PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά από ΟΤΕ σε Τελλας



gorath
18-06-09, 13:40
Παιδιά πριν κανένα 20ήμερο έκανα αίτηση στην Τελλάς για να φύγω από τον ΟΤΕ. Σήμερα είχα διακοπή του τηλεφώνου. Πήρα στην Τελλάς και μου είπανε ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία και δεν ξέρουνε πότε θα ξαναέχω τηλέφωνο (μια πρόχειρη εκτίμηση ήταν 3-4 μέρες). Τώρα όμως το τηλέφωνο επανήρθε. Λέτε να συνδέθηκα τελικά στην Τελλάς και να μην ξέρουν τι τους γίνεται;

geovision
18-06-09, 13:45
Παιδιά πριν κανένα 20ήμερο έκανα αίτηση στην Τελλάς για να φύγω από τον ΟΤΕ. Σήμερα είχα διακοπή του τηλεφώνου. Πήρα στην Τελλάς και μου είπανε ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία και δεν ξέρουνε πότε θα ξαναέχω τηλέφωνο (μια πρόχειρη εκτίμηση ήταν 3-4 μέρες). Τώρα όμως το τηλέφωνο επανήρθε. Λέτε να συνδέθηκα τελικά στην Τελλάς και να μην ξέρουν τι τους γίνεται;

Ναι φίλε μου, 2-3 ώρες υπάρχει η ανωμαλία αν θυμάμαι καλά.

Gap
18-06-09, 13:53
Παιδιά πριν κανένα 20ήμερο έκανα αίτηση στην Τελλάς για να φύγω από τον ΟΤΕ. Σήμερα είχα διακοπή του τηλεφώνου. Πήρα στην Τελλάς και μου είπανε ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία και δεν ξέρουνε πότε θα ξαναέχω τηλέφωνο (μια πρόχειρη εκτίμηση ήταν 3-4 μέρες). Τώρα όμως το τηλέφωνο επανήρθε. Λέτε να συνδέθηκα τελικά στην Τελλάς και να μην ξέρουν τι τους γίνεται;


Φυσικά και δεν ξέρουν τι τους γίνεται!

lehrer
18-06-09, 13:57
Παιδιά πριν κανένα 20ήμερο έκανα αίτηση στην Τελλάς για να φύγω από τον ΟΤΕ. Σήμερα είχα διακοπή του τηλεφώνου. Πήρα στην Τελλάς και μου είπανε ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία και δεν ξέρουνε πότε θα ξαναέχω τηλέφωνο (μια πρόχειρη εκτίμηση ήταν 3-4 μέρες). Τώρα όμως το τηλέφωνο επανήρθε. Λέτε να συνδέθηκα τελικά στην Τελλάς και να μην ξέρουν τι τους γίνεται;

Μπες www.speedtest.net να δεις απο ποιο παροχο παιρνεις ip.

gorath
18-06-09, 15:23
Δεν είμαι σπίτι για να κάνω το τεστ αλλά φαντάζομαι πως ο ρούτερ δε θα παίζει καθότι AnnexB. Ας πάω πρώτα σπίτι και βλέπουμε. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

alepou7
18-06-09, 15:53
Ελπιζω να εχεις πολυ υπομονη!μονο αυτο:whistle:

gorath
18-06-09, 22:37
Από ό,τι βλέπω παιδιά ακόμα στον οτε είμαι. το μόνο που άλλαξε είναι το υψηλό πινγκ και SNR της dsl που πήγε από 19 στο 13. Και γενικά σέρνεται το ιντερνετ. δεν ξερω τι έγινε. περίεργα πράγματα.

Gap
19-06-09, 01:34
Από ό,τι βλέπω παιδιά ακόμα στον οτε είμαι. το μόνο που άλλαξε είναι το υψηλό πινγκ και SNR της dsl που πήγε από 19 στο 13. Και γενικά σέρνεται το ιντερνετ. δεν ξερω τι έγινε. περίεργα πράγματα.


Όταν θα γίνει η μεταφορά της γραμμή σου το πιο πιθανό είναι τηλέφωνο να έχεις άμεσα μετα από λίγες ώρες που θα είναι νεκρό για το ιντερνετ φοβάμαι πως θα χρειάζεσαι υπομονή. Ελπίζω να έχουν βελτιωθεί τα πράγματα στην Τελλάς και να μην τλαιπωρηθείς αρκετά για το adsl

@ ADSLgr.com All rights reserved.