειμαι στο περιμενε απο τον τηλεφωνητη για 10-15 λεπτα:mad: :mad: :evil: !!!!!! Εχει τοση πολυ δουλεια ή δεν ειναι κανεις στην αλλη ακρη του καλωδιου για να απαντησει???????

Αλφα
26-01-06, 10:06
Το security σταματάει με την συμπλήρωση του προπληρωμένου χρόνου ( 4μηνο ). Εφόσον δεν το επέλεξες ρητά πάνω στην αίτηση δεν πρόκειται να συνεχίσει το security kit για τον 5ο μήνα και μετά.

@GT
26-01-06, 16:04
Και εγώ σήμερα τους έπαιρνα τηλέφωνο για κάτι που ήθελα και περίμενα 20 λεπτά.:(
Όταν τους ρώτησα γιατί, μου είπαν πως έχουν πολύ δουλειά.
:drowned

e_akis
27-01-06, 01:53
20 λεπτα?:haha
Σε νικαω...εκανα High Score 48 λεπτα μετρημενα περιμενα:evil: :evil: ......ε βαρεθηκα και το κλεισα:thumbdown !!!!Κανενα αλλο τηλεφωνο υπαρχει να βρω ακρη??

@GT
27-01-06, 02:09
Όχι δεν ξέρω άλλο εκτός του 801 11 35555.
Πάντως το απόγευμα που τους έπαιρνα και εγώ για να τους πω πως μου κόπηκε πάλι η σύνδεση, όχι μόνο δεν το σήκωναν αλλά μετά από λίγο έκλινε και η γραμμή.
Φαίνεται από την πολύ δουλειά πνιγήκανε και τα τηλέφωνα μαζί με αυτούς.:drowned:haha

teo_L20
28-01-06, 11:26
Aν είναι τμήμα με αρκετες γυναίκες θα λιμάρουν τα νύχια τους και θα κουτσουμπολεύουν.Αν είναι με πολλους άντρες θα μιλάνε για γκόμενες.
Ξερω εγώ και πολύ καλά τι γίνεται εκει μέσα!

Α ρε παράδοξε ΟΤΕ!

theodoros2004
28-01-06, 12:03
Aν είναι τμήμα με αρκετες γυναίκες θα λιμάρουν τα νύχια τους και θα κουτσουμπολεύουν.Αν είναι με πολλους άντρες θα μιλάνε για γκόμενες.
Ξερω εγώ και πολύ καλά τι γίνεται εκει μέσα!

Α ρε παράδοξε ΟΤΕ!

Και αυτη κατι πρεπει να κανουν να σπαει αυτη η μονοτονια ολο τηλεφωνα τηλεφωνα κουραστηκαν :rofl::rofl::rofl:

@GT
28-01-06, 13:39
Και άμα είναι μοιρασμένοι άντρες γυναίκες τι κάνουν?????.:?: :?: :?: :?:
Άσε ούτε να το σκέφτομα.ι:rofl:

thanos.k
29-01-06, 18:14
παρε μετα τισ 1 το βραδι για να πιασεισ γραμμη σε 3 λεπτακια!!!!
εγο οταν μενω ξυπνιοσ που και που τουσ κανω και κανα τηλ στισ 4 για να δω αν βρισκονταισ σε εγρηγορση!

thanos.k
29-01-06, 18:15
αν θες pm με να σε στειλω κανα εσωτερικο ....:twisted:

@GT
30-01-06, 13:39
Άμα στο εσωτερικό που θα δώσεις thano είναι γυναίκα δεκτό.:rofl:

e_akis
30-01-06, 20:09
:) Πηρα στις 3:30 το βραδυ(και οντως το απαντησαν αμεσως....) αλλαι μου παν να παρω στις 8 γιατι λεει ηταν κλειστο το συστημα και δε μπορουσε να μου πει τπτ
Κοιμαμαι.....
Ξυπναω.....
:( Στις 8:03 που ξαναπηρα η απαντηση στο μονο που διεφερε απο την προηγουμενη ηταν στο οτι αρχισε με "καλημερα σας..." !!!Μου πε να παρω στις 9 για τον ιδιο λογο...
:mad: 9:00 μετα απο 25 λεπτα μου απαντησαν(τι στο καλο τωρα ξυπνησαν ολοι με προβλημα στη DSL τους...?:hmm: ) και μου ειπαν οτι ειναι σε κατασταση αναμονη ή καταχωρησης:cry: .Δε θυμαμαι γιατι ψιλοκοιμομουν...:whistle:

Τι λετε γιατροι...ΘΑ ΑΡΓΗΣΩ????????????????????????:down:

analog
30-01-06, 20:20
20 λεπτα?:haha
Σε νικαω...εκανα High Score 48 λεπτα μετρημενα περιμενα:evil: :evil: ......ε βαρεθηκα και το κλεισα:thumbdown !!!!Κανενα αλλο τηλεφωνο υπαρχει να βρω ακρη??

Πάρε στο 11888 και ζήτα κανένα άλλο τηλέφωνο:rofl:

@GT
02-02-06, 18:35
Το helpdesk και γενικά ότι έχει σχέση με τηλεφωνική εξυπηρέτηση είναι χάλια.
Εγώ έστειλα 3 φορές fax για διακοπή σύνδεσης και 4 μέρες δεν είχαν λάβει και καλά τίποτα.
Μετά από φωνές τελικά το βρήκαν, και δικαιολογία ότι κάποιος υπάλληλος το πείρε και δεν το είχε βάλει στη σωστή θέση.

e_akis
07-02-06, 17:37
τωρα εχει γινει το κουλο.:stunned: . : Το modemακι εχει αναψει πρασινο κανονικα και το DSL status λεει OPERATIONAL και στον οτε λενε οτι αυτοι δεν μου εχουν βαλει ακομα γραμμη:shock: ! Ειναι λογικο(!) ?Να ανησυχω?

No-Name
07-02-06, 17:46
Είναι λογικό φίλε μου.Η οτενέτ περιμένει ενημέρωση από τον ΟΤΕ για να σου δώσουν user+pass.Από την ημέρα ενεργοποίησης από τον ΟΤΕ σε 2-3 μέρες θα έχεις τηλεφώνημα από ΟΤΕΝΕΤ.Αυτό ισχύει για όλους τους παρόχους!

No-Name
07-02-06, 17:49
Το helpdesk και γενικά ότι έχει σχέση με τηλεφωνική εξυπηρέτηση είναι χάλια.
Εγώ έστειλα 3 φορές fax για διακοπή σύνδεσης και 4 μέρες δεν είχαν λάβει και καλά τίποτα.
Μετά από φωνές τελικά το βρήκαν, και δικαιολογία ότι κάποιος υπάλληλος το πείρε και δεν το είχε βάλει στη σωστή θέση.

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου, η κατάσταση με τα φάξ είναι πονεμένη ιστορία.Δεν μπορείς να φανταστείς τι χαρτούρα υπάρχει και δυστυχώς ταλαιπορεί όλους και συνδρομητές και εργαζομένους....άλλα όσο και να τα λές ακόμα δεν αλλάζει κάτι.Κάλη δύναμη κ σε εσένα

No-Name
07-02-06, 17:51
Aν είναι τμήμα με αρκετες γυναίκες θα λιμάρουν τα νύχια τους και θα κουτσουμπολεύουν.Αν είναι με πολλους άντρες θα μιλάνε για γκόμενες.
Ξερω εγώ και πολύ καλά τι γίνεται εκει μέσα!

Α ρε παράδοξε ΟΤΕ!

Εδώ γελάμε.Νομίζεις πώς είναι έτσι η κατάσταση.....όταν γίνεται πανικός ξεχνάς και να αναπνέυσεις.

e_akis
07-02-06, 17:56
Είναι λογικό φίλε μου.Η οτενέτ περιμένει ενημέρωση από τον ΟΤΕ για να σου δώσουν user+pass.Από την ημέρα ενεργοποίησης από τον ΟΤΕ σε 2-3 μέρες θα έχεις τηλεφώνημα από ΟΤΕΝΕΤ.Αυτό ισχύει για όλους τους παρόχους!

Αυτο που λες ειναι λογικο...Εγω σου λεω οτι στον ΟΤΕ μου λενε οτι δεν μου εχουν βαλει γραμμη ακομα (ενω εγω εχω θεωρητικα,ασχετα πως δεν εχω pass+user).

No-Name
07-02-06, 18:03
Προφανώς εάν κάλεσες στο τοπικό ΟΤΕ να μην γνωρίζουν κάτι,τώρα εάν κάλεσες και στο 134 και δεν βλέπουν ούτε εκεί τίποτα τι να σου πω? :hmm:
Πάντως δώσε τους ένα περιθώριο 1-2 μέρες στον ΟΤΕ μήπως και έγινε καμιά λαλακία στο σύστημα τους και δεν φαίνεσαι ακόμα.Δεν είναι και κάτι το τραγικό,εφόσον εσύ έχεις γραμμή μην σε ανησυχεί τόσο.Αλήθεια πότε είδες το λαμπάκι να πρασινίζει?

e_akis
08-02-06, 11:55
στο 134 ειχα παρει και τη δευτερα και χθες και σημερα:mad: :mad: αλλα τπτ...
Κοιτα εγω το ειδα τη Δευτερα!Οποτε 1-2 μερες εχουν περασει και ακομα (τωρα μολις μιλησα παλι με 134) ειμαι στο τελικο σταδιο λεει!Ελπιζω μεχρι το τελος της βδομαδας να χω κανονικα dsl....;)

Anime21R
08-02-06, 13:45
Παιδιά έχω prob...
Τώρα που κοιτούσα την αίτηση που τους έστειλα είδα ότι δεν είχα συμπληρώει τον Τ.Κ. μου...
Να τους πάρω τηλέφωνο και αν ναι σε ποιό τηλ;;;

Υ.Γ. Είμαι στην Πάτρα στο dslam κων/πόλεως , pstn και η αίτηση έχει σταλεί από τις 31/1/2006 το απόγευμα...

e_akis
08-02-06, 22:12
Κοιτα το λογικο ειναι να σε παρουν τηλεφωνο αλλα απ'οτι εχω καταλαβει αυτο εχει λιγο ρισκο:shifty: ! Παρε τους τηλεφωνο και πες τους το,και ο θεος βοηθος:rolleyes: .Στην οτενετ παρε ....και μη βαρεθεις.....εχει λιγο(:twisted: :twisted: :twisted: ) αναμονη:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.