PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ DOWNLOAD ΑΠΟ RAPIDSHARE..!!!



kwstasrg
17-06-09, 14:14
Καλημέρα σε όλους τους φίλους του adslgr. Είμαι νέος εδώ και αυτό είναι το 1ο ποστ που κάνω παίρνοντας σαν αφορμή ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε εδώ και 10 μέρες περίπου. Έχω 24αρα σύνδεση connex και ενώ η ταχύτητα download από το rapidshare (εχω premium λογαριασμό 2,5 χρόνια) ήταν στο 1,5 με 1.9 mb, ξαφνικά στο παραπάνω χρονικό διάστημα η ταχύτητα έχει πέσει στα 450 kbps......!!!Επικοινώνησα με τον ΟΤΕ για έλεγχο άλλα δεν διαπίστωσαν κανένα πρόβλημα και σε τεστάρισμα της γραμμής στο site http://speedtest.ftp.otenet.gr του ΟΤΕ η ταχύτητα ''κλειδώνει'' στο 1,8 mb. Επειδη χρησιμοποιώ και το Depositfiles επίσης με premium λογαριασμό η ταχύτητα download είναι μόνιμα στο 1,4 με 1,6 mb. Επειδή έχω βραχυκυχλώσει μήπως μπορεί να μου δώσει βοήθεια κάποιος φίλος ή μήπως αντιμετωπίζει κάποιος το ιδιο πρόβλημα με το rapidshare..??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :worthy::worthy:

rostropol
17-06-09, 19:40
Αφού έχεις premium RS δες στο View logs μήπως διαπιστώνεις άλλες ΙΡ(δηλαδή όχι τις 94.ΧΧΧ.ΧΧΧ.ΧΧΧ που συνήθως δίνει ο ΟΤΕ) στα downloads,έχει αναφερθεί οικειοποίηση του password από "κάποιους" και επειδή το σύστημα βλέπει πολλές(κατα περίπτωση) διαφορετικές ΙΡ μειώνει αρχικά την ταχύτητα και μπορεί μέχρι και να κάνει suspend user account.Δε λέω βέβαια ότι αποκλειστικά αυτό μπορεί να συμβαίνει και στην περίπτωση σου αλλά αφού βεβαιώθηκες ότι τεχνικώς είναι όλα ΟΚ τότε ή αυτό είναι ή οι servers είναι σε συντήρηση....ή τι να πω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.