PDA

Επιστροφή στο Forum : Εχω adsl αλλα θελω να βαλω Box



karaLRS
27-01-06, 00:33
Καλησπερα παιδια.

Βασικα εχω συνδεση adsl με forthnet και συνολικα μου ερχετε 35 ευρω το μηνα αφου πληρωνω 20 οτε και 15 φορτnet.

Θελω να βαλω Ondsl kit του οτε γιατι βγαινει πιο μικρο το κοστος.

Ξερει κανεις αν πρεπει να διακοψω την γραμμη που εχω πρωτα ή επειδη ειναι του οτε θα τα κανονισουν μεταξυ τους?

mhatzi
27-01-06, 00:35
Πρέπει να διακόψεις τη γραμμή. Φαντάσου ότι αναγκάστηκα να διακόψω τη γραμμή εγώ που είχα ήδη ΟΤΕ!

karaLRS
27-01-06, 00:37
Καλα με κουφανες !απαντηση στα 2 λεπτά!

σου πηρε χρονο για ξαναενεργοποιηση?

δηλαδη εσυ πηρες το κουτι , εστειλες αιτηση και μετα την διακοψες?

NoYmErOs
27-01-06, 03:10
Καλα με κουφανες !απαντηση στα 2 λεπτά!

σου πηρε χρονο για ξαναενεργοποιηση?

δηλαδη εσυ πηρες το κουτι , εστειλες αιτηση και μετα την διακοψες?

Bαλε απο 2 βδομάδες +- αναμονή χωρίς DSL

MoSKY-7-
27-01-06, 09:42
Τι κάνει το κιτ του οτε? πιο μικρο κόστος?:P
εγώ έχω ondslkit και έκανα αίτηση διακοπής στον οτε και αίτηση στην forthnet για 512..170 ευρώ(μαζί με φπα) για 6(3+3) μήνες 512..ακόμα όμως δεν μου την δίεκοψαν..δηλαδή λες και δίνω 28 ευρώ κάθε μήνα..όσα είναι το πάγιο της γραμμής στον οτε..απορώ η forthnet τι κέρδος έχει..τώρα μπορεί για 1 χρόνο το -50% να βγαίνει πιο φθηνό..αλλά μέχρι τότε ποιος ζει ποιος πεθαίνει..άλλωστε για να προσπαθεί ο ΟΤΕ και η hol να πουλήσουν συνδέσεις 1 χρόνου, πάει να πει ότι τους επόμενους μήνες ίσως πέσουν κι άλλο οι τιμές από "χέρι" της ΕΕ..

αλλά έχε υπόψην σου ότι με το kit υπογράφεις σύμβαση 1 χρόνου..Αν πας να διακόψεις την σύνδεση νωρίτερα θα πληρώσεις και τα λεφτά που θα τους έδινες τους υπόλοιπους μήνες..

mhatzi
28-01-06, 11:02
δηλαδή λες και δίνω 28 ευρώ κάθε μήνα..όσα είναι το πάγιο της γραμμής στον οτε


άλλωστε για να προσπαθεί ο ΟΤΕ και η hol να πουλήσουν συνδέσεις 1 χρόνου, πάει να πει ότι τους επόμενους μήνες ίσως πέσουν κι άλλο οι τιμές από "χέρι" της ΕΕ..

αλλά έχε υπόψην σου ότι με το kit υπογράφεις σύμβαση 1 χρόνου..Αν πας να διακόψεις την σύνδεση νωρίτερα θα πληρώσεις και τα λεφτά που θα τους έδινες τους υπόλοιπους μήνες..
Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα. Την σύμβαση την υπογράφεις αν θέλεις, δεν είναι υποχρεωτικό. Αν δεν θέλεις διακόπτεις και κρατάς (αν θέλεις πάλι) τη γραμμή. Όσο για την έκπτωση, αυτή ισχύει άσχετα αν οι τιμές πέσουν. Θα έχεις 50% έκπτωση από τις εκάστοτε τρέχουσες τιμές. Εμένα μου φάνηκε συμφέρουσα η προσφορά και το έκανα. Και μέχρι τώρα δεν το μετάνοιωσα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.