PDA

Επιστροφή στο Forum : Το πείραμα!



prinakis
14-06-09, 00:18
Λοιπον φίλοι μου, όσοι μπαίνετε στο φορούμ, θα με εχετε ξαναδιαβάσει κάπου.
Σας θυμίζω ότι έκανα αίτηση doubleplay με φορητότητα από vodafone (σταθερό και ιντερνετ).
Συνοψίζω:
Κατ' αρχήν να σας πω πως δεν έχω παραλάβει εξοπλισμό.

1) Αίτηση 07/04 από και εκείνη την ημέρα κάμια ημερομηνία ενεργοποίησης σε sms.
2) Διάφορα τηλέφωνα, φταίει ο Οτε, η vodafone κλπ δεν στεκομαι σε αυτα..
3) Μετά από εμαιλ για αίτηση διακοπής, τηλέφωνο από χολ, ότι μέχρι την παρασκευή (12/05) θα έχω νέα...
4) Παρασκεύη (12/05) απόγευμα, δεν έχω σταθέρό vodafone και με παίρνουν από την χολ να με ρωτήσουν αν διωρθόθηκε η βλάβη στο σταθερό (!!!!!!!!!!).. Τους εξηγώ ότι δεν είμαι ακόμα στο δίκτυο τους και μου λένε ότι υπάρχει βλάβη της γραμμής (χολ) γι αυτό αργεί η ενεργοποίηση!!
5) Μου λένε ότι το σάββατο 13/05 θα επικοινωνήσει μαζί μου αρμόδιος...
6) Εξακολουθώ να μην έχω καθόλου σταθερό.

Τελικά δεν θα κάνω καμία κίνηση, θα περιμένω να συλλέξω όλα τα στοιχεία, δέιτε το και σαν πειράμα να δουμε που φτάνουν, μετά, θα τους πάω στα δικαστήρια είτε συνδεθώ, είτε όχι..

georgep138
14-06-09, 03:41
Ου μπλέξεις

valadis volos
14-06-09, 13:06
ου επιλεξεις hol:nono:

Billmg81
14-06-09, 13:24
Καλά ξεμπερδέματα...

xmperop1
15-06-09, 00:15
Εμπλεξες.

prinakis
15-06-09, 00:47
Σας εχω καλυτερο, σημερα κυριακη, πηγα στην ιστοσελιδα της χολ για να δω τι λεει οταν εισαγω τον αριθμο του τηλ για το σταδιο ενεργοπιησης, και με μεγαλη μου εκπληξη βλεπω το εξης αχαχααχααχα

Η σύνδεση σας έχει υλοποιηθεί και βρίσκεται σε πιλοτική λειτουργία.
Η hellas online κάνει όλους τους απαραίτητους ελέγχους στη γραμμή σας
για να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση.

terko
15-06-09, 01:04
Η σύνδεση σας έχει υλοποιηθεί και βρίσκεται σε πιλοτική λειτουργία.
Η hellas online κάνει όλους τους απαραίτητους ελέγχους στη γραμμή σας
για να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση.

Eπιτέλους, βάλε πάνω το router και κατά πάσα πιθανότητα θα είσαι οn, (έστω και σε πιλοτική λειτουργία) αφού και χωρίς κωδικά δουλεύει.

prinakis
17-06-09, 01:10
Και ναι ειναι γεγονος, ειμαι στην χολ, πωπωωωωωωωωωωω φοβερο. Σας εχω βεβαια κατι ακομη, εξοπλισμος δεν μου ειχε ερθει κι ετσι ζητησα να μου δωθει κοδικος για να μπω μεχρι να ερθει το ρουτερ. Αφου μιλησα με 4 ατομα, μου ειπαν οτι θα μου το στειλουν με sms. Περιμενα, περιμενα τιποτε, περνω παλι τηλ και μου λεει μια κυρια πως δεν εχω ενεργοποιηθει και γι αυτο δεν περνω sms, αυτο θα γινει μονο οταν παρω τον εξοπλισμο (!)
Μετα απο μερικα λεπτα μου ηρθε το περιβοητο sms και μπηκα!!!
Τελος, το απογευμα, μ,ε πηραν τηλ να ερθει τεχνικος για το προβλημα που εχω με το τηλεφωνο...(????)
χαχαχχαχα, ειναι απιστευτοι εκει περα!!!

cranky
17-06-09, 01:43
Σε καλό να σου βγεί, ειλικρινά.

paris13
17-06-09, 09:48
Αρχηγέ μου απίστευτοι δεν θα πει τίποτα, ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που έφυγα από ΟΤΕ, εμένα με αγνοούν επιδεικτικά και τηλ από την υποστήρηξη παρότη τους έχω ζαλήσει δεν λένε να με πάρουν. Όλο σε δυό ώρες και κοντεύουν να περάσουν 2 μήνες και Τηλ δεν έχω και το rooter δεν λειτουργεί σωστά, άστα μπλέξαμε, βρεγμένη σανίδα που θέλουν οι απίστευτοι απατεώνες.
Χαιρετώ

pRieStaKoS
24-06-09, 17:32
:cool: Είσαι Forthnet και να υποθέσω πως αναφέρεσαι για τον παροχό σου και όχι για την HOL.

Λάθος thread !!

@ ADSLgr.com All rights reserved.