PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με αναγνώριση κλήσης



minosdam
12-06-09, 19:26
Είμαι στο ιδιόκτητο της Τελλάς. Ενας φίλος μου είναι στο ιδιόκτητο της HOL.
Το πρόβλημα
Όταν με παίρνει τηλ/νο εμφανίζεται το Νούμερό του : 302810........ αλλά μου τον αναφέρει άγνωστο . Δοκίμασα να βάλω στη μνήμη το τηλ/νό του
1. με το πρόθεμα 30 (Ελλάς)
2. με το πρόθεμα +30 (Ελλάς)
3. χωρίς το παραπάνω πρόθεμα χώρας προεύλευσης.

Με τίποτα δεν μπορώ να το βάλω ώστε να μου δείχνει το νούμερό του.
Με κανέναν άλλο δεν έχω παρόμοιο πρόβλημα.

Το νούμερο του φίλου μου το έχω βάλει στη μνήμη του τηλ/νου μου και με τους τρείς παραπάνω τρόπους και μπορώ να επιλέγω όποιον απ' αυτούς θέλω για να τον πάρω τηλέφωνο. Αλλά όταν παίρνει αυτός τηλέφωνο μόνο αν θυμηθώ το νούμερό του καταλαβαίνω ποιός με καλεί.
Είναι σίγουρα πρόβλημα της HOL και όχι δικό μου.

Mouse Potato
13-06-09, 15:17
Ομολογώ πως μπερδεύτηκα...

Όταν σε καλεί η οθόνη του σταθερού εμφανίζει ή όχι τον αριθμό του; Αν τον εμφανίζει δεν έχει κανένας απ' τους 2 πρόβλημα και το ότι δεν γράφει το "όνομα" του όταν σε καλεί είναι θέμα της συσκευής...

Davout
13-06-09, 15:18
Δοκίμασες 0030;

1.3power
13-06-09, 20:29
Αν ολα τα τηλεφωνα που σε καλουν φαινονται στην οθονη σου κανονικα εκτος απο του φιλου σου τοτε θα πρεπει να καλεσει ο φιλος σου στην hol και να δηλωση οτι δεν φαινεται οαριθμος του σε εξερχομενες κλησεις..ειτε σε κανεαν τηλ ειτε σε τηλεφωνα που ανηκουν στην τελλας.Εσυ εχεις π[ροβλημα σε αλλα τηλεφωνα που σε καλουν σταθερα η κινητα??Εχει δοκιμασει καποιος απο hol να σε καλεσει εκτος του φιλου σου??Αν ναι τοτε ειναι 100% απο τον φιλο σου.αν οχι για δοκιμασε να δεις μην τυχον δεν εχεις απο κανενα hol αναγνωριση.Αν ισχυει κατι τετοιο καλεις 1212 και το δηλωνεις..

valen_gr
13-06-09, 23:02
Θα τρελαθω.Αλλαξε συσκευη βρε! Προφανως, για να εμφανιζεται ο Αριθμος του φιλου σου στην οθονη του τηλεφωνου σου, συμβαινουν δυο πραγματα .... Α) λειτουργει κανονικα η αναγνωριση κλησεων που σου δινει η tellas και Β) το δικτυο της HOL κανονικα στελνει τον αριθμο που σε καλει.

Η υπηρεσια της αναγνωρισης κλησεων δινει τον ΑΡΙΘΜΟ. Τωρα, εαν εχουμε ΚΑΙ καταλογο με αποθηκευμενα ονοματα, και μερικες συσκευες υποστηριζουν την δυνατοτητα να εμφανιζουν αντι αριθμου το ονομα που εχουμε εμεις αποθηκευσει, αυτο ειναι καθαρα θεμα ΣΥΣΚΕΥΗΣ!.

Απο την στιγμη που εμφανιζει τον αριθμο του στην οθονη σου, τελειωσε, ειναι θεμα συσκευης απο εκει και περα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.