PDA

Επιστροφή στο Forum : Hellas...offline



ogenikos
26-01-06, 22:51
Για άλλη μιά φορά συγχαρητήρια στην HELLAS OL OFFLINE που την τελευταία εβδομάδα στο κέντρο της Αθήνας με πετάει 3-5 φορές ημέρα απο το internet, με διάρκεια διακοπής έως και δύο ώρες, ενώ η σύνδεση με το DSLAM (θέμα ΟΤΕ) λειτουργεί άψογα.
Και η ειρωνία είναι ότι όταν τους παίρνω τηλέφωνο για παράπονα και βρισίδι πάντα με συνδέουν με την τεχνική υποστήριξη (= Κάϊρο) με αποτέλεσμα να μένω στην αναμονή τόση ώρα όση χρειάζεται για να βαρεθώ να περιμένω για να με ξεφορτωθούν.
Με μιά λέξη ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.
Μπράβο HELLAS OL OFFLINE, συνέχισε έτσι...:thumb_dup
Υ.Γ. Πρός γνώση και συμμόρφωση όσων σκέφτονται να κάνουν συνδεση με την HELLAS OLOFFLINE:thumbdown

Tem
26-01-06, 23:06
ζήλεψαν μήπως την FORTHNET ?

chatasos
26-01-06, 23:14
Αν πέφτεις σε συγκεκριμένο bras του ΟΤΕ σε Κωλέττη, δεν φταίει η HOL.

ysand
26-01-06, 23:40
Α έτσι εξηγείται... και εγώ που νόμιζα ότι έχει πρόβλημα το pc...

:mad::mad::mad::evil::evil::evil:

alexisazen
27-01-06, 00:17
Εγώ πάντως τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ξανά το πρόβλημα του authentication failure
όπως έχει περιγραφεί κατ' επανάληψη εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=20274&highlight=authentication+failure),
εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=26694&highlight=authentication+failure) και εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25561&highlight=authentication+failure)

Είχε να μου συμβεί πριν από τις γιορτές.

SnakeMJK
27-01-06, 01:16
και μετά λέτε τους οτενετ, παιδιά των λουλουδιών :P :P :P

ogenikos
27-01-06, 01:20
Αν πέφτεις σε συγκεκριμένο bras του ΟΤΕ σε Κωλέττη, δεν φταίει η HOL.
Απο Αλεξάνδρας μετά προφανώς στον κόμβο της Κωλέττη συνδέομαι.
Και ποιός φταίει, πάλι ο ΟΤΕ ;
Καλά το μάθαμε το παραμύθι, δεν φταίμε εμείς, φταίνε οι άλλοι, αλλά όπως και να έχει το πράγμα, εγώ στην Hellas Offline έχωσα τα λεφτά, αυτοί φταίνε και έχουν την υποχρέωση να μου προσφέρουν σωστές υπηρεσίες.
Νομίζω;
Υ.Γ. Πρίν λίγο είχα πάλι έναι δεκάλεπτο disconnection...μπράβο HOL...:evil:

chatasos
27-01-06, 01:34
Υ.Γ. Πρίν λίγο είχα πάλι έναι δεκάλεπτο disconnection...μπράβο HOL...:evil:

yep....εκεί πέφτεις....

Είναι το γνωστό πρόβλημα του ΟΤΕ...αλλά όπως σωστά λες ....άλλον πληρώνεις...

MNP-10
27-01-06, 04:50
Καλα εμενα επεσε απ'τις 1 και βαλε και ακομα να ισιωσει.. με μοντεμ γραφω.. Παντως η ταχυτητα του μοντεμ με εκπλησσει ευχαριστα (σκεφτειτε τι συρσιμο τρωει η dsl)..

MNP-10
27-01-06, 07:00
Δεν ξερω τι εγινε απ'τις 1 μεχρι τις 5, αλλα αντι για 15 πακετα/δευτερολεπτο ξαφνικα παιρνει 250.. πρωτη φορα βλεπω τετοια νουμερα.. ελπιζω να μην ειναι επειδη ειναι οι αλλοι εξω (και εγω μεσα).. Μακαρι να κρατησει ετσι...

nm96027
29-01-06, 15:43
Το επιχείρημα της HOL "φταει ο ΟΤΕ" έχει καταντήσει αηδία. Κάποτε η HOL είχε καλο τμήμα εξυπηρέτησης πελάτων, ίσως το καλύτερο. Εχει δίκιο ο ogenikos: την HOL πληρώνουμε απο την HOL απαιτουμε ποιότητα υπηρεσιων. Αν δεν μπορουν να δώσουν τις ταχύτητες που διαφημίζουν και την Voip που διαφημίζουν ας γράψουν ότι γράφει και η Altec στο site της: "το Voip στις 384 έχει προβλημα".
Και για την ιστορία: το ξέρετε ότι στο συμβόλαιο με την HOL δεν αναγράφεται πουθενα η λέξη ΟΤΕ?:hmm:

AnDas
30-01-06, 02:38
Πάντως εγώ με Hol που πέφτω στο DSLAM Άρεως δεν έχω κανένα disconnection

Drow
30-01-06, 08:48
Αυτή την εβδομάδα πολλά diconnects κυρίως τις βραδινές ώρες... Διάρκεια από λίγα λεπτά έως περίπου 1 ώρα...Υποτίθεται ότι τώρα που σιγά σιγά τελειώνει η προσφαρά του ΡΑΜ θα ήταν καλύτερα τα πράγματα... :mad::evil:

ΥΓ Ενημερωτικά και μόνο είμαι στο DSLAM Ν.Σμύρνης

@ ADSLgr.com All rights reserved.