PDA

Επιστροφή στο Forum : DC στη Ν.Σμυρνη και οχι μονο



Blitzball
15-06-09, 02:33
Το κειμενο ειναι μιας φιλης που δεν ξερει να γινει μελος σε φορουμ κλπ

"Καλησπερα

Εδω και 4-5 μερες τρωω παρα πολλα dc.Δεν φταιει το τηλεφωνο και δεν νομιζω το ρουτερ.Ειναι φορες που με πεταει εξω καθε ενα λεπτο.

Δεν εχω αλλαξει ρουτερ δεν εχω πειραξει τπτ και αυτοι στο CC γνωριζουν πολυ λιγα φαινεται.

Μενω στη Ν.Σμυρνη και επειδη εχω φιλους στο Π.Φαληρο με Φορθνετ αντμετωπιζουν τα ιδια.

Τι μπορω να κανω?"

jonkyr
19-06-09, 20:12
Χμ, ενδιαφερον. Λογω φορτου εργασιας δεν ειμαι ενεργος στο φορουμ, αλλα τελευταια εχω προβλημα με τη συνδεση και επανηλθα για να βρω μηπως υπαρχει κατι σχετικο. Καθημερινα και σε session 2-3 ωρων ο browser χανει το target για λιγα δευτερολεπτα με αποτελεσμα να παιρνω το μην οτι "cannot be found" ή ο,τι βγαζει ο μοτζιλα τελος παντων.

Επισης μενω στη Ν. Σμυρνη οπως μαρτυρα και η υπογραφη μου, ενω πρεπει να κανω refresh/try again για να μπω στη σελιδα που προσπαθω να ανοιξω. Δεν μου δημιουργει σοβαρο προβλημα, αλλα ειναι λιγο εκνευριστικο. Δεν εχω προβληματα ταχυτητας (σταθερα στα 9100-9800), το ρουτερ δεν δειχνει να εχει προβλημα (χωρις να δοκιμασω διαγνωστικα) και αυτο ειναι το μονο προβλημα που μου παρουσιαζει η συνδεση μου.

Blitzball
29-06-09, 17:55
Νεοτερα:

Δοκιμασαμε 3 μοδεμ-ρουτερ και ολα ειχαν αποσυνδεσεις.2 απο αυτα συγχρονιζαν πολυ χαμηλοτερα γιαυτο και ειχαν λιγοτερες αποσυνδεσεις.

Φωναξαμε τεχνικο και εκανε κατι μετρησεις κλπ και ειπε οτι φταιει ο ΟΤΕ και οτι θα το δηλωσει ως βλαβη.Ειπε πως θα διορθωθει εντος 3 ημερων αλλα για να ειμαστε σιγουροι να περιμενουμε 1 βδομαδα.ολα αυτα την προηγουμενη βδομαδα οπου για 1 μερα ολα ηταν μελι γαλα αλλα μετα παλι τα ιδια.

Οχι μονο αποσυνδεσεις αλλα πηραμε τηλεφωνο και μας ειπαν πως ο ΟΤΕ τους απαντησε οτι δεν φταινε εκεινοι και ετσι η 'falsenet' ειπε οτι φταιμε εμεις ως συνδρομητες,πραγμα που θα το ειχε βρει ο τεχνικος.

Οποτε τι κανω?αλλαγη παροχεα ετσι?

ευχαριστω.

Steapo
01-07-09, 21:59
Κοίτα και εγω Ν. Σμύρνη είμαι από 94ΧΧΧΧΧ. Σώθηκα όταν έβγαλα συσκευή τηλ. που με κόλλαγε άσχημα (ακόμα και με φίλτρο). Και επίσης έριξα μόνος μου την ταχύτητα (από 8 σε 5,5) και είμαι σταθερός. :)

Α, κάποια στίγμη, είρθε τεχνικός, μετά από κόπο για τζάμπα επίσκεψη. Είρθε - βρείκε λάθος - και θα το φτιάξει ο ΟΤΕ που φταίει. Τελικά, τότε, 10 μέρες χωρίς net, και τους ανάγκασα να μου αφαιρέσουν από λογαρισμό. ΜΗΝ μασάτεεεεεεε

@ ADSLgr.com All rights reserved.