PDA

Επιστροφή στο Forum : HOLBroadband pack 6+6. θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις που δεν μου δίνει η εταιρία...



Elric PreDatoR
25-01-06, 19:24
Καλησπέρα σας!!!


Ετοιμάζομαι να βάλω DSL…

Το επικρατέστερο πακέτο για εμένα είναι αυτό της Hellas On Line, Broadband pack, με 200 euro, (+Φ.Π.Α. = 240), που προσφέρει 6 μήνες όλα πληρωμένα, + 6 μήνες δώρο…


Έχω κάποιες απορίες πάνω στο πακέτο που η εταιρία, αρνείται πεισματικά να μου λύσει, καθώς δεν απαντάει στα τηλέφωνα…

Κάποιος είπε πως τους πρώτους 6 μήνες είναι όλα πληρωμένα, αλλά τους 6 δώρο, πρέπει να πληρώνω εγώ τον ΟΤΕ, κτλ

Ότι πληροφορία έχετε πάνω στο πακέτο, ή κάποια άλλη καλύτερη προσφορά, παρακαλώ ενημερώστε με…

Η προσφορά της HOL λήγει στις 31/1/2006 και θέλω να προλάβω οπότε το βιάζομαι λιγάκι…

theodoros2004
25-01-06, 19:27
Δεν πληρωνεις τπτ ειναι ολα πληρωμενα και για τους 12 μηνες.

NoYmErOs
25-01-06, 20:33
Δεν απαντάνε στα τηλέφωνα ή δεν σου λένε ?

HellV1L
25-01-06, 20:46
Κάθε πακέτο BroadbandPack περιλαμβάνει:

* Εξοπλισμό (modem/router), τον μόνο με υποδοχή που μετατρέπει ένα απλό τηλεφώνο σε VoIP τηλέφωνο.

* Φίλτρο (για PSTN γραμμές) ή Splitter (για ISDN γραμμές)

* Πρόσβαση στο Internet (σύνδεση AnyAccess) σε όποια ταχύτητα επιλέξετε

* Μηνιαία και Εφάπαξ Τέλη κυκλώματος ADSL

* CD ROM με οδηγίες χρήσης και εγκατάστασης

* Τηλεφωνία (VoIP) eVoice και 3€ δωρεάν χρόνο ομιλίας για να την γνωρίσετε καλύτερα*
* Δυνατότητα wi-fi (εφάπαξ χρέωση 36€)**

[DSL]MANOS
25-01-06, 20:57
Δεν απαντάνε στα τηλέφωνα ή δεν σου λένε ?

Έχω κάποιες απορίες πάνω στο πακέτο που η εταιρία, αρνείται πεισματικά να μου λύσει, καθώς δεν απαντάει στα τηλέφωνα…

ti xazo systima ine auto?

Elric PreDatoR
25-01-06, 21:47
Δεν απαντάνε στα τηλέφωνα ή δεν σου λένε ?

Με συνδέει η κοπέλα με τις πωλήσεις, αλλά δεν το σηκώνουν ποτέ ... (μιλάω για μέρες τώρα, όχι τώρα με τα χιόνια που έχουν δικαιολογία...)

Elric PreDatoR
25-01-06, 21:50
Κάθε πακέτο BroadbandPack περιλαμβάνει:

* Εξοπλισμό (modem/router), τον μόνο με υποδοχή που μετατρέπει ένα απλό τηλεφώνο σε VoIP τηλέφωνο.

* Φίλτρο (για PSTN γραμμές) ή Splitter (για ISDN γραμμές)

* Πρόσβαση στο Internet (σύνδεση AnyAccess) σε όποια ταχύτητα επιλέξετε

* Μηνιαία και Εφάπαξ Τέλη κυκλώματος ADSL

* CD ROM με οδηγίες χρήσης και εγκατάστασης

* Τηλεφωνία (VoIP) eVoice και 3€ δωρεάν χρόνο ομιλίας για να την γνωρίσετε καλύτερα*
* Δυνατότητα wi-fi (εφάπαξ χρέωση 36€)**



Τα γνωρίζω όλα αυτά, έχω μπεί στην σελίδα της HOL αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν όλα ήταν πληρωμένα και για τους 12 μήνες...

Γενικά απο ταχύτητες και αξιοπιστία πηγαίνει καλά σαν εταιρία;;;;

alexis79
25-01-06, 22:40
Για ταχυτητα downloading απο p2p δεν μπορω να σου απαντησω καθως δεν ασχολουμαι ιδιαιτερα με p2p ,αλλα για σερφαρισμα και κατεβασμα απο σαιτ-που ειναι μεχρι στιγμης η κυρια χρηση της συνδεσης μου-ειμαι ευχαριστημενος.
Για την ιδια την εταιρια εχω την χειροτερη αποψη απο πλευρας εξυπηρετησης πελατων...ατελειωτες ωρες αναμονης στην τηλεφωνικη γραμμη,μηδεν εσωτερικη οργανωση-εχασαν μεχρι και την αιτηση που εκανα μεσα στα γραφεια τους στο Μαρουσι να φανταστεις!!!-και γενικοτερα μεγαλη αδυναμια να στηριξει την προσφορα των 6+6 μηνων του broadband pack,στο επιπεδο που υποσχεται με τις διαφημισεις και τα λογια των πωλητων της (που περιεργως τους βρισκεις αμεσως χωρις αναμονες κ.τ.λ:-k ).
Εγω παντως μετανιωσα που επελεξα HOL γιατι περαν του 1μιση μηνος που περιμενα την ενεργοποιηση της γραμμης μου,απογοητευτηκα με την αντιμετωπιση μου ως πελατη απο την πλευρα της εταιριας,ειδικα στον τομεα της εξυπηρετησης και της τηρησης των χρονοδιαγραμματων που υποσχεται...οταν περασει το 12μηνο αποκλειεται να συνεχισω την συδρομη μου....
Παντως ψαξε στο σαιτ και δες τις προσφορες και αλλων εταιριων που ειναι το ιδιο -αν οχι και περισσοτερο-συμφερουσες και εχουνε και μικροτερο χρονο δεσμευσης απο τους 12 μηνες της ΗOL

alexis79
25-01-06, 22:43
ξεχασα επισης να σου πω οτι τον εξοπλισμο τον νοικιαζεις και εισαι υποχρεωμενος να τον παραδωσεις μετα την ληξη της συδρομη σου...

theodoros2004
25-01-06, 22:48
ξεχασα επισης να σου πω οτι τον εξοπλισμο τον νοικιαζεις και εισαι υποχρεωμενος να τον παραδωσεις μετα την ληξη της συδρομη σου...

Αυτη την βλακεια μονο η Hol την κανει...ας αυξησουν λιγο την τιμη του πακετου και ας σου δινουν για παντα το modem.

backos
25-01-06, 22:49
μπαίνεις στο site τις χολ υπάρχει on line sale chat στο οποιο αν δεν μπορεί να σου απαντήσει κάποιος εκείνη την στιγμή τους στέλνεις mail τους ρωτάς ότι θες και βάζεις και το τηλέφωνο σου .. μόλις αδειάσει κάποιος σου απαντάει συνήθως περνώντας τηλέφωνο και σπανια απαντώντας με mail...
εγώ οποτε τους χρειάστηκα μου απάντησαν άμεσα και στο suport και στο sales και μάλιστα τις περισσότερες φορες με πήραν αυτοί τηλέφωνο ακόμη και αν μιλούσαμε μέσο του live chat για να συνεννοηθούμε ακόμη καλύτερα

Elric PreDatoR
25-01-06, 23:40
Για ταχυτητα downloading απο p2p δεν μπορω να σου απαντησω καθως δεν ασχολουμαι ιδιαιτερα με p2p ,αλλα για σερφαρισμα και κατεβασμα απο σαιτ-που ειναι μεχρι στιγμης η κυρια χρηση της συνδεσης μου-ειμαι ευχαριστημενος.
Για την ιδια την εταιρια εχω την χειροτερη αποψη απο πλευρας εξυπηρετησης πελατων...ατελειωτες ωρες αναμονης στην τηλεφωνικη γραμμη,μηδεν εσωτερικη οργανωση-εχασαν μεχρι και την αιτηση που εκανα μεσα στα γραφεια τους στο Μαρουσι να φανταστεις!!!-και γενικοτερα μεγαλη αδυναμια να στηριξει την προσφορα των 6+6 μηνων του broadband pack,στο επιπεδο που υποσχεται με τις διαφημισεις και τα λογια των πωλητων της (που περιεργως τους βρισκεις αμεσως χωρις αναμονες κ.τ.λ:-k ).
Εγω παντως μετανιωσα που επελεξα HOL γιατι περαν του 1μιση μηνος που περιμενα την ενεργοποιηση της γραμμης μου,απογοητευτηκα με την αντιμετωπιση μου ως πελατη απο την πλευρα της εταιριας,ειδικα στον τομεα της εξυπηρετησης και της τηρησης των χρονοδιαγραμματων που υποσχεται...οταν περασει το 12μηνο αποκλειεται να συνεχισω την συδρομη μου....
Παντως ψαξε στο σαιτ και δες τις προσφορες και αλλων εταιριων που ειναι το ιδιο -αν οχι και περισσοτερο-συμφερουσες και εχουνε και μικροτερο χρονο δεσμευσης απο τους 12 μηνες της ΗOL


Πολύ μάυρα μου φαίνονται όλα αυτά φίλτατε...
Υπάρχει κανένας που να είναι ευχαριστημένος απο αυτή την εταιρια;;;
Αν την κατατάσατε σε σχέσει με τις άλλες όλες που θα την βάζατε...
Αν έχετε υπ'όψιν σας κάποια προσφορά που να συμφέρει καλύτερα θα ήθελα πολύ να την ακούσω...

vasim
26-01-06, 14:29
Σίγουρα μπορείς να πας στο On DSL kit της ΟΤΕΝΕΤ

Νομίζω πως είναι καλύτερο....

vasim
26-01-06, 14:29
Αλλά και η Forthnet έχει μια καλή προσφορά και είναι και για λιγότερο χρονικό διάστημα.

Elric PreDatoR
26-01-06, 16:40
Σίγουρα μπορείς να πας στο On DSL kit της ΟΤΕΝΕΤ

Νομίζω πως είναι καλύτερο....

Τελικά αυτό πηρα αγαπητέ... Ευχαριστώ για την συμβουλη, αν και την είδα μετά που το αγόρασα...

ariadgr
26-01-06, 21:19
Αυτη την βλακεια μονο η Hol την κανει...ας αυξησουν λιγο την τιμη του πακετου και ας σου δινουν για παντα το modem.

Μα το πακέτο (384 12 μήνες) κοστίζει 237 € και το Fritz στο εμπόριο κοστίζει περίπου 250 € ! Οπότε θα προτιμούσες να κοστίζει το πακέτο 500 € και να κράταγες το modem? :-k

alexis79
26-01-06, 21:22
το netroute2 που δωσανε σε μενα παντως δεν αξιζει τοσα:)

sdikr
26-01-06, 21:34
το netroute2 που δωσανε σε μενα παντως δεν αξιζει τοσα:)

Που το γνωρίζεις αυτό;
Αφου δεν υπάρχει στο εμπόριο,

alexis79
26-01-06, 22:41
υποθεση κανω με βαση αυτα που διαβαζω στο forum(οτι σε συγκριση με το fritz ειναι υποδυεστερο)
παντως εχεις δικιο εφοσον δεν ειμαι σιγουρος κακως το ποσταρα το πιο πανω μηνυμα.αν θελεις σβηστο για να μη δημιουργουνται εντυπωσεις.


Και μια ερωτηση:εφοσον δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη εμπορικη αξια για το προιν,με βαση ποια κοστολογηση ο πελατης θα το πληρωσει σε περιπτωση που καταστραφει απο δικια του υπαιτιοτητα(οπως υποχρεωνεται-αρθρο5,παραγρ.5) απο την συμβαση που υπεγραψε)?Δηλαδη υπαρχει περιπτωση η HOL να του το κοστολογησει....500Ε???

@ ADSLgr.com All rights reserved.