PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληρώνω 24 και δεν παίρνω ουτε 4... βοηθεια!



Σελίδες : [1] 2

ExTaCy1337
15-06-09, 02:10
Γεια σας παιδια....

Λοιπον... Πληρωνω 24MBPS στην ΤΕΛΛΑΣ και δεν εχω ουτε 4...
Το περρισσοτερο που εχω πιασει ειναι 415 KB/Sec...
Ενω τα υποστηριζει τα 24 ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ...
Με την Altec επιανα 2100kb/sec se download...
και καλυτερο upload...

Τι εχει γινει και εχω τοσο μικρη ταχυτητα?μπορει κανεις να με βοηθησει?:worthy:

Εχω το router Speedstream 4200...

Simpleton
15-06-09, 02:13
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Πληρώνεις για «έως 24», ρίξε μια ματιά σε αυτό το άρθρο:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=158820

ExTaCy1337
15-06-09, 02:29
Ναι αλλα η διαφορα ειναι τεραστια....
απο Altec που επιανα 2100kb/s
πιανω μονο 415 kb/s και δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο σερνεται...
στο CS σε servers το μικροτερο ping ειναι 130 καπου εκει ...

που ακριβως μπορω να δω την ταχυτητα που δινει το ρουτερ μου?
SpeedStream 4200?

wizard1
15-06-09, 14:09
Πάλι καλά να λες.Υπάρχουν πολλοί στην Τελλάς που πιάνουν λιγοτερα !

crypter
15-06-09, 14:11
Παρε τηλεφωνο το 1212 και ανεφερε το ως βλαβη.

Crosswind
15-06-09, 14:30
Γεια σας παιδια....

Λοιπον... Πληρωνω 24MBPS στην ΤΕΛΛΑΣ και δεν εχω ουτε 4...
Το περρισσοτερο που εχω πιασει ειναι 415 KB/Sec...
Ενω τα υποστηριζει τα 24 ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ...
Με την Altec επιανα 2100kb/sec se download...
και καλυτερο upload...

Τι εχει γινει και εχω τοσο μικρη ταχυτητα?μπορει κανεις να με βοηθησει?:worthy:

Εχω το router Speedstream 4200...

Εγω δε βλέπω κάποιο πρόβλημα. Ίσα-ίσα που θεωρείσαι και από τους top στις ταχύτητες αν κρίνω από τους υπόλοιπυς εδώ μέσα. [/troll mode]
Δήλωσέ το βλάβη όπως λέει ο crypter και cross your fingers

prodromosfan
15-06-09, 15:12
ρε παιδια ουτε καν στατιστικα δεν εχει ποσταρει ο φιλος πως ειστε τοσο σιγουροι;
επειδη λεει οτι πριν ειχε 21Mbps;
Ποσταρε στατιστικα πρωτα μηπως δεν ειναι καλά αν και εγω πιστευω οτι πιανεις 4Μbps επειδη θα σε εχουν κλειδωσει σε αυτη την ταχυτητα (συνηθης πρακτική της τελλας αυτη)

alex24
15-06-09, 15:15
Η ταχυτητα σου ειναι πολυ καλη εαν κρινω απο εδω μεσα τι λενε και απο γνωστους μου που καταιβαζουν με 30kb
Παιδια να ρωτησω κατι εχω κανει και εγω αιτηση για tellas εδω και μια εβδομαδα ποτε θα μπορω να μαθω την πορειa της αιτησης μου εαν υπειρχε καποιο προβλημα θα με ειδοποιουσανε?:respekt:

Davout
15-06-09, 15:39
Πραγματικά έλεος είναι μερικές απαντήσεις εδώ πέρα. Αντί να του πείτε να ποστάρει τα στατιστικά της γραμμής του, αν άλλαξε κάτι σε αυτή κατά την αλλαγή παρόχου, στα πόσα συγχρόνιζε προηγουμένως κλπ αρχίζουν οι γενικόλογες συζητήσεις περί ταχύτητας, ζευγών καλωδίων, θορύβου και οι προτάσεις για ευχαριστίες στον Ύψιστο που πάλι καλά που πιάνει τα 4.

Δώσε μας λίγο τα στατιστικά της γραμμής σου σε παρακαλώ: Συγχρονισμό, SNR, attenuation, τώρα και πριν την αλλαγή αν τα χεις. Για να κατέβαζες με 2000, σημαίνει πως συγχρόνιζες στα 20 Mbps! Ισχύει κάτι τέτοιο, είσαι σίγουρος, μένεις κοντά σε κέντρο του ΟΤΕ; Είχες διακοπή της τηλεφωνίας και του internet σου κατά την αλλαγή κι αν ναι για πόση ώρα/καιρό;

ExTaCy1337
15-06-09, 16:36
Πραγματικά έλεος είναι μερικές απαντήσεις εδώ πέρα. Αντί να του πείτε να ποστάρει τα στατιστικά της γραμμής του, αν άλλαξε κάτι σε αυτή κατά την αλλαγή παρόχου, στα πόσα συγχρόνιζε προηγουμένως κλπ αρχίζουν οι γενικόλογες συζητήσεις περί ταχύτητας, ζευγών καλωδίων, θορύβου και οι προτάσεις για ευχαριστίες στον Ύψιστο που πάλι καλά που πιάνει τα 4.

Δώσε μας λίγο τα στατιστικά της γραμμής σου σε παρακαλώ: Συγχρονισμό, SNR, attenuation, τώρα και πριν την αλλαγή αν τα χεις. Για να κατέβαζες με 2000, σημαίνει πως συγχρόνιζες στα 20 Mbps! Ισχύει κάτι τέτοιο, είσαι σίγουρος, μένεις κοντά σε κέντρο του ΟΤΕ; Είχες διακοπή της τηλεφωνίας και του internet σου κατά την αλλαγή κι αν ναι για πόση ώρα/καιρό;

Aυτα που μπορω να τα βρώ τα στατιστικα; Πρεπει να ειμαι δεν ξερω εδω κοντα εχει ενα ΟΤΕ μεγαλο κτηριο αλλα δεν ξερω τι ακριβως ειναι :P δεν ειχα διακοπη ιντερνετ γιατι πολυ απλα κοπηκε ξαφνηκα το ιντερνετ γιατι εκλεισε η Altec...και μετα απο πολυ καιρο εβαλα TELLAS....Το τηλεφωνο Οχι δν ειχε γινει κατι...
Αν μου πεις που βρισκω τα στατιστικα θα τα ποσταρω...
speedstream 4200 ειπαμε...:worthy:

alex24
15-06-09, 16:58
Aυτα που μπορω να τα βρώ τα στατιστικα; Πρεπει να ειμαι δεν ξερω εδω κοντα εχει ενα ΟΤΕ μεγαλο κτηριο αλλα δεν ξερω τι ακριβως ειναι :P δεν ειχα διακοπη ιντερνετ γιατι πολυ απλα κοπηκε ξαφνηκα το ιντερνετ γιατι εκλεισε η Altec...και μετα απο πολυ καιρο εβαλα TELLAS....Το τηλεφωνο Οχι δν ειχε γινει κατι...
Αν μου πεις που βρισκω τα στατιστικα θα τα ποσταρω...
speedstream 4200 ειπαμε...:worthy:e
Μπες στο ιντερνετ exporer και πατα 192.168.254.254 και εκει λεει τα στατιστικα

ExTaCy1337
15-06-09, 17:17
ΑΑΑ!Απο το ρουτερ? ναι να σας τα δωσω...

57811

57812

57813

57814

vaggos_fromhell
15-06-09, 17:36
Σε έχει βάλει σε λάθος προφίλ η Τελλάς. Πάρε τηλέφωνο και ζήτα να σου βάλουν τη γραμμή σε snr 9.

EDIT: Είναι η ίδέα μου ή βλέπω όλο και περισσότερους να έχουν το ίδιο θέμα. Μήπως γίνεται επίτηδες από Τελλάς (λέω τώρα) για ευνόητους λόγους;

ExTaCy1337
15-06-09, 17:39
Δεν μπορω να το κανω μονος μου αυτο;
δν ειναι ρυθμησει?

vaggos_fromhell
15-06-09, 17:41
Δεν μπορω να το κανω μονος μου αυτο;
δν ειναι ρυθμησει?

όχι πρέπει να πάρεις στο 1212 και να πεις ότι η γραμμή σου έχει snr 22.5 και να ζητήσεις κλείφωμα με snr 9. Τα υπόλοιπα θα τα κάνουν οι τεχνικοί. Στην ουσία είναι υπόθεση 2 λεπτών αρκεί να ασχοληθούν άμεσα...

prodromosfan
15-06-09, 17:48
ρε παιδια 4Mbps δεν συγχρονιζει η γραμμη ή κανω λάθος;

vaggos_fromhell
15-06-09, 17:50
ρε παιδια 4Mbps δεν συγχρονιζει η γραμμη ή κανω λάθος;

Δεν κάνεις λάθος. Σύμφωνα με αυτό που συγχρονίζει τα 415kb/s που πιάνει είναι το top. Όμως μπορεί να πάει πολύ παραπάνω.

ExTaCy1337
15-06-09, 17:59
Δεν κάνεις λάθος. Σύμφωνα με αυτό που συγχρονίζει τα 415kb/s που πιάνει είναι το top. Όμως μπορεί να πάει πολύ παραπάνω.


τοτε γιατι εχω τοσο maximum?
γιατι μου την πηγανε τοσο? το snr φταιει?
γιατι αυτο ειδα τα 4Mbps στο router και τρελαθηκα εχθες...


όχι πρέπει να πάρεις στο 1212 και να πεις ότι η γραμμή σου έχει snr 22.5 και να ζητήσεις κλείφωμα με snr 9. Τα υπόλοιπα θα τα κάνουν οι τεχνικοί. Στην ουσία είναι υπόθεση 2 λεπτών αρκεί να ασχοληθούν άμεσα...

Τι διαφορα θα εχει; Σιγουρα θα μου το κανουν; Μηπως μετα θα υπαρξει κανα αλλο προβλημα;
Συνδεσης για παραδειγμα;

prodromosfan
15-06-09, 18:05
εγω πιστευω οτι πιανεις 4Μbps επειδη θα σε εχουν κλειδωσει σε αυτη την ταχυτητα (συνηθης πρακτική της τελλας αυτη)


Σε έχει βάλει σε λάθος προφίλ η Τελλάς. Πάρε τηλέφωνο και ζήτα να σου βάλουν τη γραμμή σε snr 9.

EDIT: Είναι η ίδέα μου ή βλέπω όλο και περισσότερους να έχουν το ίδιο θέμα. Μήπως γίνεται επίτηδες από Τελλάς (λέω τώρα) για ευνόητους λόγους;

:whistle:

vaggos_fromhell
15-06-09, 18:05
τοτε γιατι εχω τοσο maximum?
γιατι μου την πηγανε τοσο? το snr φταιει?
γιατι αυτο ειδα τα 4Mbps στο router και τρελαθηκα εχθες...

"Μάλλον" έχει γίνει κατα λάθος. Πάρε το 1212 αμέσως να το δηλώσεις για να στο φτιάξουν.

ExTaCy1337
15-06-09, 18:06
όχι πρέπει να πάρεις στο 1212 και να πεις ότι η γραμμή σου έχει snr 22.5 και να ζητήσεις κλείφωμα με snr 9. Τα υπόλοιπα θα τα κάνουν οι τεχνικοί. Στην ουσία είναι υπόθεση 2 λεπτών αρκεί να ασχοληθούν άμεσα...

Τι διαφορα θα εχει; Σιγουρα θα μου το κανουν; Μηπως μετα θα υπαρξει κανα αλλο προβλημα;
Συνδεσης για παραδειγμα;


"Μάλλον" έχει γίνει κατα λάθος. Πάρε το 1212 αμέσως να το δηλώσεις για να στο φτιάξουν.
Ναι ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ... Χαχαχαχα!

vaggos_fromhell
15-06-09, 18:13
Τι διαφορα θα εχει; Σιγουρα θα μου το κανουν; Μηπως μετα θα υπαρξει κανα αλλο προβλημα;
Συνδεσης για παραδειγμα;

Όχι. Πάρε άφοβα. Η διαφορά είναι ότι θα πιάνεις πάνω από 12 κοντά στα 20 λογικά mbps.

ExTaCy1337
15-06-09, 18:23
Όχι. Πάρε άφοβα. Η διαφορά είναι ότι θα πιάνεις πάνω από 12 κοντά στα 20 λογικά mbps.


Εγω το 13800 ξερω, να παρω σε αυτο που ειπες, και να πω να μου κανουν την συνδεση snr 9?
και τι ακριβως θα μου ζητησουν και ποτε θα ειναι ετοιμο? μεσα στα 2 λεπτα?

prodromosfan
15-06-09, 18:24
θεωρητικα μπορει να συγχρονισει η γραμμη σου στο 23.35 mbit/s καθως απεχεις απο το κεντρο του οτε 760μετρα περιπου.
Τωρα βαλε το θορυβο της γραμμης λόγω καλωδιωσης και συνδεσεων ενα 20mbps πραγματικό το πιανεις ανετα.

vaggos_fromhell
15-06-09, 18:31
Εγω το 13800 ξερω, να παρω σε αυτο που ειπες, και να πω να μου κανουν την συνδεση snr 9?
και τι ακριβως θα μου ζητησουν και ποτε θα ειναι ετοιμο? μεσα στα 2 λεπτα?

Πάρε το 1212 και πες ότι σου έγραψα πάνω. Και αν σου πουν τίποτα να επιμείνεις. Το πότε θα γίνει εξαρτάται από το πότε θα ασχοληθούν οι τεχνικοί με το αίτημά σου.

ExTaCy1337
15-06-09, 18:53
ελεος πηρα και μου ειπε κατι αγγλικα και το εκλεισε και δεν καταλαβα και τι ειπε :|
κατι Your system is...μετα δεν καταλαβα, και μετα ενα please, και κατι τετοια ελεος

........Auto merged post: ExTaCy1337 πρόσθεσε 13 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Πηρα στο 13800 και μιλησα μαζι τους μου ειπανε οτι θα τα πουν στους τεχνικους και μαλλον μπορει να αναβαθμιστει αλλα δεν ξερω τι θα κανουν αυτοι...μου ελεγε να του πω το Attenuation του το ειπα μου
λεει το πρωτο η το δευτερο μου λες?
του λεει ta DSL statistics διαβαζω που κανουν ανανεωση καθε 15 λεπτα και εκει μου λεει 10.5....
αιντε...

prodromosfan
15-06-09, 20:28
σε ρωτησαν για να δουνε θεωρητικά μεχρι ποσο παει η γραμμη σου.

ExTaCy1337
15-06-09, 20:29
σε ρωτησαν για να δουνε θεωρητικά μεχρι ποσο παει η γραμμη σου.

Ναι ενταξει αλλα τωρα θα κανουν τιποτα η μπα; :(

prodromosfan
15-06-09, 20:31
αν δεις και δεν αλλαξει το 4mbps μεχρι αυριο μεθαυριο, ξαναπαρτους τηλεφωνο.

ExTaCy1337
15-06-09, 20:32
Παντως μεχρι τωρα παραμενει το ιδιο :( εκανα clear και τωρα καθε 15 λεπτα εχω

SNR 26.5 - 27.0 - 27.5 εκει Ειχε βγαλει και 14.5 και 15....

Attenuation 10.5....

ATC-U 3997000....

Τωρα δεν ξερω τι θα γινει..

prodromosfan
15-06-09, 20:47
clear σημανει επανκκινηση του μοντεμ ή αποσυγχρονισμος/συγχρονισμος του adsl?
αν ναι κανε καθε ωρα μη τρελενεσαι.

vaggos_fromhell
15-06-09, 22:08
Παντως μεχρι τωρα παραμενει το ιδιο :( εκανα clear και τωρα καθε 15 λεπτα εχω

SNR 26.5 - 27.0 - 27.5 εκει Ειχε βγαλει και 14.5 και 15....

Attenuation 10.5....

ATC-U 3997000....

Τωρα δεν ξερω τι θα γινει..

Μη τρελένεσαι, δεν πρόκειται να στο αλλάξουν αμέσως. Περίμενε καμιά βδομάδα και αν δεν δεις να αλλάζει ξανα πάρε. Μέχρι τότε υπομονή.

ExTaCy1337
15-06-09, 23:31
Μη τρελένεσαι, δεν πρόκειται να στο αλλάξουν αμέσως. Περίμενε καμιά βδομάδα και αν δεν δεις να αλλάζει ξανα πάρε. Μέχρι τότε υπομονή.

Φτου, ηταν τα 2 λεπτα δουλεια?:(

........Auto merged post: ExTaCy1337 πρόσθεσε 2 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........


clear σημανει επανκκινηση του μοντεμ ή αποσυγχρονισμος/συγχρονισμος του adsl?
αν ναι κανε καθε ωρα μη τρελενεσαι.

Clear τα Stats απο το DSL ...
που εβγαζε ανα τεταρτο το τι εχω Attetuation κτλ..

nnik
15-06-09, 23:35
Αύριο το πρωί ξαναπάρτους τηλέφωνο αν δεν είσαι Ο.Κ

ExTaCy1337
15-06-09, 23:56
Αυτο θα κανω αλλα γιατι το 1212 δεν δουλευε?
αναγκαστικα πηρα 13800 και απο εκει συνδεθηκα γιατι ετσι?

vaggoulas
16-06-09, 00:51
Την πιθανότητα την πόρτα να την είχε άλλος πελάτης πριν, ο οποίος να είχε πρόβλημα στην γραμμή και να τον είχαν κλειδώσει στα 4Mbit, στη συνέχεια να διέκοψε και να την πήρε ο φίλος χωρίς να αλλάξουν το προφίλ είναι επιστημονική φαντασία?
Έχουν γίνει διάφορα από την Tellas δεν λέω αλλά μην τρελαθούμε ρε παιδιά :)

ExTaCy1337
16-06-09, 01:18
Την πιθανότητα την πόρτα να την είχε άλλος πελάτης πριν, ο οποίος να είχε πρόβλημα στην γραμμή και να τον είχαν κλειδώσει στα 4Mbit, στη συνέχεια να διέκοψε και να την πήρε ο φίλος χωρίς να αλλάξουν το προφίλ είναι επιστημονική φαντασία?
Έχουν γίνει διάφορα από την Tellas δεν λέω αλλά μην τρελαθούμε ρε παιδιά :)

Φανταζεσαι?
Μεχρι τωρα η ΤΕΛΛΑΣ ειναι αισχος δεν εχει κατι καλο εκτος απο το τηλεφωνο σε εμενα (αν και δεν το χρησημοποιησα καμια φορα απο το σπιτι δεν ακουσα κανενα παραπονο... παλια με την αλτεκ ολο προβλημα ειχα τους ακουγα με καθυστερηση και σαν ρομποτ :P)

ermis333
16-06-09, 07:21
Φανταζεσαι?
Μεχρι τωρα η ΤΕΛΛΑΣ ειναι αισχος δεν εχει κατι καλο εκτος απο το τηλεφωνο σε εμενα (αν και δεν το χρησημοποιησα καμια φορα απο το σπιτι δεν ακουσα κανενα παραπονο... παλια με την αλτεκ ολο προβλημα ειχα τους ακουγα με καθυστερηση και σαν ρομποτ :P)

Κάνε υπομονή λάθη γίνονται, απλά σε έχουν βάλει σε λάθος προφίλ.

Επίσης μερικοί από εδώ μέσα ηρεμήστε με τις θεωρίες συνομωσίας.

ExTaCy1337
16-06-09, 10:13
απο την συγκεκριμενη στιγμη εγινε μια αλλαγη :o μεγαλη! :oneup:
αλλα μου φενεται οτι οι ιστοσελιδες πανε ακομα πιο αργα απο πριν :mad:
το photobucket που προσπαθησα να ανοιξω τωρα εκανε πολυ ωρα...
Βασικα γιατι το τορρεντ ηταν ανοιχτο κατεβαζε με 2kb/s και ανεβαζε με 15kb/s
και σερνωταν τοσο πολυ, αυτο ακομα να το καταλαβω...
maximum upload 15kb ειναι?
να οι αλλαγη :)

http://i154.photobucket.com/albums/s245/titos13/9.jpg

Εφτασε στα 18 σχεδον :) μπορει να παει κ πιο πανω? :whistle:
ρωταω γιατι παλια ημουν στα 21... χεχε...

ευχαριστω παντως παιδια μεχρι τωρα με σωσατε....
σαν τον μαΚΑΚΑ τοσους μηνες με ειχαν στα 4mbps....!
eleos :down:

ralliboy
16-06-09, 10:14
Κάνε υπομονή λάθη γίνονται, απλά σε έχουν βάλει σε λάθος προφίλ.

Επίσης μερικοί από εδώ μέσα ηρεμήστε με τις θεωρίες συνομωσίας.

πιθανοτατα εχεισ απολυτο δικιο...Μηηηηπως ομως θα επρεπε δασκαλε που διδασκες να πεις και στον εαυτο σου τα ιδια οταν εγραφες τις θεωρειες συνομοσιας περι OTEGLOBE ;;;; ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ !!!!!! :hmm:

prodromosfan
16-06-09, 11:05
Πιο πάνω ισως παει με κανενα αλλο μοντεμ.
Αν εχεις καποιο αλλο δοκιμασε το.
Το βασικότερο όμως να ειναι σταθερη η γραμμη σου χωρις αποσυνδεσεις.
Βεβαια μην τρελενεσαι, εδω κερδισες 14mbit, στα 1-2mbit παραπάνω θα κολλησεις;

ermis333
16-06-09, 11:07
πιθανοτατα εχεισ απολυτο δικιο...Μηηηηπως ομως θα επρεπε δασκαλε που διδασκες να πεις και στον εαυτο σου τα ιδια οταν εγραφες τις θεωρειες συνομοσιας περι OTEGLOBE ;;;; ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ !!!!!! :hmm:

Βασικά δεν θέλω να ξανανοίξω το θέμα αυτό, γνωρίζω κάποια πράγματα αλλά δεν θέλω να μιλάω γι αυτά όταν δεν μπορώ εγώ να τα αποδείξω. Ο νοών νοείτο;)

ExTaCy1337
16-06-09, 11:08
Πιο πάνω ισως παει με κανενα αλλο μοντεμ.
Αν εχεις καποιο αλλο δοκιμασε το.
Το βασικότερο όμως να ειναι σταθερη η γραμμη σου χωρις αποσυνδεσεις.
Βεβαια μην τρελενεσαι, εδω κερδισες 14mbit, στα 1-2mbit παραπάνω θα κολλησεις;

Σωστα...
Αυτο προσπαθω να κανω τωρα αλλα δεν δουευει ο κωδικος μου ουτε στην ιστοσελιδα της τελλας...θα τρελαθω δοκιμασα οτι κωδικο μπορουσα να βαλω μεχρι τωρα κανενας δεν δουλεψε αν και θυμαμαι τι ειχα βαλει! μπορει καποιος αλλος να δοκιμασει μηπως εχει προβλημα η ιστοσελιδα; γιατι μου ανοιγει αλλα παραθυρα....:(

ermis333
16-06-09, 11:22
Σωστα...
Αυτο προσπαθω να κανω τωρα αλλα δεν δουευει ο κωδικος μου ουτε στην ιστοσελιδα της τελλας...θα τρελαθω δοκιμασα οτι κωδικο μπορουσα να βαλω μεχρι τωρα κανενας δεν δουλεψε αν και θυμαμαι τι ειχα βαλει! μπορει καποιος αλλος να δοκιμασει μηπως εχει προβλημα η ιστοσελιδα; γιατι μου ανοιγει αλλα παραθυρα....:(

Κάποια routers δεν δέχονται όλους τους χαρακτήρες στα passwords, άλλαξε με το κανονικό σου router τον κωδικό σου σε κάτι πιο απλό και δοκίμασε, επίσης δες τις ρυθμίσεις από το site της Tellas, ενώ βάζε PPPoE και ας προτείνει η Tellas PPPoA.

Άμα δεν μπορείς να μπείς ούτε στο webmail κτλ από το site της Tellas πάντως μάλλον κάτι γράφεις λάθος, οπότε πάρε την υποστήρηξη.

prodromosfan
16-06-09, 11:25
Τι εννοεις αυτο προσπαθεις;
Εχεις βαλει πανω αλλο ρουτερ και το δοκιμαζεις; Και δεν παιρνει τον κωδικό σου (password) το ρουτερ;
Η σελιδα της τελλας τι σχεση εχει;

Με ποιο ρουτερ δοκιμαζεις;

ExTaCy1337
16-06-09, 11:58
Δεν μπενει ο κωδικος μου στην σελιδα της τελλας...
εχει σχεση γιατι ειναι ο ιδιος δεν ξερω τον λογο που δεν μπενει ομως....

PPPoE VC MUX να βαλω?

........Auto merged post: ExTaCy1337 πρόσθεσε 3 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δωσε μου λιγο λινκ με της ρυθμισεις σε παρακαλω...

........Auto merged post: ExTaCy1337 πρόσθεσε 2 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ενα της αλτεκ που ειχα, αστο αυτο δεν μπαινει λογικα γιατι εχω λαθος κωδικο....:(
πφφ..

........Auto merged post: ExTaCy1337 πρόσθεσε 10 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ok βρηκα τελικα τον κωδικο... :)

........Auto merged post: ExTaCy1337 πρόσθεσε 15 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

αλλα δειτε σε αυτο το θεμα...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=303159

ExTaCy1337
16-06-09, 21:08
το Upload μου ειναι 256kbps απο οτι ειδα στον πινακα ελενχου παει 4mb/256kb ...
μηπως και το up ειναι λαθος?

ermis333
16-06-09, 22:12
Ναι θα έπρεπε να είναι 999kb

ExTaCy1337
17-06-09, 00:54
Και τι μπορω να κανω γιαυτο τωρα ?:@

ermis333
17-06-09, 06:49
Και τι μπορω να κανω γιαυτο τωρα ?:@

Τηλέφωνο στην υποστήριξη ότι το upload σου είναι χαμηλό, ενώ δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα με τη γραμμή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.