PDA

Επιστροφή στο Forum : Σοβαρό πρόβλημα σε αίτημα φορητότητας από Tellas



j1960
16-06-09, 00:01
γεια σε ολους τους ταλαιπωρημένους χρηστες
το story εχει ως εξης
29/04/2009 αίτημα στη forthnet για μεταφορά απο tellas καθ οτι ειμαι ηδη πελάτης της σε αλλη σύνδεση σε φοιτητη στη καρδιτσα χωρίσ σοβαρα προβλήματα
με διαβεβαίωσαν απο το καταστημα που υπεβλ'ηθη η αίτηση οτι το χρονικ'ο διάστημα ποθ απαιτειται ειναι 20-25 μέρες για να ολοκληρωθεί η φορητότητα.Μεχρι εδώ καλα
Εδώ και 23 μέρες απο σήμερα 15/06/2009 και πισω και συγκεκριμένα απο τις 25/05/2009 ειμαι χωρίς τηλέφωνο διοτι δεν ξέρω πως και τι εχει συνδεθεί αλλο τηλέφωνο άσχετο προς το δικό μου αποτέλεσμα 2 σπίτια εδώ και 23 μέρες να είναι χωρίς τηλέφωνο με ολα τα προβληματα που συνεπάγονται απο αυτο.
Να ληφθεί υπ οψιν οτι το σπιτι μου καλύπτεται απο συστημα συναγερμού οπου πληρώνω ετησια συνδρομή για παρακολούθηση οτι χρησιμοποιούμαι τα κινητά μας για επικοινωνία με χρεώσεις κλπ κλπ
μετα απο αλεπαλληλες τηλ επικοινωνίες με το τεχν τμήμα της forthnet και αργοτερα με την tellas στη μεν πρωτη και με διαφορετικούς τεχνικους που εμίλησα δεν εξυπηρετηθηκα μεχρι σημερα που γραφω αυτες τις αραδες απαντωντας οτι το βλεπουν το προβλημα και τιν μια φταιει ο οτε την αλλη φταιει η tellas κλπ.ΟΙτεχνικοι της τελλας με διαβεβαιωσαν οτι η συνδεση εχει διακοπει απο τις 27/05/2009.
το ποιος φταιει δεν με απασχολεί εγω απλα εκανα αιτηση φορητοτητας και δυστυχως μεχρι σημερα δεν εχει γινει κατι να απαλλαγω απο το προβλημα που μου δημιουργησαν.
Ο πάροχος και συγκεκριμένα η forthnet πιστευω οτι εχει δημιουργήσει την ολη κατασταση.
μηπως πρέπει να επανέλθουνε στον παλιο και καλο οτε γιατι δυστυχως αντι να γινεται η ζωη μας πιο ευκολη με ολους αυτους εχει γίνει δυσκολότερη????
μετα τιμης
Τ.Δ
stavento_50@windowslive.com


τα στοιχεια ειναι στη διαθεση του φορουμ
ευχαριστώ

nik77
18-06-09, 16:57
Ενας φιλος μου που εχει επισης συναγερμο ειχε παθει τα ιδια.Βεβαια ειχε μεταφερθει απο τον ΟΤΕ και οχι απο τελλας .Σημασια εχει οτι το προβλημα δεν ηταν σχετικο με το συναγερμο αλλα ξεκαθαρα της τεχνολογιας και των τεχνικων ths forthnet.
Παντως μεχρι να του το επισκευασουν ειχε περασει πολυς καιρος και ειχε περασει ωρες στο τηλεφωνο

@ ADSLgr.com All rights reserved.