PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιήθηκε η γραμμή αλλά..



akisp
25-01-06, 13:41
Καλημέρα..

Είμαι εντελώς νέος στο ADSL. Έκανα αίτηση στην HOL στις 16.12 και η γραμμή ενεργοποιήθηκε (σύμφωνα με τον ΟΤΕ) στις 21.1
Παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ.
Έχω το netroute 2D και το φωτάκι ADSL αναβοσβήνει και σταματάει..
Και σύνδεση καθόλου..

Καμιά ιδέα τι να κάνω??
Ευχαριστώ..
Άκης
:worthy:

Stormwatch
25-01-06, 15:42
Ετσι την ειχα παθει και εγω.Πιθανοτατα ειναι θεμα Οτε.Μου ειχαν πει και εμενα οτι η γραμμη ειναι ενεργοποιημενη αλλα το φωτακι του router αναβοσβηνε συνεχως.
Στη δικια μου περιπτωση δεν με ειχαν συνδεσει με το DSLam (αν καταλαβα καλα) παρολο που ειχε ενεργοποιηθει η γραμμη.
Το πακετο ειναι οτι θα μπλεξεις με το 121 του ΟΤΕ.Εμενα εκανε μια εβδομαδα να λυθει το προβλημα (ειχαν 1200 εκρεμμοτητες μονο στην περιοχη μου!!!) και αφου πρωτα τσακωθηκα με ολους και στο τελος απαιτησα το τηλεφωνο του προισταμενου των βλαβων του ΟΤΕ (ο οποιος την επομενη μερα μου εστειλε τεχνικο).
Αν δεν αναφερεις τιποτα, το προβλημα θα λυθει αλλα δεν ξερω ποσο χρονο θα παρει (εξαρταται σε τι θεση εισαι στη λιστα αναμονης)
Καλο κουραγιο φιλε μου, ευχομαι να εχεις γερα νευρα...

NoYmErOs
25-01-06, 16:55
Για αρχή μην παίρνετε στον ΟΤΕ
Μάθετε να ζητάτε αυτά που πρέπει από εκεί που πρέπει μιας και δεν το πήρατε τζάμπα..

Πληρώσατε στην HOL, πάρτε την HOL και απειλήστε ότι θα τους καταγγείλετε στην προστασία καταναλωτών και ότι θα πάτε σε δικηγόρους και να δείτε μετά πώς θα προχωρήσει η σύνδεσή σας.. ο ΟΤΕ δεν έχει να κάνει με εσάς απλά πράγματα.

Ακόμα και βλάβη να έχει η γραμμή του DSL σας εσείς την HOL Πληρώσατε για DSL, μην δέχεστε συμβουλές από την HOL του στιλ "πάρτε στον ΟΤΕ και παραπονεθείτε".. σας παίζουν μπαλάκι άδικα έτσι..

@ ADSLgr.com All rights reserved.