PDA

Επιστροφή στο Forum : Ασυνέπεια του ΟΤΕ



Σελίδες : [1] 2

sathob
10-06-09, 12:51
Στις 2/6/2009 με ενημέρωσε η HOL οτι ο ΟΤΕ παρέδωσε τη γραμμή μου (νέα σύνδεση)
και έπεται η σύνδεση απο τεχνικό
Σήμερα με πήρε ο τεχνικός τηλέφωνο για να κάνει τη σύνδεση.....
αλλά ο ΟΤΕ είχε άλλη γνώμη .....και δεν έχει παραδόσει γραμμή στην διεύθυνση μου...
και ετσι πρέπει να περιμένω άλλες 3-5 μέρες για να συνδεθώ και άν.....
-κατα τον τεχνικό έχει δοθεί σαν βλάβη -

Τι φταίω εγώ για τις @#!@! ίες των υπαλλήλων του ΟΤΕ
Δεν υπάρχει καμιά συνέπεια γι αυτό ...

Γιατί εγώ ο κακόπιστος πιστεύω ότι το κάνουν επίτηδες για να μην τους φύγουν όλοι..
εγω έχω να κάνω με την HOL και ο ΟΤΕ σίγουρα δεν θα μου δώσει λογαριασμό

η HOL τι κάνει εκτός του να περιμένει ...στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτε
ΕΞ ΑΛΛΟΥ(λέει) ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙ ΛΑΘΟΥΣ.
--------κούνια που σας κούναγε ----------

Και μην μου πείτε οτι δεν χάλασε και ο κόσμος για 1 βδομάδα παραπάνω .

Υπ 'οψιν ότι στις 5-6/4/2009 η HOL με ενημέρωσε ότι προώθησε την αιτησή μου στον ΟΤΕ
δηλαδή έκανε ενα μήνα να παραδόση ανύπαρκτη γραμμή........Ε.Ε.Ε.Ε !@$#$@%$$#%

:evil::evil: αθέμιτος ανταγωνισμός :twisted::twisted:

gcf
10-06-09, 13:05
Και ένας άλλος κακόπιστος γιατί να πιστέψει ότι η ενημέρωση που σου δίνει η HOL είναι ακριβής; Δεν βγαίνει άκρη...

guzel
10-06-09, 13:18
Και ένας άλλος κακόπιστος γιατί να πιστέψει ότι η ενημέρωση που σου δίνει η HOL είναι ακριβής; Δεν βγαίνει άκρη...

δεν ειναι τυχαια τα προστιμα που τρωει ο οτε συνεχως

sathob κανε λιγο υπομονη και μετα γραψε τους οτετζηδες εκει που ξερεις

sathob
10-06-09, 13:26
Και ένας άλλος κακόπιστος γιατί να πιστέψει ότι η ενημέρωση που σου δίνει η HOL είναι ακριβής; Δεν βγαίνει άκρη...

Μα αφού δεν υπάρχει γραμμή......λέω :rofl:
ψάξαμε ακόμη και στη γειτονιά Τ.Π.Τ.:down:
για ποιά ανακριβή ενημέρωση μιλάς...:lol:

........Auto merged post: sathob πρόσθεσε 6 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........


δεν ειναι τυχαια τα προστιμα που τρωει ο οτε συνεχως

sathob κανε λιγο υπομονη και μετα γραψε τους οτετζηδες εκει που ξερεις

Μα τον έγραψα ....τώρα και καιρό αλλά δεν μπορώ να ξεφορτωθώ τις @@@@ του:worthy:
Αυτή είναι η δεύτερη σύνδεση στη HOL και ετοιμάζω και τρίτη χωρίς την μεσιτεία(τσατσιλίκι) του οτε .........(με περιστέρια) για να μην τους περάσει...χα.χα.χα.χα

theopan
10-06-09, 14:03
Τα διαβάζω και γελάω πλέον κάτι τέτοια θέματα...Ίσως γιατί κάποτε είχαν καταφέρει να με παραμυθιάσουν και εμένα ότι ο ΟΤΕ ήταν "κακός" και έκανε σαμποτάζ στους κατατρεγμένους εναλλακτικούς! Παραμύθια είναι όλα! Βλακείες ζητάει η HOL (ο όποιος πάροχος); Βλακείες θα πάρει από τον ΟΤΕ! Κάνει σωστά τη δουλειά του και ξέρει τις διαδικασίες ο όποιος πάροχος; Θα εξυπηρετήσει τον πελάτη του όπως και όσο σύντομα πρέπει. Ξυπνήστε επιτέλους!

guzel
10-06-09, 14:20
Τα διαβάζω και γελάω πλέον κάτι τέτοια θέματα...Ίσως γιατί κάποτε είχαν καταφέρει να με παραμυθιάσουν και εμένα ότι ο ΟΤΕ ήταν "κακός" και έκανε σαμποτάζ στους κατατρεγμένους εναλλακτικούς! Παραμύθια είναι όλα! Βλακείες ζητάει η HOL (ο όποιος πάροχος); Βλακείες θα πάρει από τον ΟΤΕ! Κάνει σωστά τη δουλειά του και ξέρει τις διαδικασίες ο όποιος πάροχος; Θα εξυπηρετήσει τον πελάτη του όπως και όσο σύντομα πρέπει. Ξυπνήστε επιτέλους!

δλδ τα προστιμα του τα βαζουν για πλακα ε :lol:

αληθεια πιστευεις οτι εχει κανενα λογο η χολ να καθυστερει μια ενεργοποιηση ενος επλατη της ?προφανως και οχι ...το μονο που μπορουν ννα κανουν ειναι να καταγγελουν τον οτε για τις μ@λακιεςπου κανει και για τις οποιες τρωει τα προστιμα! δεν του τα βαζουν για την πλακα τους ελεος δλδ

gcf
10-06-09, 14:24
Μα αφού δεν υπάρχει γραμμή......λέω :rofl:
ψάξαμε ακόμη και στη γειτονιά Τ.Π.Τ.:down:
για ποιά ανακριβή ενημέρωση μιλάς...:lol:

Σου «είπαν ότι ενημερώθηκαν από τον ΟΤΕ ότι η γραμμή παραδόθηκε»
Αυτό λέω ότι μπορεί να είναι ανακριβές, μπορεί πχ να είχαν απάντηση για άλλη αίτηση και να παρανόησαν και να έκλεισαν το ραντεβού σου ή οτιδήποτε. ;)
Αλλά μάλλον έχεις σχηματίσει ακλόνητη άποψη και δεν έχει νόημα ο διάλογος.:p

britgreek
10-06-09, 14:36
Deja-vu. Ποτέ μην είσαι σίγουρος για αυτά που σου λένε. Κοίτα εδώ:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=287043

Η δική μου περίπτωση με τη forthnet, που μου έλεγαν ότι ο ΟΤΕ απορρίπτει την αίτηση, και φώναζα. Τελικά παραδέχτηκαν ότι ΠΟΤΕ δεν είχαν στείλει αίτημα στον ΟΤΕ κι ότι το σάιτ τους έγραφε αναληθείς πληροφορίες. Το αίτημα κόλλαγε στο δικό τους WCRM.

Σίγουρα για μενα η HOL είναι κλάσεις ανώτερη, δοκιμασμένα από εμένα, από όλες τις απόψεις. Όμως, δεν μπορώ να αποκλείσω την περίπτωση να έχει συμβεί ακριβώς το ίδιο πράγμα που συνέβη και σε μενα με τη forthnet. Να πάρεις τηλέφωνο στον ΟΤΕ και να ρωτήσεις αν υπάρχει αίτημα φορητότητας για τον αριθμό σου. Κι εκεί θα μάθεις την αλήθεια.

Η όλη υπόθεση είναι να συνδεθείς. Αν συνδεθείς, έχεις POTS και είναι καλά τα στοιχεία της γραμμής σου, θα είσαι πολύ ευχαριστημένος με τη HOL. Όπως κι εγώ.

Υ.Γ. Πραγματικά έχεις attenuation 45;

Georgevtr
10-06-09, 14:42
Το νόμισμα έχει 2 όψεις.
Η μία είναι οτι ο ΟΤΕ πληρώνεται κανονικά όταν παραδίδει την γραμμή9απ τον εναλλακτικό) και η άλλη είναι η hol ,που απο μόνη της δέν εμπνέει εμπιστοσύνη.
Κράτα αποστάσεις διότι ποτέ δέν ξέρεις..

britgreek
10-06-09, 14:45
Το νόμισμα έχει 2 όψεις.
Η μία είναι οτι ο ΟΤΕ πληρώνεται κανονικά όταν παραδίδει την γραμμή9απ τον εναλλακτικό) και η άλλη είναι η hol ,που απο μόνη της δέν εμπνέει εμπιστοσύνη.
Κράτα αποστάσεις διότι ποτέ δέν ξέρεις..

Το ότι δεν εμπνέει εμπιστοσύνη η HOL, εγώ δεν μπορώ να το δεχτώ, γιατί σε εμένα δουλεύει υποδειγματικά. Ξαναλέω ότι θεωρώ τη HOL κλάσεις ανώτερη απέναντί μου. Συγκεκριμένα σε εμένα, βάσει εμπειριών που είχα.

sathob
10-06-09, 15:42
Απ ότι βλέπω αλλα λόγια ν'αγαπιώμαστε


gcf
σορυ φιλε δεν είναι ακλόνητη άποψη εξ άλλου δεν είμαι στα κόλπα εγώ
απλός χρήστης είμαι αλλά δεν δέχομαι ότι για την σύνδεσή μου εκαναν λάθος όλοι οι υπάλληλοι της ΗΟΛ που ασχολήθηκαν και όχι ένας του οτε

theopan
Αν και δεν σε πολυκατάλαβα ...μάλον φταίει η ζέστη και δεν μου πολυδουλεύει....

εμένα δεν με παραμύθιασε κανείς μια σύνδεση ζήτησα και δεν την έχω
και είμαι σίγουρος ότι αντι να δώσουν στον οτε το τμήμα του χαλκού - αλήθεια γιατι
δεν εκαναν μια εταιρεία μόνο για την εκμετάλευση αυτή-
ολοι οι πάροχοι οχι μονο η ΗΟΛ θα παρέδιδαν τις συνδέσεις σε μια βδομάδα .

Αυτο που κάνει δηλαδή ο οτε στους πελάτες τους η πιστεύετε ότι εγω θα έγραφα εδώ τώρα αν είχα επιλέξει ΠΟΤΕ ..απα πα πα πα .

britgreek
ειναι νέα σύνδεση.πήρα τηλέφωνο στον οτε αλλά δεν μπορούν ....
να απαντήσουν σε μένα τι έχει γίνει πιστέυω σωστά δεν είμαι εγώ πελάτης τους.


roumanos21r
δεν βλέπω το λόγω η ΗΟΛ να με δουλέυει .πελάτης της είμαι.
και με ενημέρωσαν ότι η γραμμή μου έχει παραδοθή απο τον οτε(τμηματικά)
τον οτε δεν εμπιστέυομαι και την τακτική του ενω πιστεύω οτι οι τεχνικοί του είναι κλάσεις ανωτεροι --όταν θέλουν-- απο των εναλλακτικών και κατι παραπάνω απο μερικούς της ΗΟΛ.


αν βλέπει κανένας Τεχνικός του οτε Ρεθύμνου:worthy::worthy: :hmm::hmm:
(καμιά σχέση το παραπάνω γλύψιμο) τον παρακαλώ ας μεσολαβήσει..
θα του χρωστάω χάρη λόγω του οτι η συνδεση είναι για την κόρη μου και άρχισε
σήμερα εξεταστική και δεν θέλω να την πιέζουν και τεχνικοί και μη.

emeliss
10-06-09, 16:07
Ο τεχνικός στην πόλη σου δεν μπορεί να μεσολαβήσει. Ο εναλλακτικός κάνει αίτηση για βρόχο σε μια διεύθυνση. Σε αυτή την διεύθυνση θα καταλήξει ο βρόχος.

Ακόμα και αν ο τεχνικός είναι κολλητός σου και ξέρει ότι μένεις αλλού, είναι υποχρεωμένος να παραδώσει τον βρόχο εκεί που του λέει ο εναλλακτικός.

Αυτό το περιστατικό έχει γίνει πολλές φορές και θα γίνει ακόμα περισσότερες. Δεν έχει να κάνει με ασυνέπεια ή #$%$#%.

Μπορείς να κάνεις τις απαραίτητες καταγγελίες και να μάθεις ποιος σε δουλεύει, αν φυσικά θες να μάθεις πραγματικά τι παίζει.

mondeo
10-06-09, 17:04
@sathob:
Ακόμη κι όταν η γραμμή είναι καινούργια, ο πΟΤΕς αναλαμβάνει την κατασκευή της και στην συνέχεια την παραδίδει στον πάροχο.
Μην απορείς λοιπόν που σου λένε από την HOL ότι δεν τους έχει παραδοθεί η γραμμή σου.

sathob
10-06-09, 20:11
Ο τεχνικός στην πόλη σου δεν μπορεί να μεσολαβήσει. Ο εναλλακτικός κάνει αίτηση για βρόχο σε μια διεύθυνση. Σε αυτή την διεύθυνση θα καταλήξει ο βρόχος.

Ακόμα και αν ο τεχνικός είναι κολλητός σου και ξέρει ότι μένεις αλλού, είναι υποχρεωμένος να παραδώσει τον βρόχο εκεί που του λέει ο εναλλακτικός.

Αυτό το περιστατικό έχει γίνει πολλές φορές και θα γίνει ακόμα περισσότερες. Δεν έχει να κάνει με ασυνέπεια ή #$%$#%.

Μπορείς να κάνεις τις απαραίτητες καταγγελίες και να μάθεις ποιος σε δουλεύει, αν φυσικά θες να μάθεις πραγματικά τι παίζει.

Η παράκληση για τους τεχνικούς είχε την ένοια να συνδέσουν το σωστό σπίτι δλδ
και να σκεφτης ότι ρωτησα και μου είπαν να δωσω τηλ.που να είναι σε οτε για να μην μπερδευτούν όσον αφορά την διεύθυνση και έδωσα τις διαχειρίστριας..
τι άλλο να έκανα.
αν αυτό δεν είναι ασυνέπεια ποιό είναι .
νομίζω πρέπει να παραδόσει ο οτε ανενεργό βρονχο σε 7 εργάσιμες
και σε 5μέρες τηε μεταφορά
δεν ειμαι σίιγουρος για το διάστημα πάντως για αίτηση 4/5 με ημερομηνια ενεργοποίησης 9/6 απο την ΗΟΛ ο οτε παρέδοσε 2/6 τώρα το τι παρέδοσε άσε να μην πω .
και για να μην παρεξηγηθώ περισότερο :whistle:αν είναι πατάτα της ΗΟΛ θελουν όλοι κρέμασμα γιατι σε μια καθαρή συνδεση να κάνουν τοσες μ@λ@κίες τουλάχιστων τρία άτομα .
1ος αυτός πού μου εστειλα μηνυμα οτι το αίτημα προωθηθηκε
2ος αυτός που μουέδωσε ημερομηνία εναργοποίησης και
3ος αυτός που μετα απο τηλεφώνημά μου είπε ότι ο οτε παρέδοσε τη γραμμη και θα έλθη συνεργείο να την συνδέσει.

Καταγγελία θα κάνω άν την δευτέρα δεν έχω σύνδεση.
ο οτε πάντως δεν αναγνωρίζει εμένα για να μου απαντήση στο τι έγινε .

ariadgr
10-06-09, 20:54
νομίζω πρέπει να παραδόσει ο οτε ανενεργό βρονχο σε 7 εργάσιμες

18 εργάσιμες...

sathob
10-06-09, 21:08
18 εργάσιμες...

:oneup: για την πληροφορία τουλάχιστον να ξέρουμε.
αλλά πάλι 18 εργάσιμες είναι 3,5 βδομάδες πολλές είναι αδερφέ...
δηλαδή εγώ θα περιμένω όλο τον Ιούνη .....μπά την κάνω στροφή αλλά για που ....γ@μ@το. μου

xmperop1
10-06-09, 21:50
Η παράκληση για τους τεχνικούς είχε την ένοια να συνδέσουν το σωστό σπίτι δλδ
και να σκεφτης ότι ρωτησα και μου είπαν να δωσω τηλ.που να είναι σε οτε για να μην μπερδευτούν όσον αφορά την διεύθυνση και έδωσα τις διαχειρίστριας..
τι άλλο να έκανα.
αν αυτό δεν είναι ασυνέπεια ποιό είναι .
νομίζω πρέπει να παραδόσει ο οτε ανενεργό βρονχο σε 7 εργάσιμες
και σε 5μέρες τηε μεταφορά
δεν ειμαι σίιγουρος για το διάστημα πάντως για αίτηση 4/5 με ημερομηνια ενεργοποίησης 9/6 απο την ΗΟΛ ο οτε παρέδοσε 2/6 τώρα το τι παρέδοσε άσε να μην πω .
και για να μην παρεξηγηθώ περισότερο :whistle:αν είναι πατάτα της ΗΟΛ θελουν όλοι κρέμασμα γιατι σε μια καθαρή συνδεση να κάνουν τοσες μ@λ@κίες τουλάχιστων τρία άτομα .
1ος αυτός πού μου εστειλα μηνυμα οτι το αίτημα προωθηθηκε
2ος αυτός που μουέδωσε ημερομηνία εναργοποίησης και
3ος αυτός που μετα απο τηλεφώνημά μου είπε ότι ο οτε παρέδοσε τη γραμμη και θα έλθη συνεργείο να την συνδέσει.

Καταγγελία θα κάνω άν την δευτέρα δεν έχω σύνδεση.
ο οτε πάντως δεν αναγνωρίζει εμένα για να μου απαντήση στο τι έγινε .

Ο ΟΤΕ υποχρεούται να παραδώσει την γραμμή που έχει παραγγείλει ο κάθε πάροχος στην διεύθυνση που έχει ζητηθεί σωστή η όχι είναι άλλο θέμα και αν το τηλ. της διαχειρίστριας είναι σωστό και η διεύθυνση που έχει πάει στον ΟΤΕ είναι λάθος?
Ο ανενεργός βρόχος παραδίδεται μαξ σε 18 εργάσιμες αν και στις περισσότερες περιπτώσεις παραδίδεται εντός 5 εργασίμων οι πάροχοι εξαντλούν το περιθώριο των 18 εργασίμων και μερικές φορές πολύ περισσότερο.
Αν ο ΟΤΕ λέει ότι παρέδωσε την γραμμή πάει και τελείωσε η γραμμή κατασκευάστηκε και ενημερώθηκε ο πάροχος για τα περαιτέρω.
"4/5 με ημερομηνια ενεργοποίησης 9/6 απο την ΗΟΛ "
Αυτό δεν μου κάθεται καλά γιατί δεν μπορεί η HOL να ξέρει εκ των προτέρω πότε θα κατασκευαστεί ο βρόχος για να ορίσει ημερομηνία ενεργοποίησης ,αυτό γίνεται μόνο στις φορητότητες.
Σε κάθε περίπτωση πρέπει να έρθει ο τεχνικός της HOL που γνωρίζει από τον ΟΤΕ που κατασκευάστηκε ο βρόχος και να κάνει τις συνδέσεις.
Καταγγελία που θα κάνεις και γιατί?

sathob
10-06-09, 22:15
θα τρελαθώ.... που λέει και ο Σάκης ...μας

Το τηλέφωνο της διαχειρίστριας είναι στην ίδια 1 πολυκατοικία 2 διευθυνση 3 οροφο(περίπου!!!) με το δικό μου ..
ο ΟΤΕ δεν ξερει σε ποιά διευθηνση έχει βαλει το τηλέφωνο αυτό (γιαυτό λένε βάλτε ένα τηλέφωνο οτε μεσα ......για την διευθυνση νόμιζα εγώ .

Μα σε 18 εργάσιμες πρέπει να παραδόσει ο οτε ε που το παράξενο ημερομηνία ενεργοποίησης (πιθανή) 9/6 τριαντα πεντε μέρες αργότερα.

Στο Ρέθυμνο δεν υπάρχει τεχνικός ΗΟΛ υπάρχουν εργαλάβοι
οπως πιστεύω σε όλες τις εκτός λεκανοπεδίου πόλεις .

Καταγγελία ΦΥΣΙΚΑ αν κάνω θα την κάνω στην ΗΟΛ για αθέτιση συμφωνίας έχω το μηνυμα με την ημερομηνία...και ας κανει ότι θέλει με τον οτε

Πάντως ακόμα έχω την απορία αν είχα κανει αίτηση στον οτε πόσο θα μου παιρνε η σύνδεση......νομίζω όχι πάνω από 5 μερες ...αμα ρίξει το κόστος στο επίπεδο της ΗΟΛ
πάω πατητός :clap:

papabillys2010
10-06-09, 22:17
roumanos21r
δεν βλέπω το λόγω η ΗΟΛ να με δουλέυει .πελάτης της είμαι.
και με ενημέρωσαν ότι η γραμμή μου έχει παραδοθή απο τον οτε(τμηματικά)
τον οτε δεν εμπιστέυομαι και την τακτική του ενω πιστεύω οτι οι τεχνικοί του είναι κλάσεις ανωτεροι --όταν θέλουν-- απο των εναλλακτικών και κατι παραπάνω απο μερικούς της ΗΟΛ.

Για ρίξε μια ματιά και ίσως βρεις μερικές περιπτώσεις που η hol δουλεύει τους πελάτες της.

Επιτέλους συνδέθηκα στον ΟΤΕ και όλα πάνε ρολόι. Να δω σε ποιό έτος θα τελειώσω και με τις καταγγελίες κατά της hol. (είχα κάνει edit, και το έσβησα :Ρ)

sathob
10-06-09, 22:30
Για ρίξε μια ματιά και ίσως βρεις μερικές περιπτώσεις που η hol δουλεύει τους πελάτες της.

Επιτέλους συνδέθηκα στον ΟΤΕ και όλα πάνε ρολόι. Να δω σε ποιό έτος θα τελειώσω και με τις καταγγελίες κατά της hol.

Το ψαξα πιο μπροστά αλλά βρήκα περισότερους να τους δουλέυει ψιλό γαζί ο οτε
λόγω χαλκού βεβαια.
Κοίτα δεν είμαι του στυλ ΗΟΛ και ξερό ψωμί βρηκα μια εταιρεία που
δεν μου αδειάζει τη τσέπι μου κάθε δίμηνο καιμε καλύπτει καθότι
είμαι απλός χρήστης του νετ αλλά σε τηλέφωνα ...αστα με 4 άτομα σπίτι ....
και έτσι τώρα και 2 δίμηνα ...και λόγω του δωρεάν 3μηνου πληρώνω 10-30 ευρώ
το δίμηνο απο 80-150 στον οτε.
βλάκας είμαι να τα πληρώνω :cool:

papabillys2010
10-06-09, 23:26
Το ψαξα πιο μπροστά αλλά βρήκα περισότερους να τους δουλέυει ψιλό γαζί ο οτε
λόγω χαλκού βεβαια.

Ο ΟΤΕ δεν δουλεύει τους πελάτες του αλλά άλλη εταιρεία. Αυτή η εταιρεία που εσύ πληρώνεις αφού εισπράττει κανονικά κάθε μήνα δεν πρέπει να προασπιστεί τα συμφέροντά σου εναντίων στον ΟΤΕ;

Σε συνδυαστικό έλεγχο που έκαναν ΟΤΕ και HOL, οι κύριοι τεχνικοί της HOL δεν διαπίστωσαν πρόβλημα που ήταν τόσο εμφανές που και εγώ το έβλεπα (βάση του ticket αν και ήταν πολύ περιληπτικό).

Για το οικονομικό δίκιο έχεις αλλά μην ξεχνάς ότι η Ε.Ε.Τ.Τ. για να αποφύγει το μονοπώλιο (και πολύ καλά κάνει) ελέγχει τις τιμές του ΟΤΕ. Με άλλα λόγια και να ήθελε ο ΟΤΕ (σιγά μην θέλει), θα έπρεπε να το εγκρίνει η Ε.Ε.Τ.Τ.

dikal
11-06-09, 08:35
Ο ΟΤΕ δεν δουλεύει τους πελάτες του :rofl:

Πολύ καλό :oneup:

filathlos
11-06-09, 09:41
Λοιπόν αγαπητοί φίλοι και συγγραφείς.
Μετά από 6 μήνες επιτέλους ενεργοποιήθηκε η σύνδεσή μου και πάλι όχι ολοκληρωμένη (χωρίς τηλέφωνο και στατική ιρ ακόμα)

ΔΕΝ φταίει για όλα ο ΟΤΕ.
Φταίμε εμείς.
Γιατί τόσα χρόνια πληρώναμε σαν πρόβατα χωρίς να διαμαρτυρόμαστε και τώρα που άνοιξε το μάτι μας και έκλεισε η τσέπη μας αρχίσαμε να έχουμε και απαιτήσεις.

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΩΤΗ ΠΑΡΟΧΟ:

Τον ΟΤΕ τον κρατάνε και τον υποστηρίζουν μόνο όσοι ΔΕΝ πληρώνουν, δεν βγάζουν δηλαδή οι ίδιοι τα ευρουλάκια από την τσέπη τους αλλά κάποιοι άλλοι γιαυτούς.

Αυτό σας το υπογράφω εγώ που έχω πάρει σχεδόν όλους τους πάροχους στην Θεσσαλονίκη πάνω από Αρυς και τον Οτε τον έχω κλείσει πριν 2 χρόνια από όλα τα τηλέφωνα μου.(Μάλλον όμως θα πάω cosmote λόγω σήματος)

gcf
11-06-09, 09:51
Τον ΟΤΕ τον κρατάνε και τον υποστηρίζουν μόνο όσοι ΔΕΝ πληρώνουν, δεν βγάζουν δηλαδή οι ίδιοι τα ευρουλάκια από την τσέπη τους αλλά κάποιοι άλλοι γιαυτούς.
Δεν ξέρω για αυτούς που λες αλλά τον κρατάνε και κάποιοι άλλοι. Αυτοί που τα ευρουλάκια που θα μπουν στην τσέπη τους εξαρτώνται από τη σταθερότητα, την αξιοπιστία της γραμμής τους και την ποιότητα της τεχνικής υποστήριξης, οπότε δίνουν κάτι παραπάνω και τα γλυτώνουν από ψυχοφάρμακα. ;)

sathob
11-06-09, 09:58
Ο ΟΤΕ δεν δουλεύει τους πελάτες του αλλά άλλη εταιρεία. Αυτή η εταιρεία που εσύ πληρώνεις αφού εισπράττει κανονικά κάθε μήνα δεν πρέπει να προασπιστεί τα συμφέροντά σου εναντίων στον ΟΤΕ;

Σε συνδυαστικό έλεγχο που έκαναν ΟΤΕ και HOL, οι κύριοι τεχνικοί της HOL δεν διαπίστωσαν πρόβλημα που ήταν τόσο εμφανές που και εγώ το έβλεπα (βάση του ticket αν και ήταν πολύ περιληπτικό).

Για το οικονομικό δίκιο έχεις αλλά μην ξεχνάς ότι η Ε.Ε.Τ.Τ. για να αποφύγει το μονοπώλιο (και πολύ καλά κάνει) ελέγχει τις τιμές του ΟΤΕ. Με άλλα λόγια και να ήθελε ο ΟΤΕ (σιγά μην θέλει), θα έπρεπε να το εγκρίνει η Ε.Ε.Τ.Τ.

Για πές κάτι παραπάνω εσύ ξέρεις και εμένα μ ενδιαφέρει να μάθω τι πατάτα
εγινε και απο ποιόν.

Φυσικά αν είσαι οτε δεν παίζει.....αλλα τουλάχιστον μια περίληψη του περιληπτικού ..

Οσο για το ποιός δουλέυει ποιόν μεγάλοι και νοήμονες είμαστε οπότε ο καθένας εχει
δικιά του άποψη .

odys2008
11-06-09, 10:00
gcf και filathlos:

Ακριβώς, κάποιοι προτιμούν να μην μπλέκουν με καφενεία και να δίνουν 5-10ευρώ το μήνα παραπάνω γιατί θέλουν να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. Ούτε να ασχολούνται ποιος φταίει και γιατί, ούτε γιατί δεν δουλεύει το τηλέφωνο, ούτε γιατί μια τα ping είναι στο θεό και μια οκ, όυτε γιατί δεν κατεβάζουν με το max που συγχρονίζουν. Απλά δεν έχουν χρόνο/ όρεξη να ασχολούνται με αυτά. Γιατί ο χρόνος είναι χρήμα

santhob έχεις σχηματίσει γνώμη και δεν μπορούμε να στην αλλάξουμε. Μπορεί όντως να έχει συμβεί αυτό που λές αλλά υπάρχει και μια αρκετά μεγάλη πιθανότητα να ισχύει αυτό που λένε τα παιδιά. Δηλάδή να έχει ζητηθεί με λάθος στοιχεία η κατασκευή του βρόχου σου.

Για να λύσεις την απορία σου, πάρε τηλ στον ΟΤΕ και ρώτα για την αίτηση, αν και πότε έχει γίνει, και πότε ολοκληρώθηκε

filathlos
11-06-09, 10:01
Δεν ξέρω για αυτούς που λες αλλά τον κρατάνε και κάποιοι άλλοι. Αυτοί που τα ευρουλάκια που θα μπουν στην τσέπη τους εξαρτώνται από τη σταθερότητα, την αξιοπιστία της γραμμής τους και την ποιότητα της τεχνικής υποστήριξης, οπότε δίνουν κάτι παραπάνω και τα γλυτώνουν από ψυχοφάρμακα. ;)

Σε παρακαλώ το λες σε κάποιον που περίμενε μία pri 6 μήνες (από Οτε) και κάθε μέρα οι τεχνικοί ξεκινούσαν για το γραφείο μου, μέχρι που έγινε στον Οτε της Τούμπας το καλό πανηγύρι (φάπες-μπινελίκια-σπασίματα) και την άλλη μέρα ήρθαν.(2004)

Και 2 σετ χαστούκια για να γίνει η Vodafone adsl(Hol) (2008)

Οχι ψυχοφάρμακα αλλά αναβολικά παίρνουμε.(Το αλλάξαμε το παραμύθι)

sathob
11-06-09, 10:26
gcf και filathlos:

Ακριβώς, κάποιοι προτιμούν να μην μπλέκουν με καφενεία και να δίνουν 5-10ευρώ το μήνα παραπάνω γιατί θέλουν να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. Ούτε να ασχολούνται ποιος φταίει και γιατί, ούτε γιατί δεν δουλεύει το τηλέφωνο, ούτε γιατί μια τα ping είναι στο θεό και μια οκ, όυτε γιατί δεν κατεβάζουν με το max που συγχρονίζουν. Απλά δεν έχουν χρόνο/ όρεξη να ασχολούνται με αυτά. Γιατί ο χρόνος είναι χρήμα

santhob έχεις σχηματίσει γνώμη και δεν μπορούμε να στην αλλάξουμε. Μπορεί όντως να έχει συμβεί αυτό που λές αλλά υπάρχει και μια αρκετά μεγάλη πιθανότητα να ισχύει αυτό που λένε τα παιδιά. Δηλάδή να έχει ζητηθεί με λάθος στοιχεία η κατασκευή του βρόχου σου.

Για να λύσεις την απορία σου, πάρε τηλ στον ΟΤΕ και ρώτα για την αίτηση, αν και πότε έχει γίνει, και πότε ολοκληρώθηκε


Κατ αρχήν δεν είναι 5-15 ευρω .σε μένα είναι πάνω από 30 μέχρι 70-80 κάθε δίμηνο
δηλ μεσος όρος ετήσιος 200 ευρα ε.....όχι λίγα παραπάνω για ιδια έστω πράγματα
και είναι πολλά χρήματα για μένα που τα ping μου είναι αγνωστα (on line game,,,δεν)
ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο την τηλεφωνία της ΗΟΛ ιση η και καλύτερη με του οτε

Μα και να ξαναπάρω τηλέφωνο θα φάω ...πόρτα πάλι γιατί δεν είμαι εγώ ο πελάτης του οτε και σωστα δεν θα μου πούν τπτ

Οσον αφορά το λάθος σε μενα η ΗΟΛ είπε οτι ο οτε δεν παρέδωσε γραμμή και
αυτό λέω .αν του οτε του εκανα ζημια με αυτό ας με παει δικαστήριο.....τηνΗΟΛ δηλ
γιατι αυτη μ ενημέρωσε.

Πόσες φορές θα το πω δεν ειμαι δογματικός...και δεν λεω οτι η ΗΟΛ είναι οσια παρθένα...απλά εμενα με καλύπτει με τα οποια λάθη και παραλήψειις της που δεν με κάνουν να παρω χαπάκια εδω δεν παίρνω για πολλούς και σοβαρότερους λόγους
θα παρω γι αυτούς..:rofl:

filathlos
11-06-09, 10:47
Δεν έχουν λόγω να σου πουν ψέματα.

Αν έχεις όρεξη πάνε μέχρι τον Οτε και θα μάθεις την αλήθεια.

Εγώ πάντος το 2008 μετά τα σετ μόνο ένα "σας παρακαλώ θα το λύσουμε εμείς, δεν είναι ανάγκη" εισέπραξα από την Vodafone και για την ακρίβεια όχι εγώ αλλά ο αδερφός μου.
Άσε που για να την δώσουν την γραμμή κόψαν την δικιά μου (Vivodi).

Κανείς από τις κεντρικές εταιρίες δεν έχει λόγω να πει ψέματα.
6 μήνες η Hol μου έλεγε ότι είναι δικιά μας δουλειά χωρίς ποτέ να πει ότι φταίει κάποιος άλλος.
Και γιαυτό τους περίμενα.

emeliss
11-06-09, 10:55
Τον ΟΤΕ τον κρατάνε και τον υποστηρίζουν μόνο όσοι ΔΕΝ πληρώνουν, δεν βγάζουν δηλαδή οι ίδιοι τα ευρουλάκια από την τσέπη τους αλλά κάποιοι άλλοι γιαυτούς.
:rofl:
:rofl:
:rofl:

Georgevtr
11-06-09, 14:35
Δεν έχουν λόγω να σου πουν ψέματα.


.
Υπερβολές.Κι εσύ πληρώνεις ΟΤΕ κι ας είσαι πελάτης HOL.


..και ξαφνικά η hol έγινε αξιόπιστη εταιρία και δεν παραμυθιάζει κόσμο?:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Πότε?:what:Πού?:rofl:

papabillys2010
11-06-09, 15:23
:rofl:

Πολύ καλό :oneup:

Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν δουλεύει έναν από τους απλούς πελάτες του αλλά έναν πελάτη-εταιρεία εννοώ

........Auto merged post: papabillys2010 πρόσθεσε 9 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Για πές κάτι παραπάνω εσύ ξέρεις και εμένα μ ενδιαφέρει να μάθω τι πατάτα
εγινε και απο ποιόν.

Φυσικά αν είσαι οτε δεν παίζει.....αλλα τουλάχιστον μια περίληψη του περιληπτικού ..

Οσο για το ποιός δουλέυει ποιόν μεγάλοι και νοήμονες είμαστε οπότε ο καθένας εχει
δικιά του άποψη .

Δεν θυμάμαι καλά κείμενο και νούμερα αλλά το νόημα ήταν αυτό (σε δύο σειρές πάλι)
"Μετρήθηκε η ταχύτητα στο DSLAM 17.000
Μετρήθηκε η ταχύτητα στο χώρο του συνδρομητή 9.500"

Βάση της απόστασης η ταχύτητα είναι μικρή αλλά μάλλον το απέδωσαν στην γραμμή, τα βρήκαν όλα μια χαρούλα και έκλεισαν το θέμα. Το πρόβλημα είναι ότι είχα επανειλημμένος δηλώσει ότι το μεγαλύτερό μου πρόβλημα είναι οι αποσυνδέσεις κι όχι η ταχύτητα.

pts
11-06-09, 15:36
18 εργάσιμες...

...και εφόσον υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες.

zoug100
11-06-09, 16:17
αυτα βλεπω και εγω και φοβαμαι να κανω το βημα να φυγω απο οτε.και δεν εννοω οτι φταιει η hol.οχι.και οι δυο μπορει να φταινε.δεν ξερω.το θεμα ειναι ομως οτι αν σου τυχει η στραβη περιπτωση ο πελατης πληρωνει την νυφη με το να χαλαει τα νευρα του.οι εταιρειες μια χαρα θα παρουν τα λεφτακια τους.αντε πια με δαυτους ολους και τον κολοανταγωνισμο τους.σεβαστειτε ρε τα λεφτα του κοσμακη που σας τα σκαει.αντε πια.ειμαστε στο 2009 και μας εχουν φτασει να τρωγομαστε για να γινει μια απλη μεταβαση απο ενα παροχο στον αλλο.ήρεμα.

guzel
11-06-09, 17:12
Υπερβολές.Κι εσύ πληρώνεις ΟΤΕ κι ας είσαι πελάτης HOL.


..και ξαφνικά η hol έγινε αξιόπιστη εταιρία και δεν παραμυθιάζει κόσμο?:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Πότε?:what:Πού?:rofl:

δεν τα ξερεις καλα ,
η χολ παντα ηταν αξιοπιστη εταιρια ,

απλα τον τελευταιο καιρο εγινε καλυτερη

dikal
11-06-09, 17:18
Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν δουλεύει έναν από τους απλούς πελάτες του αλλά έναν πελάτη-εταιρεία εννοώ

:oneup::oneup::oneup:
Δεν είχα καταλάβει καλά, με συγχωρείς :oops:

Οπότε εμένα που είμαι απλός πελάτης δικαιούται να με δουλεύει :hmm:

papabillys2010
11-06-09, 17:54
:oneup::oneup::oneup:
Δεν είχα καταλάβει καλά, με συγχωρείς :oops:

Οπότε εμένα που είμαι απλός πελάτης δικαιούται να με δουλεύει :hmm:

Άποψή μου ότι είναι έλλειψη σεβασμού να σε δουλεύει ενώ σου ζητά να πληρώνεις κάθε μήνα.

Ο ΟΤΕ από την άλλη απλά εκμεταλλεύεται καταστάσεις χωρίς να κάνει κάτι που δεν θα έκανε ο καθένας στην θέση του.
Κάπου στον κώδικα δεοντολογίας αναγράφει ότι χωρίς αποδείξεις απαγορεύεται ο πάροχος να επιρρίψει ευθύνες σε άλλον . Αν αυτός είναι ο λόγος που δεν λαμβάνουμε τις υπηρεσίες που δικαιούμαστε , τότε δεν τα έχω με τον ΟΤΕ αλλά με το κράτος που του έδωσε αυτό το δικαίωμα.

emeliss
11-06-09, 18:00
Κάπου στον κώδικα δεοντολογίας αναγράφει ότι χωρίς αποδείξεις απαγορεύεται ο πάροχος να επιρρίψει ευθύνες σε άλλον . Αν αυτός είναι ο λόγος που δεν λαμβάνουμε τις υπηρεσίες που δικαιούμαστε , τότε δεν τα έχω με τον ΟΤΕ αλλά με το κράτος που του έδωσε αυτό το δικαίωμα.
Μα αυτό γίνεται καθημερινά... Άρα μάλλον πως δεν αποτελεί αιτία για τα προβλήματα που έχει ο τελικός πελάτης.

dikal
11-06-09, 18:00
Άποψή μου ότι είναι έλλειψη σεβασμού να σε δουλεύει ενώ σου ζητά να πληρώνεις κάθε μήνα.

Ο ΟΤΕ από την άλλη απλά εκμεταλλεύεται καταστάσεις χωρίς να κάνει κάτι που δεν θα έκανε ο καθένας στην θέση του.
Κάπου στον κώδικα δεοντολογίας αναγράφει ότι χωρίς αποδείξεις απαγορεύεται ο πάροχος να επιρρίψει ευθύνες σε άλλον . Αν αυτός είναι ο λόγος που δεν λαμβάνουμε τις υπηρεσίες που δικαιούμαστε , τότε δεν τα έχω με τον ΟΤΕ αλλά με το κράτος που του έδωσε αυτό το δικαίωμα.

Τώρα νομίζω ότι εσύ δεν έχεις καταλάβει. :)

Μιλάω για το δούλεμα που ρίχνει (ή προσπαθεί να ρίξει) ο ΟΤΕ στους δικούς του πελάτες. Μην ανακατεύεις καθόλου τους εναλλακτικούς παρόχους. ;)

Και συμφωνώ απόλυτα με την πρώτη σου φράση.

sathob
11-06-09, 18:53
Εγω κανω μια πρόταση ,μιας και με τον βαρυ όντως τίτλο ''ασυνέπεια''
προκάλεσα πάλι την κόντρα ΟΤΕ - Εναλλακτικών, Να συνεργαστούμε όλοι εδώ μέσα
η τουλάχιστον όλοι οι χρήστες adsl απο όλους τους παρόχους
ΝΑ ΠΙΕΣΩΜΕ για καλυτερη Τεχνική Υποστήριξη για ταχυτητες του 20ου αιώνα και για ν αλλάξωμε την πολιτική όλων των εταιρείων που μας βλέπουν μόνο σαν αριθμούς στις καταστάσεις και στα ταμεία τους.
Και βασικά την δημιουργία περισότερων dslams γιατι αποστάσεις 2 -5 χιλιομέτρων δεν νομιζω ότι πρεπει να υπαρχουν στις μερες μας και σε μια Ευρωπαική Χώρα.

emeliss
11-06-09, 20:37
ΝΑ ΠΙΕΣΩΜΕ για καλυτερη Τεχνική Υποστήριξη για ταχυτητες του 20ου αιώνα και για ν αλλάξωμε την πολιτική όλων των εταιρείων που μας βλέπουν μόνο σαν αριθμούς στις καταστάσεις και στα ταμεία τους.
Και βασικά την δημιουργία περισότερων dslams γιατι αποστάσεις 2 -5 χιλιομέτρων δεν νομιζω ότι πρεπει να υπαρχουν στις μερες μας και σε μια Ευρωπαική Χώρα.
Να το πάρουμε λίγο από την αρχή.

Υπάρχει ένα δίκτυο χαλκού που σχεδιάστηκε για να δώσει τηλεφωνία. Αυτό ξεκινάει από τα κτίρια του ΟΤΕ και φτάνει μέχρι τα σπίτια μας.

Το adsl (και αργότερα το adsl2+) σαν τεχνολογία ήρθε για να δώσει αξία στο υπάρχον αυτό δίκτυο. Τα dslam μπήκαν στα κτίρια του ΟΤΕ και η απόσταση από το κέντρο άρχισε να μας απασχολεί αφού είναι από τους σημαντικότερους παράγοντες για τον ρυθμό μετάδοσης με τον οποίο μιλάμε με το dslam.

Ήρθε και η υποχρέωση για να δώσει ο ΟΤΕ χώρο στα κτίρια του ώστε οι εναλλακτικοί να εγκαταστήσουν και αυτοί εξοπλισμό. Αλλά η απόσταση παραμένει η ίδια.

Πως μπορεί αυτό να αλλάξει. Να κτίσει ο ΟΤΕ μερικές χιλιάδες ακόμα κτίρια και να φτιάξει ένα δίκτυο με μικρότερο μήκος χαλκού. δεν θα συμβεί ποτέ γιατί θα τον κατέστρεφε οικονομικά και είναι λύση που θα είχε πάρα πολύ μικρό χρόνο ζωής. Ακόμα και αν όλοι συγχρόνιζαν στα 18, μέχρι να γίνει αυτό, τα 18 θα αστεία ταχύτητα.

Μία άλλη λύση είναι να δούμε το δίκτυο ftth που έχει αναγγείλει η κυβέρνηση να δουλεύει.

Μία ρεαλιστική λύση θα περιλαμβάνει υποχρεωτικά την λέξη κέρδος για την εταιρία που θα επενδύσει. Αυτό στις μέρες μας θα μπορούσε να είναι το vdsl, αλλά αυτή την στιγμή το θεσμικό πλαίσιο πάνω στο οποίο θα μπορούσε να γίνει αυτό απλά δεν υπάρχει.

Άρα...

Αν το πάμε σε πολιτικό επίπεδο, και κάνουμε για λίγο πως ξεχνάμε ότι είμαστε πελάτες και μόνο πελάτες επειδή εμείς το επιλέξαμε, προτεραιότητα για μένα θα είχε η καθολική παροχή ευρυζωνικότητας σε όλες τις περιοχές, με την οικονομική συνδρομή των πιο προνομιούχων πολιτών.

dikal
11-06-09, 22:34
με την οικονομική συνδρομή των πιο προνομιούχων πολιτών.

Ώπα, εδώ αρχίζει να έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον.
Εννοείς μήπως ένα (πιο) δίκαιο φορολογικό σύστημα; Γιατί δε νομίζω ότι ο Βαρδινογιάννης ή ο Λάτσης πχ (δε λέω Κόκαλης για να μη μπερδευτούμε) θα έβαζε το χέρι στην τσέπη οικειοθελώς για ν' αποκτήσει internet η θειά μου η Καρκατσούλω.

emeliss
11-06-09, 22:42
Ώπα, εδώ αρχίζει να έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον.
Εννοείς μήπως ένα (πιο) δίκαιο φορολογικό σύστημα;
Όχι. Εννοώ να υπάρξει πραγματικά επιδοτούμενο πρόγραμμα ανάπτυξης της ευρυζωνικότητας στην επαρχία και όχι το φιάσκο που έγινε.
Αλλά αυτό είναι σε πολιτικό επίπεδο κα μάλλον είναι περισσότερο ακαδημαϊκού τύπου συζήτηση.

dikal
11-06-09, 22:56
Μάλιστα. Όπως και να 'χει, πάλι στο πολιτικό επίπεδο καταλήγουμε.
Βράστα. :(

xmperop1
12-06-09, 00:14
Όχι. Εννοώ να υπάρξει πραγματικά επιδοτούμενο πρόγραμμα ανάπτυξης της ευρυζωνικότητας στην επαρχία και όχι το φιάσκο που έγινε.
Αλλά αυτό είναι σε πολιτικό επίπεδο κα μάλλον είναι περισσότερο ακαδημαϊκού τύπου συζήτηση.

Και τα λεφτά της επιδότησης από που θα είναι?

sathob
12-06-09, 13:28
Να το πάρουμε λίγο από την αρχή.

Ήρθε και η υποχρέωση για να δώσει ο ΟΤΕ χώρο στα κτίρια του ώστε οι εναλλακτικοί να εγκαταστήσουν και αυτοί εξοπλισμό. Αλλά η απόσταση παραμένει η ίδια.

Πως μπορεί αυτό να αλλάξει. Να κτίσει ο ΟΤΕ μερικές χιλιάδες ακόμα κτίρια και να φτιάξει ένα δίκτυο με μικρότερο μήκος χαλκού. δεν θα συμβεί ποτέ γιατί θα τον κατέστρεφε οικονομικά και είναι λύση που θα είχε πάρα πολύ μικρό χρόνο ζωής. Ακόμα και αν όλοι συγχρόνιζαν στα 18, μέχρι να γίνει αυτό, τα 18 θα αστεία ταχύτητα.
.

Kοιτα εγω ξερω οτι τον χωρο αυτο(στα κτίρια)ο οτε τον νοικιάζει οπως νοικιάζει και το χαλκό στους παρόχους πληρώνεται γι αυτό

Ειναι καλύτερο από το να κτισει μερικες χιλιάδες κτίρια.....Να φτιάξει μερικες εκατοντάδες mini dslams πιο φτηνά θα του κοστίσει..και άς αυξήσει λίγο το ενοίκιο στους παρόχους φυσικά μεσω του αρμόδιου φορέα.

εκτος και
:oneup:
Μία άλλη λύση είναι να δούμε το δίκτυο ftth που έχει αναγγείλει
η κυβέρνηση να δουλεύει.:oneup:

αλλα τώρα αυτά οπως και η φορολογία εχόντων και μη είναι πολικές επιλογές και για
το διάστημα μέχρι τις επόμενες εκλογές .....και μπορεί και πολυ μετά ΑΠΛΑ να τα ξεχάσουμε

emeliss
12-06-09, 16:37
Και τα λεφτά της επιδότησης από που θα είναι?
Αυτό είναι πρόβλημα άλλων. Αυτών που παίρνουν τις πολιτικές αποφάσεις. Αλλά είπαμε. Είναι εντελώς ακαδημαϊκή συζήτηση.

........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 3 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ειναι καλύτερο από το να κτισει μερικες χιλιάδες κτίρια.....Να φτιάξει μερικες εκατοντάδες mini dslams πιο φτηνά θα του κοστίσει..και άς αυξήσει λίγο το ενοίκιο στους παρόχους φυσικά μεσω του αρμόδιου φορέα.
Μα αν βάλει καμπίνες, τότε θα βάλει vdsl εξοπλισμό μέσα. Δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να βάλει νέες καμπίνες με απλό adsl.

Εδώ ερχόμαστε στο ότι δεν υπάρχει το απαραίτητο πλαίσιο. Στις καμπίνες απλά δεν υπάρχει χώρος για να δώσει και σε άλλους. Θα τον υποχρέωναν να δώσει χονδρική τις πόρτες (σε στυλ ΑΡΥΣ).
Με τι τιμή; Ποιος δαπανά τρελά ποσά για να πουλήσει μετά στο κόστος; Κανένας έχοντας σάως τας φρένας.

prinakis
14-06-09, 00:30
Τα διαβάζω και γελάω πλέον κάτι τέτοια θέματα...Ίσως γιατί κάποτε είχαν καταφέρει να με παραμυθιάσουν και εμένα ότι ο ΟΤΕ ήταν "κακός" και έκανε σαμποτάζ στους κατατρεγμένους εναλλακτικούς! Παραμύθια είναι όλα! Βλακείες ζητάει η HOL (ο όποιος πάροχος); Βλακείες θα πάρει από τον ΟΤΕ! Κάνει σωστά τη δουλειά του και ξέρει τις διαδικασίες ο όποιος πάροχος; Θα εξυπηρετήσει τον πελάτη του όπως και όσο σύντομα πρέπει. Ξυπνήστε επιτέλους!

Ναι ρε φίλε, ο ΟΤΕ με τους τεχνικούς που μαζεύονται στα καφενεία το πρωι, γι αυτούς μιλάς? Γιατί εγώ τους βλέπω κάθε μέρα, αυτοί δεν είναι οι βολεμένοι εδω και χρόνια? Μην τρελαθούμε, θα υποστηριξουμε και τον ΟΤΕ τώρα??, που με το μονοπώλιο τόσα χρόνια έκανε ενα άθλιο δίκτιο, και τώρα που φευγούν πάρα πολλοί, δεν μπαίνει καν στην διαδικασία να κατεβάσει τις τίμες, ασε ρε φιλε ασε!

emeliss
14-06-09, 06:38
Συζήτηση σε στυλ "υποστηρίζω" θα κάνουμε σε κοινωνικό, πολιτικό ή αθλητικό θέμα. Εδώ υπάρχουν γεγονότα - καταγεγραμμένα επ'ακριβώς-, αλλά δυστυχώς είναι δύσκολο για τον άμεσα ενδιαφερόμενο να τα μάθει.

sathob
14-06-09, 17:00
Εγω ξερω οτι και σημερα που μιλησα με τη τ/υ της hol δεν ειναι σιγουροι οτι ο οτε
εχει παραδόσει την γραμμη με διαβεβαίωσαν οτι ο οτε απάντησε οτι εχει παραδόσει
τη γραμμή αλλα .....πρεπει να παω Ρέθυμνο 150 χιλιομετρα για να βεβαιωθώ..

αμα καεις στη κολοκύθα...φυσάς σε όλα.:cool::whistle:

Και φυσικά εγώ δεν μπορώ να κάνω τπτ αν οι τεχνικοί του λιάζονται η κανουν μπάνιο η πίνουν καφέ
εγω μια συνδεση θελω τη ρημάδα και θα μου βγάλουν τι ψυχή ανάποδα.:down::down:

Υπάρχει τρόπος να μάθω απο εδώ αν εχουν παραδώσει πραγματικά και να γλυτώσω το ταξιδάκι μ αυτη τη ζεστη.

Αν πάρω ΟΤΕ Ρεθυμνου έχουν καμια υποχρέωση να μ ενημερώσουν και να μου πουν αν και που έβαλαν τη γραμμη μου(θα το κάνω βέβαια αύριο αλλα θέλω να μάθω αν εχουν υποχρέωση να μου πούν.)

@ ADSLgr.com All rights reserved.