PDA

Επιστροφή στο Forum : Είναι καλή εταιρεία η HOL;



Σελίδες : [1] 2

GOUSTARDI
15-06-09, 14:10
Επειδή διάβασα πολλά θέματα στα οποία εκφράζονται παράπονα για τη HOL, θα ήθελα να ρωτήσω αν η HOL είναι καλή εταιρεία ή αν θα αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα γιατί σκέφτομαι να πάω στην HOL και το πρόγραμμα Double Play Lite. Είναι η ποιότητα του τηλεφωνικού σήματος καλή; Στην Καβάλα έχει ιδιόκτητο δίκτυο;

valadis volos
15-06-09, 15:18
ου μπλεξεις με εταιρεια hol
μετα
καλα ξεμπερδεματα:p

mondeo
15-06-09, 15:30
Κοίτα φίλε μου,εντελώς αντικειμενικά, θα δείς παράπονα σε όλες τις εταιρίες.Γιά την HOL υπάρχουν ίσως τα λιγότερα και αν διαβάσεις εδώ μέσα θα δεις και αρκετούς ευχαριστημένους συνδρομητές-ανάμεσά τους κι εγώ.(Έχω Vodafone Double Play+ και το internet είναι από την HOL.)
Προσωπική μου άποψη καθώς έχω δει και διαβάσει πολλά είναι πως η HOL είναι η μόνη που καταβάλλει προσπάθεια να δώσει στο συνδρομητή αυτό που πραγματικά πρέπει να πάρει.
Τα συμπεράσματα και οι αποφάσεις δικά σου.

africa_twin
15-06-09, 15:49
Κοίτα φίλε μου,εντελώς αντικειμενικά, θα δείς παράπονα σε όλες τις εταιρίες.Γιά την HOL υπάρχουν ίσως τα λιγότερα και αν διαβάσεις εδώ μέσα θα δεις και αρκετούς ευχαριστημένους συνδρομητές-ανάμεσά τους κι εγώ.(Έχω Vodafone Double Play+ και το internet είναι από την HOL.)
Προσωπική μου άποψη καθώς έχω δει και διαβάσει πολλά είναι πως η HOL είναι η μόνη που καταβάλλει προσπάθεια να δώσει στο συνδρομητή αυτό που πραγματικά πρέπει να πάρει.
Τα συμπεράσματα και οι αποφάσεις δικά σου.
Συμφωνώ με τον mondeo ότι η HOL είναι ο καλύτερος εναλλακτικός πάροχος αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα και προσπαθεί για το καλύτερο. Μην παρασυρθείς από τις αρνητικές απόψεις αρκετών εδώ μέσα και βγάλεις λάθος συμπεράσματα γιατί πολύ απλά όποιος δεν έχει πρόβλημα (που κατά την άποψή μου είναι πολλοί) δεν ανοίγει θέμα. ;)

pcnw
15-06-09, 16:10
Συμφωνώ. Αν και έχω παράπονα από τη Hol και έχω δοκιμάσει ΟΤΕ, Forthned, θα έλεγα ότι είναι η η εταιρία με την καλύτερη τιμή προς απόδοση (δεν έχεις πάγιο ΟΤΕ κ.λ.π), αλλά θα μπορούσε να είναι πιο ειλικρινής με τους πελάτες της σχετικά με την σταθερή ταχύτητα, που εκεί ο ΟΤΕ υπερτερεί. Ακόμα η Hol νομίζω είναι η μόνη που σου δίνει static IP

MaFiOzOs_GR
15-06-09, 16:21
Ακόμα η Hol νομίζω είναι η μόνη που σου δίνει static IP

Static τζαμπέ δεν δίνει αλλά άμα αφήσεις το ρούτερ ανέπαφο μπορεί να κρατήσει την ίδια IP για πάνω από μήνα!

karnage
15-06-09, 16:29
Δίνει όμως static IP με 7 € τον μήνα εκεί που ο ΟΤΕ θέλει 30€!!

MaFiOzOs_GR
15-06-09, 16:32
Ε ναι, σε σχέση με τον ΟΤΕ είναι τζάμπα! :p

karnage
15-06-09, 17:59
Θα πει όμως ο ΟΤΕ, "οι δικές μου static είναι καλύτερες, έχουν στρογγυλά νούμερα". :p

valadis volos
15-06-09, 18:15
Δίνει όμως static IP με 7 € τον μήνα εκεί που ο ΟΤΕ θέλει 30€!!

Ο ΟΤΕ έχει τσιμπιμένeς τιμές σε σχέση με hol

MaFiOzOs_GR
15-06-09, 18:36
Ο ΟΤΕ έχει τσιμπημένες τιμές σε σχέση με όλους!!! :twisted:

africa_twin
15-06-09, 19:05
και μια και αναφέρθηκε ποια είναι τα πλεονεκτήματα της static IP; :hmm:

MaFiOzOs_GR
15-06-09, 19:12
και μια και αναφέρθηκε ποια είναι τα πλεονεκτήματα της static IP; :hmm:


Άμα έχεις κάποιου είδους server π.χ. mail ή ftp, με την static εξασφαλίζεις πως θα έχεις πάντα διαδικτυακή πρόσβαση σε αυτές τις υπηρεσίες στην ίδια IP όσες φορές και να επανεκινηθεί το ρούτερ σου.

Κάτι τέτοιο μπορεί να επιτευχθεί εν μέρει με την χρήση μιας υπηρεσίας όπως η dyndns.com ή no-ip.com που μεταφράζουν ένα όνομα host που έχεις επιλέξει στην τρέχουσα διεύθυνση IP που έχει το μηχάνημα σου. :)

Τα λέω πολύ απλοϊκά υπάρχουν πολλά περισσότερα στο θέμα αυτό. ;)

africa_twin
15-06-09, 19:21
Άμα έχεις κάποιου είδους server π.χ. mail ή ftp, με την static εξασφαλίζεις πως θα έχεις πάντα διαδικτυακή πρόσβαση σε αυτές τις υπηρεσίες στην ίδια IP όσες φορές και να επανεκινηθεί το ρούτερ σου.

Κάτι τέτοιο μπορεί να επιτευχθεί εν μέρει με την χρήση μιας υπηρεσίας όπως η dyndns.com ή no-ip.com που μεταφράζουν ένα όνομα host που έχεις επιλέξει στην τρέχουσα διεύθυνση IP που έχει το μηχάνημα σου. :)

Τα λέω πολύ απλοϊκά υπάρχουν πολλά περισσότερα στο θέμα αυτό. ;)
Μάλιστα! Θέλει μελέτη το θέμα γιατί είναι ενδιαφέρον!
Ευχαριστώ για την απάντηση :oneup:

sathob
15-06-09, 22:31
Αν και καλύτερα να απαντήση κανένας Καβαλιώτης για την κατάσταση εκεί.

Εγω απο την HOL είμαι ευχαριστημένος σε όλα εκτός απο την Τεχνική Υπηρεσία
που και εκεί είδα τελευταία καποα βελττίωση

Δαγκωτή HOL γιατί και λίγα χρήματα και πολυ καλή τηλεφωνία και ανάλογα με την κατασταση του χαλκού και την αποσταση απο το Α/Κ και καλο adsl

Αλλά παραπονεμένους θα βρείς παντού

Καλό βόλι παλικάρι........:whistle:

nnik
15-06-09, 22:44
Στην Πάτρα η HOL απλά πετάει.
Ρώτα αν η οπτική της HOL έχει φτάσει στην Καβάλα.

terko
16-06-09, 01:30
Στην Καβάλα έχει ιδιόκτητο δίκτυο;

Δες εδώ http://www.adslgr.com/features/map/exchanges.php?id=20

Vitruvian78
16-06-09, 01:59
Το σίγουρο είναι οτι η HOL έχει αποκτήσει αρκετή δυναμική τον τελευταίο καιρό. Νομίζω είναι ο δεύτερος μεγαλύτερος τηλεπικοινωνιακός πάροχος μετά τον ΟΤΕ. Οπότε αυτό κάτι πρέπει να λέει....

MaFiOzOs_GR
16-06-09, 02:02
Μάλλον η forthnet είναι δεύτερη. :hmm:
'Έχει και περισσότερους πελάτες και διπλάσια χωρητικότητα διασύνδεσης με το εξωτερικό. ;)

terko
16-06-09, 02:09
Δες τε εδώ : http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2870463&postcount=1

oxyd
16-06-09, 10:10
η HOL είναι η μόνη που καταβάλλει προσπάθεια να δώσει στο συνδρομητή αυτό που πραγματικά πρέπει να πάρει

:down:

paris13
17-06-09, 10:24
Αλήθεια δεν καταλαβαίνω πως η Hol καταβάλει πραγματική προσπάθεια για να πάρει ο πελάτης ότι καλύτερο όπως γράφτηκε παραπάνω όταν εμένα που εχει περάσει μήνας και δεν έχω Τηλ ακόμα, δεν είχα από την πρώτη στιγμή της ενεργοποίησης και προβληματικό Rooter με upload γύρο στα 80 με 150/kbps δεν λένε οι κύριοι από την Hol να με πάρουν ένα τηλ από την υποστίρηξη και εγώ τους έχω ζαλίσει στα τηλέφωνα ενώ έχω χαλάσει για αυτά ένα κάρο λεφτά. Ο χαζός έφυγα από ΟΤΕ και πήγα Hol, δεν έσπαγα το χέρι μου εκείνη την ημέρα ίσως να μην είχα κάνει αυτή την βλακεία.
Τέλος φίλε μου η άλλη αλήθεια είναι πως ο κάθε ένας θα σου πει τα δικά του, άλλος καλά άλλος κακά. Εγώ πάντως σου εύχομαι καλή τύχη και σίγουρα θα την χρειαστείς με την Hol που σε συμβουλεύω ΜΑΚΡΙΑ.
Υ.Γ. Να πω επίσης ότι σε όποια επικοινωνία είχα με την Hol δεν πρόσβαλα κανέναν υπάλληλο και έχω αλλάξει πολλούς παρόχους τα προηγούμενα χρόνια όπως και ξαναήμουν στην Hol αλλά μάλλον άλλες εποχές εκείνες, μιλώ για εποχές PSTN 28800 - 33600 για όσους θυμούνται, τότε η Hol ναι ήταν υπόδειγμα. Οι εποχές και ο ανταγωνισμός όμως την έκανε να τρέχει και σίγουρα να μην φτάνει.
Σορρυ για τα πολλά γραπτά μου, ευκαιρία να ξεθυμάνω και εγώ λίγο.
Χαιρετώ

gskarts
17-06-09, 12:45
έλα, εντεταλμένε του ΟΤΕ και του Παναθηναϊκού...:rofl:
το πιάσαμε το υπονοούμενο, εεετσι? ;)

Πλάκα κάνω...;)

kostasgr75
17-06-09, 14:06
Εγώ πάντως είχα περίπου 2 χρόνια internet από την HOL και τώρα έχω double play από την ίδια εταιρία εδώ και περίπου 1 μήνα και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Βέβαια όλα είναι σχετικά...

valadis volos
17-06-09, 19:03
Θα πώ κάτι ασχετο αλλα σχετικο με τους ISP hol & ote. οτε λεει ταχυτητα εως 24 Mbps και η hol λεει επισης ιντερνετ εως 24 Mbps

Η ερωτησή μου ειναι η εξης

Ο οτέ ειναι πιο ακριβης ή η hol.

Τι εννοω.δηλαδη ασ υποθεσουμε οτι εχω συνδεση εως 24/1 απο τον οτε
θα πιασω περισσοτερη απο αυτην τησ hol?

Δλδ η Ηολ λεει 24 και εγω αγγιζω τα 12
οτε λεει 24 και αγγιζω τα 19

ισχυει αυτο?:hmm::hmm:

enakos
17-06-09, 20:03
αυο που μου αρεσε τελευταια στην ΗΟΛ ειναι οτι πριν λιγες ημερες
ειχα προβλημα για 4-5 ημερες με το DIODOS οπου αυτο εφταιγε
οπως αποδειχθηκε και οχι η ΗΟΛ και με καλουσαν στο κινητο
για σερβις που ηταν και αποελεσματικο διοτι μου εδωσαν
και προσωρινα προσβαση εκτος DIODOS

Antonis94
17-06-09, 20:11
Έχω adsl από την hol από τις 31/01/07.
Πολύ λίγα προβλήματα.
Τη πρηγούμενη μου προέκυψε πρόβλημα, πήρα στην εξυπηρέτηση και σε 2 ώρες το πρόβλημα είχε λυθεί.

voger
17-06-09, 23:51
Από εξυπηρέτηση πελατών πως πάει; Αναμονές στο ακουστικό; Το λογιστήριο είναι μπάχαλο σαν της Forthnet; Αξίζει τον κόπο να φύγει κανείς από conn-x και να πάει σε HOL; Επίσης αν προκύψει πρόβλημα του ΟΤΕ τελικά τι πιθανότητες έχω να εξυπηρετηθώ;

valadis volos
18-06-09, 13:54
Το λογιστήριο είναι μπάχαλο σαν της Forthnet;


Και κατι περισσοτερο :p

guzel
18-06-09, 14:18
Και κατι περισσοτερο :p

παλια ναι ηταν χαλια.

αλλα τωρα και αρκετους μηνες εχει βελτιωθει αισθητα

........Auto merged post: guzel πρόσθεσε 2 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Από εξυπηρέτηση πελατών πως πάει; Αναμονές στο ακουστικό; Το λογιστήριο είναι μπάχαλο σαν της Forthnet; Αξίζει τον κόπο να φύγει κανείς από conn-x και να πάει σε HOL; Επίσης αν προκύψει πρόβλημα του ΟΤΕ τελικά τι πιθανότητες έχω να εξυπηρετηθώ;

δεν εχει αναμονες .. πολλες φορες αφηνεις τα στοιχεια σου και σε καλλουν εκεινοι.

αξιζει να φυγεις απο τον οτε. προσφερει καλυτερες υπηρεσιες και φυσικα σε πολυ καλυτερη τιμη :oneup:

η τηλεφωνια τους ειναι αντιστοιχη του οτε (προσωπικα την θεωρω καλυτερη διοτι εχει ανεβει η ενταση του ακουστικου)

georgep138
18-06-09, 14:29
Εγώ πάντως είχα περίπου 2 χρόνια internet από την HOL και τώρα έχω double play από την ίδια εταιρία εδώ και περίπου 1 μήνα και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Βέβαια όλα είναι σχετικά...

Είναι να μην σου τύχει,
γιατί αν σου τύχει κάτι στραβό ...
κλάψτα Χαράλαμπε ...

lehrer
18-06-09, 14:37
Το σε "καλουν εκεινοι" ειναι σχετικο. Μου εχει τυχει να με καλεσουν μετα απο δυο ωρες. Μου εχει τυχει ομως να μην με καλεσουν και καθολου.
Θεωρω οτι πρεπει ο πελατης να εχει τη δυνατοτητα να μιλαει αμεσα με τεχνικο και οχι να περιμενει να τον καλεσει αυτος.

gipikey
18-06-09, 14:56
Ας πω κι εγω την εμπειρια μου.
Προτου αποφασισω, ακουγα διαφορα (κακη τηλεφωνία, μηδεν τεχν. υποστήριξη ....).
Αποφάσισα ομως να παρατήσω τον ΟΤΕ με τις παράλογες χρεώσεις του (130+ ΕΥΡΩ το δίμηνο) και δεν μετάνοιωσα.
Αίτηση στις 27-4.
Ειδοποίηση στο κινητό να συνδεσω τον εξοπλισμό μου στις 15-5 (ωρα 12.00 το πρωι, ημουν στη δουλειά).
Στις 4.00 το απόγευμα στο σπιτι (συνδεση netfaster τηλ. klp), μετα φαγητό.
σε 10 min χτύπησε το τηλέφωνο. Σιγά μην σηκωθώ απο το τραπεζι.
Οταν μετά απο ώρα κατέβηκα στον υπολογιστή τον βρήκα να τρέχει στα 8.500 kbps. To τηλ. ....καμπανα.
Τελικά μετα απο μέρες σταθεροποιήθηκα στα 9.500 - 10.300.
Στο μόνο που τα χαλάσαμε ήταν στο holtv.
Υπολόγιζα με atten 33, να πιάσω τα 12.000 αλλα δεν μου έκαναν τη χάρη.

Οπως σου είπαν και αλλοι φίλοι παραπάνω ολα αυτα ειναι ενδεικτικά.

Δεν σημαίνει οτι και η περίπτωση σου θα τρεξει έτσι.

aa144
19-06-09, 11:18
Για να είσαι σίγουρος πάρε Conn-X, όταν λέμε Conn-X 24 τότε πιάνει 124.

Όταν λέμε όμως εναλλακτικός στην επαρχία, ειδικά προς τα Βόρεια, ειδικά πέρα από Θεσσαλονίκη, εκεί θα πιάσεις ότι περισσέψει από τους άλλους (Αθήνα, Θεσσαλονίκη κτλ). Δεν μιλάμε για ταχύτητα συγχρονισμού που εξαρτάται (σε όλους) από τη γραμμή σου, αλλά για διαθέσιμο εύρος.

Οπότε (πέραν της πλάκας) άμα έχεις να πληρώσεις πάρε Conn-X, αν δεν έχεις να πληρώσεις πάρε HOL ή ότι άλλο προτιμάς.

paris13
19-06-09, 12:27
Χαιρετώ. Φίλε gskarts έχεις δίκιο να μου κάνεις πλάκα αλλά αν φαίνεται στο προφίλ μου ότι ο provider μου είναι ο ΟΤΕ (ακόμα) είναι που δεν το έχω αλλάξει. Ακόμα στην Hol είμαι και το ότι είναι προβληματική συνεχίζω να το υποστηρίζω, αν και εχθές (δηλαδή μετά από μήνα και κάτι μέρες) μου ήρθε το Τηλ και με πολύ καλή ποιότητα δίχως φυσήματα και θορύβους και προσέξτε ενώ το συμβόλαιό μου είναι dubleplay 6Mbps down 1Mbps upload από εχθές που ήρθε το τηλ έχω 14Mbps down και 764+ Kbps δηλαδή το download 14 αντι 6 και το upload λιγότερο από το 1Mbps (1024Kbps) που θα έπρεπε. Μικρή η διαφορά στο up μεγάλη στο down. Δέν ξέρω πόσο θα κρατήσει και σίγουρα δεν μου το κάνανε δώρο αλλά υποθέτο για να ανεβάσουν το upload που ήταν απαράδεκτο (80 με 150Kbps) αναγκάστικαν να ανεβάσουν το download γιατί ίσως υπήρχε μεγάλη ασυμμετρία στην γραμμή μου.
Κανονικά θα έπρεπε να είμαι ευχαριστημένος αλλά για εμένα το πάν (σχεδόν) είναι η υποστήριξη κάτι που στην Hol δεν υφίσταται, δεν υπάρχει. Σκεφτείτε ότι ακόμα και με την ενεργοποίηση του Τηλ και με την "υποτηθέμενη" διώρθοση στο ADSL δεν μου έκαναν κανένα τηλ ούτε καν ένα SMS. Να σημειωθεί ότι δεν έχω προσβάλει ούτε έχω τσακωθεί με κανέναν υπάλληλο όλον αυτό τον καιρό που τράβαγα αυτό το κανάλι και που με κορόιδευαν ότι θα μου τηλεφωνίσουν αλλά ποτέ δεν έγινε.
Τέλος τώρα που έχω κάποιες αποροίες π.χ. με το αν κλείνουν πόρτες και κάποιες άλλες τη να κάνω να τους τηλεφωνίσω.? Χα το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε.?
Χαιρετώ και τα συμπεράσματα δικά σας.!

aa144
19-06-09, 13:58
για να ανεβάσουν το upload που ήταν απαράδεκτο (80 με 150Kbps) αναγκάστικαν να ανεβάσουν το download γιατί ίσως υπήρχε μεγάλη ασυμμετρία στην γραμμή μου.



Αυτά που λες δεν γίνονται. Άσχετο εντελώς το ένα θέμα με το άλλο, είναι πιθανό να σου άλλαξαν πόρτα και τώρα είσαι σε ανοιχτή (όσο πιάσει). Αν το καταλάβουν θα σε βάλουν στα 6 Down, το Up δεν έχει καμία επίδραση / επίπτωση από αυτό.

Η γραμμή σου τόσο πιάνει, σε Up και Down. Αυτά τα δυο δεν σχετίζονται μεταξύ τους με τον τρόπο που υποθέτεις, διάβασε λίγο φυσική, ή τουλάχιστον θεωρία περί λειτουργίας ADSL που έχει πολλή εδώ μέσα.

africa_twin
19-06-09, 17:02
Αυτά που λες δεν γίνονται. Άσχετο εντελώς το ένα θέμα με το άλλο, είναι πιθανό να σου άλλαξαν πόρτα και τώρα είσαι σε ανοιχτή (όσο πιάσει). Αν το καταλάβουν θα σε βάλουν στα 6 Down, το Up δεν έχει καμία επίδραση / επίπτωση από αυτό.

Η γραμμή σου τόσο πιάνει, σε Up και Down. Αυτά τα δυο δεν σχετίζονται μεταξύ τους με τον τρόπο που υποθέτεις, διάβασε λίγο φυσική, ή τουλάχιστον θεωρία περί λειτουργίας ADSL που έχει πολλή εδώ μέσα.

Απόλυτα σωστός!!! :oneup:

wisdompa
19-06-09, 20:13
Διίσταντο οι απόψεις....Γενικά πρόβλημα κατα τη γνώμη μου αντιμετωπίζουμε ολοι σε οποιονδήποτε πάροχο και αν πάμε.....Προσωπικά ειμαι υπέρ ευχαριστημένη απο τη HOL περαν ενος προβλήματος που ειχα στη γραμμή που φαίνεται να λύθηκε...και φυσικά με το προβλημα που εχει το 90% που γράφουν σε αυτο το threat.....είναι η τεχνική υποστήριξη...αλλα και παλι αυτο δεν αναιρεί το ο,τι ειμαι ευχαριστημένη.....Στον ΠΟΤΕ εκλαιγε η τσέπη μου και ειχα και χαμηλή ταχύτητα....
Μη τα θελουμε και ολα δικά μας λοιπόν.....Το νετ μου μεχρι σημερα δεν εχει κοπεί ουτε ενα λεπτό και ευχομαι να μη συμβεί ποτέ και η γραμμή μου ειναι πλέον καμπάνα :p
Εχω ο,τι θα ηθελα λοιπόν......και ψηφίζω δαγκωτό επισης και εγώ στη HOL.....:)
Η τελική αποφαση ειναι δική σου.........

karnage
19-06-09, 20:26
Για να είσαι σίγουρος πάρε Conn-X, όταν λέμε Conn-X 24 τότε πιάνει 124.

Όταν λέμε όμως εναλλακτικός στην επαρχία, ειδικά προς τα Βόρεια, ειδικά πέρα από Θεσσαλονίκη, εκεί θα πιάσεις ότι περισσέψει από τους άλλους (Αθήνα, Θεσσαλονίκη κτλ). Δεν μιλάμε για ταχύτητα συγχρονισμού που εξαρτάται (σε όλους) από τη γραμμή σου, αλλά για διαθέσιμο εύρος.

Οπότε (πέραν της πλάκας) άμα έχεις να πληρώσεις πάρε Conn-X, αν δεν έχεις να πληρώσεις πάρε HOL ή ότι άλλο προτιμάς.

Στην επαρχία παίρνεις ότι περισσέψει από την Αθήνα; Για δες τι περισσεύει στην Άρτα στις ώρες "αιχμής" που κλαίγονται μερικοί.
Δεν κάνω όπως βλέπεις test 4 το πρωι για να πιάσω pings ή ταχύτητα. 8 το απόγευμα καθημερινή.

aa144
19-06-09, 21:05
Δεν πας μια βόλτα και Βόρεια της Θεσσαλονίκης; Προς Θράκη μεριά ας πούμε...

........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 2 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Εξάλλου τι ακριβώς πιστεύεις οτι μετράς με το πρόγραμμα της HOL; Την ταχύτητα εντός του δικτύου της HOL, ή κάτι άλλο;

karnage
19-06-09, 21:08
Από που να μετρήσω; Σου λέω με σιγουριά ότι κατεβάζω τέρμα από όποιο site έχει bandwidth.
Εγώ επαρχία μένω και είμαι πλήρως ικανοποιημένος με HOL.

aa144
19-06-09, 21:16
Καλά, κι εγώ είμαι ΜΠΑΟΚ.

wisdompa
19-06-09, 21:20
Καλά, κι εγώ είμαι ΜΠΑΟΚ.
Αθηναϊκές εξυπνάδες.......!! τι να πεις :p

paris13
19-06-09, 23:24
Εντάξη φίλε aa14. Μην βαράς εγώ δεν σε πρόσβαλα και μην μου λές διάβασε γιατί δεν μπορείς να ξέρεις πόσο διαβασμένος είμαι απλά δεν έχω σκοπό να τους χαριστώ σε τίποτα, πληρώνω και έχω απαιτήσεις όπως έχουν απαίτηση να είμαι καλός στην δουλειά μου.
Επί τη ευκαιρία να πω πως το down ανέβηκε κι άλλο και το up έφτασε το 1mbps αλλά εμένα για δικούς μου λόγους το up με ενδιαφέρει περισσότερο από το down και αν μου κόψουν (αν το ανακαλύψουν) πιστεύω ότι το «γνωρίζουν» δεν θα με νοιάξει και πολύ αλλά το up θα το ήθελα όσο έχω συμφωνίσει να το έχω και να το πληρώνω.
Χαιρετώ

vamvakoolas
03-07-09, 11:47
Χ.Α.: Στην κατηγορία Επιτήρησης η HOL από 3/7

Τη μεταφορά των μετοχών της εταιρίας "Hellas Online Ηλεκτρονικές Επικοινωνίες", στην Κατηγορία Επιτήρησης αποφάσισε κατά τη σημερινή του συνεδρίαση το Δ.Σ. του Χ.Α. λαμβάνοντας υπόψη ότι στην Τακτική Γενική Συνέλευση των μετόχων στις 29.6.2009, δεν ελήφθη απόφαση για συγκεκριμένες και δεσμευτικές ενέργειες σχετικά με την υλοποίηση της ανακοινωθείσας Αύξησης Μετοχικού Κεφαλαίου. Η ένταξη των μετοχών της εταιρίας στη συγκεκριμένη κατηγορία θα ισχύσει από τη συνεδρίαση της 3ης Ιουλίου 2009.

πηγη:capital.gr

GOUSTARDI
15-08-09, 17:18
Τελικά θα πάω στην hol. από βδομάδας θα κάνω την online αίτηση

paris13
16-08-09, 18:17
Φίλε μου εγώ τον πρώτο μήνα που πήγα στην HOL κρήνιαζα και χτυπιόμουν για το πόσο λάθος επιλογή είχα κάνει. Επιδή όμως θέλω να είμαι δίκαιος και μάλιστα ακριβοδίκαιος απέναντη στον εαυτό μου αλλά και στους άλλους οφείλω να παραδεχτώ ότι μετά από αυτό τον πρώτο μήνα μπορώ να πω ότι μάλλον ευχαριστημένος πρέπει να είμαι μιας και όλα είναι όπως πρέπει και με τα μισά και λιγότερα χρήματα που έδινα στον ΟΤΕ.
Παραφωνία η τεχνική υποστήριξει τουλάχιστον εκείνης της περιόδου και που περιμένεις και πληρώνεις δίχως να ξέρεις αν θα γίνει η επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα και οι συχνές διακοπές με το DSLAN της HOL που όμως κρατούν δευτερόλεπτα... Έκανα επίσης την γραμμή Static με επιπλέον 7 Ευρώ τον μήνα...
Οπότε αν το σκέφτεσαι θα σου έλεγα πως αν σου τύχει τίποτα περίεργο απλά δείξε λίγο υπομονή, αν π.χ. δεν έχεις Τηλ για κάνα δυό μήνες.... Μπορεί απλά βέβαια να έπεσα εγώ στην ...περίπτωση.
Αυτά και για όποιον είναι δύσπιστος με την HOL ή θέλει να φύγει από την σιγουριά του ΟΤΕ γιατί θέλει να πληρώνει λιγότερα από τα πολλά που ζητά ο ΟΤΕ.
Χαιρετώ :oneup:

georgesco
23-08-09, 17:45
Παντως οποιος ασχολειτε εστω και λιγο με online games μην ακουμπησει ουτε κατα διανοια τη HOL ουτε κανενα αλλο εναλλακτικο ειναι ολοι τους γιατα μπαζα βρισκομε Αθηνα Αργυρουπολη και εχω 200ms ping το λιγοτερο σε ολους τους server και download 480Kb/s και ειμαι και στην πρωτευουσα και αλλοι στην επαρχια ειναι με 12Mbs k 15mbs.Mono OTE τελικα αξιζει να εχεις ADSL και οταν πηρα τον τεχνικο στη HOL για το ping μου ειπε δε γινετε τιποτα αυτο μπορουμε να δωσουμε και τιποτα παραπανω αν και παραδεχτηκε οτι το προβλημα ειναι υπαρκτο και σε αλλους συνδρομητες που ασχολουνται με παιχνιδια στο internet

treli@ris
23-08-09, 17:48
Μεμονομενα περιστατικα, μην αρχισουμε παλι τη συζητηση με τα pings...

djT
25-08-09, 01:54
Εγώ πάτως, αν εξαιραίσεις τους 7 μήνες αναμονής για να συνδεθώ, μέχρι τώρα όλα καλα ! (ευτυχώς)

@ ADSLgr.com All rights reserved.