PDA

Επιστροφή στο Forum : Να σπάσει η νιρβάνα...!



JoeBar
26-01-06, 00:43
Τόσο καιρό σε αυτό το φόρουμ και οφείλω να ομολογίσω οτί στο υποφόρουμ της οτενετ πάντα μου έκανε εντύπωση το πόσο χαρούμενα είναι τα πράγματα εδώ... Κανένα πρόβλημα με ταχύτητες σε γενικές και τα μόνα "προβλήματα"
να είναι το "πότε να κόψω το ondsl;" ή "πόσο καιρό παίρνει η ενεργοποίηση;". Γι αυτό και την 2η σύνδεση που χρησιμοποιώ (384) είπα να ξεφύγω από την forthnet λόγω προβλημάτων (δεν είμαστε να κάνουμε σκόντο στην 384 :p ) και μαζί όλες γενικώς τις προσφορές 3+3, 6+6, 3+1 7+8 κλπ κλπ και να γίνω και εγώ "'ενα παιδί των λουλουδιών" σαν όλους εδω στην οτενετ. :lol:
Αμ δε όμως! Εδώ και 3 μέρες που την έβαλα τα πράγματα πάνε χάλια. Το ιντερνετ είναι μονόπλευρο. Η browsing ή p2p και τα δύο μαζί δεν παίζει. Την ίδια ακριβώς στιγμή που η οτενετ σέρνεται (από ftp.ntua max 28kb/s) η HOL (δεν πήγαινα εκεί καλύτερα) πετάει. Καπάκι μπαίνει emule και το ιντερνετ συνεχίζει και παίζει (με hol φυσικά).
Βασικά τον πόνο μου ήθελα να πω και να :whip: τον εαυτό μου που πήγα κάπου με κλειστά μάτια... :evil:

Περιοχή Σεπολίων, γραμμή και isp 384. Κανένας άλλος με πρόβλημα; :-k

SnakeMJK
26-01-06, 03:12
θα φταίει το dslam or sth.... Λίγο πιο πάνω (Πετρούπολη) με οτενετ 384, όλα πάνε ρολόι!

Hwoarang
26-01-06, 03:16
Οι αλήθεια είναι ότι είναι παιδιά των λουλουδιών. Είναι αυτοί που αναφέρουν λιγότερα προβλήματα

Gothic
26-01-06, 10:25
Οι αλήθεια είναι ότι είναι παιδιά των λουλουδιών. Είναι αυτοί που αναφέρουν λιγότερα προβλήματα
Γιατί ξέρουν οτι θα τ'ακούσουν που έβαλαν πΟΤΕνετ σαν επιβράβευση για τον αγαπητό μας οργανισμό... :twisted:

NoYmErOs
26-01-06, 17:39
Αν εξαιρέσω τις τελευταίες 2-3 μέρες με συνεχόμενές αποσυνδέσεις μετά της 7 το απόγευμα…( γιατί άραγε?) εδώ και 1 χρόνο υπερευχαριστημένος από την απόδοση της γραμμής.. πχ σε downloads uploads Voip pings …αλλά ακριβοί.. πολύ ακριβοί.

:offtopic:

Με λένε το αγόρι του Μάη Μάη Μάη :lol: :lol: :haha .. ακου παιδία των λουλουδιών :lol: :lol:

SnakeMJK
26-01-06, 17:43
άστους να λένε!!! ζηλεύουνεεεε :P

Από 11/1 που έχω adsl δεν με έχει πετάξει ποτέ :P

Hwoarang
26-01-06, 17:48
Η αλήθεια είναι ότι με Οτενετ πετούσα. Αλλά ακριβη όπως λέει και ο Noymeros. Ένιωσα τύψεις που πρόδωσα την forthnet και γύρισα πίσω. Ξέρω ξέρω είμαι καμμένος. Πάντως η ΟΤΕνετ πάει καλά. Γιατί άραγε????:D :D :D

NoYmErOs
26-01-06, 17:52
Η αλήθεια είναι ότι με Οτενετ πετούσα. Αλλά ακριβη όπως λέει και ο Noymeros. Ένιωσα τύψεις που πρόδωσα την forthnet και γύρισα πίσω. Ξέρω ξέρω είμαι καμμένος. Πάντως η ΟΤΕνετ πάει καλά. Γιατί άραγε????:D :D :D

Δεν έχει γιατί.
Αν και κακό αυτό που λέω όταν τους κάλεσα για βλάβη τους πάτησα σε αυτό, το ότι δεν είμαι συνδρομητής άλλης εταιρίας αλλά του Οτε/Οτενετ..
Ότι το πληρώνω ακριβά…:thumbdown

Hwoarang
26-01-06, 18:02
σωστός. για τα λεφτά που πληρώνεις πάνε πολύ καλά

JoeBar
26-01-06, 20:19
Γι αυτό και εγώ την πλήρωσα παραπάνω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. ;)
Τουλάχιστον σήμερα το πρωί που έβγαλα την HOL και ξαναγύρισα σε Oτενετ τα πράγματα πάνε καλά. Άντε για να δούμε... :cool:

panosh291
29-01-06, 02:33
Παιδιά νομίζω ότι τα πράγματα στην otenet πάνε καλήτερα για τον απλούστατο λόγο ότι ειναι ΟΤΕnet!
Είναι λογικό ο *ΟΤΕ να προσέχει περισότερο το δικό του παιδί (ΟΤΕnet) από του γείτονα (forthnet HOL κα)

Προσωπικά αυτός είναι και ο λόγος που προτιμούσα παντα την OTEnet!
:hmm:

Gothic
29-01-06, 04:35
Είναι λογικό ο *ΟΤΕ να προσέχει περισότερο το δικό του παιδί (ΟΤΕnet) από του γείτονα (forthnet HOL κα)

Προσωπικά αυτός είναι και ο λόγος που προτιμούσα παντα την OTEnet!
:hmm:
Και προσωπικά αυτός είναι ο λόγος που δεν θα προτιμούσα ποτέ πΟΤΕνετ, μας απαυτώνουν που μας απαυτώνουν, δεν θα επιβραβεύσω και την πολιτική τους...

@ ADSLgr.com All rights reserved.