PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιο είναι το Φαξ για αποστολή της αίτησης για το ondsl kit (Otenet)



thanos.k
26-01-06, 06:21
μολις το αναθεματισμενο απο γευμα που μασ περασε πηγα και πηρα απο 7video net ενα πακετο adsl on dsl kit 384 πλα καλα μου εδωσαν μια αιτηση την οποια επρπε να συμπληρωσω αλλα μολισ εφτασα σπιτι ειδα οτι καποια σελιδα δεν ειχε εκτυπωθει καλα.
και ετσι μπηκα στο site www.otenet.gr και κατεβασα μια φορμα αιτησης... την συμπληρωνω και στις 8 ηωρα το βραδυ την στελνω στο ν αριθμο φαχ που ελεγε 210-6107015... βασικα εκανα ενα λαθος το οποιο δεν ξερω κατα ποσο θα τουσ δωσει το δικαωμα να μου αρνηθουν την αιτηση. ξεχασα να βαλω τηλ επικοινωνιασ και υπευθυνοσ επικοινωνιασ (το γιατι ουτε εγω θυμαμε) αλλα κινητο τηλ εχο δωσει καθωσ και σταθερο στην πρωτη σελιδα που λεει τα στοιχεια μου και ωρεσ που μπορουν να επικοινωνησουν μαζι μου.
μετα απο λιγο καταλαβαινω οτι ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΦΑΧ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ στις 2 αιτησεις και πριν απο λιγο παιρνω στην εξυπηρετηση και μου λενε οτι ο σωστος ειναι αυτος που τελειωνει σε 699 ! και του λεω μα καλα πωσ ειναι δυνατον αφου στο site υποτηθεται οτι ειναι αναβαθμισμενο καθε μερα....και δεν αλλαξαν τηλ ? και μου λεει μαλλον οχι. ξαναστειλε την αιτηση .. και η αλλη ροταω εγω...μου λεειε αυτη δεν πειραζει ακυρη ....
κριμα την εξυπηρετηση που ειχα απο τοοτενετ τησ γειτονιασ μου ρε γαμωτο.
και δεν ειναι αυτο ειναι οτι για να στειλω φαχ πληρωσα 5!!!! ευρω 5 σελιδες !!!!
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? πρεπει αυριο να επ[ιβεβαιωσω οτι ολα ειναι οκ με την αιτηση μου.
τι μπορω να κανω ?

thanos.k
26-01-06, 06:22
α και επισης ΜΟΝΟ στο σαιτ εγραφφε οτι η αιτηση πρεπει να αποστασει απο τισ 9 00-17 00
....και γο την εστειλα στισ 8 το βραδυ

PLS_CY
26-01-06, 08:00
Τι να κάνεις ρε φίλε. Αφού έγιναν τόσα στραβά ξαναστείλ' την σωστά συμπληρωμένη στον αριθμό που σου είπαν τις ώρες που λέει. Δεν παίζει να σου κάνουν δυο συνδέσεις έτσι κι αλλιώς. Να κάτσεις να βγάλεις άκρη με το τηλέφωνο δεν αξίζει τα 5 ευρώ που θα ξαναδώσεις.

No-Name
26-01-06, 09:35
O αριθμος φάξ για αιτήσεις kit είναι το 2106798699
Δεν παίζει ρόλο η ώρα διότι έχουν φάξ σέρβερ!

SnakeMJK
26-01-06, 12:44
Καλά κ εσύ από ντιβιντάδικο πήρες adsl;;; :P

AddictedToChaos
26-01-06, 13:06
Καλά κ εσύ από ντιβιντάδικο πήρες adsl;;; :P

Κι εγω ειχα παρει το καλοκαιρι το κιτ απο τα 7 και ετρεχα ενα μηνα μεχρι να βγαλω ακρη. Εγω πληρωσα 7€ σε φαξ γιατι η υπαλληλος του 7 μου ενεργοποιησε την συνδεση ως dial up!!! και επρεπε να στελνω αιτησεις ακυρωσης της συνδεσης για να ελευθερωθει το serial number και να κανω αιτηση dsl...
Αλλα μου βγηκε 50€ το 3μηνο με εξοπλισμο μεσα κλπ οποτε αξιζε τλκ :D

nnn
26-01-06, 23:43
κάνει μια αφελή ερώτηση.
Scanner και απλό Pstn modem για να στέλνετε Fax δεν έχετε παιδιά ?
Άκου 5 σελίδες 5 € :mad:

No-Name
26-01-06, 23:58
Eίναι πολύ σαδομαζοχιστικό να χρειάζεται φάξ για την αίτηση ενεργοποίησης,από τα 350 την ημέρα τα 280 είναι άλλα των άλλων.Μαύρες ταυτότητες,μη αναγνώσιμα γράμματα κτλ κτλ.....Αχ αυτή η ΟΤΕΝΕΤ!Τελικά κάνει τα εύκολα, δύσκολα έτσι απλά......

mrsaccess
27-01-06, 00:08
κάνει μια αφελή ερώτηση.
Scanner και απλό Pstn modem για να στέλνετε Fax δεν έχετε παιδιά ?
Άκου 5 σελίδες 5 � :mad:
Η μια ψηφιακή φωτογραφική και υπολογιστή: ;)
http://www.forthnet.gr/templates/viewcontentTmArt.aspx?p=93463

Είναι δωρεάν, αλλά λειτουργεί μόνο για αυτές τις περιοχές προς το παρόν:

Greece (+30)
+30-1
Athens
+30-31
Thessaloniki
+30-321
Serres
+30-661
Corfu
+30-81
Iraklio
+30-831
Rethymno
+30-843
Sitia
+30-897
Hersonissos/Mallia

anon
27-01-06, 12:18
Είχε πρόβλημα το φαξ τους. Προσπαθούσαμε να στείλουμε φαξ και κολούσε πάντα στην σελίδα που είχε τους όρους (είναι πολύ πυκνογραμμένα αλλα επειδή έχει στο τέλος υπογραφή πελάτη, πρέπει να την στείλεις και αυτή). Τελικά πήγε, μετά απο πολλές προσπάθειες. Ισως γεμίζει ο Fax Server, γιατί καταφέραμε σήμερα τοπρωί να την στείλουμε.

thanos.k
28-01-06, 04:17
τελικα το εστειλα... ετσι πιστευω δηλαδη..
μπορω απο καποιο τηλ να τεκμηριωσω οτι ξεκινησε η διαδικασια η θα περιμενω επαρειρον ???????

thanos.k
28-01-06, 16:05
με πηρε μια κοπελια πριν απο λιγο και μου ειπε οτι ολα οκ μαλλον μεσα στη βδομαδα θα εχω ADSL!! ΚΑΙ τουσ κακο χαρακτηρισα απλα δεν ειχα υπομονη ουτε μια μερα!!! ασ ελπισω να εχω καλεσ ταχυτητες αλλιως θα βγαλω στον αερα τα 4 εσωτερικα στην αθηνα...και θεςς να εχετε να μιλατε κατευθειαν με τους υπευθυνους ων κυκλωματων ... χε χε

anapofasistos
28-01-06, 18:29
τελικα το εστειλα... ετσι πιστευω δηλαδη..
μπορω απο καποιο τηλ να τεκμηριωσω οτι ξεκινησε η διαδικασια η θα περιμενω επαρειρον ???????

Και εγώ το έστειλα το φαξ χθές, και δεν με έχουν ενημερώσει... :evil: :cry:

No-Name
28-01-06, 18:30
Πάρε στην εξυπηρέτηση πελάτών να σε ενημερώσουν για την πορεία του φάξ σου. φιλε αναποφάσιστε! ;)

anapofasistos
28-01-06, 20:43
Πήρα, αλλά το σήκωσε ένας τύπος και μου είπε οτι επειδή το Σαβ/κο είναι κλειστό αυτό το τμήμα δεν μπορεί να με βοηθήσει...:(

thanos.k
29-01-06, 05:33
εβαλα τα βησματα φιλε...!! sory!!! :P

anapofasistos
29-01-06, 17:21
αχ! με φάγαν τα κυκλώματα! :worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.