PDA

Επιστροφή στο Forum : Κλεισιμο Ρουτερ το βραδυ



giorgiosb
16-06-09, 12:28
Καλησπέρα έχω το TG585v7 σε 8mbs CONNX όλα πάνε καλά και το SNR 10.5 κάθε βράδυ κλείνω το ρουτερ λόγο WIFI (να μην τρώω τζάμπα ακτινοβολία), σήμερα το πρωί δυσκολεύτηκε παρά πολύ να συνδεθεί και μετά από μια διακύμανση της γραμμής σε 2000 και 1326 mbs επανήλθε μετά από δυσκολία συγχρονισμού στα 8 με SNR 20 πλέον (να σημειώσω ότι γίνονται και κάποιες εργασίες ΔΕΗ στην περιοχή μήπως φταίει και αυτό?)

Τι κάνω τώρα το κλείνω το ρουτερ η το αφήνω με κλειστό το WIFI?
Ευχαριστώ!

tsomis
16-06-09, 12:41
Κι εδω εργα ΔΕΗ,τα σκαψανε ολα!!!!!
Απο την ημερα που αρχισανε εχασα 1 Mbit Down Sync.
Κατα τα αλλα ιδιο SNR ιδιο Noise.

gcf
16-06-09, 15:18
Γιατί δεν κλείνεις το wifi μόνο αντί όλο το router?

giorgiosb
16-06-09, 18:14
Και αυτο θα κανω, το εκανα για να μην επιβαρυνω και το δυκτιο ασκοπα! αλλα μαλλον θα το εχω ανοιχτο, σημερα τρομαξα με τον συγχρονισμο!!!

vaggos_fromhell
21-06-09, 22:58
Αυτό με την ακτινοβολία πάντως που λες δεν είναι εξακριβωμένο. Εγώ πάντως έχω το ίδιο ρούτερ και το χω ανοιχτό δίπλα στο κρεβάτι μου όταν κοιμάμαι.

Simpleton
21-06-09, 23:02
Ακριβώς επειδή δεν είναι εξακριβωμένο είναι καλή η πρόληψη.

giorgiosb
22-06-09, 00:07
Κοιτα η εξακριβωση ειναι κατι σχετικο ! Το θεμα της ακτινοβολιας εινα γνωστο και το γεγονος οτι εχει υποβαθμιστει γενικα εχει να κανει και με τις πωλησεις συσκευων, απο εκει και περα παντα παιρνουμε προληψη, καλο ειναι τα ασυρματα , κινητα κλπ να μην τα εχουμε μονημα επανω μας!

nmavro73
22-06-09, 09:41
Δεν είναι και τόσο τραγικό να το κλείνεις το βράδυ!Μέχρι να πας λίγο να πλύνεις το πρόσωπό σου το πρωί συγχρόνισε.Απορώ γιατί το κάνουμε θέμα

giorgiosb
22-06-09, 10:04
Δε υπαρχει πλεον θεμα, προφανως το γεγονος οτι δεν συγχρονιζε μετα απο κλεισιμο του ρουτερ μπορει να ηταν και θεμα προσορινο του ΟΤΕ τωρα το εχω Ανοιχτο και ολα καλα!!!!
ΟΚ!:oneup:

maik
22-06-09, 17:20
Στο 585 μπορεις να κλεισεις το wifi και απο το κουμπι στην μπροστα πλευρα. Το πατας για 20 " και κλεινει ή ανοιγει. Δεν χρειαζεται να μπαινεις στις ρυθμισεις του ρουτερ για να το κανεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.