PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με αποσυνδέσεις.



ysand
26-01-06, 21:28
Χαίρετε!
Έχω το εξής πρόβλημα:
Τις τελευταίες 2 μέρες η HOL με πετάει συνέχεια έξω.
Χρησιμοποιώ (δυστυχώς) το Sagem fast που μου είχε μείνει από το ondsl kit.
Η γραμμή δε φταίειι γιατί το "τριγωνάκι" παραμένει πράσινο, άρα δεν νομίζω να είναι θέμα ΟΤΕ.
Nod, Spybot και Ad-aware καθαρά.
Επανεγκατέστησα τους drivers και πάλι τα ίδια.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Ευχαριστώ.

Thorodor_GR
27-01-06, 01:07
Εσύ είσαι τυχερός...Στο κάνει μόνο τις 2 τελευταίες μέρες.
Εμένα που η ενεργοποίηση έγινε 17/1/2006(BP 384/128 6+6 μήνες), δεν έχει περάσει μέρα που να μην με κάνει disconnect έστω και μια φορά. Συνήθως αυτό γίνεται το βράδυ αργά(3-4) ή νωρίς το πρωί (7-8) και κρατάει καμιά ώρα μέχρι να συνδεθεί πάλι.... (Περιοχή Αμπελόκηπους)
Κάθε φορά τα ίδια πράγματα: Τηλέφωνο με την μία στην HOL, αναμονή για πάνω απο 15 λεπτά και όταν επιτέλους μιλάς μαζί τους σου λένε την ίδια ατάκα "Ναι, έχουμε γενικό πρόβλημα αυτήν την στιγμή, δοκιμάστε να συνδεθείτε αργότερα".
Αφού από τώρα λέω ότι μόλις λήξει η προσφορά, τους γυρνάω τον εξοπλισμό(όρος στο συμβόλαιο) και πάω για OTEnet.
Anyway, δεν παίζει να φταίει ο OTE, αφού και μένα το λαμπάκι του συγχρονισμού μένει αναμένο.
Ας ελπίσουμε να είναι περαστικό γιατί είναι σπαστικό να σε πετάει συνέχεια έξω ενώ πληρώνεις για 24/7 internet...

JohnD
28-01-06, 02:03
Πληροφοριακά απλώς να προσθέσω κι εγώ από τους Αμπελόκηπους ότι είχα για 3 τρεις μέρες το ίδιο πρόβλημα αλλά από την Παρασκευή 27.1 (χτύπα ξύλο) μάλλον διορθώθηκε. Πάντως, είτε δεν συνδεόταν από την αρχή (κάθε βράδυ τα κλείνω όλα) ή κάποια στιγμή κοβόταν και έπρεπε να περάσει κάποια ώρα για να ξαναγίνει η σύνδεση. Ομοίως και σε μενα το λαμπάκι της DSL στο modem/router (Zyxel 652H) ήταν αναμμένο πράσινο και το ACT/PPP αναβόσβηνε αλλά δεν έπαιρνε IP.
Δοκίμαζα και με τους δύο λογαριασμούς που έχω (έναν του RAM και έναν anyaccess100 που είχα από παλιότερα) με το ίδιο αποτέλεσμα. Δοκίμαζα επίσης reset της aDSL γραμμής, σβήισμο και άναμμα του modem αλλά τίποτα.

Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ξαναπαρουσιαστεί.
Γ.

Hazuki
29-01-06, 00:10
Πάντως τώρα με πετάει [Αμπελόκηπους] σχεδόν κάθε μία ώρα για περιποy 5 λεπτά, μετά επανέρχεται κανονικά [και δεν μπορώ να τους πάρω τηλέφωνο να τους βρίσω γιατί η συνδεσή μου έχει λήjει αλλά εγώ ακόμα μπαίνω :P ]

joseph
29-01-06, 13:33
Hazuki, υπάρχει περίπτωση να μεταπήδησες σε πρόγρμμα ογκοχρέωσης για αυτό πάρε τηλέφωνο ....

Tem
29-01-06, 23:36
Διαπιστωμένα πλέον φταίει ο ΟΤΕ , αφού τα ίδια προβλήματα υπάρχουν και με HOL και με ΟΤΕΝΕΤ και με FORTHNET.

alexironaek
01-02-06, 17:20
Εγώ πήρα τηλ για τις αποσύνδεσης στην Hol και μου είπαν ότι φταίει το net route2 μου και ότι δεν συμβαίνουν αποσυνδέσεις!!!!! Και μάλιστα μου στείλανε το fritz χωρίς να μου πάρουν το netroute. Για ρωτήστε και εσείς. Άσχετο βέβαια αλλά με το fritz έχω άλλο πρόβλημα. Δεν μπορεί να συγχρονιστεί παίρνω την hol πάλι , μου λέει ότι φταίει ο οτε άσχετα αν με συγχρονίζεi το net route2. παίρνω τον οτε και τώρα περιμένω τηλ από τεχνικό. Τώρα είμαι μέσα με το net route2. τεσπα. Άντε να δούμε αν και δεν γίνετ να μας έχουν χαλάσει όλων μας τα modem έκανα ότι τον πίστεψα ώστε να μου στείλει και το fritz.

@ ADSLgr.com All rights reserved.