PDA

Επιστροφή στο Forum : Παγώνει η οθόνη file download



tsitsopv
19-06-09, 14:37
Γειά σας

ενεργοποίησα πριν 1,5 μήνα Conn-x 2mb στο Λουτράκι Κορινθίας . Από τη πρώτη μέρα όταν πάω να "κατεβάσω" οποιοδήποτε αρχείο από κάποιο site (πχ ntua , nvidia , microsoft etc) "παγώνει" η οθόνη (βλέπε συννημένο) του download μπορεί για 5 λεπτά και παραπάνω.Πήρα στη τεχνική υποστήριξη του ΟΤΕ αλλά δεν μπορούσαν να δικαιολογήσουν αυτή τη συμπεριφορά.Όταν μετά από αρκετά λεπτά ξεπαγώσει η οθόνη του download , κατεβάζει κανονικά στο τέρμα της γραμμής με 211 kbs/sec. Web radio και internet surfing παίζουν μια χαρά.Ό ίδιος υπολογιστής στην Αθήνα στο δίκτυο της Vivodi παίζει μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα,

μήπως έχει συμβεί σε κάποιον από το forum

ευχαριστώ πολύ

ΥΓ.Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο router?

christakoss
19-06-09, 14:45
δεν σε καταλαβαινω.....τι εννοεις παγωνει η οθονη??απο την φωτογραφια βλεπω οτι παει να κατεβασει το αρχειο και σου εχει καποιες επιλογες............πατας απλα στο save για να το αποθηκευσεις οπου θελεις εσυ ή στο open για να ανοιξει το αρχειο οταν κατεβει...ή αντιστοιχα ακυρο για να ακυρωσεις την ληψη??
στην εικονα δεν φαινεται καμια διαφορα....................αλλα το νοημα της φρασης ''παγωνει η οθονη''δεν μπορω να το κατανοησω................

tsitsopv
19-06-09, 15:01
έχεις δίκιο δεν ήμουν σαφής

πριν την ολοκληρωμένη εμφάνιση της παραπάνω οθόνης εμφανίζεται το περίγραμμά της σε γκρίζο φόντο χωρίς κανένα γραφικό και καμία επιλογή , σκέτο γκρίζο φόντο.Περνάει ο χρόνος που ανέφερα και μετά ενεργοποιήτε-εμφανίζεται κανονικά η οθόνη με τις λειτουργίες της σε πλήρη λειτουργικότητα

σε ευχαριστώ πολύ για το άμεσο ενδιαφέρον

christakoss
19-06-09, 15:07
οταν εμφανιζεται αυτο το γκριζο φοντο μπορεις να εκτελεσεις αλλες λειτουργιες στο pc σου ή κολλαει και το pc??

nnn
19-06-09, 15:08
Καθάρισε το download history και την cache του browser σου και κάνε defrag τον δίσκο σου.

tsitsopv
19-06-09, 15:20
όχι δε κολλάει το pc τα υπόλοιπα προγράμματα είναι οκ

........Auto merged post: tsitsopv πρόσθεσε 7 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........

όταν πάω σπίτι θα δοκιμάσω να κατεβάσω και με firefox για να δω αν έχει την ίδια συμπεριφορά ...

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

christakoss
19-06-09, 15:20
δικιο εχει ο administrator.......μαλλον ο broswer φταιει..............

vaggos_fromhell
19-06-09, 15:20
Έχεις δοκιμάσει με άλλον browser εκτός από τον explorer;


EDIT: Με πρόλαβες. :p

ZhenXlogic
20-06-09, 20:53
Antivirus & real time scanning ;)

Georgevtr
20-06-09, 21:06
Κι εμένα ativirus μου μυρίζει......

tsitsopv
23-06-09, 09:23
Καλημέρα ακολούθησα τις οδηγίες του nnn και μετά από ένα defrag η διαδικασία downloading πήγε "σφαίρα"

σας ευχαριστώ πολύ ΟΛΟΥΣ για το ενδιαφέρον που δείξατε στο πρόβλημά μου και ειδικά τον nnn

nnn
23-06-09, 09:52
:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.