PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναζητώ πρόγραμμα διόρθωσης τίτλου σε μουσικά αρχεία



treli@ris
11-06-09, 20:24
Το προβλημα που παρουσιαζεται στην πλειοψηφια των αρχειων mp3 το παρουσιαζω στο παρακατω παραδειγμα:

Ο τιτλος ενος τραγουδιου οπως εμφανιζεται μεσα στο φακελο των Windows ειναι ετσι -> 03-The_Clash-Paul's_tune-rns

Εγω ομως θελω να εμφανιζεται ετσι -> 03 - Paul's Τune οπως δηλαδη το κανει ενημερωση το WMP στα "tags" του τραγουδιου.

Απλα θελω η ενημερωση να γινεται και στο file name του mp3. Υπαρχει καποιο προγραμμα που το κανει αυτο ή εστω καποια λυση??

Pehlis
12-06-09, 00:44
tag&rename
απλα φοβερο.
υποστηριζει μαzικη επεξεργασια tags και filename

treli@ris
12-06-09, 01:14
Καλο, αλλα χρονοβορο. Θα προτιμουσα καποιο που να τα κανει κατευθειαν rename και αυτοματα. Επισης σε καποια αρχεια τα χανει λιγο.

Pehlis
12-06-09, 01:17
αν το μαθεις ειναι πολυ ευχριστο.
δοκιμασε και το musicmatch jukebox, εχει αυτο που ψαχνεις μεσα απο την music library

Panos.2006
13-06-09, 18:50
+1 για το tag & rename.

Το μόνο που κάνεις είναι να επιλέξεις τα αρχεία και να ορίσεις στην καρτέλα rename τους κανόνες π.χ. %6 - %2 κ.τ.λ.

treli@ris
13-06-09, 18:56
Τελικα, χρησιμοποιησα το T&R αφου αλλη λυση δε βρηκα.

Praetorianos
14-06-09, 14:04
Απλά για να το έχεις στα υπόψιν σου την επόμενη φορά, Mp3Tag. Πολύ εύχρηστο και πλήρως παραμετροποιήσιμο.

treli@ris
14-06-09, 14:13
Θα το δοκιμασω, φαινεται πιο ευχρηστο και ειναι και δωρεαν!

tedd
14-06-09, 21:22
TagTuner (http://www.tagtuner.com/) με πολλές δυνατητες, ευρεση των τιτλων απο το ιντερνετ, πολυ παραμετροποιησιμο rename αρχειων και φακέλων κτλπ. το μόνο κακο ειναι οτι δεν ειναι free.

treli@ris
14-06-09, 21:39
TagTuner (http://www.tagtuner.com/) με πολλές δυνατητες, ευρεση των τιτλων απο το ιντερνετ, πολυ παραμετροποιησιμο rename αρχειων και φακέλων κτλπ. το μόνο κακο ειναι οτι δεν ειναι free.

Αυτο ειναι, απλουστατο :oneup:
Το εχω βαλει να δουλευει, μεχρι να ληξει το demo θα τα εχω φτιαξει ολα ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.