PDA

Επιστροφή στο Forum : NEΑ ΣΥΝΔΕΣΗ HOL



nexus31
10-06-09, 18:55
Καλησπερα η γκαφες της ΗΟΛ δεν εχουνε σταματημο εχω παει σε 2 γνωστους να κανω ενεργοποιηση της συνδεσης και μου εχουν φυγει τα μαλλια!!!:rofl: εχουμε και λεμε
Η 1η συνδεση DOUBLE LITE 6ΑΡΑ συγχρονησμος στα 17Mbs :p τηλεφωνια καθολου!!!
2η συνδεση DOUBLE LITE 6ΑΡΑ συγχρονησμος στα 19Mbs :p τηλεφωνια καθολου!!!
αντιθετως εχουν βαλει αυτοβουλα απο την ΗΟΛ voip εχει δοθει τηλεφωνικο νουμερο πραγμα που ο πελατης δεν τον ζητησε!!! ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ Η δευτερη συνδεση ειναι 8ΧΛΜ εξω απο την λαμια περιοχη (Μοσχοχωρι για οσους ξερουν) και συγχρονιζει στα 19Mbs!!!!!! και εγω που μενω 2ΧΛΜ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ HOL ME 24AΡΑ ΚΛΕΙΔΩΝΩ ΣΤΑ 10Μbs!!!! μηπως ειναι καλλητερα να αλλαξω πακετο:rofl: μπας και κλειδωνω παραπανω:rofl:
Εκανα ping απο την 2η συνδεση με google κοιταξτε το συννημενο

treli@ris
10-06-09, 19:00
8χλμ μπορει να ειναι το Μοσχοχωρι αλλα η γραμμη δεν ειναι τοσο. Θα επρεπε να ειχε τοτε 100+ line att, πραγμα που δεν ισχυει!!

Αν δεν παρεχεται POTS τοτε τον εβαλαν σε VOIP. Μπορεις να ζητησεις να επιστρεψεις με τη δικαιολογια οτι δε ζητησες κατι τετοιο

nexus31
10-06-09, 19:09
oxi δεν ζητησαν voip παρα μονο να μεινει στο ιδιο τηλ τπτ αλλο!!! μπορει καποιος να μου εξηγηση ενω ειναι 6αρα γραμμη γιατι κλειδωνει στα 15+

africa_twin
10-06-09, 19:25
Αν είναι σε πιλοτική λειτουργία μπορεί να συμβαίνει αυτό. Μετά από καμιά βδομάδα που θα γίνουν οι μετρήσεις θα έρθει στα ίσια του ;)

nexus31
10-06-09, 19:40
λοιπον μιλουσα με τιν τεχνικο της hol και μου ειπε οτι στην περιοχη υπαρχει miniDSLAM που παρεχει μονο voip!!!! το παλιο το νουμερο που υπηρχε ειναι νεκρο εδω και 9ημερες!!! αν ζητησω διακοπη λογο οτι δεν μου παρεχουν τηλεφωνια σταθερη θα πληρωσω προστημο??

treli@ris
10-06-09, 19:43
λοιπον μιλουσα με τιν τεχνικο της hol και μου ειπε οτι στην περιοχη υπαρχει miniDSLAM που παρεχει μονο voip!!!! το παλιο το νουμερο που υπηρχε ειναι νεκρο εδω και 9ημερες!!! αν ζητησω διακοπη λογο οτι δεν μου παρεχουν τηλεφωνια σταθερη θα πληρωσω προστημο??

Λογικο αυτο που ειπε.

Τηλεφωνια ειναι και αυτη που σου προσφερει αλλα λειτουργει διαφορετικα. Οποτε το τηλεφωνο δουλευει μονο πανω στο ρουτερ. Για δοκιμασε

nexus31
10-06-09, 20:19
λοιπον η αιτηση εγινε σε καποιο καταστημα courier στη λαμια και απο τη καταλαβα δεν εχουν ενημερωση περι ΧΟΛ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ VOIP!! και το πιο τρελο ειναι οτι ο τεχνικος της χολ μου ειπε οτι ο ΟΤΕ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ!! ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ :rofl: ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΛΕΙΔΩΝΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ!!!! ΑΥΡΙΟ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΟΧΟ!!

ΠΡΟΣΤΗΜΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΗ?

Georgevtr
11-06-09, 14:43
λοιπον η αιτηση εγινε σε καποιο καταστημα courier στη λαμια και απο τη καταλαβα δεν εχουν ενημερωση περι ΧΟΛ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ VOIP!! και το πιο τρελο ειναι οτι ο τεχνικος της χολ μου ειπε οτι ο ΟΤΕ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ!! ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ :rofl: ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΛΕΙΔΩΝΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ!!!! ΑΥΡΙΟ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΟΧΟ!!

ΠΡΟΣΤΗΜΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΗ?
Πατριώτη είδες αμα δέν ξέρουν να συνδέουν τα κοκοψίνια?:p

ΟΧΙ να μήν πληρώσει ΤΙΠΟΤΑ απ την στιγμή που υπάρχει αδυναμία υποστήριξης υπηρεσιών απο την hol.;)

gskarts
12-06-09, 13:15
Πατριώτη είδες αμα δέν ξέρουν να συνδέουν τα κοκοψίνια?:p

ΟΧΙ να μήν πληρώσει ΤΙΠΟΤΑ απ την στιγμή που υπάρχει αδυναμία υποστήριξης υπηρεσιών απο την hol.;)


Δίνει σταθερή τηλεφωνία.
Εάν είναι VoIP η POTS είναι θέμα του παρόχου.
Εάν τώρα ο πελάτης γνωρίζει την κάθε τεχνολογία και θέλει να επιλέξει εάν θέλει και τι θέλει είναι άλλο θέμα. Δεν αναλύουν την κάθε τεχνολογία και δεν θα πρέπει κατά την γνώμη μου να το κάνουν, εάν δεν ζητηθεί από τον πελάτη.

Όταν στην αρχή (Αθήνα) δίνανε 2play, η τηλεφωνία ήταν πάντα VoIP Αυτό σημαίνει ότι υπήρχε αδυναμία υποστήριξης της υπηρεσίας??? :nono:

Georgevtr
12-06-09, 15:04
Δίνει σταθερή τηλεφωνία.
Εάν είναι VoIP η POTS είναι θέμα του παρόχου.
Εάν τώρα ο πελάτης γνωρίζει την κάθε τεχνολογία και θέλει να επιλέξει εάν θέλει και τι θέλει είναι άλλο θέμα. Δεν αναλύουν την κάθε τεχνολογία και δεν θα πρέπει κατά την γνώμη μου να το κάνουν, εάν δεν ζητηθεί από τον πελάτη.

Όταν στην αρχή (Αθήνα) δίνανε 2play, η τηλεφωνία ήταν πάντα VoIP Αυτό σημαίνει ότι υπήρχε αδυναμία υποστήριξης της υπηρεσίας??? :nono:
Γιατί ο πελάτης ήταν ενήμερος για το προιόν που του πλασάρανε?

nexus31
13-06-09, 11:52
oταν εκανε την αιτηση στο καταστημα courier δεν τον ενημερωσαν για την τηλεφωνια!!!
μιλωντας εγω με τον τεχνικο της ΗΟΛ μου ειπε οτι υπαρχει μονο voip!!!!

guzel
13-06-09, 13:19
το προβλημα που ακριβως ειναι ?:hmm:

σαφως και θα πληρωσει τα 70ε

επιπλεον τι εννοεις οτι πηγες σε δυο γνωστους να κανεις την συνδεση ?

δεν χρειαζεται να κανεις κατι απλα συνδεεις τον εξοπλισμο.. μηπως πειραξες τις ρυθμισεις?:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.