PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet στα Ψηλά Αλώνια Πάτρας



paris1871
17-06-09, 11:53
Μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός ΟΤΕ και έτσουξε λίγο. Όχι λίγο... πολύ. Και σκέφτομαι να περάσω σε καναν άλλο πάροχο.

Μέχρι τώρα πληρώνω την 24MBps σύνδεση και πραγματικά είναι πολύ γρήγορη. Δεν έχω παράπονο από την ταχύτητα, αν και 1 φορά την εβδομάδα με πετάει έξω και θέλει reboot το router για να συνέλθει.

Μένω κοντά στα Ψηλαλώνια στην Πάτρα, από τη μεριά του Σκαγιοπούλειου και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει σχετική εμπειρία από το Tellas Double Play στην περιοχή. Από ταχύτητα, θα πιάνω αυτό που υπόσχονται? Από σταθερότητα?

Ευχαριστώ.

nnik
17-06-09, 12:02
Για Φόρθνετ ρωτάς ή για Τελλάς;

paris1871
17-06-09, 12:04
Ώχ!!! Έχεις δίκιο. Τώρα το είδα. Βασικά ρωτάω για tellas. Αλλά αν ξέρεις κάτι και για Forthnet καλό θα ήτανε.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω τον τίτλο του thread για να μην μπερδεύει?

nnik
17-06-09, 12:14
Από Τελλάς δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά ξέρω από το φόρουμ και από φίλους ότι λίγους μήνες πριν σερνόταν ανελέητα ενώ τώρα πάει καλά.
Η Φόρθνετ μετά από μία περίοδο με αρκετά προβλήματα πάει πολύ καλά και εάν θέλεις τη γραμμή κυρίως για κατέβασμα προτείνεται γιατί θα κλειδώνεις και ψηλότερα.
Αν θέλεις κυρίως browsing ή on line games θα σου πρότεινα HOL
Προφανώς είσαι και κοντά στο Σκαγιοπούλειο οπότε θα κλειδώνεις και ψηλά.

paris1871
17-06-09, 12:41
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.

Το Tellas Double Play No Limit κάνει 33 ευρώ το μήνα ενώ
το Forthnet 2play κάνει για τα ίδια πράγματα 40 ευρώ το μήνα

οπότε αν η Tellas είναι σταθερή και γρήγορη στην περιοχή μου, νομίζω ότι θα πρέπει να την επιλεξω. Απλά να μας πει κάποιος με βεβαιότητα αν είναι όντως ικανοποιημένος με την Tellas στην περιοχή μου.

RePlay
17-06-09, 14:13
Μην μπλέξεις με Tellas, για 7 ευρώ το μήνα πραγματικά δεν αξίζει.Πέρνα μια βόλτα μόνο από το sub forum της να δεις τι γράφεται...Η τελευταία εταιρία ADSL να ήταν,θα προτιμούσα dial up

blkik
17-06-09, 14:35
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.

Το Tellas Double Play No Limit κάνει 33 ευρώ το μήνα ενώ
το Forthnet 2play κάνει για τα ίδια πράγματα 40 ευρώ το μήνα

οπότε αν η Tellas είναι σταθερή και γρήγορη στην περιοχή μου, νομίζω ότι θα πρέπει να την επιλεξω. Απλά να μας πει κάποιος με βεβαιότητα αν είναι όντως ικανοποιημένος με την Tellas στην περιοχή μου.

Τα προγράμματα που συγκρίσεις δεν είναι ίδια και της Τellas το αντίστοιχο κάνει 39.90€ όπως και της Forthnet. Και εγώ σου προτείνω ΗOL

geovision
18-06-09, 10:41
Φίλε εγώ ανήκω στο Σκαγιοπούλειο και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την Τελλας. Όλα πήγαν καλά και κατά την μετάβασή μου αλλά και στην συνέχεια. Βέβαια όλα αυτά είναι και λαχείο υπό την άποψη ότι σε όποιον πάροχο και να πας μπορεί να σου τύχει μία στραβή. Πάντως οι περιπτώσεις αυτές είναι ελάχιστες πλέον σε όλους τους παρόχους. Για την τηλεφωνία δεν τίθεται θέμα σύγκρισης κλπ με άλλους (HOL και FORTHNET) γιατι απλά είναι αιώνες μπροστά. Έχω προσωπικά παραδείγματα γιατί έχω γνωστούς και στις δυο εταιρίες. Η επιλογή είναι δική σου και μην ακους από δω και από κει ιστορίες.!

TheJoker
18-06-09, 17:20
Δυστυχως στο φορουμ φαίνονται μονο όσοι έχουν προβλημα και κατα συνεπεια παραπονα , ανεξαρτητως εταιρίας. Αν εσυ καλυπτεσαι οταν σου λενε 10 ατομα ότι εχουν προβλημα με τη tellas/forthnet/ote/hol κλπ στους τόσους χιλιάδες που εχουν την ιδια εταιρια στην περιοχη καλώς. Εγώ δε θα το έκανα πάντως και δυστυχως ισχύει το να μη σου τύχει από ότι εχω καταλάβει. :hmm:

takiskgr
18-06-09, 21:04
Εγώ φιλε μου είχα 2 συνδεσεις τελλας και τις ξήλωσα.
Μια Σκαγιοπούλεια και μια Ψηλά Αλώνια.
Θα σου πω μόνο ότι για 5 μήνες με κοροιδευαν συνεχώς, ποτέ δεν πήραν έαν τηλ παρά τις καθημερινές κλήσεις μου, ποτέ δεν έστειλαν τεχνικό.
Ψέματα.. Με πήραν μια φορά, όταν του έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ.
Μην τύχει μόνο και σου σκάσει πρόβλημα την έβαψες!!!
Για μένα η ψυχική μου υγεία αξίζει περισσότερο από μερικά ευρώ το μήνα.

paris1871
19-06-09, 00:15
Άρα τι προτείνεις? Η Forthnet είναι εξίσου αναξιόπιστη?

nnik
19-06-09, 11:20
Η Φόρθνετ από προσωπική εμπειρία έχει φτιάξει .
Αλλά τα δίκτυα το καλοκαίρι γενικώς φτιάχνουν λόγω χαμηλότερου φόρτου.

PredatorKill
23-08-10, 14:11
Καλησπερα παιδια, επειδη σκεφτεται ενας φιλος να βαλει Forthnet στα Ψηλα Αλωνια, μπορει καποιος φιλος με σχετικη εμπειρια να μου πει εαν ειναι ικανοποιητικες οι ταχυτητες αλλα και η ποιοτητα των γραμμων; Οι κυριες ασχολιες του φιλου μου ειναι browsing και Xbox Live (απο pings πως παει αυτη η περιοχη; )

ευχαριστω προκαταβολικα!

nyannaco
23-08-10, 15:04
Καλησπερα παιδια, επειδη σκεφτεται ενας φιλος να βαλει Forthnet στα Ψηλα Αλωνια, μπορει καποιος φιλος με σχετικη εμπειρια να μου πει εαν ειναι ικανοποιητικες οι ταχυτητες αλλα και η ποιοτητα των γραμμων; Οι κυριες ασχολιες του φιλου μου ειναι browsing και Xbox Live (απο pings πως παει αυτη η περιοχη; )

ευχαριστω προκαταβολικα!Φίλε μου εδώ δεν βλέπω να πάιρνεις απάντηση, δεδομένου ότι είσαι στο forum της Wind. Καλύτερα να κάνεις την ερώτηση στο αντίστοιχο της Forthnet.

@ ADSLgr.com All rights reserved.